26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat strzeliński
TEMATY - Rynek

Blok śródrynkowy (tret)

Pierzeja południowa

Pierzeja zachodnia

Wydarzenia w Rynku

Pierzeja północna

Pierzeja wschodnia

OBIEKTY - Rynek
2

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek

Dawniej: Ring
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...12131415161718...2324następna
esski
 
+1 głosów:1
No nieźle... aby w roku 1900 takie bryki już stały na takim odległym od cywilizacji rynku.
2013-12-24 00:59:07 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do esski : Zmieniłem datowanie bo te auta wyglądają na wyprodukowane pod koniec lat 20. lub na początku 30.
2013-12-24 10:56:59 (12 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+3 głosów:3
Podobne skutki wojny widać w wielu miejscach Europy. Choćby Calais czy Bierutów. Też przetrwały tylko wieże a zabudowa legła w gruzach.
2012-05-16 23:50:36 (14 lat temu)
pawulon
 
+4 głosów:4
Nowa wieża a już się chyli ku upadkowi ;))
2012-05-17 00:01:57 (14 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
do † Andrzej Mastalerz: Jeżeli już porównujemy Strzelin do Calais, to warto zauważyć, że to drugie miasto zabudowano znacznie staranniej i z głową, choć przecież też modernistycznie. Natomiast Bierutów to rzeczywiście świetne pendant.
2013-04-26 10:09:50 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Andrzeju, o ile wiem to ta pierzeja rynku była budowana w latach 1973-75, można zawęzić datowanie fotki.
2012-12-26 11:00:41 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
Ten budynek jest naprawdę kuriozalny, pomyślany chyba dla osób nadwrażliwych na światło.
2012-12-26 11:29:10 (13 lat temu)
BAL†
 
Zosiu, w tych latach które podajesz, był sekwencjami kończony i oddawany do użytku - wiem to z autopsji. W październiku 1973 szedłem do woja, a w Kwietniu przenosiliśmy zakład naprawy RTV i sklep(podlegaliśmy wtedy pod ZURiT Wrocław) z ul. Kamiennej na nowy lokal w okolice przejścia przy schodkach z rynku w kierunku rotundy (istniejące do dzisiaj obok sklepu mięsnego. Jak wróciłem z woja w 1975 roku, plac przed budynkiem jeszcze wyglądał podobnie jak tutaj widać.
2012-12-27 17:36:32 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do BAL†: Andrzeju, ja tylko próbując zgłębić temat opieram się na tym co już ktoś napisał zakładając obiekt tego budynku . Absolutnie nie neguję Twoich informacji :)
2012-12-27 18:25:40 (13 lat temu)
BAL†
 
do ZPKSoft: Ja z kolei próbuję dołożyć od siebie to co wiem i widziałem na własne oczy :).
2013-02-14 14:56:21 (13 lat temu)
BAL†
 
do ZPKSoft: Ale kończony był dopiero.pod lata 1980.
2013-02-14 14:58:41 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do BAL†: Ja pierwszy raz byłam w Strzelinie w 1992 r.a i tak niewiele pamiętam. Tubylcami się staliśmy w listopadzie 2006.
2013-02-14 15:02:10 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Kiedy wydawano tę pocztówkę nie wiedziano jeszcze, że ruiny (pokazane w dolnym lewym rogu) nie należały do średniowiecznego zamku a do znacznie wcześniejszej dwuabysydowej rotundy z IX w.
2013-06-15 15:39:21 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Na pewno z początku XX wieku. Mamy już takie i .
2013-02-16 15:53:29 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Narożnik północno- zachodni, po prawej na dole fragment ratusza.
2013-03-03 10:24:56 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
Komin przylegający do ściany szczytowej bloku wydaje się być wtórnie przybudowany. Może spółdzielnia (wspólnota) zmieniła sposób ogrzewania, rezygnując z ciepła sieciowego, na rzecz własnej kotłowni?
2013-04-07 17:37:13 (13 lat temu)
gregorr
 
+2 głosów:2
Tam zawsze była kotłownia, tyle że pierwotną węglową przerobili na gazową.
2013-04-08 00:56:04 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Ciekawe ujęcie, fotka wykonana gdzieś z poziomu obecnej południowej jezdni ul. Wojska Polskiego. Budynek przed widoczną wieżą ratuszową to ul. Rybna 10. Zza dachu kościoła Podwyższenia Krzyża Św. widać hełm nieistniejącego kościoła św. Michała.
2013-06-13 15:35:31 (13 lat temu)
s_mile
 
Osobie która jako pierwsza powie która para powtarza się na tej panoramie Zosia zapewne ufunduje worek strzelińskich ziemniaków :-D
2013-09-10 19:04:51 (12 lat temu)
s_mile
 
+1 głosów:1
A jak się dobrze przyjrzeć to i Zosię mamy na tym zdjęciu. Prawda?
2013-09-10 19:06:16 (12 lat temu)
TW40
 
do s_mile: Ta środkowa (pani w czarnych leginsach).
2013-09-10 19:06:35 (12 lat temu)
TW40
 
do s_mile: Zosia za tą parą, w lewo?
2013-09-10 19:07:40 (12 lat temu)
TW40
 
do s_mile: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-09-10 19:08:25 (12 lat temu)
s_mile
 
do TW40: Dwa razy brawo! Długo to nie trwało. Spytaj teraz Zosię, czy aby na pewno jest wspomniana przeze mnie nagroda od Niej? ;-)
2013-09-10 19:09:39 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do TW40: No dobra, to już idę kopać te ziemniaki :)
2013-09-10 19:09:54 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do s_mile: Sławku, brawo za spostrzegawczość. Ta sama para była również na pierwszym zdjęciu z lewej, ale program inteligentnie ją wyciął. Owszem, również jestem na tym zdjęciu :)
2013-09-10 19:12:16 (12 lat temu)
s_mile
 
do ZPKSoft: No to kolejna zabawa: kto znajdzie człowieka bez głowy.
W nagrodę Zosia zdradzi nam jakiej płci to był osobnik.
2013-09-10 19:13:46 (12 lat temu)
TW40
 
+2 głosów:2
do s_mile: Mam trochę ziemniaków do odebrania...Jeden worek w tę lub we w tę...
2013-09-10 23:41:03 (12 lat temu)
Pod żółtym parasolem w lewej części fotki, w czarnej koszulce :)
2013-09-11 13:48:41 (12 lat temu)
s_mile
 
do YouPiter: Bingo! Dekapitacja wykryta. Teraz czekamy na info odnośnie płci ofiary.
2013-09-11 14:15:47 (12 lat temu)
do s_mile: Domyślam się, że to kobieta dziecko na rękach trzyma, choć biceps widać słuszny ;))
2013-09-11 14:20:32 (12 lat temu)
do s_mile: Raczej muskularny mężczyzna, co nawet pokazuje na fotce, poza tym jeszcze ich dwóch idzie w kupie. Dziewczynę raczej wzięliby do środka, no chyba, że dziś istnieją już inne kanony damsko - męskie :)
2013-09-11 14:22:41 (12 lat temu)
do YouPiter: Wiesz, z kanonami dziś różnie bywa ;) Biceps męski ale nie wiem czy aby w leginsach nie jest ;) Oczywiście to tylko luźne obserwacje ;))
2013-09-11 14:25:43 (12 lat temu)
do Arkadiusz K. (Arro): Nie umiem tej foty nawet włożyć na pulpit i oglądnąć jej poprzez program graficzny. Pozostaje więc rozwiązanie zagadki. Ogrodowe wiktuały oraz miód p(i)szczeli, powędrują do...........
2013-09-11 14:40:09 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do s_mile: Tym razem pudło :) Dziecko na rękach, trzyma mamę za szyję:
2013-09-11 14:41:26 (12 lat temu)
do ZPKSoft: Brawo Arro :)))))))))
2013-09-11 14:43:51 (12 lat temu)
do YouPiter: Dzięki ;) Oglądałem zdjęcie bezpośrednio na FP. Ramiona trochę mnie zmyliły ale leginsy... ;)) Jak widać, kanony sobie, rzeczywistość sobie ;))
2013-09-11 15:00:03 (12 lat temu)
s_mile
 
do ZPKSoft: :-)
2013-09-11 15:01:35 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do s_mile: Ale muszę przyznać, że urządziłeś fotopolanom świetną zabawę :)
2013-09-11 15:08:41 (12 lat temu)
s_mile
 
do ZPKSoft: Nad ciekawym zdjęciem... Sam się nabrałem, rozwiązanie przez Ciebie przedstawione super.
Z głową nie wyszło, to może spróbujmy, że tak powiem, od drugiej strony ;-). Którą osobę na zdjęciu program pozbawił stóp?
2013-09-11 16:19:52 (12 lat temu)
do s_mile: Czyżby panią przy czerwonym namiocie, w ciemnych okularach i sukience chyba turkusowej?
2013-09-11 18:20:03 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do Arkadiusz K. (Arro): Brawo ! Tak wygląda, bo stopy przesłonięte zostały przez dodatkowe kółka ( od wózka) toczące się obok :)
2013-09-11 18:31:28 (12 lat temu)
do ZPKSoft: :))
2013-09-11 18:32:24 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
Może rozsądzicie które lepsze .
2013-12-07 21:30:03 (12 lat temu)
do ZPKSoft: To Labeo jest lepsze. Większe i mniejsza kompresja.
2013-12-07 21:32:40 (12 lat temu)
do ZPKSoft: To wg. mnie lepsze trochę z racji wielkości ;)
2013-12-07 21:34:22 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
235 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
Widok rynku w kierunku północno wschodnim.
Skwer z latarnią widziany z nowej wieży ratuszowej. Do 1945 r. stały w tym miejscu kamienice bloku śródrynkowego (tretu).
1900
-
1920
1900
-
1925
1900
-
1930
1900
-
1930
1920
-
1930
1920
-
1940
1920
-
1940
1930
-
1939
1930
-
1950
1935
-
1950
Rynek - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: gotyckie kościoły Goleniów Goleniów radymno noniewicza Poznań Poznań tvp tvp tvp tvp tvp tvp Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu ul. Chmielna 36 przytoczna dwór garbolewskich Stalmacha szczecin wroclaw wroclaw Ciechanów Ciechanów bydgoszcz plac solny Wrocław, Michalczyka warszawa okrzei Statki dwór garbolewskich czerwonka czerwonka legion legion charbin harbin wysok kamień mystków