| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Most Rędziński (AOW)

2008 - 2011 budowa mostu autostradowego (AOW)

Most Rędziński nocą

Otwarcie Mostu Rędzińskiego

Obiekty w okolicy
Hydrofornia
66
m
Wrocław
Piłkarzy 50b-c
147
m
Wrocław
Śluza "Rędzin I" (południowa)
187
m
Wrocław
Stopień wodny Rędzin
187
m
Wrocław
Piłkarzy 50a
191
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Most Rędziński – wrocławski most wantowy (drogowy) nad Odrą, będący częścią Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW) będący w fazie budowy.

Przeprawa będzie przechodziła nad Odrą oraz nad całą Wyspą Rędzińską, przy której znajduje się zabytkowa śluza. Betonowa konstrukcja zawieszona zostanie na jednym 122-metrowym pylonie. Będzie to najwyższa tego typu konstrukcja w Polsce. Przeprawa będzie miała 612 metrów długości, a razem z dojazdowymi estakadami – prawie dwa kilometry. W każdym kierunku kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu.

Projekt mostu został wykonany przez Zespół Badawczo-Projektowy "Mosty - Wrocław" pod kierownictwem prof. Jana Biliszczuka. Wykonawcą mostu jest firma Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras. Koszt budowy obiektu wyniesie 576 mln zł.

Rekordy:
* najwyższy pylon w Polsce
* najdłuższy betonowy most podwieszony (część podwieszona 2 × 256 m = 512 m)
* najdłuższy most podwieszony na jednym pylonie w Polsce
* najdłuższe przęsło betonowe w Polsce – 256 m
* największy (powierzchniowo) most betonowy na świecie.

Źródło: [http://pl.wikipedia.org/wiki/Most_R%C4%99dzi%C5%84ski wikpedia]

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456następna
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Dokładnie budowa estakady prawobrzeżnej.
2011-01-27 11:42:04 (15 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Medal dla jaxana za dokumentację pierwszego etapu budowy mostu.
2011-01-27 11:49:30 (15 lat temu)
† KazimierzP
 
+2 głosów:2
Tradycyjna wiecha wiąże się też z innymi czynnościami, ale już chyba nie na górze!;-)
2011-03-03 15:44:36 (15 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do † KazimierzP: Musowo! Jakeśmy odjeżdżali, to przyjechał catering, jak to się dziś nazywa:)
2011-03-03 20:34:29 (15 lat temu)
Straszne tu będą naprężenia!
2011-03-03 15:42:46 (15 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Tak jest. Niebieskie podpory to tymczasowa konstrukcja na której opiera się przęsło mostu, które docelowo zawiśnie na wantach - ale je będą dopiero teraz zakładać bo przęsło jest już gotowe zatem czas je podwiesić. Na wakacje most ma być gotowy - niesamowite tempo.
2011-01-25 23:01:45 (15 lat temu)
zuf
 
do Neo[EZN]: Wiem, że zabrzmi to mało patriotycznie ale ten most to w sumie mały pikuś...
2011-01-25 23:36:21 (15 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do zuf: Nie, żebym była z zasady w opozycji, ale przy czy mały pikuś? Tylko nie mów, że przy dużym pikusiu:)
2011-01-25 23:51:59 (15 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do zuf: 19 pod względem wielkości na świecie (licząc wszelkie konstrukcje mostowe) - jak sam profesor mówił. Zresztą polecam obejrzeć film, który przed chwilą zamieściłem - tam właśnie pan Biliszczuk mówi o tym który pod względem wielkości i w jakiej kategorii jest ten most w Polsce, Europie i na świecie.
2011-01-25 23:53:59 (15 lat temu)
zuf
 
do Danuta B.: No tak ogólnie. Globalnie. Trochę skrajne porównanie ale np. most nad Wielkim Bełtem Wysokość pylonu to 254 m (wyższe niż będzie skaj tłer). Wierzcie mi, ten most robi wrażenie...
2011-01-25 23:57:17 (15 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do zuf: Nie dołuj Zufie, bo małowato na tym naszym polskim padole pozytywów. A szczerze mówiąc, most rędziński zrobił na mnie większe wrażenie niż most z Twojego linku. Przejeżdżałem przezeń dwakroć, nudą wiało, wokół woda i wiatraki:)
2011-01-26 00:06:29 (15 lat temu)
skrzypa
 
A można się już przeprawić na drugą stronę?
2011-06-23 21:47:46 (14 lat temu)
do skrzypa: Raczej nie a przynajmniej tydzień temu to było niemożliwe. Na zdjęciu chyba widać nawet ogrodzenie na wysokości tego niebieskiego kontenera.
2011-06-23 21:56:18 (14 lat temu)
do Neo[EZN]: Trochę ludzi na rowerach przemieszczało się od strony Rędzina przez mosty tymczasowe, ale z tej strony nie puszczali.
2011-06-23 22:09:07 (14 lat temu)
O qrcze, to już nie wjedziemy na górę:(
2011-07-12 21:33:27 (14 lat temu)
do Danuta B.: No właśnie teraz będzie można dużo sprawniej wjechać na górę bo są windy w pylonach.
2011-07-13 07:52:22 (14 lat temu)
† KazimierzP
 
+2 głosów:2
Takie noszenie kasku bez zapięcia czasami sprawia przykre niespodzianki! Wiem coś o tym!;-)
2011-08-10 22:23:37 (14 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Jaki ten przedział drabinowy jest wysoki?
2011-08-10 22:25:37 (14 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do † KazimierzP: A spadający z wysokosci kask jest zagrożeniem dla innych :0
2011-08-10 22:29:15 (14 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Pylony są wysokie na 122m, ale zapewne puste w środku są tylko powyżej poziomu jezdni.
2011-08-10 22:32:45 (14 lat temu)
do Eugeniusz S.: Wysokość drabin jest zmienna: mniej więcej do połowy pylonu wynosi "na oko" 6 metrów każda, następne drabiny są dość długie, po kilkanaście metrów, ale z "przystankami" w postaci pomostów ze stalowej kraty ---->
2011-08-10 22:35:14 (14 lat temu)
† KazimierzP
 
+1 głosów:1
Zapowiadał w prasie, że będzie pod spodem mostu!?!
2011-08-10 22:24:45 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do † KazimierzP: Był, właśnie stamtąd wrócił.
2011-08-10 22:42:19 (14 lat temu)
† KazimierzP
 
+1 głosów:1
!;-)
2011-08-10 22:50:06 (14 lat temu)
TW40
 
+3 głosów:3
Fotopolanka - alpinistka??? ;-)
2011-08-10 22:20:12 (14 lat temu)
do TW40: Powiedziałbym: akrobatka:)
2011-08-10 22:57:08 (14 lat temu)
TW40
 
+4 głosów:4
do † Festung: "Pylonistka" ;-)
2011-08-11 00:27:07 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
57 Dyskusji (ostatnia 14 lat temu)
Pylon mostu i struny fortepianu.
Widok z Mostu Milenijnego
2008
-
2011
2008
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
Most Rędziński (AOW) - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Żary Żary Żary Żary Żary Żary Żary dworzec PKS Żary dworzec PKS złoczew pałac złoczew klasztor złoczew złoczew jezuicka senatorska kraków kościuszki kraków salwator złoczew złoczew złoczew złoczew złoczew złoczew złoczew złoczew Kościuszki 36, Drezdenko Gryfice Gryfice nowotki Brześć zakorzel merino werba gdynia lotnicze gdynia lotnicze Gdynia lotnicze