| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Most Rędziński (AOW)

2008 - 2011 budowa mostu autostradowego (AOW)

Most Rędziński nocą

Otwarcie Mostu Rędzińskiego

Obiekty w okolicy
Hydrofornia
66
m
Wrocław
Piłkarzy 50b-c
147
m
Wrocław
Śluza "Rędzin I" (południowa)
187
m
Wrocław
Stopień wodny Rędzin
187
m
Wrocław
Piłkarzy 50a
191
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Most Rędziński – wrocławski most wantowy (drogowy) nad Odrą, będący częścią Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW) będący w fazie budowy.

Przeprawa będzie przechodziła nad Odrą oraz nad całą Wyspą Rędzińską, przy której znajduje się zabytkowa śluza. Betonowa konstrukcja zawieszona zostanie na jednym 122-metrowym pylonie. Będzie to najwyższa tego typu konstrukcja w Polsce. Przeprawa będzie miała 612 metrów długości, a razem z dojazdowymi estakadami – prawie dwa kilometry. W każdym kierunku kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu.

Projekt mostu został wykonany przez Zespół Badawczo-Projektowy "Mosty - Wrocław" pod kierownictwem prof. Jana Biliszczuka. Wykonawcą mostu jest firma Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras. Koszt budowy obiektu wyniesie 576 mln zł.

Rekordy:
* najwyższy pylon w Polsce
* najdłuższy betonowy most podwieszony (część podwieszona 2 × 256 m = 512 m)
* najdłuższy most podwieszony na jednym pylonie w Polsce
* najdłuższe przęsło betonowe w Polsce – 256 m
* największy (powierzchniowo) most betonowy na świecie.

Źródło: [http://pl.wikipedia.org/wiki/Most_R%C4%99dzi%C5%84ski wikpedia]

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456następna
Oliwia
 
+1 głosów:1
Obawiam się że wkradła się pomyłka. Te ciężarówki to czteroosiowe wywrotki które są rejestrowane maksymalnie 32 tony dopuszczalnej masy całkowitej, czyli masa własna + ładunek = DMC. Chyba że je komisyjnie przeładowano. Ale to takie nie etyczne ;)
2011-08-10 21:10:12 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do Oliwia: Ale w każdej siedział znudzony na śmierć kierowca:) Takie liczby podawano, to nie apteka.
2011-08-10 21:19:12 (14 lat temu)
jelonek
 
+2 głosów:2
Efekt wizualny jakby coś do oka wpadało ;)
2011-08-10 21:24:23 (14 lat temu)
do Oliwia: O tych 40 tonach mówili wszyscy, także kierowcy, ba, pisali w gazecie ( ), a nawet dziś słyszałem o tym w Radio Wrocław. Ziemia na samochodach była z budowy i na nią miała wrócić.
2011-08-10 23:07:37 (14 lat temu)
Julo
 
+3 głosów:3
do † Festung: Komisyjne przeładowanie też by było możliwe, bo przecież dopuszczalna ładowność określana jest ze względu na bezpieczeństwo poruszania się po drogach publicznych, a most JESZCZE do eksploatacji nie został oddany, zatem częścią publicznej drogi nie jest. A te osiem ekstra ton piachu mogli dosypać tam na miejscu i potem zaraz po zjechaniu z próby - wysypać.
Z drugiej jednak strony... "Będącmłodąlekarką" pracowałem kiedyś w gazecie, nie takie tam brednie potrafią pismaki wysmażyć.
2011-08-10 23:17:52 (14 lat temu)
do Julo: Jasne.
2011-08-10 23:23:29 (14 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
Danuta B.
 
+7 głosów:7
Mogłam włożyć spódnicę:).
2011-08-10 20:58:49 (14 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: A zdjęcia z samej góry macie?
2011-08-10 20:59:54 (14 lat temu)
† KazimierzP
 
+1 głosów:1
Zdjęcie Danusi z samej góry można zobaczyć!;-)
2011-08-10 22:54:56 (14 lat temu)
Mikrob
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: I majtki reformy :-).
2011-08-11 18:35:56 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
do Mikrob: Tzw.długie niewymowne:))
2011-08-11 19:41:45 (14 lat temu)
† KazimierzP
 
+5 głosów:5
do ZPKSoft: Któreś z finansistów, lub finansistek stwierdziło: "nie lubię ciasnych reform, bo piją!".
2011-08-11 21:40:00 (14 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
W głowie się kręci ;-) Osoby z lękiem wysokości proszeni o rezygnację z oglądania zdjęcia...
2011-08-10 22:21:56 (14 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
do TW40: Nie chcę się chwalić, ale musiałem się dość mocno wychylić. W dole ładnie widoczna śluza - pomyślałem sobie, że będzie to miejsce dość osobliwe, bo prawdziwe skrzyżowanie drogi lądowej i wodnej.
2011-08-10 22:40:15 (14 lat temu)
† KazimierzP
 
+2 głosów:2
I nie dojdzie do zderzeń na tym skrzyżowaniu! W Niemczech jest droga gdzie kanał żeglowny jest nad nią!? Ale mi to nasze skrzyżowanie bardziej się podoba.
2011-08-10 22:52:15 (14 lat temu)
WW
 
+4 głosów:4
Festung idzie przebojem na zdjęcie miesiąca.
2011-08-10 23:46:03 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do WW: Wojtku, a jakie wylosują liczby w najbliższym totolotku?:)
2011-08-11 22:43:04 (14 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Danuto, mam nadzieję, że wybór zdjęcia miesiąca nie odbywa się drogą losowania :)
2011-08-11 23:11:10 (14 lat temu)
Julo
 
Czy ktoś z Was wie, czy w niedzielę, 28 sierpnia po południu, możliwy będzie już wjazd samochodem na obwodnicę i przejazd Mostem Rędzińskim? Będę wracał do Wrocławia od strony Poznania i nie wiem, czy będę miał okazję skorzystać z tej trasy, żeby dojechać do południowych peryferii miasta.
2011-08-28 13:15:46 (14 lat temu)
mamik
 
do Julo: Przez most Rędziński prawdopodobnie w środę W niedzielę można skorzystać z obwodnicy śródmiejskiej i mostu Milenijnego.
2011-08-28 13:40:36 (14 lat temu)
Tomasz Górny (Nemo5576)
 
+1 głosów:1
Hmmmm, artystyczne :)
2011-08-31 00:42:52 (14 lat temu)
Tomasz Górny (Nemo5576)
 
+3 głosów:3
Jak widać nie tylko mnie naszło dziś na nocne focenie :)
2011-08-31 00:38:43 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
Julo - pierwszy fotoolanin, którą jechał AOW i mostem. Jak było, drży kierownica, czy stół?
2011-08-31 21:10:25 (14 lat temu)
Julo
 
+2 głosów:3
do Danuta B.: Nic nie drży, w czasie jazdy wiatr mi tylko urywał rękę z aparatem. A sama obwodnica szeroka i nudna, jedzie się przez większość czasu między ekranami, w dodatku w większości nieprzezroczystymi. Przegapiłem nawet Stadion, pewnie musiałbym się obejrzeć w odpowiednim miejscu w lewo w tył albo pojechać w przeciwną stronę (jechałem ze Żmigrodzkiej na Oporów)
2011-08-31 22:02:07 (14 lat temu)
zuf
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Czuje się pominięty... :)
2011-08-31 22:21:50 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
do zuf: Byli i tacy, co zrobili to już wczoraj.
2011-08-31 23:24:03 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do zuf: Ależ Zufie, Ty byłeś przed jej oficjalnym otwarciem, stąd dałam pierwszeństwo Julowi:).
2011-09-01 08:55:59 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Jeszcze budowlane klamoty.... Nie wiem czy będzie okazja do podobnego kadru, GDDKiA nie jest zbyt chętna do wpuszczenia nas tam.
2011-09-01 16:52:25 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Obawiam się, że dostęp do tego miejsca będzie strzeżony, w końcu to nie w kij dmuchał - strategiczny punkt Wrocławia.
2011-09-01 16:56:16 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:3
Przejazd mostem w godzinach wieczornych to duże przeżycie. Spróbujcie.
2011-09-08 21:37:39 (14 lat temu)
skrzypa
 
+3 głosów:3
Tak próbowałem i czułem się jak ludzie którzy opisują swe odczucia podczas śmierci klinicznej tj: tunel i światło :)
2011-09-08 21:52:29 (14 lat temu)
Nie widziany : )
2011-09-23 17:54:34 (14 lat temu)
Pylon nie most widzę
2011-09-23 17:56:54 (14 lat temu)
skrzypa
 
Nie bądźcie tacy drobiazgowi
2011-09-23 18:28:58 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:3
do bonczek_hydroforgroup: Taki kadr nic nie wnosi. Raczej do własnej kolekcji.
2011-09-23 18:33:00 (14 lat temu)
skrzypa
 
Bardzo dużo jest w obiekcie takich nic nie wnoszących kadrów. No cóż do hasioka
2011-09-23 18:42:01 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do skrzypa: Mnie się podoba i będę bronić go póki sił starczy :)
2011-09-23 18:43:17 (14 lat temu)
do skrzypa: Ja żadnych zdjęć nie wyrzucam, więc z mojej strony masz zawsze ten komfort ....

2011-09-23 19:27:43 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
57 Dyskusji (ostatnia 14 lat temu)
Pylon mostu i struny fortepianu.
Widok z Mostu Milenijnego
2008
-
2011
2008
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
Most Rędziński (AOW) - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Gryfice Gryfice nowotki Brześć zakorzel merino werba gdynia lotnicze gdynia lotnicze Gdynia lotnicze Gdynia z lotu ptaka warszawa aleje jerozolimskie katowice katowice radomyśl nad sanem radomyśl wielki katowice chorzowska chorzów chorzów chorzów chorzów ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ august soller węgrzce Zamosc Zamosc mieszkowice rymanów niedźwiedzia rymanów przemyśl przemyśl