26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - ul. Pułaskiego Kazimierza, gen.

2011-2012 - przebudowa ul. Pułaskiego

2002 - Wyburzanie kamienic

2018

2018 - przebudowa ul. Pułaskiego (Hubska – Małachowskiego)

OBIEKTY - ul. Pułaskiego Kazimierza, gen.
1
3
2
6
Więcej (54)
Obiekty w okolicy
Pułaskiego 69
20
m
Wrocław
Pułaskiego 73
29
m
Wrocław
Pułaskiego 75
46
m
Wrocław
Główny Punkt Zasilania “Pułaskiego...
57
m
Wrocław
Pułaskiego 77
61
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Takie pąki na kasztanowcu to mój ulubiony widok w kwietniu.
2015-03-30 22:21:05 (11 lat temu)
Licho
 
Co tu jeszcze stoi? Miasto chce wyburzać – „rozbiórka budynku użytkowego”, Pułaskiego 69-71.
2019-04-02 16:15:06 (7 lat temu)
Była tu kiedyś słynna meta.
2021-12-18 20:38:48 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
do Dürgoy Marcin : W którym miejscu ? Knajpę w tym rejonie Pułaskiego, którą pamiętam z lat osiemdziesiątych to nieco dalej, chyba widać na zdjęciu z prawej . Prowadziło ją dwóch panów Lis i Wrzesiński. Pawilon poległ jako pierwszy, potem poszła kamienica.
2021-12-18 20:49:20 (4 lata temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: "Pod Żubrem" była w kamienicy.
2021-12-18 21:19:15 (4 lata temu)
Anneob
 
Kiedy ostatni raz byłem w tej okolicy na pustym placu po kamienicy nr 69 pracował ciężki sprzęt i stała ogromna wiertnia. Czy gdzieś są zdjęcia z tej budowy?
2021-12-19 01:14:31 (4 lata temu)
Anneob
 
Jakaż szkoda… Nieśmiało przypomnę, że nie były to mieszkania ,,na własność’’ lecz (tu akurat) resortowe, a gdzie indziej ‘’państwowe - administracja’’. Jak zwał, tak zwał. Kiedyś takie mieszkania (kamienice) nazywano po prostu czynszowymi. Ale musi być epoprawnie.
2021-12-19 16:42:20 (4 lata temu)
Ostatnie egzaminy do szkoł średnich były w 1972r.Od 1973 już "konkurs świadectw"był.
2021-12-19 19:26:41 (4 lata temu)
Pamiętam.Z polskiego Mikołaj Kopernik(okrągła rocznica),z matematyki obliczałem wysokość drzewa z długości jego cienia.
2021-12-19 19:40:16 (4 lata temu)
Lwy klawiatury.
2021-12-19 19:45:16 (4 lata temu)
Szukają Wacka.
2021-12-19 19:50:40 (4 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
2021-12-19 10:26:30 (4 lata temu)
do Anneob: Sfociłem w 2011 też teren pod zabudowę. Chyba pamietasz?

Tam urzędował weterynarz, który leczył moją kotkę :)
2021-12-19 14:02:15 (4 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do Anneob: Pułaskiego przecina się z Kościuszki, którą naginałem motorowerem marki "Komar" ku Arkadom. Było to w latach 70. Piąta rano, pusta ulica, ludzie śpią, a mój rumak tak daje, że uszy bolą, a szyby w kamienicach drżą. Właśnie wtedy dowiedziałem się, że mój dwusuw ma tak głośny wydech!
W Wilczym Kącie to sobie popierdywał, bo tam przyroda go tłumiła, ale w pustym mieście dopiero dał czadu. Nie powiem, mimo, że miałem świadomość, że ludzie śpią, to czułem się, jakbym jechał na Harleyu ;)
Wtedy, od Pułaskiego w stronę placu Kościuszki ulica była dwukierunkowa
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: inny link
2021-12-19 15:13:15 (4 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do Anneob: Nie bierz tego na poważnie, (Licho - zły demon), facet wziął sobie takie cóś pewnie z Wikipedii

:))
Najbardziej jest aktywny, jak jest w pracy w urzędzie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr.
2021-12-19 18:26:35 (4 lata temu)
Anneob
 
do Wacław Grabkowski: Bardzo dziękuję za wskazanie :))
2021-12-19 13:35:48 (4 lata temu)
Anneob
 
do Wacław Grabkowski: Dzięki za wycieczkę :)) Rzeczywiście, dobrze pamiętam ten ogromy plac z okaleczonymi kamienicami. W czasie, zmieniał się i powiększał. Latem z bujną trawą i nielicznymi drzewami ‘’udawał’’ rodzaj pola wypoczynkowego, spacerów. Widywaliśmy go, dość często w drodze do Dworca G. Ponadto w latach 50 w narożnej kamienicy (dziś ogromne bloczysko) mieszkał znajomy artysta i jego okien widać było lepiej. Wtedy, ‘’smutny’’ plac. Dalej, w nowych blokach wojskowych (Kościuszki) mieszkała koleżanka z klasy SP nr 2. Wtedy (sic!) mieli tam już parkiety, CO, balkony i łazienki. Dziś, mieszkaliby w …apartamentowcu. Szkoda, że nie wiedzieli :)))
2021-12-19 14:26:56 (4 lata temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Anneob: Nie, nie miaszkaliby w „apartementowcu”, bo tym mianem określa się dziś budynki z lokalami na wynajem (nierzadko klitki wielkości komórki na węgiel).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2021-12-19 15:05:25 (4 lata temu)
do Licho: Nie, tylko ostrzegam przed głupotą, kogoś, kto ma wiedzę, i igra sobie z użytkownikami, zamiast pomagać.
2021-12-19 19:19:42 (4 lata temu)
do Licho: Komentarz został usunięty przez administratora - powód: Złamanie regulaminu
2021-12-19 20:01:26 (4 lata temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: W 1979 była jednokierunkowa.Na zdjęciu z linka widać "zakaz wjazdu".
2021-12-19 19:13:49 (4 lata temu)
Licho
 
+3 głosów:3
do Wacław Grabkowski: Zawsze obrażasz rozmówców?
2021-12-19 19:03:24 (4 lata temu)
do Dürgoy Marcin : W 1971 była jednokierunkowa. Zdawałem wtedy wgzamin do Liceum.
2021-12-19 19:23:07 (4 lata temu)
do Dürgoy Marcin : Wiesz co, takim szemranym nickom z zasady nie odpowiadam, bo żerują na odsłonach. Zdawałem, wiem jaki temat mieliśmy, a ty nie wiesz.
2021-12-19 19:34:38 (4 lata temu)
Licho
 
do Dürgoy Marcin : No patrz pan, a ja w 1989 zdawałem.
2021-12-19 19:39:11 (4 lata temu)
Woj11
 
do Dürgoy Marcin : Egzaminy ponownie wróciły w 1981 roku.
2021-12-19 19:54:37 (4 lata temu)
do Licho: Kuberski już nie ministrował.
2021-12-19 19:47:27 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 4 lata temu)
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2010
2009
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2011
2010
-
2011
2011
-
2013
2011
-
2013
2013
-
2014
2014
-
2015
2014
-
2015
2015
-
2016
2015
-
2016
2016
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2019
Pułaskiego 69-71 na archiwalnych mapach i planach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa