| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...131415161718192021następna
Stenek
 
Chciałem Ci Jorg powiedzieć, że Skrzyczne widać kapitalnie z Czech, bardzo blisko Czeskiego Cieszyna, jedzie się kawałek drogą na Ostravę i w rejonie tych takich wież przekaźnikowych jest tak KAPITALNY widok na Czeski i Polski Cieszyn, że aż dech zapiera w piersiach!
Widać stamtąd także Skrzyczne, a sam przekaźnik wygląda z tak daleka jak jakaś ogromna budowla, coś niesamowitego!
Polecam wszystkim to miejsce, trzeba w pisać do "google maps" podane tu liczby => ( 49.742373, 18.560009)
Co więcej - widać z niego baaardzo daleko w Polskę, widać wieże kilku kopalń, chyba Pawłowice, a może i Jastrzębie ??? Musiałbyś sam to zobaczyć, jest to miejsce, gdzie widać daleko na dwie strony - na Cieszyn i Czechy, (Javorovy) oraz na północ w stronę Polski

Dokładny opis dojazdu w to Piękne Widokowe Miejsce; =>
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2014-09-02 23:53:54 (11 lat temu)
Jorg
 
Myślę ze jak będę w Cieszynie, skuszę się Twoją propozycją. Czas przejść przez Olzę, dawno na tamtej stronie nie byłem.
2014-09-03 13:50:09 (11 lat temu)
Stenek
 
do Jorg: Gorąco Cię do tego namawiam !!!, ja do dziś nie mogę się otrząsnąć, tak pięknie tam było na tych czeskich wzgórzach :-))
2014-09-03 21:58:30 (11 lat temu)
Kto nie był polecam trzeba mieć pojemny żołądek :-)
2014-08-07 07:47:50 (11 lat temu)
Stenek
 
do ireneusz1966: No, tu są placki!
Czasem nawet z wyrzoskami
2014-08-07 23:31:15 (11 lat temu)
stoik
 
krzyż wygląda na cmentarny.
2014-08-09 02:51:40 (11 lat temu)
do stoik: Owszem - z trzynieckiej odlewni.
2014-08-09 09:30:53 (11 lat temu)
czesil
 
Rafale, trochę duże to zdjęcie.
2014-09-14 18:04:38 (11 lat temu)
do czesil: Ostatnio korzystałem z automatycznego zmniejszania. Jest ono dostępne przy wprowadzaniu zdjęć na stronę. Niestety system słabo zmniejsza.
2014-09-15 21:49:40 (11 lat temu)
do Rafał Chmielowiec: Z kolei teraz wyszło za małe. Najlepiej dopasuj do dłuższego boku, a krótszy zostaw tak jak ci dobierze proporcje.
2014-09-15 21:53:10 (11 lat temu)
czesil
 
do Rafał Chmielowiec: Idealnie jest zmniejszyć już u siebie, w komputerze.
2014-09-15 22:01:23 (11 lat temu)
do Gamebitt: Dzięki za radę!
2014-09-15 22:01:26 (11 lat temu)
do czesil: Poprawione! :) Podmienione! Pozdrawiam:)
2014-09-18 15:00:16 (11 lat temu)
To nie jest województwo małopolskie! Proszę o poprawę w galerii zdjęć.
2014-11-10 07:31:25 (11 lat temu)
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: nieaktualne
2014-11-10 07:29:34 (11 lat temu)
stoik
 
dziwne. Edward Feitzinger junior zmarł w 1932 r.
2014-10-13 03:36:22 (11 lat temu)
vstrone
 
do stoik: To jest zapewne zdjęcie wykonane po 1928 r., czyli zaraz po rozbudowie schroniska wg projektu architekta Tadeusza Michejdy :-) A niemiecki napis i rok 1941 - cóż, to było powszechnie praktykowane podczas okupacji, nieraz takie pocztówki widziałam.
2014-10-13 09:37:54 (11 lat temu)
stoik
 
do vstrone: też. polski napis przekreślony stemplem. z wroną. Wisła - Weichsel etc.... jak był Ustroń po niemiecku ? nie chce mi się szukać.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcdef
2014-10-13 10:50:21 (11 lat temu)
vstrone
 
do stoik: Ustron - po prostu :)
2014-10-13 11:44:25 (11 lat temu)
stoik
 
do vstrone: widać - nie szło przetłumaczyć. a skąd się wzięła nazwa ? ustronie ? to by było zbyt proste.
2014-10-13 12:01:34 (11 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do stoik: Za Wikipedia;
Zdaniem językoznawców nazwa „Ustroń” pochodzi od miejsca zacisznego, ustronnego, leżącego „na stronie”. Natomiast według przekazów legendarnych właśnie tu, nad brzegiem Wisły, jeden z oddziałów tatarskich miał spalić w 1241 r. kilkuset polskich jeńców, skąd poszła nazwa ustrina lub ustrinum, tzn. pogorzelisko z ciał ludzkich (łac. ustor – palący trupy).
2014-10-13 12:06:03 (11 lat temu)
stoik
 
do cracusiac: zupełnie off topic.... Ustroń i Wisła wzięły się stąd, że wysyłano tam skazańców. banitów. rozbójników. i innych kryminalistów. w czasach, kiedy jeszcze były to tereny pokryte pierwotnym lasem. nie mam wielce dokładnych cytatów pod ręką. Vstrone może się ze mną nie zgodzić :)
2014-10-13 12:32:29 (11 lat temu)
vstrone
 
do stoik: Tak, wszystko się zgadza, co pisze cracusiac. Jest wiele teorii o pochodzeniu nazwy Ustroń. Zapewne chodzi o miejsce odludne, położone na uboczu, ustronny zakątek. W starych dokumentach spotkać też można takie nazwy: Ustronye, Ustronie, Ustroni, Ustrony, Ustroin. Natomiast Jan Długosz w "Kronice" z ok. 1480 r. podaje Vstrone, co mi się bardzo podoba :)
2014-10-13 12:33:29 (11 lat temu)
stoik
 
do stoik: stąd taki hyrny naród. do dziś dzień...
2014-10-13 12:34:04 (11 lat temu)
stoik
 
do vstrone: tak Długosz, jak Kadłubek i inni nasi narodowi bajarze - są niezbyt wiarygodnym źródłem informacji. w tamtych czasach równie swobodnie opierano się na gusłach. prawda historyczna nie miała z tym wiele wspólnego. druga strona taka - że niewiele mamy przekazów źródłowych. dlatego popieramy się na domysłach. zapewne każdy pamięta tu poczet królów Matejki. znane ze szkoły. autor posłużył się wyobraźnią. i( w kostiumach historycznych ) . nic więcej. aczkolwiek -Matejko wielkim malarzem był.
2014-10-13 12:46:29 (11 lat temu)
To nie jest województwo małopolskie! Proszę o poprawę w galerii zdjęć.
2014-11-10 07:28:26 (11 lat temu)
Ustrońska góra Równica (884 m.n.p.m.) jest w województwie śląskim a nie w małopolskim!
2014-11-13 22:22:42 (11 lat temu)
Niestety, wchodząc do mojej galerii zdjęć, "Kamień na Równicy" nadal znajduje się w województwie małopolskim!!! Bardzo proszę o korektę. Pozdrawiam:-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2014-12-06 21:09:50 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Rafał Chmielowiec: Sprawdź, bo mam wrażenie, że ktoś już poprawił.
2014-12-06 21:19:40 (11 lat temu)
Dziękuję bardzo za korektę!
2014-12-06 22:49:51 (11 lat temu)
Już jest podobna pocztówka, ale gorszej jakości.
2014-11-13 23:11:57 (11 lat temu)
czesil
 
do Rafał Chmielowiec: To trzeba ją usunąć.
2014-11-14 07:32:00 (11 lat temu)
fantom
 
+3 głosów:3
Spałem tutaj kiedyś w pokoiku na poddaszu, na łóżku piętrowym z pewnym gościem (jako że tłok był niemiłosierny), który jest dziś znanym sędzią i twierdzi że zdarzenie takie nie miało miejsca.
2014-11-26 16:47:49 (11 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+2 głosów:2
do fantom: Prawnicy tak mają
2014-11-26 16:50:45 (11 lat temu)
Pokaż na mapie
209 Dyskusji (ostatnia 11 lat temu)
Plam Beskidu Ślaskiego z zaznaczonymi szlakami turystycznymi. Źródło: Poznaj Swój Kraj, nr 7-8, 1959
Beskid Śląski i Jezioro Czerniańskie z drogi na Kubalonkę.
1914
-
1970
1914
-
1973
1969
-
1976
1975
-
1987
1980
-
1987
1985
-
1988
1985
-
1988
1985
-
1990
1985
-
1996
1989
-
1996
Beskid Śląski - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Beskid Śląski w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: bydgoska bydgoska breslau rynek częstochowa osobowa Zakroczym kosciol jankowo Zakroczym Zakroczym granica granica Poddębice Poddębice Zadzim radomsko radomsko Ministerstwo Transportu Oświęcim Oświęcim tomaszów mazowiecki tomaszów mazowiecki ul. Sienkiewicza 31 Bydgoszcz rozprza Watkowo sklep sklep pod gwiazdą dzwon dzwon kołobrzeg kołobrzeg kołobrzeg kołobrzeg emilii plater katowice hotel monopol Kazimierz Dolny