26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Wiadukt kolejowy Borowska

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
esski
 
Do czasu przebudowy semafory stały po zachodniej stronie tego wiaduktu. Tą bramę wstawiono po drugiej połowie lat 90. na zdjęciu z roku 2003 już stoi.
2018-02-22 14:44:31 (8 lat temu)
Licho
 
Rozścielacz rozściela nawierzchnię.
2014-10-21 17:50:23 (11 lat temu)
do Licho: Jak to robi że omija studzienki? I to samo pytanie dotyczy tej maszyny która zdziera "asfalt" - zawsze omija ładnie studzienki :)
2014-10-21 18:10:50 (11 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Nie omija. Trzeba je potem odkopywać z pomocą młota pneumatycznego.

Frezarka zaś jest wąska i się nią frezuje dookoła z zachowaniem marginesu, a potem młotem pneumatycznym usuwa ów margines.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2014-10-21 18:20:16 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Czyżby ten wiadukt nie miał przynależności do żadnej linii kolejowej ? Mam fotki torowiska itp. ale nie wiem do czego dodać.
2018-02-22 14:22:05 (8 lat temu)
esski
 
Tu na tej wysepce, przez całe swoje życie stał krzyż, rosło potężne drzewo. Podczas przebudowy tego skrzyżowania drzewo wycięli zaś krzyż powędrował na prawą stronę tego ujęcia.
2018-02-22 14:31:05 (8 lat temu)
Kiedyś jak chodziłem od pętli tramwajowej przy Borowskiej do Wojszyc to tu był dla mnie półmetek. Ten widoczny krzyż z Chrystusem stał chyba wtedy tu gdzie stoi fotograf!
2018-02-24 09:07:02 (8 lat temu)
esski
 
do ZPKSoft: To jest linia kolejowa numer.... Wrocław Brochów - Wrocław Stadion, o ile się nie mylę to zaczyna się bodajże w Świętej Katarzynie. Zerknę do bazy kolejowej
2018-02-22 14:25:25 (8 lat temu)
esski
 
do esski : , Linia Święta Katarzyna – Wrocław Kuźniki (349)
2018-02-22 14:29:32 (8 lat temu)
Licho
 
do esski : 349 Święta Katarzyna – Wrocław Kuźniki
2018-02-22 14:30:27 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
do esski : To dlaczego nie dopisane ? ;-)))
2018-02-22 14:34:43 (8 lat temu)
esski
 
do ZPKSoft: Hmm.. Nie wiem czy ta linia jako obiekt u nas uistnieje.. czemu nie.. pełno zdjęć mamy
2018-02-22 14:36:54 (8 lat temu)
esski
 
2018-02-22 14:37:31 (8 lat temu)
esski
 
do ZPKSoft: Zerknij czy dobrze
2018-02-22 14:39:34 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
do esski : Chyba tak, zaraz dodam fotki.
2018-02-22 14:40:07 (8 lat temu)
esski
 
do † KazimierzP: Nie, nie stał..Krzyż stał w miejscu tej wysepki.. Tu gdzie fotograf był żwir/grys otaczający przystanek linii 113
2018-02-24 14:29:36 (8 lat temu)
do † KazimierzP: Ta pętla była jednotorowa? Daleko znajdowała się od ulicy Borowskiej?
2018-02-24 16:34:15 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Torowisko wspomnianej pętli znajdowało się w pobliżu jezdni w ulicy Borowskiej, Od jezdni dzieliło go może 3 metry, po drodze stał jeszcze słupek przystanku autobusowego. Pętla była najzwyklejsza.. 30 może 40 metrów średnicy Nie było drugiego toru do wymijania się skłądów, przynajmniej w okolicy 1980 roku nie było tam nic więcej widać. Rosła tam trawa, chaszcze generalnie nie rosły, tory poprowadzone były wzdłuż północnego ogrodzenia ogródków działkowych.
2018-02-24 16:44:00 (8 lat temu)
Wiadukt na 4 tory ale położone są tylko 3?
2018-02-24 20:38:11 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Ten trzeci położono całkiem nie tak dawno... Okolice wczesnych lat 90 do roku 2000, Cały nasyp był wybudowany i był uzywany jako czterotorowy, Sygnalizacja też była nad czterema torami . Obok mojego ogrodu stoi do dziś podstawa z cegieł pod bramę sygnalizatorów, Nie mam bladego pojęcia kiedy wypruto dwa tory i wbudowano blokadę samoczynną tylko przy pozostałych dwóch torach. Być może lata 60. Może późne 50.
2018-02-24 21:09:19 (8 lat temu)
do esski : Tutaj widać 4 tory - myślę że mogli nie odbudować po wojnie wiaduktów na 4 tory tylko odbudowywali na 2.
2018-02-24 21:15:24 (8 lat temu)
Licho
 
do esski : Po wojnie odbudowano tylko dwa tory.
2018-02-24 22:15:29 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Tylko kiedy wbudowano blokadę samoczynną ? ktoś to wie. Odległość z Brochowa na Stadion to bodajże 6 czy 7 km, przy takim nasileniu ruchu towarowego przepustowośc była znikoma. W międzyczasien - od oddania do użytku do wbudowania blokady samoczynnej - nie budowali żadnych nastawni odstępowych. Bardzo w to wątpię. Na głównym WGA do roku 1970 nastawnie ledwie zipiały na nastawniach kluczowych ( tych od klucza do zamykania zwrotnic jak i drogi przebiegu kluczem)
2018-02-24 21:48:51 (8 lat temu)
4 Dyskusje (ostatnia 8 lat temu)
Wiadukt kolejowy Borowska - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: kostrzyn gorzowska gliwice gliwice krużlowa rostarzewo Kazimierz Dolny Kazimierz Dolny warszawa zachodnia warszawa zachodnia Drzewica fabryczna obóz pracy szkolna kraków, bydgoska kraków, bydgoska libusza Łomża muzeum Rawicz Sarnowa Łomża Łomża Bazylika w Łowiczu gliwice gliwice gotyckie kościoły Goleniów Goleniów radymno noniewicza Poznań Poznań tvp tvp tvp tvp tvp