| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Dąbrowa

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
Obszar nr 19 Dąbrowa.
Tory PKP – Orkana - Niższa – Al. Śmigłegon Rydza – gr dzielnic Górna/Widzew – tory PKP.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345678następna
jmic
 
Za czasów PRL był tu ten sam zakład tylko pod nazwą EMA-Elester
2016-07-03 22:46:39 (9 lat temu)
Budynek nie istnieje, wyburzano go od 11.2022 r., do 02.2023 r. W marcu 2023 została dziura przykryta śniegiem, mam fotki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta
2025-07-12 14:43:25 (11 miesięcy temu)
Mniejszy budynek przy parkingu też wyburzono.
2025-07-12 14:45:08 (11 miesięcy temu)
Ema Elester, GE Power Controls, a od roku 2018 ABB.
2025-07-12 14:47:52 (11 miesięcy temu)
do jmic: Dopisałem dawna nazwę zakładu. Tu był zakład nr 8, ale de facto po wybudowaniu go był to główny zakład i tu była dyrekcja naczelna.
2016-07-04 20:27:29 (9 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Podmiana.
2026-06-21 18:31:28 (21 godzin temu)
Autorem zdjęcia jest Jarosław Majka.
2025-08-18 21:06:24 (10 miesięcy temu)
Michał. K
 
+2 głosów:2
Proszę adm. o dodanie parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbego przy Skwerze Św. Maksymiliana M. Kolbego 1 do mapy, jak i samego skweru.
2026-03-15 20:35:40 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+5 głosów:5
do Michał. K: Zrobione, a nawet więcej.
2026-03-15 21:51:53 (3 miesiące temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Kaplica powinna mieć znacznik a nie główne przypisanie skoro jest w tle na trzecim planie.
2026-03-16 08:20:43 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do mamik: W zasadzie tak, ale obiekt na razie nie ma swoich zdjęć z bliska, więc potraktowałem to jako wyjątek tym bardziej, że nieistniejąca już kaplica miała ścisły związek z budową kościoła będącego głównym obiektem. Tylko specjalnie sprecyzowałem w podpisie lokalizację kaplicy na zdjęciu. Myślę, że dzięki temu jakoś może to funkcjonować.
Ale generalnie nie mogę mieć zastrzeżeń do Twojej uwagi, bo rzeczywiście zmorą Fotopolski jest nie tak rzadkie przypisywanie ogólnych widoków do jakiegoś odległego, ale najbardziej rozpoznawalnego obiektu, tylko dlatego, że komuś nie chce się poszukać informacji o bliższym anonimowym obiekcie. Takich zdjęć mamy tysiące.

2026-03-16 19:34:27 (3 miesiące temu)
Michał. K
 
+2 głosów:2
Ciekawostka odnośnie działki "Zajezdni". Działająca od 2007 roku spółka Ochnik Development realizuje inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w Warszawie i okolicach. Teraz wchodzi na łódzki rynek nieruchomości. Działka znajduje się w tej chwili w rękach warszawskiego dewelopera. Jak zauważył administrator facebookowej grupy "Górna tu mieszkam", w 2023 roku Urząd Miasta Łodzi wydał pozwolenie na budowę blokowiska na terenie dawnej zajezdni. "Obecnie projekt jest w fazie przygotowawczej i nie chcielibyśmy ujawniać jego szczegółów. Chciałabym jedynie zaznaczyć, że firma nie planuje wyburzeń zlokalizowanych na działce historycznych budynków wpisanych do ewidencji zabytków.
– informuje Zuzanna Wiak z Ochnik Development.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-12-01 16:47:58 (6 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Co to jest "Zajzdnia"? To jest jakaś nazwa własna utworzona przez alterację pisowni?
2025-12-01 17:27:24 (6 miesięcy temu)
Michał. K
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Tam w słowie brakowało zwyczajnie litery "e", ostatnio piałem o uszczypliwości i dziwnych komentarzach. Zdaje się, to się potwierdza. Przecież gołym okiem widać, że "zjadłem" literę "e".
2025-12-01 17:38:03 (6 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+3 głosów:3
do Michał. K: Nie - nie widać, nadto jest z wielkiej litery i w cudzysłowie co sugeruje że to jest nazwa własna - a'la "Qchnia Artystyczna"
2025-12-01 18:37:37 (6 miesięcy temu)
Jakaś krańcówka autobusowa. Może tymczasowa.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-02-20 20:50:41 (4 miesiące temu)
blaggio.
 
+4 głosów:4
Zidentyfikowałem zdjęcie.
2026-02-22 11:16:30 (4 miesiące temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
2026-02-19 17:37:28 (4 miesiące temu)
blaggio.
 
+7 głosów:7
Do Michał: Przy okazji. Czy przypadkiem czytałeś komentarze po zdjęciem . Jeśli nie, to proszę przeczytaj. Najwyższa pora zdeklarować się, do której grupy użytkowników chcesz należeć. Do "prostaków", czy "dewiantów", czyli do prostujących, czy nie prostujących.
2026-03-22 18:19:17 (2 miesiące temu)
Michał. K
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Czytałem, poprawię w wolnej chwili na lapku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Pisownia
2026-03-22 19:55:35 (2 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do Michał. K: Ok. Ale to samo dotyczy przyszłości. Z przeszłością już dajmy sobie spokój, chyba że znajdę kiedyś jakieś wyjątkowo potrzebujące, to wskażę.
2026-03-22 20:05:43 (2 miesiące temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Spoko, zawsze można coś przeoczyć.
2026-03-22 20:26:45 (2 miesiące temu)
Michał. K
 
+4 głosów:4
do blaggio.: Lepiej?
2026-03-22 20:38:29 (2 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Teraz jest super.
2026-03-22 20:49:28 (2 miesiące temu)
do Neo[EZN]: Dzięki.
2026-03-22 20:52:02 (2 miesiące temu)
Pod numerem 3 - Reklama mówi o Hucie Szkła HORTENSJA w Piotrkowie Trybunalskim
2026-05-13 20:30:51 (miesiąc temu)
Krzyś_
 
Po prawej chyba Rydla 21.
2026-06-21 13:34:55 (dzień temu)
do Krzyś_: Oznaczyłam, ale nie bardzo mi pasuje.
2026-06-21 14:14:30 (dzień temu)
yani
 
do da signa:
Pasuje, to widok od tyłu, nie od ulicy.
2026-06-21 14:19:49 (dzień temu)
yani
 
do da signa:
Z lewej Rydla 19.
2026-06-21 14:21:38 (dzień temu)
Krzyś_
 
do yani: Tak, widok ze skweru (drzewa) :-)
2026-06-21 14:23:24 (dzień temu)
do yani: szłam tym tropem, ale wydaje mi się, że blok przy Dąbrowskiego 101 jest dużo szerszy.
2026-06-21 15:02:08 (dzień temu)
yani
 
do da signa:
Szerszy, czy dłuższy? Jeśli idzie o długość, to w połowie jest zasłonięty przez Dąbrowskiego 99.
2026-06-21 15:55:11 (dzień temu)
do yani: Dla mnie to szerokość, teraz to widzę :))
2026-06-21 15:57:13 (dzień temu)
yani
 
do da signa:
:)
2026-06-21 15:59:35 (dzień temu)
Zajefajny samochód, przypomina prototyp Typ 32, przygotowany przez biuro konstrukcyjne Porsche'a dla NSU w 1934 W rzeczywistości wygląda na składak na podwoziu (sądząc po prześwicie) terenowego VW typ 82 (tzw. Kübelwagen'a).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2026-06-21 11:01:42 (dzień temu)
Do Da signa: Trzeba poprawić według tego zdublowanego .
2026-06-21 17:38:35 (22 godzin temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Bardziej przypomina Steyr'a 55, tylko atrapy chłodnicy brak.
2026-06-21 11:15:31 (dzień temu)
do yani: Jak chcecie, to przenieście wasze komentarze pod zdjęcie podmienione. Mój komentarz można skasować.
2026-06-21 21:41:06 (18 godzin temu)
do blaggio.: Moje jest dublem, podmienię tylko.
2026-06-21 18:30:33 (21 godzin temu)
Pokaż na mapie
75 Dyskusji (ostatnia 18 godzin temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Dąbrowa
123
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Osice Miłocin łódź rynek fabryczny łódź plac katedralny łódź rynek fabryczny częstochowa częstochowa łódź plac szpitalny łódź, plac szpitalny Hoffmanowej 19 Rzeszów łódź, plac szpitalny lotnicze lotnicze traugutta 70 Świętokrzyski urząd wojewódzki traugutta traugutta juchowo sieldce sieldce izabelów Zebrzydowice traugutta 70 zaniemyśl piątkowo złota brama złota złota sztynort brzeg brzeg sztynort Sienna Piaseczyńska dolna piaseczyńska