| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - SIM Centrum
ul. 10 Lutego
ul. 6 Sierpnia
ul. Abramowskiego
ul. Brzeźna
ul. Czerwona
ul. Gdańska
ul. Harcerzy Legionistów
ul. Hotelowa
ul. Jaracza Stefana
ul. Jezuitów
ul. Józewskiego Henryka
ul. Katedralny Jana Pawła II
ul. Kilińskiego Jana
ul. Komuny Paryskiej
ul. Kostki Stanisława, św.
ul. Kościuszki Tadeusza
ul. Legionów
ul. Mickiewicza Adama
ul. Miecznikowskiego
ul. Moniuszki Stanisława
ul. Narutowicza Gabriela
ul. Nawrot
ul. Nowomiejska
ul. Ogrodowa
ul. Orla
ul. PCK
ul. Piotrkowska
ul. Piłsudskiego Józefa, marsz.
ul. Pomorska
ul. Próchnika Adama
ul. Północna
ul. Radwańska
ul. Rewolucji 1905 r.
ul. Roosevelta Franklina Delano
ul. Rostworowskiego
ul. Rubinsteina Artura
ul. Rynkowskiej
ul. Schillera Leona
ul. Sienkiewicza Henryka
ul. Skorupki Ignacego, ks.
ul. Solna
ul. Struga Andrzeja
ul. Szletyńskiego
ul. Thatcher Margaret
ul. Traugutta Romualda
ul. Tuwima Juliana
ul. Tylna
ul. Tymienieckiego Wincentego, bp
ul. Wachowicz-Napiórkowskiej
ul. Walickiego
ul. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
ul. Wigury Stanisława
ul. Więckowskiego Stanisława, płk. dr.
ul. Wolności
ul. Wschodnia
ul. Wólczańska
ul. Włókiennicza
ul. ZHP
ul. Zachodnia
ul. Zamenhofa Ludwika
ul. Zielona
ul. Związku Strzeleckiego „Strzelec”
ul. Żwirki Franciszka

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

SIM Centrum

1 subskrypcja
Zdrowie
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
Krajobraz
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Obszar nr 1 Centrum
Granica dzielnic Śródmieście/Polesie – Granica dzielnic Śródmieście/Bałuty – Kilińskiego –granica dzielnic Śródmieście/Widzew - granica dzielnic Śródmieście/Górna - granica dzielnic Śródmieście/Polesie.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...15161718192021...256257następna
Michał. K
 
+1 głosów:1
Rok 1898, pusty tramwaj (testy na jesieni) przed uruchomieniem w grudniu 1898 r.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poprawa przekazu
2025-11-04 16:15:42 (7 miesięcy temu)
bolo1910
 
+2 głosów:2
W lipcu 1897 rozpoczęto pierwsze prace przy układaniu torów na terenie miasta. Pierwszy tramwaj na ulice Łodzi wyjechał 23.12.1898 r.
2010-10-07 20:50:07 (15 lat temu)
TW40
 
Czyli zmieniam datę...
2010-10-07 20:55:43 (15 lat temu)
Zostaw to nam :-) PS Wilkoszewski zmarł w 1901r. ;-)
2010-10-07 21:14:09 (15 lat temu)
TW40
 
Oj, ale obciach ;-)) ; gdzieś tu widziałam podobną pocztówkę z takim datowaniem i się zasugerowałam... Z ulgą zostawiam Wam poprawki (i tak zrobiłam kawał roboty ;-) a trochę było ciężko było ściągnąć te zbiory z ŁBC...
2010-10-07 21:41:14 (15 lat temu)
do TW40: Wielkie dzięki. Jest tam jeszcze jeden ciekawy album \"Souvenir ...\" z 1912 r.
2010-10-07 21:52:50 (15 lat temu)
do Michał. K: Dlaczego jesteś taki pewien, że to jest jeszcze przed pełnym uruchomieniem komunikacji?
2025-11-04 19:19:25 (7 miesięcy temu)
do blaggio.: Z tego co widać to tramwaj pusty...., natknąłem się kiedyś taką informację i opis do tego zdjęcia.
2025-11-04 19:53:54 (7 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Michał. K: A ten drugi chyba jest bardziej zapełniony. ;-)
Przeczytaj dokładnie na , jak to się odbywało przed uruchomieniem, i sam dojdziesz do wniosku, że zdjęcie jest późniejsze.
2025-11-04 22:50:02 (7 miesięcy temu)
Skrondolny
 
+2 głosów:2
Jeden z najciekawszych Łódzkich murali, szkoda go.
2025-11-06 20:53:25 (7 miesięcy temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+3 głosów:3
To zdjęcie pochodzi z grupy Łódzki Wehikuł Czasu, gdzie zamieścił je Wiktor Glinkowski. Serdecznie zapraszamy do nas po więcej.
2025-11-04 14:25:08 (7 miesięcy temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+4 głosów:4
Michał. K Byłoby w dobrym tonie podać źródło pobrania zdjęcia. Jego właściciel zamieścił je w grupie Łódzki Wehikuł Czasu, do której zapraszam po więcej.
2025-11-03 21:23:49 (7 miesięcy temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+3 głosów:3
Gwoli ścisłości, podaję linka do postu w grupie Łódzki Wehikuł Czasu, gdzie Olgierd Ławrynowicz zamieszcza zdjęcia swojego Taty Juliana Ławrynowicza.
2025-11-04 14:31:49 (7 miesięcy temu)
do Jolanta Mikołajewska: Witam. Nie jestem na tej grupie i nie zamierzam być. Ton to macie na tych grupach taki, że podkradacie sobie zdjęcia na umór.Ja w to nie wchodzę. Pozdrawiam.
2025-11-04 06:21:57 (7 miesięcy temu)
do Jolanta Mikołajewska: Dodam tylko, że źródło fot. pochodzi od członka FB.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-11-04 07:36:58 (7 miesięcy temu)
4elza
 
+5 głosów:5
do Michał. K: Tu, to akurat Ty wykazałeś się tonem niezbyt eleganckim, w przeciwieństwie do przedmówcy...
Podaj proszę link do strony, z której zostało pobrane zdjęcie.
2025-11-04 06:30:25 (7 miesięcy temu)
do 4elza: Nie zamierzam się tłumaczyć, a zwłaszcza tej pani, tyle w temacie bym powiedział jw.
2025-11-04 07:02:39 (7 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Ok, my sami czasami "walczymy" z problemem, kiedy z fotopolski ktoś pobiera zdjięcie i chwali się nimy na swojej stronie internetowej. Zwracamy uwagy w podobny zposób jako pani Jolanta. Więc, w ramach dobrych stosunków, z śzacunkiem dla pracy drógych, moźeś minimalnie podać link na tą strone w opisu. I tak śczerze, idealne jest się zapytać administratora tej strony, czy moźna pobierać zdjięcia z ich strony. Jednacze je masz podane, razem z datacjią i lokalizacjią, na srebrnej tacy......
2025-11-04 16:11:50 (7 miesięcy temu)
do vetinari: Nie czytałeś tego wyżej ?
2025-11-04 19:07:03 (7 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
1961+ (San H25/27B).
2025-11-02 11:35:59 (7 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
2025-11-02 14:03:02 (7 miesięcy temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Jaki to wycinek, skoro jest lepszy od oryginalu? Nawet widac, ze to San H25B 17, czyli woz z 1962 roku, zatem 1961 z datowania odpada.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-11-02 20:36:57 (7 miesięcy temu)
do blaggio.: Nikt nie napisał, że jest gorszy, choć jednak to wycinek.
Mój oryginalny skan miał wymiary 3500x2400. Ten wycinek prawdopodobnie pochodzi z widokówki zeskanowanej w jeszcze większej rozdzielczości, a może i z oryginału zdjęcia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: rozdzielczości
2025-11-02 21:26:04 (7 miesięcy temu)
do blaggio.: No to trzeba glosować za pozostawieniem ☺
2025-11-02 21:29:05 (7 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Tak zrobiłem.
2025-11-02 21:29:44 (7 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Widze źe juź poprawileś i autora zdjięcia ☺
2025-11-02 21:30:41 (7 miesięcy temu)
do vetinari: Jakiś czas temu była dyskusja na temat dodawania wycinków pełna zastrzeżeń. Ale tu w przypadku skanu zdjęcia archiwalnego chyba nie byłyby uzasadnione.
2025-11-02 21:36:03 (7 miesięcy temu)
do blaggio.: Ok...
2025-11-02 21:36:47 (7 miesięcy temu)
blaggio.
 
+4 głosów:4
Do Mariusz: Niektóre widoki są mocno "sprasowane", jak ten. To jest błąd przy tzw. prostowaniu zdjęcia. Czy jesteś w stanie to skorygować?
2025-11-03 19:01:59 (7 miesięcy temu)
do blaggio.: Oczywiście, sprawdzę i postaram się poprawić. Zacznę od tego pod którym jest komentarz.
2025-11-04 04:45:51 (7 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Na transparencie jest ZMP. Formalnie istniał do 1957, ale faktycznie przestano się nim obnosić w 1956. I ten rok proponuję przyjąć jako górną granicę
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-11-04 17:05:47 (7 miesięcy temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do Woj11: Dzięki, poprawione.
2025-11-04 17:20:27 (7 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Warszawa 1965+.
2025-11-04 22:39:25 (7 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Minimum 1972 - Syrena 105
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-11-04 20:05:20 (7 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
Ale Żuk 1973+.
2025-11-04 22:36:17 (7 miesięcy temu)
do Woj11: Liczyłem na Ciebie.
2025-11-04 20:10:19 (7 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
1972+ (Audi 80 lub Passat pierwszej generacji po lewej).
2025-11-04 22:35:17 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
Jeszcze trójkomorowe sygnalizatory dla pieszych, eliminuje je bodajże już w 1967 nowy kodeks drogowy, ale wymiana następuje stopniowo. Wydaje mi się, że na tak istotnej ulicy jak Piotrkowska nie dotrwałyby do roku 1977.
2025-11-05 09:36:54 (7 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Ok, dzięki.
2025-11-05 05:21:35 (7 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
2568 Dyskusji (ostatnia 7 miesięcy temu)
SIM Centrum - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy SIM Centrum
123
ul. 6 Sierpnia
Św. Benedykta, 22 Lipca
ul. Abramowskiego
Gubernatorska, Hermann-von-Salza-Strasse
ul. Czerwona
Rothgarnstrasse
ul. Gdańska
Długa, Lange Strasse, Danziger Strasse
ul. Jaracza Stefana
Cegielniana
pl. Katedralny Jana Pawła II
Rynek Fabryczny, Szpitalny, Skorupki, Katedralny
ul. Kilińskiego Jana
Widzewska, Buschlinie
pl. Komuny Paryskiej
Świętokrzyska (strona południowa i wschodnia)
al. Kościuszki Tadeusza
Spacerowa (Promenada), Nowospacerowa (na południe od ul. Struga), Hermann-Göring-Strasse
ul. Legionów
Konstantynowska, 11 Listopada, Obrońców Stalingradu, Konstantiner Strasse, Gen.-Litzmann-Strasse
al. Mickiewicza Adama
Św. Anny, Bandurskiego
 
 
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: orbis orbis orbis orbis podgórzyn witaszyce warszawska 7 warszawska 7 swinoujscie warszawska orbis rostarzewo warszawska orbis kielce kielce bedzin szymborskiej swinoujscie pomost kościan kościan będzin będzin biuro podróży orbis biuro podróży orbis kościan kościan wrocław wrocław Zabrze, Lenartowicza KOLUMNA ZYGMUNTA dąbrówno panewnicka stare bogaczowice Ustka Ustka strzelin rynek