| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Zajezdnia tramwajowa nr 4 - "Borek"
2012

2012 - Dzień otwarty w zajezdni Borek

2014

Dni otwarte MPK Wrocław

2017

2017 Dzień Otwarty MPK w zajezdni Borek

2022
2023

Rozbudowa zajezdni „Borek”

Obiekty w okolicy
Sępia 20-22
101
m
Wrocław
Krasnal „Świetlik”
104
m
Wrocław
Sępia 16-18
104
m
Wrocław
Sępia 14
116
m
Wrocław
Sępia 8
140
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Zajezdnia tramwajowa nr 4 - "Borek"

Zbudowano: 1901
Dawniej: Breslauer Verkehrsbetriebe Betriebeshof IV
Zabytek: 580/Wm 16.04.98
3 subskrypcje
Zajezdnię wybudowano w 1901 roku na potrzeby wrocławskiej spółki BSEG. Od 1911 przeszła w ręce SSB. W 1925 roku dobudowano na jej terenie budynek socjalno - administracyjny, który został całkowicie zniszczony w 1945. Przez teren zajezdni przetoczyły się ciężkie walki. Dopiero w latach 1952-1954 rozpoczęła na powrót swoją działalność. Do tego czasu służył obiekt jako składowisko rekwizytów cyrkowych. W latach 1986-1990 wybudowano nowoczesną halę 3 wraz z siecią rozjazdów doń prowadzących i nowym torem okalającym cały obiekt.
b/h/2009
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345następna
Oba są na zejezdni V Legnicka
2014-07-22 15:21:44 (11 lat temu)
matomi
 
+2 głosów:2
LH to 1190 ale już bez szyb stoi na Legnickiej a G-081 stoi na dawnej zajezdni numer 3.
2024-01-26 23:03:06 (2 lata temu)
matomi
 
to nie jest herkules.
2024-01-26 23:08:43 (2 lata temu)
† ☻
 
+1 głosów:1
Istnieje jeszcze ?
2011-01-15 23:23:31 (15 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do † ☻: Nie mam pojęcia. Jak będę w zajezdni to sprawdzę - choć nie wiem czy (o ile istnieje) nie został przeniesiony gdzieś indziej.
2011-01-15 23:26:19 (15 lat temu)
do Neo[EZN]: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2014-06-21 08:31:35 (12 lat temu)
Skwarkson1680
 
+1 głosów:1
Istnieje, mieści się na zaj. III Słowiańska
2014-10-06 19:43:32 (11 lat temu)
matomi
 
+2 głosów:2
Istnieje i ma się coraz lepiej. Udało się pozyskać wirową przetwornicę dzięki MPK Kraków do niego. Istnieje szansa że pojeździmy nim sobie już niedługo.
2024-01-26 23:07:01 (2 lata temu)
Bubziom
 
Jeśli to Borek, panowie rozstawili się na torze nr 17 i latają dziury przy 16-tym.
Zastanawia mnie "trójząb" na końcu hali. Przetrwał wojnę i później został "wyrównany"?
Do tej pory sterczą takowe przy Legnickiej.
Tutaj brakuje wieży ciśnień. Możliwe, żeby nie "załapała" się na foto?
2022-07-26 21:10:14 (3 lata temu)
czarek
 
do Bubziom: Wieża nie ma szansy na załapanie się
2022-07-27 16:03:52 (3 lata temu)
esski
 
+1 głosów:1
Dla tych co nie wiedzą, Odszedł od nas wczoraj prezes MPK Wrocław Krzysztof Balewejder, miał ledwie 44 lata.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: iuytgrfdes
2023-01-19 22:25:15 (3 lata temu)
HMarek
 
do esski : A nie dzisiaj? 44 lata to niewiele... myślałem że miał więcej, tyle samo co Sutryk który też myślałem że jest o kilka lat starszy, ale ten czas leci...
2023-01-19 22:50:36 (3 lata temu)
Licho
 
2061, potem G087, potem 2061, obecnie G087 (087-G). Była nauka jazdy. Malowanie jest pamiątką po ESK.
2017-09-16 19:26:54 (8 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Licho: Właściciel KSTM czy ktoś go kupił?
2017-09-16 19:42:39 (8 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Właściciel MPK.
2017-09-16 19:43:46 (8 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-06-24 23:33:42 (11 miesięcy temu)
FilipAP
 
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: @Neo[EZN] mam w tej chwili ten przywilej, że czytam to z perspektywy "przyszłości" i mogę powiedzieć, że tramwaj ten został odkupiony od MPK w lutym 2018 przez osobę prywatną, która przewiozła go do Gdańska ( ), gdzie obecnie stoi i gnije na zajezdni na Hallera ( ) w nadziei na lepsze - dla niego - czasy
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: nawiasy niepoprawnie przyklejały się do linków
2025-06-24 23:39:58 (11 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do FilipAP: Pewnie właściciela przerosły koszty utrzymania bo taki tramwaj trzeba remontować, robić przeglądy no i gdzieś musi stać a to też kosztuje ale lepiej jak stoi niż gdyby miał pójść na złom bo pewnie prędzej czy później ktoś się nim zaopiekuje.
2025-06-25 10:37:35 (11 miesięcy temu)
vorwerk
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Podobna historia do 102 wylicytowanej 20 lat temu we Wrocławiu na WOŚP. Gniła powoli w Zgorzelcu i chyba już nie istnieje
2025-06-25 12:51:33 (11 miesięcy temu)
Na tym zdjęciu nie widać dwóch ślepych torów które są na - w jakim celu powstały?
2023-01-08 17:10:41 (3 lata temu)
do Neo[EZN]: → 
Będzie podwójny wjazd, żeby zwiększyć przepustowość.
2023-01-08 17:45:48 (3 lata temu)
matomi
 
to mi do popowic nie pasuje.
2024-12-10 13:18:40 (rok temu)
pawulon
 
do matomi: Bardziej Ślężna.
2024-12-10 14:34:03 (rok temu)
Bubziom
 
+1 głosów:1
do matomi: Nie mam nabitych punktów aktywnego użytkownika i nie widzę szczegółów, ale takie odpływy wzdłuż kanałów rewizyjnych kojarzę tylko z nowej hali na Borku. Jak tu: W przypadku Ślężnej uważam, że byłoby inne tło.
2024-12-10 16:45:15 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Bubziom: Też mi to wygląda na Borek. To pewnie nawet to samo miejsce
2024-12-10 21:54:04 (rok temu)
matomi
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: zmieniłem opis.
2024-12-11 13:31:59 (rok temu)
mirekjot
 
+3 głosów:3
Nie G 047, ale raczej G 043. W tle sanocka ND po modernizacji, czyli wagon z warszawskiego "importu". Ladna seria z Wrocka :)
2020-04-03 11:42:25 (6 lat temu)
vigo
 
do mirekjot: Sprawdziłem, poprawiłem. Chyba już wzrok nie ten...
2020-04-03 14:28:47 (6 lat temu)
matomi
 
G-043 poleciał przed 1988 rokiem i nie mam go w spisie.
2022-01-14 20:29:09 (4 lata temu)
Z 6 przegubowych tramwajów powinno się tu zmieścić :)
2022-06-19 13:52:47 (4 lata temu)
do Neo[EZN]: Nie mogę znaleźć projektu przebudowy, tam było szczegółowo wyrysowane gdzie ile tramwajów się ma zmieścić – w sumie wychodziło przynajmniej kilkanaście. Dużo więcej ma się dać wcisnąć na Ołbinie, ale tam będzie grubsza przebudowa.
2022-06-19 14:06:32 (4 lata temu)
Corvus monedula
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Siedem torów odstawczych tu będzie wciśnięte. Biorąc pod uwagę to, że żaden nie będzie tak długi jak ten między basenem a halą to wejdzie po jednym wozie na tor, czyli o jeden niedoszacowałeś :-)
2022-07-11 19:03:56 (3 lata temu)
do Corvus monedula: No to i tak niezły wynik :)
2022-07-11 21:20:53 (3 lata temu)
do Neo[EZN]: Kolejne cztery obok budynku administracyjnego i chyba dwanaście w miejscu parkingu przy wjeździe do zajezdni. A to i tak jest kosmetyka w porównaniu z rozbudową Ołbina.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawione liczby
2022-07-11 23:24:34 (3 lata temu)
do Corvus monedula: A kiedy zaczną się prace na Olbinie i na Borku?
2022-07-12 09:02:39 (3 lata temu)
do Neo[EZN]: Borek – właśnie rozstrzygnęłi przeterg, jeszcze uprawomocnienie wyników i pewnie wyjdzie, że zaczną po wakacjach (a może jeszcze w sierpniu?). Ponad rok to będzie trwało. Ołbin na razie w projektowaniu.
2022-07-12 09:27:01 (3 lata temu)
matomi
 
Przebudowywanie tych zajezdni jest chorym pomysłem. Szczególnie Ołbina, który powinien zotać zlikwidowany a nie rozbudowany.
2022-07-18 22:20:25 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
46 Dyskusji (ostatnia 11 miesięcy temu)
Zbliżenie na wrota zajezdni Borek
Takie będzie malowanie wrocławskich tramwajów Pesa.
1945
-
1979
1945
-
1979
1970
-
1995
1995
-
1995
1995
-
1995
1995
-
1995
1995
-
2001
1995
-
2002
2001
-
2002
2002
-
2002
Zajezdnia tramwajowa nr 4 - "Borek" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: kalinowszczyzna gorzkowice rynek duszniki rynek duszniki kinowa rynek duszniki kalinowszczyzna Portus kinowa poznań z lotu ptaka kalinowszyzna poznań obornicka poznań CPN rybakiewicz gdynia gdynia piątkowska poznań ciechanów ciechanów krynica morska latarnia mikołó konstytucji 3 maja 12 waliców tarczyn tarczyn tarczyn tarczyn jagiellońska jagiellońska tarczyn tarczyn kiszewo łabędy łabędy kwiatów polskich grójec