| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Orzechowa
2
2a
13
31
18
44
33
37
41
43
45
59
46
60
59a
61
62
62
91
113
108
114

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Orzechowa

Dawniej: Herdainer Feld Weg
Obecna nazwa obowiązuje od 1949/50, przedtem od 24 III1948 r. ulica nazywała się Jaskółcza), miała ona wiejski charakter, stąd jej rozrzucona zabudowa, pozwoliłoto przydzielić w 1949/50 część jej budynków do nowych ulic: Jabłecznej i Brzoskwiniowej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
do widzenia
 
+1 głosów:1
Jak sie ktos wychowal na tym osiedlu to raczej ma zgoła odmienne zdanie.
2018-02-27 22:44:15 (8 lat temu)
zygmunt_ra
 
+3 głosów:3
do do widzenia: Sentyment do miejsca to jedno, a fakt obiektywny, że te osiedla były budowane bez ładu i składu - to drugie. Zawsze mówiłem, że projektantów np. pl. Społecznego, czy zagospodarowania rożnych rejonów Wrocławia (zwłaszcza część zachodnia i południowa), należałoby wybatożyć pod wrocławskim pręgierzem bez sądu plus dożywotni zakaz zbliżania się do deski kreślarskiej.
2018-02-27 23:58:12 (8 lat temu)
do widzenia
 
+2 głosów:2
do zygmunt_ra: to byl czas gdzie do miasta naplywalo duzo ludzi i gdzie musieli mieszkac a ze mieszkania rozadawalo panstwo to budowali szybko i byle jak. Inna sprawa to tamtejsze technologie. Ale przynajmniej nikt sie nie zadluzał na 3 pokolenia u zyda w banku jak teraz i nie ma kuchni w duzym pokoju na scianie.... ja tam cenie tamten czas....
2018-03-08 20:36:26 (8 lat temu)
esski
 
+3 głosów:3
do do widzenia: Tak, tak, każdy tylko pstryknął palcem i juz mu mieszkanie dawali. Ja też tak chciałem. Nie poszedłem do "żyda" a jedynie do Cichego Kącika na Czarnieckiego. Najsampierw nie ja a moi rodzice. Wpłacali swoją krwawicę by ich syn dostał te "darmowe" mieszkanie. Wpłacali jak trzeba.. Kiedy już byłem pełnoletni to skromnie podreptałem do nie żyda, w spółdzielni Cichy Kącik - był to rok 1986, , pytam o "darmowe" mieszkanie, Pani zza biurka wyciaga skoroszyt.. szuka i szuka.. w końcu znalazła. OOOOOOOOO mam pana .. jest pan na przyśpieszonej liście... Swoje klucze dostanie pan nie szybciej jak w roku 2026, ŻE CO? że za 40 lat? Tak proszę pana.. takie mamy terminy.. wie pan.. są potrzebujący.. tacy jak działacze społęczni PZPR, oficerowie WP i milicji, posługacze SB a pan panie.. czekać pan musi.. Będąc ostatnio we wrocku poszedłem zaciągnąć jezyka, co z moim darmowym mieszkaniem, .. .. na koncie książeczki mieszkaniowej mam coś kilkanaście złotych.. spółdzielnia działą dalej...
2018-03-08 20:47:59 (8 lat temu)
do widzenia
 
+2 głosów:2
do esski : zgadza sie Kolego, tak bylo, wszystko ma swoje dobre i zle strony, tyle ze taraz nie ma juz nawet list tylko pytaja czy mozesz sie zapozyczyc na 50 lat, takze nic sie nie zmienilo dla szaraków. Ale nie o tym dyskusja... Porwnaj sobie przestrzenie pomiedzy budynkami na tych paskudnych jak twierdzisz osiedlach z tym co masz obecnie. Pracowalem pare lat jako kurier i znam kazda dziure we Wroclawiu. Nigdy nie dal bym pol banki za mieszkanie na tych nowych osiedlach... wole wielka plyte na zadbanym osiedlu. Akurat Gaj nie wypada tu najgorzej.
2018-03-08 20:56:56 (8 lat temu)
do do widzenia: No tak .., jeśli już szukać jakichś plusów tych osiedli z "wielkiej płyty" to zapewne przestrzenie za oknem, których już nie ma na tych nowych osiedlach, gdzie sąsiad sąsiadowi zagląda przez okno.
A z tym rozdawaniem mieszkań to w istocie mit powielany przez sympatyków PRL - sam znam parę osób, które wpłacały latami na książeczkę mieszkaniową i ... guzik dostali a pieniądze w międzyczasie zeżarła inflacja.
2018-03-13 07:22:28 (8 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
To jest widok z ulicy Orzechowej.
2013-10-06 08:28:55 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do WW: Zgadza się. W oddali bloki przy Krynickiej, a na tym pustym placu obecnie stoi szkoła.
2013-10-06 11:46:28 (12 lat temu)
Ktos ma szczescie cafnac sie w czasie oi zobaczyc swoje gatki na balkonie sprzed 30 lat, dlaczego moj blok tak skrzetnie omijali fotografowie :( ..... co do szkoly to stoi za czescia bloku po prawej na fotce a to co widac to obecnie mamy park słoneczny.
2018-02-15 22:47:59 (8 lat temu)
Po prawej szkoła nr 90, po lewej widac nie istniejace juz ogrodki działkowe, wczesniej cmentarz a teraz park słoneczny,
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: Wyciąłem zbędne odniesienia niegdysiejszego kuriera
2018-04-19 21:36:48 (8 lat temu)
do Jan Nowak: Tu chyba nie było cmentarza?
2018-04-19 21:47:49 (8 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Nie było, choć dawno temu w okolicy jeden był.
2018-04-19 22:31:03 (8 lat temu)
esski
 
+3 głosów:3
do Jan Nowak: Takie slownictwo, teraz już wyciete, nie jest tolerowane
2018-04-20 05:31:53 (8 lat temu)
Wychowałem się w tym miejscu. Tam gdzie widać baraki budowlańców jest teraz Park Słoneczny a wcześniej były ogródki działkowe. Przed ogródkami musiał tam być cmentarz bo bawiąc się tam często z gleby wychodziły ludzkie kości w tym nawet czaszki. To miejsce w trakcie budowy było wymarzonym poligonem dla małoletnich urwisów. Dużo by pisać...
2019-11-05 03:24:01 (6 lat temu)
fck
 
do Neo[EZN]: Spotkałem się z mapą, gdzie zaznaczony w tym miejscu był cmentarz, choćby tu:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: faqq
2019-11-05 06:06:21 (6 lat temu)
fck
 
2019-11-05 06:15:30 (6 lat temu)
do fck: Faktycznie, widać że później przerobili go na ogródek działkowy
2019-11-05 16:41:02 (6 lat temu)
zalvit
 
+1 głosów:1
Ciekaw jestem, czy ktoś wie do czego służy kabel pomiędzy tymi blokami na dachu........ telewizja kablowa TVK-GAJ. Do dziś pamiętam jak ją zakładano. Jedna z pierwszych we Wrocławiu tak masowa tv dostarczana kablem do mieszkań.
2023-12-23 22:37:45 (2 lata temu)
† ☻
 
Po lewej Krynicka 37-51 - Orzechowa 108-114 za nim Orzechowa 91-113
2014-08-15 10:00:44 (11 lat temu)
esski
 
Po tylu latach takie szczegóły - jak miejsce wykonania fotografii- ulatują... tnx
2014-08-15 10:05:33 (11 lat temu)
Licho
 
NIe plac, tylko poligon :-)
2014-09-21 23:05:54 (11 lat temu)
Dawniej stały tam żurawie szkoleniowe, obok n amiejscu gdzie teraz jest biedronka był ogrodek dzialkowy a obok taki maly budyneczek w takiej jakby depresji. Byl tam sklad filmow celulojdowych. Ech kto pamieta jeszcze te czasy...
2017-02-05 21:46:11 (9 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do do widzenia: Na miejscu Biedronki nigdy nie było ogródków. Wyłącznie magazyn filmów, w ostatnich latach swojego istnienia należący do przedsiębiorstwa Odra Film. We wczesnoszkolnych czasach pożyczało się tu filmy do wyświetlania w szkolej świetlicy…
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd
2017-02-05 22:01:37 (9 lat temu)
do Licho: Licho a Ty przypadkiem nie mieszkałeś przy dawnej Proletariackiej a obecnej AK ? Bo jesli tak to się chyba znamy. Marek ?
2017-03-23 14:00:25 (9 lat temu)
Licho
 
do do widzenia: Nie.
A przy Armii Krajowej to mieszkam teraz, przedtem przy Ślicznej :-)
2017-03-23 14:23:56 (9 lat temu)
do Licho: Nie miałem na myśli grupy ogródków działkowych bo owszem były ale troszke dalej na obecnym Parku Słoneczny. Natomiast koło magazynu filmów był taki mały prywatny ogródeczek. Dobrze pamiętam bo wracałem tamtędy codziennie ze szkoły.
2017-04-03 23:04:20 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Fotokot :)
2015-03-08 19:49:45 (11 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Nie, to nie jest odcinek dawnej Gajowej.
Gajowa była bardziej na zachód i dochodziła do Proletariackiej, jej końcowy odcinek dostał w latach dziewięćdziesiątych nową nawierzchnię i znajduje się tutaj:
To na zdjęciu to jeden z istniejących fragmentów dawnej Orzechowej.
2015-03-08 20:13:45 (11 lat temu)
esski
 
+2 głosów:2
2015-03-08 20:24:25 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do esski : A nie była :(
2015-03-08 20:48:14 (11 lat temu)
Licho
 
Powyżej patron „parku”, jak należy z promyczkami, prawie jak na obrazku ;-)
2015-04-22 07:28:34 (11 lat temu)
Vojtech Csernók
 
+1 głosów:1
Na pierwszym planie komisariat
2020-08-31 22:08:48 (5 lat temu)
do Vojtech Csernók: Widok znad ogródków działkowych?
2020-08-31 22:32:26 (5 lat temu)
do Neo[EZN]: No raczej tak, z kościoła św. Augustyna jak w podpisie zdjęcia
2020-08-31 23:14:56 (5 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Vojtech Csernók: Racja, na "komórce" nie pokazują się wszystkie przypisania.
2020-09-01 00:07:47 (5 lat temu)
Panele słoneczne na dachu bloku przy ul. Jabłecznej, ciekawe co zasilają.
2018-02-15 23:05:05 (8 lat temu)
2018-02-15 23:50:23 (8 lat temu)
do Corvus monedula: ciekawe i troche naiwne, panele i cala instalacja razem z amortyzacja to inwestycja ktora sie zwraca najwczesniej po 10 latach albo i dalej, ale wazne ze firma ktora to sprzedała i zamontowala ma kaske od reki... jak dla mnie kolejny przekret...
2018-02-16 23:53:13 (8 lat temu)
czarek
 
+1 głosów:1
do do widzenia: jakiś problem z pisownią ? Już drugi wpis z bykami
2018-02-17 18:41:22 (8 lat temu)
do czarek: prosze wskazac blad. ja nie pamnimaju, tylko tsy klasy.
2018-02-17 23:44:04 (8 lat temu)
do do widzenia: Przede wszystkim zaczynamy zdanie z dużej litery.
2018-02-18 13:11:26 (8 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do do widzenia: Ty mi godej a jo Ci byda szychty pisoł, 123 nie popisuj się.
2018-02-18 13:16:44 (8 lat temu)
do YouPiter: i gdzie jeszcze ? bo ja tu zadnych bledow nie widze wiec OPR nalezy sie koledze a nie mnie.
2018-02-18 21:27:49 (8 lat temu)
Licho
 
+5 głosów:5
do do widzenia: 12 (!) błędów w samym powyższym komentarzu. Nieźle :-)
2018-02-18 21:53:59 (8 lat temu)
do widzenia
 
+1 głosów:1
do Licho: przypierdzielasz sie.... to nie portal o czystosci jezyka polskiego z reszta teraz masz juz polin wiec....
2018-02-21 20:30:06 (8 lat temu)
YouPiter
 
+3 głosów:3
do do widzenia: Każdego obowiązują takie same zasady: ortograficzne, merytoryczne i grzecznościowe :)
2018-02-22 09:07:23 (8 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-02-22 09:34:18 (8 lat temu)
do do widzenia: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-02-22 11:38:57 (8 lat temu)
do Tommy tricker: Jak na razie to za cienki jest zwrot z tego, panele, przetwornice no i akumulatory kosztuja sporo a nie sa wieczne, amortyzacja, prosty rachunek mowi ze to na dzien dzisiejszy zwykla fanaberia dla bogatych a zarobia tylkoc i co to sprzedaja....
2018-02-27 22:35:54 (8 lat temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
do do widzenia: Błędy mogą się zdarzyć każdemu, u Ciebie jednak widoczna jest żelazna konsekwencja w tym temacie, by nie powiedzieć przyjęte "modus operandi".
Oczy bolą i zatem, jednak prośba o dostosowanie się do zasad ujętych w par. 15 Regulaminu, cyt: "Opisy zdjęć, a także artykuły i komentarze dodawane na stronę muszą być pisane z zachowaniem zasad pisowni polskiej (ortografii, gramatyki i interpunkcji). (...) Zaleca się, w przypadku wątpliwości, korzystać z dostępnych słowników i poradników językowych, np. Wielkiego słownika językowego , Poradni Językowej Uniwersytetu Gdańskiego lub Wydziału Teologii KUL
2018-02-27 23:38:13 (8 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do do widzenia: Ortografia, interpunkcja i inne zasady j. polskiego są ważne, a dlaczego? Tu masz przykład z interpunkcją - Czasem warto trochę się pomęczyć, by inni nie musieli tego robić czytając nasze teksty.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2018-02-28 05:26:16 (8 lat temu)
do pawulon: Paweł, Error wyskakuje ! :)
2018-02-28 08:30:05 (8 lat temu)
pawulon
 
do YouPiter: U mnie otwiera się normalnie, więc nie wiem w czym problem Piotrze :-(
2018-03-01 05:23:44 (8 lat temu)
YouPiter
 
+1 głosów:1
do pawulon: Też nie wiem o co chodzi. Błąd 404.
2018-03-05 12:42:36 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do YouPiter: Ja nie mam konta na Goole i też mi się nie otwiera.
2018-03-05 13:53:21 (8 lat temu)
Sporo pieniędzy dostaliby za tę działkę.
2020-07-18 12:10:23 (5 lat temu)
Fajna oaza zieleni w środku blokowiska. Te domki po prawej są poniemieckie?
2020-07-18 12:09:51 (5 lat temu)
do Neo[EZN]: Zapewne:
Rozmieszczenie budynków ideentyczne z tym na mapie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2020-07-18 12:37:17 (5 lat temu)
do Corvus monedula: Faktycznie, identyczne. Tylko nie było jeszcze wtedy tej szklarni z domkiem w środkowej części zdjęcia.
2020-07-18 13:16:14 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
14 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Ulica Orzechowa na innych zdjęciach
2014
-
2014
2014
-
2014
Ulica Orzechowa - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: łagiewniki Drzewica łagiewniki łagiewniki kurkowa 23 łagiewniki łagiewniki przemysłowa 1 łagiewniki przemysłowa 1 łagiewniki cukrownia kowary kowary Poznań Poznań łagiewniki cukrownia Kazimierz Dolny bukowice bykowice bytom bytom Milanówek most pontonowy Milanówek siedlce siedlce czaplinek długa namysłów Nowe Miasto nad Wartą Milanówek Nowe Miasto nad Wartą Radliniec Finkenstein Finkenstein Milanówek Czerna iłowa tschirne