| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Dąbrowa

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
Obszar nr 19 Dąbrowa.
Tory PKP – Orkana - Niższa – Al. Śmigłegon Rydza – gr dzielnic Górna/Widzew – tory PKP.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678następna
Wygląda jak przerośnięty domek letniskowy
2011-11-22 10:20:56 (14 lat temu)
WW
 
Na Zarzewie czy na Zarzewiu?
2011-11-22 10:34:24 (14 lat temu)
pawulon
 
do WW: I dlaczego w liczbie mnogiej?
2011-11-22 10:39:52 (14 lat temu)
JarCho
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: Zdaje się, że nazywały się "Brda".
2011-11-22 10:40:09 (14 lat temu)
pawulon
 
2011-11-22 10:42:03 (14 lat temu)
do WW: Nie słyszałem, żeby ktokolwiek w Łodzi mówił na Zarzewiu.
2011-11-22 11:13:04 (14 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: A jednak google wyrzuca 23,100 trafień.
2011-11-22 12:09:53 (14 lat temu)
WW
 
Czy strona automatycznie kompresuje dodane zdjęcia? Odnoszę wrażenie, że tak.
2012-01-09 19:43:43 (14 lat temu)
do WW: Jeśli dodajemy logo to siłą rzeczy JPG jest przekompresowywany.
2012-01-09 20:38:56 (14 lat temu)
WW
 
do Neo[EZN]: No tak, mogłem się domyśleć.
2012-01-09 21:01:13 (14 lat temu)
WW
 
do Neo[EZN]: Polecam to uwadze wszystkich - podpis nie tylko kompresuje zdjęcia, ale i gasi natężenie kolorów. Jak ktoś chce mieć absolutną kontrolę nad fotografią, to powinien z podpisu zrezygnować.
2012-01-09 21:07:36 (14 lat temu)
do WW: No właśnie też zauważyłem, że zdjęcia wyglądają gorzej po dodaniu niż w oryginale. Ale, że obrabiam w domu, a dodaję w pracy uznałem, że to sprawa monitora i olałem problem. A swoją drogą ulica Śląska jest naprawdę śląska - magazyny (często opuszczone), place z węglem i złomem, rozlatujące się budynki
2012-01-10 09:45:22 (14 lat temu)
Łódź przoduje w Polsce pod względem liczby sklepów z dobrym piwem. Polecam mapę A swoją drogą możesz dodawać znaczniki?
2012-01-10 09:04:48 (14 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: A to znaczniki są obowiązkowe?
2012-01-10 09:24:26 (14 lat temu)
Bałuciorz
 
+3 głosów:3
do WW: A zdjęcia dodajesz z jakiegoś obowiązku? Naszym celem jest dokumentacja - a im więcej informacji tym lepiej. Jak już kiedyś obfotografujemy całe miasto to lepiej żeby były znaczniki. Będzie można przeglądać Łódź z poziomu mapy - tak jak Wrocław na przykład. No ale spoko, mogę ja to robić.
2012-01-10 09:36:04 (14 lat temu)
WW
 
0 głosów:4
do Bałuciorz: Dobrze, dobrze - ilość informacji, jakie można dodać do każdego obiektu jest w zasadzie nieograniczona. Można zrobić zdjęcia z daleka i bliska, z każdej strony i od środka, poszukać zdjęć archiwalnych, dodać znacznik, opis, a nawet artykuł, a dotego przypisać do różnego rodzaju kategorii. Ale właśnie - można, ale nie trzeba. Gdzieś musi być linia między obowiązkowymi działaniami, pozwalającymi zachować porządek i przejrzystość strony, a działaniami opcjonalnymi, których nie możemy wymagać od każdego zdjęcia, bo wielu ludzi może nie mieć ochoty poświęcać całej godziny, żeby dodać jedną fotografię. Kwestia znacznika nie jest dla mnie jednoznaczna, tym niemniej nie spotkałem się z tym, by były obowiązkowo egzekwowane.
2012-01-10 10:09:46 (14 lat temu)
Bałuciorz
 
+2 głosów:2
do WW: Akurat dodawanie znaczników uważam za jedno z najmniej czasochłonnych zajęć. No ale dobra - dodałem już ponad 1000, mogę robić kolejne.
2012-01-10 13:27:54 (14 lat temu)
WW
 
Danuto, a takie może być? 800 w pionie. Większe mi rozpycha ekran...
2012-01-21 00:12:26 (14 lat temu)
pawulon
 
do WW: Sehr gut herr WW ;)
2012-01-21 00:22:15 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do WW: Prima(tor)!.
2012-01-21 00:28:22 (14 lat temu)
Bałuciorz
 
+1 głosów:1
Kurde z czego to wynika, że 50 czy 100 lat temu, można było wybudować prosty ale estetyczny dom dla robola, który ledwo ze wsi przyjechał, a teraz ludzie są w stanie wszystko sprowadzić do kompletnego kiczu, bezguścia i dysharmonii - albo pstrokate kolory, albo brak jakichkolwiek proporcji, albo łączenie kolorów lub materiałów niepasujących do siebie (na Julianowie jest płot z połączenia klinkieru i jasnego nieociosanego kamienia). Z czego to wynika?
2012-01-18 15:23:08 (14 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Bałuciorz: Zastanawiałem się wielokrotnie nad tym. Częściową (ale tylko częściową) jest bardzo szeroka dostępność brzydkich, przemysłowych materiałów i łatwość konstrukcyjna. Kiedyś był tylko kamień, drewno, cegła i słoma oraz wąskie pole konstrukcyjnego manewru, co w zasadzie nie pozwalało na zbudowanie czegoś brzydkiego. Teraz trzeba mieć w Polsce naprawdę dużo determinacji, albo znaleźć dobrego architekta który tego dopilnuje za Ciebie, żeby Ci nie zbudowali czegoś ohydnego.
2012-01-18 15:44:28 (14 lat temu)
do WW: Może być. Kiedyś trudniej było coś stworzyć. Trzeba było mieć fach w ręku. Jak się już go miało to się szło na nauki do mistrza i tam się ten fach rozwijało. A teraz kształcenie jest powierzchowne, wszystko zrobi za ciebie komputer, a szkoły wyższe produkują masowo pseudoznawców różnych dziedzin życia i nauki.
2012-01-19 10:13:34 (14 lat temu)
Ciekawe, budynek z numerem 28 wygląda na jakąś przybudówkę, a okazała kamienica ma numer wtórny (28a). To tak jakby do przybudówki dobudowano kamienicę.
2012-01-17 17:01:38 (14 lat temu)
WW
 
do Andrzej G: Numeracja na tej ulicy jest dziwna, tym bardziej, że w zasadzie wszystkie działki są tej samej wielkości, co sugeruje, ze nie zachodziły wtórne podziały.
2012-01-17 20:37:16 (14 lat temu)
Andrzej G
 
+2 głosów:2
Przepiękne zabezpieczenie liczników energii elektrycznej.
2012-01-17 23:01:19 (14 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+3 głosów:3
do Andrzej G: ... i jakie profesjonalne ;))
2012-01-17 23:07:50 (14 lat temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
Najlepsze w tym jest to zabezpieczenie skrzynki wyłącznika głównego. Jak przyjedzie straż pożarna do ewentualnego pożaru, najpierw trzeba będzie ciąć sztabę lub jej kłódkę, a dopiero potem odcinać zasilanie do budynku, i dopiero wtedy wejdą do akcji z gaszeniem.
2012-01-17 23:10:27 (14 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Andrzej G: Nie ma się co tak emocjonować, parę minut w tą czy w tamtą...
2012-01-17 23:19:39 (14 lat temu)
Tomasz Górny (Nemo5576)
 
+1 głosów:1
do WW: Nie przesadzajcie. Dla strażaków dostanie się do zawartości tych skrzynek to sekundy (podobnie jak dla każdego kto nie martwi się spowodowanym hałasem). Aczkolwiek estetyka zastosowanego rozwiązania poraża :/
2012-01-18 04:15:10 (14 lat temu)
Estetyka rządzi się swoimi prawami, w tym przypadku istotną jest skuteczność, a tę osiągnięto.
2012-01-18 05:32:52 (14 lat temu)
Bałuciorz
 
+1 głosów:1
Lepszy niż niejeden współczesny postmodernizm śródmiejski
2012-01-17 11:43:58 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: No, powiedzmy... Jego zaletą jest skromność, ale standard niestety fatalny.
2012-01-17 11:55:55 (14 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do WW: Skromność rozmiaru też ;-)
2012-01-17 13:01:51 (14 lat temu)
WW
 
do TW40: Ma być większe? Nie zmieści się wtedy na ekranie.
2012-01-17 13:05:54 (14 lat temu)
do WW: Odnosiłem się tylko do wyglądu zewnętrznego. Ale i tak ciekawe jest to, że przedwojenny, podmiejski budynek o niskim standardzie jest prosty, harmonijny i estetyczny. A współczesny hotel czy "apartamentowiec" w centrum miasta jest brzydki jak kupa
2012-01-17 13:06:08 (14 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: I tu 100% zgody.
2012-01-17 13:10:13 (14 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do WW: Na pewno się zmieści; po kliknięciu powiększy się...
2012-01-17 13:18:42 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do TW40: Kiedy budynek nie posiada atrakcyjnych detali!
2012-01-17 13:30:21 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do WW: Przychylam się do prośby o większe - 1100 po dłuższym boku.
2012-01-17 14:14:49 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Troszkę powiększyłem.
2012-01-17 21:29:54 (14 lat temu)
TW40
 
do WW: Od razu lepiej (powiększenie tego małego zdjęcia czy z oryginalnego pliku?)...
2012-01-17 23:02:23 (14 lat temu)
WW
 
do TW40: Z oryginalnego, oczywiście.
2012-01-17 23:20:12 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
Jeszcze jeden okaz z dedykacją dla Bałuciorza.
2012-01-17 21:38:06 (14 lat temu)
Zawsze mnie zastanawiało, gdzie znajduje się dokładnie mechanizm tych rolet.
2012-01-18 08:32:54 (14 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: Z pewnością nad oknem :) Myślę, że wszystko widoczne jest od środka. Jakże eleganckie były te rolety w porównaniu do współczesnego shitu obok. Takie rozwiązania roletowe były bardzo szeroko rozpowszechnione w krajach bardziej południowych - Węgry, Jugosławia, Rumunia - ale w Polsce kojarzę je najbardziej właśnie z Łodzi.
2012-01-18 09:24:52 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do WW: Oj, Niemcy we Wrocławiu powszechnie stosowali takie rolety. Wiele jeszcze działa, choć nie przychodzi mi teraz do głowy konkretny przykład, co by dać link.. Oczywiście kaseta rolety zamontowana jest nad otworem okiennym, dziś także stosuje się podobne kryte rozwiązania, są nawet systemy nadproży (czyli konstrukcji) wraz z kasetą. Wszystko ładnie chowa się w licu ściany. Pod warunkiem, że montowane jest w trakcie budowy, a nie dokładane do istniejącego otworu - wtedy wychodzi kaseta na zewnątrz, jak w oknie po lewej.
2012-01-18 09:31:38 (14 lat temu)
mamik
 
do Danuta B.: Nie tylko we Wrocławiu, w mniejszych miejscowosciach też można spotkać. Tutaj chyba też były (są?)
2012-01-18 10:31:08 (14 lat temu)
WW
 
do mamik: Mamik, to nie są rolety!
2012-01-18 10:35:58 (14 lat temu)
mamik
 
do WW: A te prowadnice na krawędzi okien to chyba od rolet?
2012-01-18 10:43:17 (14 lat temu)
WW
 
do mamik: Ciekawe. Nie mam pojęcia, szczerze mówiąc.
2012-01-18 10:48:40 (14 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do WW: Mam zbliżenie tego okna, wieczorem wzrucę.
2012-01-18 10:54:31 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do WW: To jest blenda z tłoczonej blach cynkowej, osłona rolety, ale innego typu, takiej plisowanej, a nie rolowanej w kasecie, widać komplet tu
2012-01-18 11:28:39 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: O właśnie, z ust mi to wyjęłaś ;)
2012-01-18 11:47:32 (14 lat temu)
mamik
 
+4 głosów:4
Trochę się rozjeżdżają piony u góry. A swoją drogą to okropny ten niski parter z oknami na wysokości kolan przechodniów.
2012-01-18 13:19:00 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:4
do mamik: Nieuzasadniony zarzut.
2012-01-18 13:44:55 (14 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do WW: A jednak ;)
2012-01-18 13:50:48 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do pawulon: Dowód?
2012-01-18 14:16:56 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do WW: Wojtek, nie żartuj. Gołym okiem widać że im wyższa część budynku, tym bardziej zbliża się do krawędzi zdjęcia (tak z prawej jak i z lewej). Stojąc przed budynkiem jego szerokość wraz ze wzrostem wysokości powinna maleć, a tu jest odwrotnie.
2012-01-18 14:25:22 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do pawulon: To Ty nie żartuj. Jak mi udowodnisz, że prawa ściana zbliża się do krawędzi zdjęcia, to Ci przeleję na konto 100 zł.
2012-01-18 14:48:01 (14 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
Pawulon, wiesz ile to "primatorów"?
2012-01-18 14:51:55 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do † Festung: ;))
2012-01-18 15:03:44 (14 lat temu)
Bałuciorz
 
+1 głosów:1
8 typów okien naliczyłem
2012-01-18 15:14:01 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Bałuciorz: A ja tylko 6 typów okien, za to 43 primátory.
2012-01-18 15:17:11 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do WW: Ona się zbliża na skutek złudzenia aptecznego, które znali już starożytni. Nie będę kolejny raz pisała o greckich świątyniach, gdzie się zbiegało, by robić wrażenie prostego:). Jako, że prawa strona u dołu i góry jest dokładnie 2,3 cm od krawędzi kadru, z lewa podobnie, stąd złudzenie, że się rozszerza. Wzrok nie kłamie:). No czasem, zwłaszcza z tyłu można emerytkę wziąć za podlotka... Ja moje zdjęcia (te niby proste) zawsze letko zwężam ku górze. A Primatora chętnie wypiję.
2012-01-18 15:22:55 (14 lat temu)
Bałuciorz
 
+1 głosów:1
do WW: Na górze 2, na środku 3 (2. od lewej wygląda na plastik), na dole kolejne 4 (2. od lewej jest inne niż pozostałe brązowe)
2012-01-18 15:30:51 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do WW: Usunąłem ten komentarz z adresem mailowym (przepraszam za to), ale Twoja fotka tylko potwierdza moją tezę ;)
2012-01-18 15:32:01 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: O, takie dictum sobie cenię.
2012-01-18 15:32:31 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:2
do Danuta B.: Chyba chodziło o złudzenie optyczne a nie "apteczne" ;))
2012-01-18 15:35:41 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do pawulon: A to ciekawe. Powiedz szczerze: naprawdę nie widzisz, że drugie piętro jest cofnięte w stosunku do pierwszego?
2012-01-18 15:36:03 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do WW: Do pierwszego tak, ale nie do parteru.
2012-01-18 15:39:06 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do pawulon: Niestety, na II piętrze pod gzymsem ściana jest dokładnie w tym samym punkcie, co w dolnej części furtki.
2012-01-18 15:52:45 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do WW: Dobra, skończmy już tą dyskusję bo ja ją potraktowałem żartobliwie, ale boję się że Ty na poważnie, a nie o to mi chodziło ;)
2012-01-18 16:00:00 (14 lat temu)
WW
 
+4 głosów:4
do pawulon: Szczerze mówiąc moim celem było wykazanie różnicy między rozjeżdzaniem się faktycznym a pozornym, a tu mamy tak naprawdę do czynienia z tym drugim. Co nie znaczy, że zdjęcie jest zrobione bez zarzutu - nie jest, bo rację ma Danuta. Gdyby było zrobione wg jej teorii, to temat by po prostu nie zaistniał, jak sądzę.
2012-01-18 16:17:44 (14 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do pawulon: A w ogóle pomijam fakt, że ten dom jest cały koślawy sam w sobie, wystarczy spojrzeć na linię dachu i gzymsów :)
2012-01-18 16:25:58 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do WW: Ale uśmiechałeś się jak to pisałeś? Powiedz że tak ;))
2012-01-18 16:26:11 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Podsumowując - wszyscy mają rację. A moje na wierzchu:)! PS. Można by lekko skorygować dystorsję obiektywu, by krawędzie ścian trzymały linię prostą. Albo to kolejne złudzenie, oczywiście apteczne.
2012-01-18 17:17:58 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: No dobra, ale kto stawia tego primatora?
2012-01-18 17:19:05 (14 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do † Festung: Ja mogę Wojtkowi postawić piwko ale na żywo, tak z sympatii. Tobie Adam postawię również ;))
2012-01-18 17:29:14 (14 lat temu)
WW
 
+4 głosów:4
do pawulon: Ja Wam wszystkim postawię, pod warunkiem, że Festung mi w końcu odpisze na sms-a!
2012-01-18 20:45:20 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do WW: Sms`a? Pierwsze słyszę. Zaraz badam sprawę.
2012-01-18 21:00:50 (14 lat temu)
Saxon
 
+2 głosów:2
do † Festung: Co jest primator ?
2012-01-18 21:17:49 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do Saxon: Ein Bier. Primator einer Brauerei unserer Brüder Tschechen, hinter der polnischen Grenze, wie Görlitzer Landskron.
PS. Meine Urgroßmutter war eine tschechische, hee, hee ...
2012-01-18 21:32:41 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
2012-01-18 21:47:19 (14 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do pawulon: Miałem twarz wykrzywioną grymasem nienawiści!
2012-01-19 12:49:18 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do WW: O, to coś nowego. Mógł byś zrobić autoportret z tym grymasem? ;)
2012-01-19 13:56:18 (14 lat temu)
wyglądałby nieźle gdyby nie te jednoskrzydłowe okna
2012-01-19 13:32:31 (14 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: Jak widzę ostyropianowany dom, to zawsze wyobrażam sobie, jak to będzie pękać i odpadać za 10 lat, ale może nie mam racji.
2012-01-19 13:35:04 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do WW: Płyty styropianu, oprócz kleju powinny być dodatkowo mocowane do ściany przy pomocy plastikowych kołków. Powinno wytrzymać dłużej niż 10 lat:).
2012-01-19 13:46:43 (14 lat temu)
WW
 
do Danuta B.: Za to pleśnieje już po trzech :)
2012-01-19 13:54:03 (14 lat temu)
do WW: I dlatego tak jak teraz odkrywamy różne malowidła pod warstwami farby olejnej z czasów PRL, tak za 30 lat będziemy odkrywać fasady kamienic pod zerwanym styropianem
2012-01-19 15:31:19 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
75 Dyskusji (ostatnia 14 lat temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Dąbrowa
123
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: traugutta traugutta juchowo sieldce sieldce izabelów Zebrzydowice traugutta 70 zaniemyśl piątkowo złota brama złota złota sztynort brzeg brzeg sztynort Sienna Piaseczyńska dolna piaseczyńska dolna nowowiejska 11 gdańsk bzowa jeżyce podwale jelenia góra podwale jelenia gora podwale jelenia gora łokieć Poznań ul. Obornicka jelenia góra grunwaldzka łokieć Dźwiniacz poznan poznan poznan