26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
esski
 
+1 głosów:1
Poprawa stanu technicznego Mostu Rakowieckiego w ciągu ul. Na Niskich Łąkach
2015-05-09 16:37:42 (11 lat temu)
czarek
 
+1 głosów:1
Remont antykorozyjny ( malowanie z piaskowaniem) wykonano około 1992-3 Z wykorzystaniem metody piaskowania na mokro metodą TORBO i malowaniem farbami niemieckiej firmy FORTIS . Widzę , że ta zieleń przetrwała tyle lat , jak i pomarańcz na moście Trzebnickim
2015-05-09 21:43:43 (11 lat temu)
skrzypa
 
Widziałem wczoraj jadąc do Selgrosa :-)
2015-06-15 16:29:31 (11 lat temu)
Dzisiaj szedłem z ogródka i miałem, wybaczcie, przy sobie jedynie aparat ogródkowy. Udało mi się sfocić moment grodzenia placu budowy, tzn. mostu. Ulica jest zamknięta na amen, ale samochody nadal wjeżdżają i zawracają. Tu zawsze był spory ruch, bo wielu, jadąc od pl. Wróblewskiego, skręcało w ul. Na Grobli, w Rakowiecką i Na Niskich Łąkach i wjeżdżało prosto w Krakowską omijając Traugutta, gdzie jest mnóstwo postojów na światłach.
2015-06-15 22:17:35 (11 lat temu)
do skrzypa: ... a ja widziałem wczoraj jak znaki stawiali choć nie sądziłem, że tak szybko zabiorą się do roboty :)
2015-06-15 20:03:46 (11 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Sam tędy czasem do domu wracałem - dobry objazd ulicy Traugutta :)
2015-06-15 22:38:57 (11 lat temu)
max
 
do Wacław Grabkowski: Czy chodnik pozostał otwarty?
2015-06-17 07:48:25 (11 lat temu)
do max: Tak. Północny.
2015-06-17 08:09:38 (11 lat temu)
do max: Tu, po lewej można przejść. Most został obstawiony blaszanymi płotami. Piotr wie, jak jest bo robił foty zapewne z wyciągniętej ręki Właśnie faceci widoczni na zdjęciu je montują.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr.
2015-06-17 09:30:32 (11 lat temu)
Widzę, że rozebrali betonowe balustrady - były w kiepskim stanie.
2015-06-28 21:05:22 (10 lat temu)
do Neo[EZN]: Zgadza się. Mają dobre tempo, codziennie coś się dzieje.
2015-06-28 21:18:40 (10 lat temu)
Po kilku twoich miłych słowach, otworzyła się brama na most. Pomyślałem sobie: Piotrek to ma gadane. Byłem ciekaw, co sfociłeś i jest bdb :)
2015-08-25 09:27:46 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
Po lewej wąskie przejście. Wczoraj szedłem tędy z wnukiem i widząc, że leją asfalt, sięgnąłem pod wózek po ,,małpkę”. Kiedy się prostowałem dostałem kołem rowerzystki w łokieć i ,,małpka” wystrzeliła mi z dłoni jak kamień z procy. Gruchnęła na beton z wysokości jednego metra i podskakując poleciała ku krawędzi mostu. Złapałem ją i z bijącym sercem włączyłem – działała. Młoda kobieta, która mnie potrąciła przeprosiła mnie i pojechała dalej, jednak po paru metrach zahaczyła prawym pedałem o betonową podstawę płotu i wpadła w ludzi. Mieliśmy wrażenie, że była pijana, bo któż jedzie rowerem takim wąskim przejściem?
Zdjęcie zrobione ,,małpką” po przejściach :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr.
2015-08-25 09:41:14 (10 lat temu)
Stenek
 
Czym jest ta zacna "małpka" bo nie łapię paraleli ? ;))
2015-08-25 18:32:14 (10 lat temu)
do Wacław Grabkowski: No to mam nadzieję, że ta pani nie jechała potem po jezdni bo mogłoby się to dla niej albo innych osób źle skończyć... a może i przetrąciła jeszcze kilka lusterek aut stojących na chodniku a niestety jest tak na tym świecie, że jak ktoś zniszczy komuś innemu auto i nie ma świadków to traci na tym właściciel auta. Każdy z moich samochodów został w jakiś sposób uszkodzony przez inne, anonimowe (oczywiście) osoby ale dwa razy złapałem niszczycieli na gorącym uczynku bo byłem blisko samochody kiedy ktoś mi w nie przywalił.
2015-08-25 20:00:35 (10 lat temu)
do Wacław Grabkowski: To jak przejście tam zorganizowali to w ogóle jest jakaś pomyłka. Też wczoraj - jadę do przejścia - nie ma. Znowu przerzucili na drugą stronę mostu. Przebijam się tam, a dostępny chodniczek ma około metra szerokości, a panowie fachowcy 3/4 z tego blokują, bo dłubią coś przy barierkach. Dokładnie to jeden pracuje jak się patrzy, a trzech patrzy jak się pracuje.
2015-08-26 10:33:44 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do Stenek: Małpka to aparat fotograficzny do 1 tys. zł );
2015-08-25 18:44:46 (10 lat temu)
do Neo[EZN]: Niestety, pojechała dalej. Miałem niezły zgryz, tzn. mogłem ją zatrzymać, ale tak przekonywująco przepraszała…, a najbardziej blokowało mnie przeczucie, że przed wyprostowaniem się do akcji nie obejrzałem się w prawo.
Małpka nie moja, jednak wołała o pomstę, bo jak spadła to wydała takie żałosne dźwięki, że pomyślałem, iż już po niej. W domu okazało się, że ma rozładowany akumulatorek i wgniecenia na krawędziach.
2015-08-25 20:56:13 (10 lat temu)
do Neo[EZN]: O, to miałeś poważniejsze wypadki. Dodam, że najpoważniejszy wypadek z aparatem wydarzył mi się kiedy byłem w odwiedzinach u kolegi z portalu Robika (†Robert Junitz). Z wieszaczka w przedpokoju spadły mi dwa aparaty, jeden przestał funkcjonować.
2015-08-26 10:16:06 (10 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Mi kiedyś z wysokości ok. 1,5 m łupnął na betonowy chodnik obiektyw od analogowego EOSa 300 - miałem sporo szczęścia - nie miał nawet śladu na obudowie. Nieco mniej szczęścia miała moja kamera Panasonic która wypadła mi z futerału na ulicy Chrobrego jak wskakiwałem na murek przy szkole żeby z wyższej pozycji zrobić zdjęcie - uderzyła w chodnik tak, że odłączył się akumulator. Na szczęście kamera uderzyła w ziemię tym akumulatorem który pękł a na niej pojawiła się tylko jedna rysa i drobne wgniecenie - działa dobrze :) /akumulator też/

Rok później spadł mi jeszcze obiektyw - z ławki na przystanki na ziemię, obiektyw nowy - sporo kosztował, ani rysy, działa doskonale.

Tak więc mam szczęścia do kolizji sprzętu z chodnikami ale niestety mniej szczęścia jeżeli chodzi o elektronikę bo przez złe podłączenie kabla firewire spaliłem port do transferu danych w kamerze - straciłem ok. 1700 zł w ciągu sekundy. Podobnie ostatnio podłączyłem źle kabel do jednego urządzenia elektronicznego i poleciał dym - 1000 zł poleciało razem z tym dymem.
2015-08-25 21:09:58 (10 lat temu)
do Marek Potocki: Marek, my musimy się często mijać na rowerach przy Niskich Łąkach i w Wilczym Kącie? :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2015-08-27 10:29:46 (10 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Jeśli w godzinach około 6:00-6:15 i 15:30-15:45 to niewykluczone ;) Czasem przejeżdżam też o innych porach.
2015-08-27 10:34:52 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
Wózek "parasolka" dla Tereski.
2020-11-12 15:52:08 (5 lat temu)
TW40
 
do cracusiac: !!!
2020-11-12 23:24:41 (5 lat temu)
Wózek dla Tereski.
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: edycja
2021-10-08 18:30:32 (4 lata temu)
Moja edycja nie działa.Proszę poprawić na duże "T"
2021-10-08 18:36:57 (4 lata temu)
Anneob
 
Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tą literką w moim podpisie.
2021-10-08 21:54:07 (4 lata temu)
Anneob
 
Słyszałem niedawno, że postanowiono uporządkować nabrzeże Oławy, szczególnie prawe. Lewe, ‘’wycięto’’ już dawno temu. Zamienić je w rodzaj promenady. Od Mostu Oławskiego do Rakowieckiego i nawet dalej z Młodą. ‘’Fantastisch’’. Tyle, że na wielu miejscach postawiono bloki a gdzie indziej wycięto drzewa. W pewnych miejscach było to zapewne nieuniknione. No, nie wiem…
2021-10-09 03:03:36 (4 lata temu)
TW40
 
do Dürgoy Marcin : ;-)
2021-10-08 22:36:46 (4 lata temu)
ylooC
 
do Anneob: literka była do zmiany w komentarzu Marcina... "T"ereska
2021-10-08 22:03:51 (4 lata temu)
Anneob
 
do ylooC: Dziękuję :))
2021-10-09 02:41:23 (4 lata temu)
Licho
 
+3 głosów:3
Burzowiec, zbiera wodę z ulic „trójkąta”.
2022-07-21 22:23:44 (3 lata temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Mirabelki się marnuja :)
2022-07-21 22:32:23 (3 lata temu)
do Licho: Eh, to ty jesteś spec, a myślałem, że tylko krasnoludki i ptaszki:)

Nie obraź się, ale Ci nie wierzę, bo skąd taka wiedza?
Mógłbym coś więcej powiedzieć o tym miejscu, ale jesteś nieszczery, dlaczego? :)
2022-07-21 22:36:09 (3 lata temu)
do Licho: Wiesz co, raz mnie wpuściłeś w maliny, i ci nie wierzę, nawet w twoje linki.
Lubię ludzi pracy, a nie lubię twojego wydumanego intelektu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lubię
2022-07-21 22:46:29 (3 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do da signa: i mój but, jak się zsuwałem po skarpie... :))
2022-07-21 22:37:42 (3 lata temu)
Licho
 
+3 głosów:3
2022-07-21 22:39:45 (3 lata temu)
Kaczka zwiała spod noża. Od kilku lat żeruje w pobliżu Mostu Rakowieckiego. Most nagrzany, a Oława w maju wyjątkowo zimna.
Kaczka się grzeje na trudnym moście, gdzie korek za korkiem. I wszyscy ją focą jak coś niezwykłego. A przysiadła, bo tu cieplej.
Lukam z bliska, ma jakąś białawą błonkę na oku, śpi?
Śpi albo nie śpi, jednak kiedy chłystek próbuje ją szarpnąć za ogon, odsuwa bielmo, a ziomale gonią chłystka.
Kaczka na pewno wygra. Na pewno będzie wolność.
2023-06-09 21:50:33 (3 lata temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: To "bielmo", to może być trzecia powieka, zwana migotką.
2023-06-09 21:59:32 (3 lata temu)
do Darek Pawlak: Dzięki, a już myślałem, że coś nie teges.
2023-06-09 22:12:02 (3 lata temu)
do Darek Pawlak: Obstukaliśmy z ziomkiem, że to jest kaczka, więc ropuściliśmy wieść po świecie. Odezwała się pewna babka z Birmingham, że ma na stawie kaczora, też uciekiniera, który ma silną osobowość i z braku kaczki dowala się do łąbędzia. Zaproponowała, że przywiezie owego kaczora. E, nie..., to się nie uda.
Dodam, że ta biała kaczka naprawdę działa na wyobraźnię setek ludzi spacerujących Żabią Ścieżką, bo każdy z jakiś powodów chciałby być wolny :)
2023-06-09 22:28:02 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
2009
-
2010
2009
-
2010
2010
-
2011
2011
-
2015
2011
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2019
2015
-
2019
2022
-
2023
2022
-
2025
2025
-
2025
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Orzechow Orzechow sandomierz katedra kamienica pod sowami kamienica pod sowami sandomierz katedra brukowa warszawa kijowska warszawa lublin 1940 sklep gs stawiszyn stawiszyn park rzeźb warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus