| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...131415161718192021następna
Przysłop - polana na Baraniej Górze - przenoszę.
2012-07-17 14:54:38 (13 lat temu)
Przysłop, nie Przystop ;)
2012-07-17 14:56:30 (13 lat temu)
PEŻ
 
Zastanawiam się, czy nie będzie korzystne przyporządkowanie obiektu "Kolejce linowej w Szczyrku". Występują tam pozostałe stacje.
2012-06-17 20:28:01 (14 lat temu)
pawulon
 
do PEŻ: Mówisz i masz.
2012-06-17 23:38:46 (14 lat temu)
PEŻ
 
Dzięki :-)
2012-06-17 23:45:07 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
Ta chyba też "kuriozalna".
2012-06-20 22:28:58 (14 lat temu)
PEŻ
 
Zrobione.
2012-06-20 22:29:46 (14 lat temu)
Pako45
 
+3 głosów:3
Bardzo przemyślany kadr ;-)
2012-06-20 22:45:25 (14 lat temu)
x xx
 
co to za ustrojstwo pod oknem?
maszyna do karanie niewiernych żon ?
2012-10-15 22:02:29 (13 lat temu)
Stenek
 
+3 głosów:3
Ale kajżtesz tam! Ciekawe jakie by tortury miały tu mieć miejsce? To je przeca stół stolarski. Stosowany w warsztatach stolarskich, widoczne są 2 imadła do mocowania obrabianego drewna, środek stołu jest mocno zużyty od uderzeń narzędzi stolarskich. Mój znajomy góral w Istebnej ma taki stół w szopie obok stodoły, robi tak piękne drzewca "kosiska", lekkie, mocne, wygodne w uchwycie - super! Koszę trowsko takim "sprzętem" z prawdziwą przyjemnością. Jak kiedyś znów tam do Istebnej zawitam, nie omieszkam go sfocić ze wszystkich stron ;-)

Pod dachem widać "dłubane" rynny, takie już dziś rzadko się widzi. A ten wiszący obok okna dzwoniący wielowisiorek, z kulturą góralską nie ma nic wspólnego.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2012-10-15 23:35:09 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do Stenek: Pewno, że stół stolarski, ino na sztorc postawiony. Mam taki w garażu wraz z podwoziem. Po dziadku:).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2012-10-16 17:46:04 (13 lat temu)
Stenek
 
do Danuta B.: To sfoć ten stół i wrzuć tutaj, bo ja tak szybko tego nie zrobię. Może mieć inny kształt, ale przecież warto go "zoczyć"
2012-10-16 20:41:32 (13 lat temu)
Stenek
 
Tam w tych latach stała duża beczka-Bar piwny, podobnie jak na Kubalonce
2012-10-22 23:03:15 (13 lat temu)
stoik
 
+2 głosów:2
czar PRL-u : ) wszystkie schroniska w tamtych czasach były do siebie podobne.
2012-11-21 20:51:52 (13 lat temu)
Stenek
 
do stoik: I był dawniej (- 30 lat temu np.) taki zwyczaj, że na noc nikogo, kto nie miał szans wyjść i dojść przed zmrokiem, nie wyrzucano, może teraz tez tak jest? Dawno się juz nie włóczykijowałem po szlakach, a kiedyś - to i owszem! Przedeptało się po beskidzkich i nie tylko tych szlakach spory kawał drogi, solidny kawał drogi, miałem nawet zrobiony kurs przewodnika beskidzkiego
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2012-11-21 22:26:00 (13 lat temu)
Stenek
 
Na pewno w tamtych latach nie było tam takich dzikich tłumów jak dziś. Bo dziś tam na weekend przyjeżdża taka chmara aut, że nie mają gdzie na tej drodze stanąć, "atmosfera" jest jak na rondzie w Rudzie Chebziu ;-))
2013-02-23 22:10:17 (13 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
Nadal "idzie inaczej" przecinając drogę
2013-02-24 16:24:37 (13 lat temu)
Stenek
 
do augiasz: Tak przypuszczałem, ale dawno tam nie byłem, dzięki za info :))
2013-02-24 22:45:02 (13 lat temu)
Pozwoliłam sobie nieco skorygować kolory.
2013-02-24 10:31:06 (13 lat temu)
do Danuta B.: Te zdjęcia na papierze ORWO tak już mają ;)
2013-02-24 10:44:18 (13 lat temu)
Jorg
 
Byłem tu jakieś 10 lat temu i nie widzę żadnej zmiany. Ciekawe jak dziś wygląda to schronisko ?
2013-02-24 12:31:31 (13 lat temu)
PEŻ
 
Nie mam pojęcia czyjej produkcji był widoczny pojazd gąsienicowy. Ktoś z Was wie ?
2013-04-25 21:57:52 (13 lat temu)
esski
 
do PEŻ: Coś mi tam świrgoli iż jest/był to ratrak produkcji bratniej Czechosłowacji.
2013-04-25 22:29:30 (13 lat temu)
WW
 
do esski : Zainteresowałem się sprawą. Rzeczywiście był (i nadal działa) czechosłowacki producent Kovosport z Trzyńca. Tym niemniej ten na zdjęciu to zachodnioniemiecki Kässbohrer z Ulm:
2013-04-25 23:01:17 (13 lat temu)
Pokaż na mapie
209 Dyskusji (ostatnia 13 lat temu)
Beskid Śląski. Widok w kierunku Kotarza z przełęczy Salmopolskiej. W dole widoczna droga ze Szczyrku do Wisły, a w głębi masyw Klimczoka. Pocztówka RUCH....
Beskid Śląski i Jezioro Czerniańskie z drogi na Kubalonkę.
1914
-
1969
1914
-
1973
1969
-
1976
1975
-
1987
1980
-
1987
1985
-
1988
1985
-
1988
1985
-
1990
1985
-
1996
1989
-
1996
Beskid Śląski - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Beskid Śląski w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Górczewska 146 hutki konstatntynó lodzki Górczewska 162 Ciechanowskie Ciechanowskie 73 pułk Dwór Fischera Gogolin kluczbork kluczbork nowy dwór mazowiecki paderewskiego 7 nowy dwór mazowiecki apteka Kluczbork Kluczbork wyry nowy dwór mazowiecki apteka nowy dwór mazowiecki Amfiteatr Węgierska Górka jagiellonska 44 wrocław stadion Orlova biuro orbisdworcowa biuro orbisdworcowa reda reda orbis roździeńskiego orbis roździeńskiego dabrowa górnicza feliksa orbis orbis orbis orbis piechowice