| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...11121314151617...2021następna
PEŻ
 
Podmiana na skan + autor.
2016-07-05 20:39:34 (9 lat temu)
mar
 
do PEŻ: :)))
2016-07-05 23:37:40 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
Chyba w lewym ;-)
2017-01-03 18:08:46 (9 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ktoś musiał zmienić. W 2009 r. było w prawym :))
2017-01-03 18:13:12 (9 lat temu)
mar
 
do ZPKSoft: Poprawiłam :)
2017-01-03 18:13:22 (9 lat temu)
Podmiana + autor + datowanie
2017-02-01 14:41:34 (9 lat temu)
Od tego roku będą albo już są nowe wagoniki.
2017-02-01 14:47:32 (9 lat temu)
2017-02-01 14:49:43 (9 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
To PTTK nie stać na normalną tabliczkę? I jeszcze ta maniera z emotikonami :-)
2016-06-03 21:54:38 (10 lat temu)
do czesil: Czesiu, szlak żółty PTTK Równica - Skoczów, nie przebiega przez szczyt Lipowski Groń (742 m n.p.m.) ani Żarnowiec (688 m n.p.m.). Omija te szczyty dołem od strony Górek Wielkich.
2016-06-05 18:56:52 (10 lat temu)
czesil
 
do Rafał Chmielowiec: Czyli to prywatne oznakowanie?
2016-06-05 22:14:00 (10 lat temu)
do czesil: Tak. Pierwszy raz go zauważyłem. Wcześniej tych oznakowań nie było.
2016-06-06 10:10:02 (10 lat temu)
Ja niewiem, choćaź jestem czechem i patriota...ja bym raczej wolal inne piwo na Polskiej restauracji w górach..naprz Harnaś albo Tatra...Plzeň je piwo "dolańskie" :-)
2016-06-06 16:22:00 (10 lat temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do vetinari: Harnaś, Tatra??? Franto, Ježíšmarjá .... :)) ;) Nazwy są górskie, ale piwo jest z "dolin" (co do smaku i jakości wg mnie) ;). U nas w Ustroniu leją piwo o nazwie Czantoria 995. Warzy go jakiś mały browar z Trzyńca. wiadomo Ci coś o tym?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcde
2016-06-06 18:03:00 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do paulus60: No ja ich jeścze nie prubowalem, ale troche mi tam ta reklama prześkadza...jak by na jakymś budynku na Mazurach byla reklama na morze Adriatickie..:-)
2016-06-06 18:04:45 (10 lat temu)
do vetinari: Masz rację. Moja babcia kiedyś przywiozła z Zakopanego mały żaglowiec- pamiątkę. :))) Edytowałem poprzedni komentarz. Odnieś się do niego. :)
2016-06-06 18:08:22 (10 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
W tym miejscu nie powinno być żadnej reklamy. A jeśli już musi być to raczej nazwa karczmy.
2016-06-06 18:35:06 (10 lat temu)
do czesil: Jestem w pelni ZA!!!
2016-06-06 19:15:52 (10 lat temu)
do paulus60: Dobrze, powiem tak-teraz sobie znów "poźeglowalem" po Weltawie...to co tam potrefia zrobicz nawed z takiego piwa jak Plzeň...coś okropnego i straśnego...Iza taka kase, źe nawed w Pradze na rynku Staromiejskim by sie mogly wstidzicz...prawie 40koron za piwo podane w plastowim kubku..i za kubek 2 korony....Kaźde piwo dobrze, profesionalnie podane ma swój charakter i smak....
2016-06-06 19:20:09 (10 lat temu)
Stenek
 
Od kiedy ta pikno szopa tam stoi??? Nie widziałem jej jeszcze .........
2016-06-06 20:33:02 (10 lat temu)
do Stenek: Będąc w trasie, mieliśmy tam postój motocyklami w zeszłym roku - już stała :) Kawa całkiem dobra, coś do kawy też ;)
2016-06-06 20:57:41 (10 lat temu)
czesil
 
do Stenek: Tyn dach je niewspółmierny do reszty, ale inaczy mi się ganc podobo.
2016-06-06 21:46:03 (10 lat temu)
Stenek
 
do czesil: Ale mie sie tyn dach aji ganc podobo
Przeca to je starodawny wielgachny strych,jako były kiejsi. Mo ta architektura swój urok, jak dlo mnie wielki
Yny to sie może zmiynić, dybych tam kiejsi był i widzioł te szope na żywo ;))
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2016-06-06 22:16:59 (10 lat temu)
stoik
 
+2 głosów:2
reklama Pilsnera wymiata : ) przy dobrej pogodzie ładnie widać Tatry i Małą Fatrę
2016-06-10 01:42:52 (10 lat temu)
mir242
 
do stoik: no i wszystko na temat reklamy : )
2016-06-10 08:24:31 (10 lat temu)
do mir242: Tak naprawdę, to nie jest to reklama Pilsnera, tylko logo. Reklama zawiera jednak więcej treści, niż tylko samą nazwę produktu. To jest informacja, że właśnie to piwo jest tam serwowane, a że przy okazji spełnia też funkcję reklamową....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: correct
2016-06-10 11:56:54 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do paulus60: To źe niejest reklama??? Sama nazwa tej marky jest reklama :-). I swoja droga...teraz jest browar Pilsner na sprzedarz...drobiazg...100 000 000 000 koron. :-)
2016-06-10 16:32:48 (10 lat temu)
Reklamy były zawsze i nie ma się czemu dziwić.Na Głębokiej np. przedwojenny J.Mainl.Czy komus z was to przeszkadzało?Wręcz przeciwnie.A tutaj reklama browaru co w dzisiejszych czasach jest prawie że automatyczne zwłaszcza że taka reklama przynosi z sobą benefity dla włascicieli w postaci np. aparatury do schładzania piwa , szkła , obrusów i innych gadżetów.Więc co? Montować reklamę czy nie.
2016-06-10 20:19:58 (10 lat temu)
do vetinari: Franto, a przeczytałeś dokładnie, co napisałem? :-)
2016-06-10 20:25:20 (10 lat temu)
stoik
 
do paulus60: chodziło mi o to logo pilznera na gontowym dachu. czy jak wolisz z szyndziołów. idealnie wpasowuje się w klimat :) czekam na jakieś zdjęcia z wnętrz.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcde
2016-06-11 00:30:58 (10 lat temu)
do paulus60: Tak, przeczytalem, chodzilo mi o to, źe pils...ner jest samo o sobie juź reklama na jakiekolwiek piwo. Tak, Pilsner dal nazwe wszystkim piwam w świeczie. Przyjmuje logo browaru w postaci poinformowaniu. Naprz.-na knajpie jest na oknie napisane, albo jest taka ta tablica powieszona na czymś. Tutaj brutalnie wtargnela globalizaija. Mniewiecej sie zgadzam s marianem 11. Tak, produkty potzrabuja reklame, źe by ich kupowacz. Ale sa granice... tutaj jest juź situacija, kiedy ja odczuwam naciskanie...mamy was, mamy wasze góry, mamy wasze smaky... Co innego jest taki napis w centru miasta na fasadzie biurowca, i co inego w górach. Pisner jest moje ulubione piwo, ale niezgadzam sie z jego prezentowaniem w takiej postaci-Pilsner tego nie potrzebuje.... :-).
2016-06-11 07:21:04 (10 lat temu)
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-06-11 14:28:00 (10 lat temu)
do paulus60: Dobra, choźaź linky niedzialaja, zrobim kompromis, jest to informacija dla podruźnych, źe tu maja pilsnera, i dla reśty tu jest brutalna :-) globalizacijna .-) informacija reklamowa o tym, źe browar Pilsner Urqell stacz na to, źe niemusi tutaj dawacz reklame na swoje piwo. :-) Zreśta, przyjadac tu samochodem,to i tak do siebie lejeś tylko coś bezalkoholowego...i nie jestem pewien, źy pilsner produkuje bezalkoholowe...to produkuje inna marka tej S.A.-browar Nošovice-i marka Birell....
2016-06-11 16:28:50 (10 lat temu)
do vetinari: OK. Niech tak zostanie. :-)
2016-06-11 21:02:44 (10 lat temu)
do paulus60: Madre rozwiazanie...dziekuje :-)
2016-06-11 23:37:40 (10 lat temu)
stoik
 
żeby zamęczyć temat całkowicie i na śmierć. jakieś kilka lat temu byłem tam służbowo wracając z Milówki. pytałem o wnętrza. takie ociosane świerki w formie filarów. miłe kelnerki i niezłe jedzenie alkoholu nie piłem, bo prowadziłem.
2016-06-12 20:48:52 (10 lat temu)
stoik
 
do stoik: Franta - alkohol za volant nepatrzi :)
2016-06-12 20:52:00 (10 lat temu)
stoik
 
do stoik: ale w Milówce była dobra rozpierducha. bo nam tam zamówili kapelę góralską. jak się nieco napiłem, to zacząłem śpiewać tzw. białym głosem. na wysokich tonach. jeden taki zdziwiony mnie zapytał - Ty, a skądżeś Ty je ? z Cieszyna.
2016-06-12 21:03:11 (10 lat temu)
czesil
 
do stoik: :-) rozpoznał Cieszynioka po głosie...
2016-06-12 23:17:56 (10 lat temu)
Stenek
 
do stoik: Wojtek,na dyć - jak piszesz - rześ tam nic nie pił?
2016-06-12 23:24:52 (10 lat temu)
stoik
 
do Stenek: w Koniakowie :)
2016-06-15 00:25:31 (10 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Uchwyciłeś krople deszczu?
2016-06-20 20:49:23 (10 lat temu)
czesil
 
Tu widać, jak Równica została przewalcowana komercją.
2016-09-27 21:46:07 (9 lat temu)
Fuuuj -straszne.Jeszcze wyciąg z Ustronia i Brennej i będzie po Równicy.
2016-09-27 22:24:32 (9 lat temu)
czesil
 
do † marian11: Coś za coś. Tak samo jak w Trzyńcu z hutą. Środowisko naturalne zniszczone, ale w zamian jest praca.
2016-09-27 22:33:33 (9 lat temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
do czesil: Akurat widoczny na zdjęciu odcinek asfaltowej drogi jest tam od kilkudziesięciu lat (pomijam kawalek u góry prowadzący do karczmy). Przedtem, od czasu powstania drogi na Równicę byla tam bazaltowa kostka brukowa, która została ułożona wraz z budową drogi w latach 1933 - 34.
2016-09-28 06:33:44 (9 lat temu)
Rafał Chmielowiec
 
+1 głosów:1
A nikt nie zauważył Młodej Pary,która wybrała się na sesję zdjęciową w plener, na Równicę...
2016-10-05 10:27:59 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Rafał Chmielowiec: Wszyscy widzieli tylko pisali o czymś innym ;-)
2016-10-05 10:36:56 (9 lat temu)
do Rafał Chmielowiec: Widać że sesja nie w dniu ślubu bo strój pani fotograf dosyć swobodny!:_0
2016-10-05 10:39:51 (9 lat temu)
do † KazimierzP: Szkoda,że nie zobaczyliśmy się w Ustroniu... Pierwszy raz byłeś u nas?
2016-10-05 11:03:56 (9 lat temu)
† KazimierzP
 
+1 głosów:1
do Rafał Chmielowiec: Pierwszy, ale od razu trzy tygodnie i "coś" trzeba było robić!:-) Powoli dam wszystko com widział i co wydaje mi się godne uwagi.
2016-10-05 19:57:52 (9 lat temu)
czesil
 
To miejsce jest bardzo ważne dla ewangelików i chyba należałoby założyć odpowiedni obiekt
2016-09-29 18:48:05 (9 lat temu)
Bronku, wystarczy przypisać do "Schronisko górskie PTTK Równica". Ten drugi przypis do "Ustroń" możesz skasować. Następne zdjęcia przypisuj tylko do konkretnych adresów. Do samego Ustronia już wtedy nie trzeba:-) Pozdrawiam:-) Świetne zdjęcia wklejasz!
2016-12-26 19:25:55 (9 lat temu)
Zdjęcie z lat pięćdziesiątych. 17 grudnia 1950 r., na wspólnym Zjeździe PTT i PTK zostało dokonane połączenie obu Towarzystw, pod nową nazwą: "Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze."
2017-01-07 19:43:05 (9 lat temu)
Zastanawiam się czy drugi z lewej w berecie nie jest to pan Edward Biszorski znany artysta plastyk ze Skoczowa.Był zasłużonym działaczem PTTK.Bardzo podobny.
2017-01-07 20:47:09 (9 lat temu)
esski
 
Podmieniłem na Bielsko.. Znaczniki usuniete.
2017-03-14 19:56:30 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
209 Dyskusji (ostatnia 9 lat temu)
Plam Beskidu Ślaskiego z zaznaczonymi szlakami turystycznymi. Źródło: Poznaj Swój Kraj, nr 7-8, 1959
Beskid Śląski i Jezioro Czerniańskie z drogi na Kubalonkę.
1914
-
1970
1914
-
1973
1969
-
1976
1975
-
1987
1980
-
1987
1985
-
1988
1985
-
1988
1985
-
1990
1985
-
1996
1989
-
1996
Beskid Śląski - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Beskid Śląski w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: wrzesińska kraków bydgoszcz bydgoszcz osiedle latawiec Raszowa Zakrzówek Radom Radom Radom Radom Warszawa osiedle latawiec Wierzbna brinnitz ESTAKADA brzostek cmentarz 218 cmentarz 221 skoczni cmentarz 222 cmentarz 221 stawiki krauterweg kiełczowska wieluń osiedle wieluń wyszysńskiego wieluń wyszysńskiego wieluń wieluń piekary śląskie cmentarz 220 piekary śląskie brzyska cmentarz 217 zręczyce de niro