| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Radiostacja

Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
Obszar nr 3 Radiostacja.
Kopcińskiego – Strykowska – granica dzielnic Śródmieście/Bałuty – granica dzielnic Śródmieście/Widzew – Kopcińskiego.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...6789101112...3334następna
pawulon
 
+1 głosów:1
Dawna Szkoła Handlowa Zgromadzenia Kupców przy ul. Narutowicza 68 w Łodzi. Wybudowana w latach 1907-1911 r., w oparciu o projekt Gustawa Landau-Gutentegera.
2010-01-10 12:54:07 (16 lat temu)
pawulon
 
Ustalone :)
2010-01-22 13:11:53 (16 lat temu)
WW
 
Obiekt był źle zaznaczony na mapie - przeniosłem.
2010-07-17 13:58:50 (15 lat temu)
do WW: \"Rektorat Uniwersytetu Łódzkiego\", też jest źle zaznaczony. : )
2010-07-17 16:00:54 (15 lat temu)
WW
 
do bolo1910: Słusznie, poprawiłem. Hotel Polonia zresztą również. Ktoś się nie za bardzo orientował :)
2010-07-17 17:25:37 (15 lat temu)
do WW: Mapy, to chyba robota chłopaków z Wrocławia, więc się nie dziw, podejrzewam, że będzie więcej poprawek. Gdybyś miał czas i ochotę to możesz się tym zająć : )
2010-07-17 17:43:39 (15 lat temu)
do bolo1910: Fajnie by było gdyby ktoś w Łodzi i mapą się zajął bo my - nietubylcy nie wiemy gdzie w Łodzi stoją różne budynki czy ulice o których jest mowa na stronie.
2010-07-17 18:06:36 (15 lat temu)
do Neo[EZN]: Ja mam jeszcze \"kaca\" po przypisywaniu ulic do SIM-ów, może po wakacjach znajdę trochę czasu i chęci do pracy. : )
2010-07-17 18:20:14 (15 lat temu)
4elza
 
Ówczesna siedziba Gimnazjum żeńskiego.
2023-07-10 08:17:07 (2 lata temu)
Bałuciorz
 
+2 głosów:2
Na zdjęciu widać nieistniejącą kamienicą w miejscu dzisiejszej filharmonii. Zaś ta po prawej wygląda obecnie żenująco
2013-09-26 08:33:21 (12 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Spotkałam kartkę z tym zdjęciem ze stemplem z dnia 28.02.1915.
2023-08-09 07:28:40 (2 lata temu)
Akwin
 
+1 głosów:1
Budynek z niebieskim parterem to Pomorska 131. Kilka lat wcześniej miał jeszcze bardziej paskudnie pomalowany parter bo w pasy (czerwone z białym przeplatane jak flaga Polski, choć nie wiem czy nie chodzi o barwy klubowe Widzewa). W części parterowej były przez wiele lat prowadzone dwie działalności - po lewej strony bramy był Tronic,czyli działalność zajmująca się m.in. pieczątkami i artykułami biurowymi. Po prawej stronie bramy był sklep z częściami samochodowymi sprowadzanymi z Niemiec. Zaś za budynkiem znajdował się skład węglowy, który utrzymywał się chyba od początku lat 90-tych przez około 10 lat. Wielokrotnym bywalcem owego składu jak i sklepu z częściami był słynny aktor pochodzący z Łodzi - p. Leon Niemczyk. Niezwykle kulturalny jegomość lubił spędzać czas i strzelić coś odrobinę mocniejszego ze zwykłymi ludźmi a to gdy potrzebował wahacz a to gdy zamawiał węgiel dla kogoś z rodziny. W taki sposób widywany był zresztą również na niedzielnym bazarku na stadionie ŁKSu, gdzie przeglądał monety czy znaczki. Te budynki na Pomorskiej i ich otoczenie to artefakty pamięciowe dla ludzi, którzy spędzili tam trochę czasu w latach 90-tych a później widzieli jak miejsce, w którym mieli różne doświadczenia, które dawało im środki utrzymania nagle znika i pojawia się coś kompletnie odmiennego. Fajnie, że ktoś zrobił zdjęcie tego budynku :)

Po drugiej stronie jeśli dobrze pamiętam był salon samochodowy Forda prowadzony przez Gonerę. Teraz jest tam biurowiec.
2023-05-07 23:35:00 (3 lata temu)
WW
 
+3 głosów:3
Smakowity kąsek motoryzacyjny.
2012-03-15 10:55:45 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:3
Ta urokliwa nawierzchnia pozostała:
- przez przeoczenie,
- pozostawiona z braku kasy na wymianę,
- pozostawiona świadomie bo pod ochroną konserwatorską?
Inne powody nie przychodzą mi do głowy, zwłaszcza ten, że pozostawiono, bo ładna:).
2012-03-15 18:36:38 (14 lat temu)
WW
 
+4 głosów:4
do Danuta B.: Wariant drugi. Pozostaje mieć nadzieję, że kasa przyjdzie w tym wypadku później niż świadomość wartości takiej nawierzchni. Tym bardziej, że ma również istotny walor bezpieczeństwa, zmuszając do zwolnienia tempa jazdy.
2012-03-15 19:56:10 (14 lat temu)
YouPiter
 
0 głosów:2
Skoda Rapid - Porsche południa :)
2012-03-15 20:11:16 (14 lat temu)
WW
 
+4 głosów:4
do YouPiter: Południa?
2012-03-15 20:37:17 (14 lat temu)
YouPiter
 
0 głosów:1
do WW: Co w tym dziwnego ?
2012-03-16 12:21:45 (14 lat temu)
Bałuciorz
 
+2 głosów:2
do YouPiter: A no to, że zakłady Porsche znajdują się na południowy-zachód od zakładów Skody. Ciężko wiec nazywać Rapid Porschem południa.
2012-03-16 12:35:29 (14 lat temu)
YouPiter
 
0 głosów:2
do Bałuciorz: Ale rodzaj nadwozia, sprawia, że jest określana tym mianem, a nie jak względem pierwowzoru określimy szerokość geograficzną podobnego kształtem nadwozia w innym kraju.
2012-03-16 12:45:35 (14 lat temu)
Bałuciorz
 
+2 głosów:2
Wiem, że chodzi o podobieństwo nadwozi (drugiej części wypowiedzi nie jestem już w stanie rozszyfrować). Ale jak można mówić, że jest Porschem południa skoro była robiona na północny-wschód niego?!
2012-03-16 12:57:47 (14 lat temu)
Bałuciorz
 
+2 głosów:2
do YouPiter: Wiem, że chodzi o podobieństwo nadwozi (drugiej części wypowiedzi nie jestem już w stanie rozszyfrować). Ale jak można mówić, że jest Porschem południa skoro była robiona na północny-wschód niego?!
2012-03-16 12:58:18 (14 lat temu)
YouPiter
 
+1 głosów:3
do Bałuciorz: W odniesieniu myślowym i porównaniu można wszystko. Nikt nie bawi się w przydługawe pólnocno - wschodnie Porsche, bo to bez sensu. Kształt a nie geografia odgrywa tu rolę.
2012-03-16 13:05:56 (14 lat temu)
Bałuciorz
 
+2 głosów:2
do YouPiter: No to jeśli już to Porsche wschodu - czasem warto się zastanowić, zamiast powtarzać bezmyślnie debilizmy. Równie dobrze można by Pragę nazwać Paryżem południa.
2012-03-16 13:25:52 (14 lat temu)
WW
 
+4 głosów:4
do YouPiter: Ja też kompletnie nie rozumiem wywodu YouPitera.
2012-03-16 13:39:00 (14 lat temu)
do Bałuciorz: Jak zwał, tak zwał. Wersal też nazwiemy coś u nas i czy to będzie na zachód ,,od" czy ... środka Europy, no ale samo to - Wersal :)
2012-03-17 00:55:08 (14 lat temu)
Bałuciorz
 
+1 głosów:1
W ostatnich dniach położono tu asfalt, ale tylko na prawej połowie. Kandydat do bzdury roku
2013-07-18 21:13:26 (12 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: Dziwne.
2013-07-18 21:21:18 (12 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Teraz pozostawiono bruk do czasu remontu nawierzchni ul. Telefonicznej, a kiedyś, gdy kładziono asfalt i nie było takich patentów, jak dzisiaj, po to by było łatwiej ją naprawić. Dwadzieścia kilka lat temu miałem "przyjemność" przejechać się kilkanaście metrów po tym bruku w wagonie doczepnym linii 12, gdy ten całkowicie wyskoczył z szyn - niezapomniane przeżycie...
2013-11-30 20:22:56 (12 lat temu)
LisuLDZ
 
do WW: Asfalt już jest na całym "zakręcie".
2014-11-30 19:56:53 (11 lat temu)
Akwin
 
+1 głosów:1
Mieszkając na Weselnej przez kilkanaście lat flugałem na ten fragment prawie codziennie :D Wyprowadzając się w 2015 roku nadal był taki sajgon. Przeurocze miejsce jeśli chciało się zostawić zawieszenie na drodze :)
2023-05-07 23:47:21 (3 lata temu)
4elza
 
Korekta przypisania.
2023-07-10 08:20:24 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Od 57-go wzwyż.
2023-07-17 17:01:13 (2 lata temu)
do ZPKSoft: Dzięki jak możesz zerknij bo dodałem jeszcze kilka do przypisania.
2023-04-07 20:33:13 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Przemek (NR): Przykro mi ale nie znam Łodzi a ten budynek to tak znalazł się przypadkiem ;-)
2023-04-07 20:51:38 (3 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Do Zeto: Dom parterowy też miał swój obiekt, więc przypisałem do niego zdjęcie.
2023-04-15 18:55:14 (3 lata temu)
zeto
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dzięki. Nie zauważyłem.
2023-04-16 22:12:20 (3 lata temu)
Autorem zdjęcia jest Jan Madejski lub Zdzisław Walter, zdjęcie jest maksimum z marca 1977 roku, zamieszczone je w albumie "Łódź miasto i ludzie".
2023-05-03 21:32:30 (3 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Czemu tak male ?
2023-05-25 22:04:28 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
334 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Radiostacja
12
ul. Banacha
Nowopołudniowa
ul. Jaracza Stefana
Cegielniana
ul. Krzywickiego
Stachiewicza
ul. Lumumby
Bystrzycka, Wulfilastrasse, Dolne Stoki
al. Palki Grzegorza
Trębacka (pd fragment), Strykowska
ul. Pilarskiego
Brasławska
ul. Pomorska
Średnia, Nowotki
ro. Solidarności
Rondo Waryńskiego
 
 
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Małgorzata Ostrowska Brynowska Brynowska Brynowskq jarosław jarosław Jedlicze emilii plater, wrocław Kościuszki 191 ul. Syreny 44 ul. złocienia ul. Syreny 44 Cieszyn, ul. Ligonia 4 Cieszyn, ul. Ligonia Cieszyn, ul. Jordana Cieszyn, ul. Wysoka służewo trzebnica ratusz sępolno wrocław mapy sępolno wrocław Człopa Strzyzewice wygiełzów wygiełzów gajowa 43 Meduza skoczni targowis Żary Żary Żary Żary Żary Żary Żary dworzec PKS Żary dworzec PKS