do Fonik1: Niestety nie mam zdjęć ... A bać się nie boję ... Spotykam nieraz jakiegoś śpiącego bezdomnego i idę dalej explorować ... Wiele tego typu miejsc mam na swoim koncie ...
Jak widać na dodanych przeze mnie ostatnio zdjęciach sprzed trzynastu lat, czyli z mojego okresu przedfotopolskiego (wtedy jeszcze nie było GSV z Polski), czasem nie przeszkadzały mi słupy, znaki, samochody i ludzie, bo zdjęcia robiłem dla siebie (akurat tamtego dnia robiłem je w pośpiechu). I bardziej interesowało mnie wzajemne usytuowanie budynków, a nie tylko wyizolowane obiekty. I tego mi na Fotopolsce brakuje, bo takie dokumentowanie zabudowy tylko poprzez "etykietki" (zdjęcia najczęściej tylko frontów budynków, dom po domu, bez pokazania szerszego ich zgrupowania, wzajemnego położenia) wydaje mi się nieco sztuczne. Ostatnio staram się odrzucać te fotopolskie końskie okulary, ale nie jest łatwo, bo trzeba uważać, żeby zdjęcie nie zostało uznane za nieprzemyślane i przypadkowe. Warto jednak rozszerzyć pole widzenia i dlatego polecam taką zmianę sposobu podejścia.
do blaggio.: Ten wagon nie został skreślony w 2008, w latach 2009-2012 ponownie nosił nr 5963 (i to zdjęcie z tego okresu, a nie z 1993). Tutaj zdjęcie z tego samego okresu, co powyższe:
do Krzysiek99: Ja oparłem się na informacji ze strony Łódzkie tramwaje i autobusy. Ale nie będę się spierał, bo nie jestem w stanie inaczej tego udowodnić. W takim razie musisz mieć rację. Chyba to skreślenie oznaczało po prostu przejęcie przez Tramwaje Podmiejskie. Źle to zinterpretowałem. A może nie, bo dziwnie wygląda tablica z nr 21, czyli linii MPK, co by oznaczało, że wrócił do MPK? Malowanie wgląda na stare, a numery, czy nowsze? - trudno ocenić.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek