| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Iglica

Remont iglicy 2016

Obiekty w okolicy
Wieża z wiader
49
m
Wrocław
Pawilon Wystawy Budownictwa Ogrodo...
69
m
Wrocław
Brama główna
77
m
Wrocław
Pawilon Czterech Kopuł
82
m
Wrocław
Krasnal „Ebi”
89
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Iglicę ustawiono przed Halą Ludową 3 lipca 1948 roku. Została postawiona do pionu przy udziale 7 wind podnoszących. Głównym majstrem tej operacji był Henryk Nowara. Sama Iglica ważyła w pierwszej wersji 44 tony. Jedną z wind obsługiwał wiceminister Wiktor Kościński, inne dyrektor WZO inżynier Kula, wojewoda Piaskowski. Przy stawianiu Iglicy obecny był także jej twórca inżynier Hempel oraz przedstawiciele wykonawcy "Mostostalu", studenci i prasa. Pierwsze 30 metrów to to kilka rur z których najcieńsza ma 4,5 cm a najgrubsza 21 cm średnicy. Pozostałe 70 metrów stanowi konstrukcja żeberkowa zakończona potężnym trójnogiem. Góra Iglicy zwieńczona była pierwotnie parasolem z 8 luster, który niebawem uległ uszkodzeniu (20 lipca 1948) i został zdemontowany. Sama
więcej
12 październik 1948
dodano: 2005-11-13, autor: bonczek_hydroforgroup
Stalowa konstrukcja projektu Stanisława Hempla, która jest jednym z obiektów w kompleksie Hali Stulecia, przeszła już proces renowacji. Brak informacji o gatunku ...
dodano: 2017-02-08, autor: Neo[EZN]
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345następna
Piotr1941
 
+1 głosów:1
Kiedy w roku 1962 służyłem Ludowej Ojczyźnie w 10 pułku łączności,to ta budowla nazywała się Halą Ludową.
Kiedy i dlaczego ją zdekomunizowano,powracając do pruskiej nazwy?
2018-08-29 14:52:01 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Piotr1941: Chyba w 2006 r., warto przeczytać .
2018-08-29 15:02:29 (7 lat temu)
vigo
 
+3 głosów:3
Rewelacja !!!
2016-08-23 20:18:47 (9 lat temu)
Znakomite zdjęcie! Świetna akcja.
2016-08-24 10:50:25 (9 lat temu)
Columba livia
 
+1 głosów:1
do vigo: Dzięki. Było tłoczno w powietrzu ale nasz ptak znajdował się cały czas nad dachem budynku oraz trawnikiem za pawilonem na którym nie było żywego ducha w promieniu 50 metrów - ani przez chwilę nad ludźmi oraz budową (inne ptaki latały gdzie popadnie a czasem one spadają). Szkoda tylko, że uchwycił samą końcówkę opuszczania - Iglicę opuszczali tak szybko, że nie zdążył zebrać się do lotu :) (miało to trwać godzinę a po jakichś 20-25 minutach była ona w takiej pozycji jak na zdjęciu).
2016-08-23 20:44:05 (9 lat temu)
vigo
 
do Columba livia: Ale ta końcówka jest najbardziej spektakularna
2016-08-23 20:47:21 (9 lat temu)
Licho
 
do vigo: Prawie. Najbardziej spektakularny by był film z całym opuszczaniem.
2016-08-23 21:50:02 (9 lat temu)
Licho
 
+2 głosów:2
2016-11-22 11:15:13 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Wacław Grabkowski: Cała seria jest doskonała. Mnie wciągnęła w temat remontu.
2016-08-24 10:52:20 (9 lat temu)
Ciekawe po co są te romby na Iglicy?
2016-10-07 19:53:46 (9 lat temu)
vigo
 
do Neo[EZN]: Tu też je widać , i tu:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzp.
2016-10-07 20:36:37 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do Neo[EZN]: Wzmocnienie spoin.
2016-10-07 20:40:44 (9 lat temu)
Teraz czekają aż dźwigi będą wolne w Tonarze.
2016-11-10 12:32:02 (9 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: PIątek 25 listopada, około południa – chyba, że pogoda będzie niesprzyjająca.
2016-11-22 11:13:03 (9 lat temu)
do Licho: Czyli do niedzieli powinni położyć. W piątek pogoda ma być dobra - wiatr w porywach do 9 m/s, bez opadów.
2016-11-22 19:40:13 (9 lat temu)
Licho
 
do Licho: Podnoszenie się nie powiodło (pękł sworzeń mocowania konstrukcji do podłoża), następna próba w przyszłym tygodniu.
Był ktoś od nas?
2016-11-25 18:25:10 (9 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: A ja myślałem, że będą stawiać... ;-)
2016-11-22 19:44:48 (9 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Ale może nie być widoczności – zapowiadają mgłę.
2016-11-22 22:08:19 (9 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do vigo: Położyć w pionie? ;)
2016-11-22 19:50:01 (9 lat temu)
vigo
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Rozumiem, teraz stoi w poziomie. ;-))
2016-11-22 20:00:41 (9 lat temu)
do Licho: Jeżeli wiatr będzie taki jak zapowiada GFS to nie ma szans na mgłę. Mgła ma być jutro od wieczora i przez cały czwartek - zobaczymy jak będzie w piątek.
2016-11-22 22:10:00 (9 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Co prognozujący to inna prognoza :-)
2016-11-22 22:10:50 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
Piotrek w roli głównej ?
2016-11-13 15:41:04 (9 lat temu)
do ZPKSoft: Tak.
2016-11-13 17:51:14 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: A kto Ci zrobił zdjęcie, pamiętasz.
2016-11-13 17:57:19 (9 lat temu)
do piotr brzezina : Ojciec, jest widoczna jego ulubiona skórzana ... jak to nazwać - torebka?
2016-11-13 18:03:48 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: Może wojskowa aktówka.
2016-11-13 18:12:09 (9 lat temu)
do piotr brzezina : Nie, to było małe - wchodził portfel, klucze i jeszcze kilka drobiazgów.
2016-11-13 18:15:29 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do Neo[EZN]: Saszetka, choć mówiło się na to też, bez obrazy - "pedałówka" ;-)
2016-11-13 18:45:40 (9 lat temu)
do ZPKSoft: TAK! To była saszetka :)
2016-11-13 18:46:40 (9 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
"Zarząd WP Hala Ludowa Sp. z o.o. informuje, że podniesienie iglicy i ponowne ustawienie stalowej konstrukcji po remoncie zaplanowano na wtorek 14 marca b.r. o godzinie 10:00."
2017-03-13 14:20:01 (9 lat temu)
vetinari
 
+5 głosów:5
Super dokumentacija-BRAWO !!! :-)
2017-03-26 11:47:22 (9 lat temu)
Mam nadzieję, że jakaś kamera patrzy na dolną część Iglicy - inaczej za kilka miesięcy będzie pobazgrana.
2017-03-18 12:50:23 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
Po remoncie z iglicy zrobiła się uglica ;-)
2017-03-14 16:14:01 (9 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Co za partacze... ;-)
2017-03-14 16:16:13 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do vigo: Najważniejsze, że już stoi. Dobrze, że byłeś przy jej podnoszeniu.
2017-03-14 16:21:14 (9 lat temu)
vigo
 
do ZPKSoft: Było sporo ludzi. Ciekawe, czy był jeszcze ktoś z FP ?
2017-03-14 16:28:04 (9 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
☺☺☺
2020-02-10 17:32:19 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
43 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Delegacja Związku Młodzieży Wiejskiej "Wici" z Ustronia w strojach cieszyńskich na Kongresie Zjednoczeniowym Związku Młodzieży Polskiej we Wrocławiu
Ul. Wystawowa. Byłe tereny wystawowe. Dalej, Hala Ludowa z Iglicą.
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
Iglica - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: sokoliki Rothenburg Szprotawa rok 1064 Kazimierz Dolny chropaczów kościół chropaczów chropaczów Puławska Puławska poznań 28 czerwca katowice katowice wielkopolskie niezide wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie łódzka linia przyłubie polska niezide polska niezide budowa prl tarnowskie góry tarnowskie góry Warszawa Warszawa Lokomotywownia Stargard Szczeciński lipiny pasaż wiecha pasaż wiecha Warszawa Warszawa