| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Iglica

Remont iglicy 2016

Obiekty w okolicy
Wieża z wiader
49
m
Wrocław
Pawilon Wystawy Budownictwa Ogrodo...
69
m
Wrocław
Brama główna
77
m
Wrocław
Pawilon Czterech Kopuł
82
m
Wrocław
Krasnal „Ebi”
89
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Iglicę ustawiono przed Halą Ludową 3 lipca 1948 roku. Została postawiona do pionu przy udziale 7 wind podnoszących. Głównym majstrem tej operacji był Henryk Nowara. Sama Iglica ważyła w pierwszej wersji 44 tony. Jedną z wind obsługiwał wiceminister Wiktor Kościński, inne dyrektor WZO inżynier Kula, wojewoda Piaskowski. Przy stawianiu Iglicy obecny był także jej twórca inżynier Hempel oraz przedstawiciele wykonawcy "Mostostalu", studenci i prasa. Pierwsze 30 metrów to to kilka rur z których najcieńsza ma 4,5 cm a najgrubsza 21 cm średnicy. Pozostałe 70 metrów stanowi konstrukcja żeberkowa zakończona potężnym trójnogiem. Góra Iglicy zwieńczona była pierwotnie parasolem z 8 luster, który niebawem uległ uszkodzeniu (20 lipca 1948) i został zdemontowany. Sama
więcej
12 październik 1948
dodano: 2005-11-13, autor: bonczek_hydroforgroup
Stalowa konstrukcja projektu Stanisława Hempla, która jest jednym z obiektów w kompleksie Hali Stulecia, przeszła już proces renowacji. Brak informacji o gatunku ...
dodano: 2017-02-08, autor: Neo[EZN]
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345następna
TW40
 
Dziękuję za aktualizację (ale źródło niezmienne...)!
2016-10-04 23:21:10 (9 lat temu)
Stenek
 
Ciekawe, czy dobrze obliczyli wysokość tych podpór. Ciekawe, jak szybko będą w stanie je podnieść lub opuścić, jeśli tego będzie wymagała leżąca iglica?
2016-08-22 20:44:03 (9 lat temu)
vigo
 
do Stenek: Przed chwilą byłem świadkiem, jak geodeci dyskutowali o czterech centymetrach odchylenia punktu, gdzie ma sięgać końcówka iglicy
2016-08-22 20:59:18 (9 lat temu)
do vigo: Chyba widziałem Cię z tarasu :) Dostaliśmy pół godziny temu informację o tym, że akcja kładzenia Iglicy została wstrzymana do jutra.
2016-08-22 21:33:25 (9 lat temu)
labeo7
 
do Neo[EZN]: Zgadza się, przy okazji okazało się, że iglica jest krótsza niż sądzono
2016-08-22 21:43:03 (9 lat temu)
do labeo7: Spróbuję jutro zrobić kolejne zdjęcia, dzisiejsze za chwilę powrzucam.
2016-08-22 21:48:14 (9 lat temu)
vigo
 
do Neo[EZN]: Może być - kręciłem się tam. A tak przy okazji - zerknij do poczty (z niedzieli)
2016-08-22 21:49:05 (9 lat temu)
do vigo: ? :) Za chwilkę zerknę.
2016-08-22 21:52:02 (9 lat temu)
do vigo: Hmm... nie widzę e-maila z niedzieli - na której skrzynce?
2016-08-22 22:37:03 (9 lat temu)
vigo
 
do Neo[EZN]: Ze strony FP
2016-08-22 22:47:48 (9 lat temu)
do vigo: Nie mam w skrzynce - spojrzałem na logi serwera a dokładnie na logi poczty wychodzącej z niego i widzę tylko jeden e-mail do mnie wysłany ze strony 21 sierpnia - od Rafała C. i ten mail mam w skrzynce. Czyli nie było prawdopodobnie nawet próby wysłania tego maila na serwerze pocztowym. Spróbuj wysłać do mnie testowy mail w ten sam sposób i od razu napisać odpowiedź do tego mojego komentarza.
2016-08-22 23:36:36 (9 lat temu)
vigo
 
do Neo[EZN]: Właśnie wysłałem
2016-08-22 23:44:54 (9 lat temu)
do vigo: ... i wszystko jasne. Wysłałeś przez stary formularz którego nie wyrzuciłem - on wysyłał maile w inny sposób niż nowy (wiele z nich nie dochodziło do adresata). Ten nowy jest tutaj Żeby łatwiej było do niego dotrzeć to do tej strony dodałem odpowiedni guzik w miejscu starego formularza mailowego. Aż strach pomyśleć ile maili mogło w ten sposób przepaść...
2016-08-23 00:03:27 (9 lat temu)
vigo
 
do Neo[EZN]: A wiadomość doszła?
2016-08-23 00:12:12 (9 lat temu)
do vigo: Nie doszła - starym skryptem na gmaila nie dojdzie nic bo ten skrypt którym poszły maile ze strony jest z 2003 roku (z nowszymi poprawkami) ale działa w taki sposób, że wysyła pocztę z mojego konta na wp.pl podając jako nadawcę e-mail osoby wysyłającej. Ten "trik" działał kilka lat temu - pozwalał na odpowiedź bezpośrednio do nadawcy za pomocą guzika "odpowiedz" bo wiele programów pocztowych nie miało obsługi parametru "reply-to".

Nowy skrypt wysyła pocztę z maila kontakt fotopolska eu i jest zrobiony tak, że w mailtesterze poczta wysłana w ten sposób ma maksymalną ilość punktów (10 na 10) jeżeli chodzi o zgodność ze standardami i procedury antyspamowe (dla wtajemniczonych - spf, dkim itp.) więc jest mała szansa na to, że w ten sposób nie dojdzie.
2016-08-23 00:34:12 (9 lat temu)
vigo
 
do Neo[EZN]: Do trzech razy sztuka...
2016-08-23 00:45:35 (9 lat temu)
do vigo: Teraz doszło :)
2016-08-23 11:28:20 (9 lat temu)
Licho
 
Skąd żeś to zdjęcie zrobił?
(przy okazji – fajne tęcze)
2016-08-22 22:11:05 (9 lat temu)
do Licho: Stąd :) Fajna "miejscówka" ale jak na złość niezbyt dobra na późnopopołudniowe ujęcia w słoneczne dni. Na szczęście jutro będą kładli Iglicę więc słońce będzie raczej po lewej stronie albo za plecami.
2016-08-22 22:15:17 (9 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: A jak się tam dostaje? ;-)
Dobra robota.
2016-08-22 22:17:52 (9 lat temu)
do Licho: Dzięki. Napiszę na maila (wszystkim zainteresowanym).

Przy okazji komunikat:

"Zarząd WP Hala Ludowa Sp. z o.o. informuje, iż prace związane z położeniem Iglicy zostały przesunięte do wtorku 23 sierpnia. Poziom skomplikowania przygotowań, względy bezpieczeństwa oraz dodatkowe przyczyny niezależne od inwestora, spowodowały konieczność wydłużenia czasu całego przedsięwzięcia.
Położenie Iglicy zaplanowano na 23 sierpnia (wtorek) na godzinę 12:00."
2016-08-22 22:20:28 (9 lat temu)
Tak myślałem że takiej okazji nie przepuścisz :) Iglica olinowana prawie jak maszt na jachcie.
2016-08-23 21:43:16 (9 lat temu)
Świetnie uchwycony moment!
2016-08-24 10:19:29 (9 lat temu)
Licho
 
Nie można się oprzeć wrażeniu, że wszystko się wywróci ;-)
2016-08-24 10:46:41 (9 lat temu)
andre13
 
Trochę zazdroszczę tym obserwatorom z kamerami w klatce.
2016-08-24 13:57:12 (9 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do andre13: Rządowe media mają swoje przywileje, my mamy fotogołębia.
2016-08-24 15:09:38 (9 lat temu)
do Licho: Ci w klatce na zdjęciu to byli z którejś ekip biorących udział w tym przedsięwzięciu. Kamerzyści pojechali godzinę albo nawet dwie wcześniej.
2016-08-24 16:34:10 (9 lat temu)
Chodzilem po nim w 1979 roku....
2016-08-24 19:31:33 (9 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
Tylko 90,30 metra (przy pomiarach okazało się, że 5 m zostało obciętych)
2016-08-23 21:52:12 (9 lat temu)
do vigo: Powinni przywrócić te ponad 100 metrów i lustro - tylko zabezpieczyć je przed piorunami.
2016-08-23 21:52:49 (9 lat temu)
vigo
 
+3 głosów:3
Kra...kra..., może spadnie ?
2016-08-26 17:09:06 (9 lat temu)
MHL
 
Co to za... myjnia w tle??
2016-10-07 17:00:43 (9 lat temu)
vigo
 
do MHL: Bez strachu - szykują się do targów w weekend i montują ekspozycje z różnymi myjniami...
2016-10-07 17:43:06 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
43 Dyskusji (ostatnia 9 lat temu)
Kolejna odsłona aktu erekcji wrocławskiej iglicy, vide---> http://link/001610,foto.html + inne z tej rodzinki. Litera M w kółeczku to oczywiście logo jedne...
Tereny wystawowe i ogólny widok na Iglice.
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
1948
-
1948
Iglica - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: czestochowa czestochowa Hotel Bristol okrężna, włocławek okrężna biblioteka biblioteka Forsthaus Wickenberg Pałac Paca Pałac Paca Pałac Paca Pałac Paca zabrze, urbana 18b getto warszawskie Teatr Wielki Hotel Europejski włocławek Plaża w Sarbinowie. Zamość Zamość słowackiego 11 kielce wrocław wrocław fuzji Ringwitz władysławowo władysławowo droga chłapowska władysławowo droga chłapowska świdnica świdnica Mieroszow mapy Mieroszow lotnisko legnica cadinen Pomnik