| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Ulica Legnicka

04.11.2011 - Wypadek tramwajowy na ulicy Legnickiej

2018
2019

2018-2019 Wykopy przy ulicy Sokolniczej

2021

2021 - Remont torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu z ulicą Zachod...

OBIEKTY - Ulica Legnicka
1
2
6
8
9
10
12
13
14
16
16
17
17
17
18
20
19
21
21A
22
24
23
25
23
25
26
27
28
29
30
30
32
32
32
33
33
33
33d
Więcej (85)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Legnicka

Dawniej: Friedrich Wilhelm Strasse, Frankfurter Strasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...4243następna
† Festung
 
+2 głosów:2
Pamiętam z dzieciństwa tramwajowe reklamy, np. "Zwiedzajcie wrocławskie ZOO", albo "Cyrk przyjechał!".
2013-02-20 21:00:05 (13 lat temu)
Julo
 
Wagon po prawej stronie ma oznaczenie G-010, czyli jest to wagon serwisowy, bo "normalne" mają numerację czterocyfrową (jak po lewej: 3513).
2013-02-20 21:33:49 (13 lat temu)
Bubziom
 
+1 głosów:1
Bardziej to wygląda na "Popowice" tylko brakuje mi wieży na końcu hali. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale takie dwutorowe "łączniki" pomiędzy halami są tylko na tych dwóch obiektach (Borek, Popowice). Rozjazd wewnątrz budynku uniemożliwiał zastosowanie bram (skrzydło byłoby szerokie,ciężkie, kolidowało z torami i siecią). Sugeruje to, że tramwaj musiał ominąć blisko znajdującą się przeszkodę jak tu: . Na tym zdjęciu widać pewne podobieństwo wnętrza . Na zdjęciach "Borka" jakie znam "łącznik" zamykany jest dwiema bramami. Obecnie jest on przedzielony w poprzek, ale nie wiem czy to oryginalny układ. Z tyłu zdjęcia widać bramy innego budynku. Na Borku jest tam plac.
2022-05-30 22:56:40 (4 lata temu)
matomi
 
+1 głosów:1
Według dokumentów G-010 to późniejszy Jaś.
2026-04-22 21:21:38 (2 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do † Festung: Na tym widać reklamę jakiejś szczecińskiej firmy. Ciekawe, że po wojnie i jeszcze w latach 50. powszechne były reklamy na tramwajach później zniknęły - dlaczego? Na początku był inny komunizm niż później?
2013-02-20 21:25:51 (13 lat temu)
do Neo[EZN]: Sam nie wiem. Myślę, że ten nasz, mały, mieszczański światek zaginął wraz z epoką Gierka, niby otwarciem na świat. Ulicami przestały chodzić orkiestry dęte (które niekiedy jeździły na platformach tramwajowych), skończył się czas lunaparków, wesołych miasteczek itp.
2013-02-20 21:41:37 (13 lat temu)
czarek
 
do Neo[EZN]: Tak do chyba 1952 był jeszcze mały luz , potem docisnęli pasa
2022-05-31 21:58:36 (4 lata temu)
do Julo: Ciekawe czy ta numeracja nie jest czasem jeszcze poniemiecka...
2013-02-20 21:38:04 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do † Festung: Ja tam lunapark pamiętam z l. 80.
2013-02-20 23:20:02 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Bubziom: Wszystko się zgadza - ciekawe spostrzeżenie odnośnie tego rozjazdu i torów skręcających w obie strony (żeby ominąć budynek), przeniosę zdjęcie do zaj. Popowice.
2022-05-30 23:05:36 (4 lata temu)
To późniejsze Jaś i Małgosia.
2014-03-22 23:48:13 (12 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+2 głosów:2
Wspaniała fotografia!
2014-03-23 10:08:12 (12 lat temu)
Fonik1
 
+1 głosów:1
Zdjęcie chyba omyłkowo zostało przypisane do Śródmieścia Północnego w Warszawie.
2026-06-21 21:50:21 (2 dni temu)
Autobus po prawej. Co to za wynalazek. Rura wskazuje że służył jako buda ciecia.
2026-06-22 14:03:37 (dzień temu)
do † Andrzej Mastalerz: Faktycznie - po przeróbkach niemieckich (m.in. zabudowanie pomstów) które zostały później zlikwidowane aby przywrócić wygląd pojazdów do wyglądu zbliżonego do oryginalnego.
2014-03-22 23:53:22 (12 lat temu)
yani
 
do Fonik1:
Skorygowane.
2026-06-21 22:21:42 (2 dni temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
2026-06-22 14:04:45 (dzień temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Dürgoy Marcin :
Namalowane na nim pasy wskazują, że to wóz techniczny, a nie żadna buda ciecia. Rura może być w tle, ale w wozie technicznym też mógł być piecyk. Pamiętam z dzieciństwa samochody Star z blaszaną budą, używane przez różne pogotowia techniczne jako mobilne warsztaty. Tam często z tyłu właśnie wystawała rura od piecyka.
2026-06-22 14:24:28 (dzień temu)
Wolwro
 
Podmieniłem na trochę większe, bo może ktoś z Was będzie chciał skorzystać z numeru telefonu. ;-)
2017-11-11 21:54:46 (8 lat temu)
matomi
 
Syndyk wszystko sprzedał, nawet nie swoje rzeczy.
2025-11-01 23:54:00 (7 miesięcy temu)
matomi
 
+1 głosów:1
Ważne, żeby nie kończąc jednego zabrać się za kolejny remont.
2025-10-19 07:07:44 (8 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Danusiu, ja tu szaletu nie widzę, mamy go w dolnej części zdjęcia . Tutaj najlepiej widoczny jest budynek administracji (między latarniami).
2025-12-08 18:11:01 (6 miesięcy temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Najwyraźniej zagapiłam się, dzięki :)
2025-12-08 19:46:07 (6 miesięcy temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Sfociłem tuż przed wizytą u anglioga, który przyjmuje w pobliżu.
Miałem upadające światło i z tego skorzystałem.
Cyknięte w bardzo złych warunkach atmosferycznych, bo smog.
Ja już we Wrocku nie otwieram okien. Nie wiem jak u was)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr. ę
2026-02-04 21:12:39 (4 miesiące temu)
Columba livia
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Ja też nie otwieram bo mam wywietrzniki w oknach ale sufit nad nimi jest ciemny, wiadomo dlaczego... Tak samo jak na sufit - ta spalenizna trafia do naszych płuc.
2026-02-04 23:15:14 (4 miesiące temu)
do Columba livia: Płuca są nieźle skolegowane z sercem. Kiedy pojawia się kaszel to dla starszych jakiś sygnał.
Jednak widuję coraz więcej młodych, którzy chodzą w maseczkach. Smog.
Wypatruję na komórce, kiedy odpłyną te grubaśne chmury, które trzymają smog nad Wrocławiem.
2026-02-07 17:32:56 (4 miesiące temu)
Columba livia
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Niestety nie widać końca tej paskudnej, mglisto - pochmurnej pogody... Od dwóch tygodni były tylko dwa dni kiedy słońce świeciło kilka godzin a pozostałe - 100% zachmurzenia od rana do nocy. Gdyby nie ten klimat od listopada do marca to całkiem fajnie by się żyło w Polsce. Jak pomyślę ile czasu przez to musimy siedzieć w domu, ile tracić pieniędzy na ogrzewanie, ile mniej mamy przez to ruchu, ile nawdychamy się spalenizny z kominów, ile ludzi traci życie przez zimno i choroby związane z wdychaniem pyłów przez całe życie to chciałoby się przenieść tam gdzie jest cieplej i więcej słońca. No nic, do marca coraz bliżej a w tym miesiącu zwykle jest już znacznie mniej takich mglisto - pochmurnych dni.
2026-02-07 20:21:34 (4 miesiące temu)
blaggio.
 
+4 głosów:4
do Columba livia: Teoretycznie powinniśmy mieć ogromny żal do naszych praprzodków o to, że przywędrowali akurat na te ziemie. Starożytni Rzymianie wiedzieli, co robią, i nie rozszerzali granic cesarstwa poza Karpaty. ;-)
2026-02-07 22:22:59 (4 miesiące temu)
matomi
 
typ został przegoniony z hali a ten zdjęcia wrzuca ze środka.
2026-02-16 22:16:46 (4 miesiące temu)
FilipAP
 
+1 głosów:1
Nie wiem dlaczego, ale ostatnio mi coś ukrywa EXIF-y, tutaj:
- ISO 100
- f/10
- 30s ekspozcji
2026-02-17 20:51:33 (4 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
2026-04-16 15:37:47 (2 miesiące temu)
do Neo[EZN]: Dzięki!
2026-04-16 16:02:15 (2 miesiące temu)
Foto cmentarza sprzedawane jako Lubiąż pochodzą raczej z Wrocławia.
2026-04-16 13:18:55 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
429 Dyskusji (ostatnia dzień temu)
1960
-
1970
1960
-
1971
1970
-
1971
1970
-
1975
1970
-
1975
1
1978-1981
1976
-
1981
2
1978-1981
1976
-
1981
1978
-
1981
1975
-
1989
1975
-
1989
1980
-
1990
1980
-
1990
1985
-
1991
1991
-
1991
1991
-
1991
1991
-
1997
1991
-
2000
1997
-
2000
2000
-
2002
2001
-
2002
Ulica Legnicka na innych zdjęciach
1920
-
1930
1920
-
1947
1947
-
1947
1947
-
2005
1947
-
2005
Ulica Legnicka - obiekty i wydarzenia
14 16
49-49gb
50
88
89
2021
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: komuny paryskiej 71 wroclaw rmf stadion legia warszawa warszawa lazienkowska 3 stadion stadion warszawa pałac karasia leszno leszno białuty bałuty taabern most most rytel rytel lublin lublin brochów brochów Px48-3914 Px48-3914 huta marty warszawa wiejska aleje munin putka złota złota plac niepodległości plac niepodległości kwiska Chmielna 73 Warszawa teatr mały kwiaton