| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Iglica

Remont iglicy 2016

Obiekty w okolicy
Wieża z wiader
49
m
Wrocław
Pawilon Wystawy Budownictwa Ogrodo...
69
m
Wrocław
Brama główna
77
m
Wrocław
Pawilon Czterech Kopuł
82
m
Wrocław
Krasnal „Ebi”
89
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Iglicę ustawiono przed Halą Ludową 3 lipca 1948 roku. Została postawiona do pionu przy udziale 7 wind podnoszących. Głównym majstrem tej operacji był Henryk Nowara. Sama Iglica ważyła w pierwszej wersji 44 tony. Jedną z wind obsługiwał wiceminister Wiktor Kościński, inne dyrektor WZO inżynier Kula, wojewoda Piaskowski. Przy stawianiu Iglicy obecny był także jej twórca inżynier Hempel oraz przedstawiciele wykonawcy "Mostostalu", studenci i prasa. Pierwsze 30 metrów to to kilka rur z których najcieńsza ma 4,5 cm a najgrubsza 21 cm średnicy. Pozostałe 70 metrów stanowi konstrukcja żeberkowa zakończona potężnym trójnogiem. Góra Iglicy zwieńczona była pierwotnie parasolem z 8 luster, który niebawem uległ uszkodzeniu (20 lipca 1948) i został zdemontowany. Sama
więcej
12 październik 1948
dodano: 2005-11-13, autor: bonczek_hydroforgroup
Stalowa konstrukcja projektu Stanisława Hempla, która jest jednym z obiektów w kompleksie Hali Stulecia, przeszła już proces renowacji. Brak informacji o gatunku ...
dodano: 2017-02-08, autor: Neo[EZN]
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345następna
mamik
 
+1 głosów:1
Kolejna operacja położenia iglicy "Na wtorek zaplanowano wielką akcję kładzenia przed Halą Stulecia iglicy, która będzie remontowana. Wrocławianie ostatni raz widzieli ją w poziomie 37 lat temu. Rozpoczęcie prac obligowane jest odpowiednimi warunkami pogodowymi (brak deszczu i wiatru), ale wstępnie zaczynamy 18 lipca (prace alpinistyczne) i 19 lipca (położenie iglicy)". Remont potrwa kilka tygodni.
Cały tekst:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2016-07-18 20:12:40 (9 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
W maju 1979 miałem pierwszą i ostatnią okazję stanąć na czubku iglicy.
2016-07-18 20:32:40 (9 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do mamik: Z pewnością wrocławscy Fotopolanie uwiecznią poziomy "odpoczynek" iglicy ;))
2016-07-18 23:30:40 (9 lat temu)
do mamik: Chyba im się te terminy poprzesuwały albo będą iglicę kłaść nocą bo teren wokół iglicy jest ogrodzony (ale nie zamknięty) a dźwigu żadnego nie widać, robotników też nie.
2016-07-19 20:18:35 (9 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Podobno w piątek, nocą nie sądzę, bezpieczniej chyba w dzień.
2016-07-20 08:18:04 (9 lat temu)
Od lewej; Wartburg 311, Fiat125p ,Fiat 126p, Skoda Octavia
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2016-04-20 14:13:31 (10 lat temu)
do cracusiac: Rozpoznanie - prima sort. Dziś już nie wolno tu stawać, a co za tym idzie mniej chyba przyjezdnych w te jakże bardzo urokliwe miejsce.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2016-04-21 09:53:50 (10 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do YouPiter: Urokliwość na tym zyskuje.
2016-04-21 10:31:19 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
To tak obrosło bluszczem ?
2014-06-21 22:10:02 (12 lat temu)
Stenek
 
Mój Tato miał chyba gdzieś zdjęcie, jak stawiano iglicę, ale znaleźć nie mogę, więc nie pokażę :-(
2014-06-21 23:45:40 (12 lat temu)
pawulon
 
do ZPKSoft: Jak widać ;)
2014-06-21 22:13:45 (12 lat temu)
pawulon
 
do ZPKSoft: Nawet księżyc się załapał ;-)
2014-06-21 23:15:04 (12 lat temu)
do pawulon: Na bluszcz?
2014-06-21 23:19:58 (12 lat temu)
pawulon
 
do Dariusz Milka: A jak, pełno go, dla każdego starczy ;)
2014-06-21 23:40:14 (12 lat temu)
Licho
 
Iglica idzie do remontu.
2016-03-04 13:44:13 (10 lat temu)
Na znaku napis "Do ustępów"?
2014-09-14 21:19:43 (11 lat temu)
esski
 
Zdjęcie z terenu obecnego ZOO, dopisać raczej do 1. Tereny wystawowe, lub 2. ZOO, iiglicy niewiele tu widać. Warto dodać trochę pixeli, niecałe 1300... ciut za mało...
2014-09-14 21:50:28 (11 lat temu)
† ☻
 
Niewiele? Około 2/3 wysokości to chyba całkiem sporo
2014-09-14 21:53:22 (11 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
Proszę o pomoc we wskazaniu miejsca, gdzie zostało wykonane to zdjęcie.
2015-01-12 18:52:20 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
2015-01-12 18:59:39 (11 lat temu)
vstrone
 
Bardzo dziękuję! Zrobiłam kilka przypisań wg wskazówek. Jeśli jest tego za dużo bądź podpis pod zdjęciem trzeba poszerzyć, to prosiłabym również tutaj o pomoc :-)
2015-01-12 19:04:11 (11 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do vstrone: Przed Halą Stulecia , widać nawet iglicę
2015-01-12 18:57:40 (11 lat temu)
do vstrone: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2015-01-12 18:58:01 (11 lat temu)
do pawulon: 20 lipca 1948 roku to bardzo ciekawa data - tego dnia, nocą przez miasto przewaliła się burza w czasie której został zniszczony szczyt iglicy z lustrami!
2015-01-12 19:00:51 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Dopisałem.
2015-01-12 19:01:15 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do vstrone: Odpisałem Halę Stulecia bo ona jest poza kadrem (za plecami fotografa :). Zdjęcie piękne, dziękujemy!
2015-01-12 19:06:42 (11 lat temu)
vstrone
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Postaram się jeszcze coś do kolekcji wrocławskiej znaleźć :)
2015-01-12 19:10:02 (11 lat temu)
Licho
 
Szkoda, że nie można zrobić panoramy z iglicy :-)
2015-04-11 14:57:23 (11 lat temu)
do Licho: Można wypuścić np. helikopter RC albo jakiegoś drona.
2015-04-11 15:17:22 (11 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: No to wiadomo, ale taki wysoki słup aż by się prosił, żeby nim pokręcić ;-)
2015-04-11 15:21:00 (11 lat temu)
labeo7
 
Dla chętny transmisja na żywo z położenia iglicy
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter.
2016-08-22 18:46:37 (9 lat temu)
Stenek
 
Taka to nasza mikro wieża Eiffla - tu z dwoma asystentami ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2016-08-22 20:45:09 (9 lat temu)
Licho
 
Please please please skoryguj trochę balans bieli… niech to będzie żółte, a nie jaskrawopomarańćzowe…
2016-08-22 22:13:01 (9 lat temu)
do Licho: Odjąłem pomarańcz choć wiadomo że cudów nie da się zrobić.
2016-08-22 22:17:16 (9 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Od razu lepiej – bardziej przypomina to, co widzi ludzkie oko.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd
2016-08-22 22:18:43 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
43 Dyskusji (ostatnia 9 lat temu)
Kolejna odsłona aktu erekcji wrocławskiej iglicy, vide---> http://link/001610,foto.html + inne z tej rodzinki. Litera M w kółeczku to oczywiście logo jedne...
Tereny wystawowe i ogólny widok na Iglice.
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
Iglica - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: marek45 skansen w sanoku Basen Kowary szkoła ustroń szkoła nr 1 szkoła nr 1 ustroń ratusz ustroń ustroń ratusz ustroń okopowa łysa góra łysa góra góra Widok łysa góra łysa góra sępopol grzybek bartoszyce Zielona Góra Zielona Góra góra szybowcowa góra szybowcowa uzarzewo bydgoska bydgoska breslau rynek częstochowa osobowa Zakroczym kosciol jankowo Zakroczym Zakroczym granica granica Poddębice