| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...131415161718192021następna
PEŻ
 
Potrzebna pomoc w lokalizacji. Mi widoczne zabudowania nic nie mówią.
2012-06-16 22:07:51 (14 lat temu)
pedro83
 
+1 głosów:1
To widok w kierunku Kotarza z przełęczy Salmopolskiej. W dole widoczna droga ze Szczyrku do Wisły, a w głębi masyw Klimczoka.
2015-11-27 10:43:18 (10 lat temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2015-09-29 18:50:53 (10 lat temu)
I Równicę (884 m n.p.m.) widać.
2015-08-20 13:38:09 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
Tu był las ?
2015-06-03 21:35:41 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Tak. Niestety w 2005 roku potężne wichury zniszczyły ten piękny las. Jest jeden plus - stojąc pod wieżą już można podziwiać widoki. Wcześniej nic nie było widać.
2015-06-03 22:20:23 (11 lat temu)
Na Baraniej Górze jeszcze drewniana wieża widokowa!
2015-06-05 15:31:49 (11 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Rafał Chmielowiec: To była wieża triangulacyjna.
2015-06-05 17:15:19 (11 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: Taka wieża była kiedyś na Kiczorach, niedaleko Stożka, ale czy teraz jeszcze tam jest?
2015-06-06 15:29:18 (11 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Dziękujemy!
2015-07-27 18:52:27 (10 lat temu)
Balbina
 
do czesil: Bardzo proszę! :-)
2015-07-27 18:53:38 (10 lat temu)
Podmienione na nieco lepsze. Rozmycia po lewej i prawej stronie są na oryginale.
2015-11-16 09:59:40 (10 lat temu)
To wygląda jak dom wczasowy a nie jakieś schronisko :)
2015-11-02 18:56:07 (10 lat temu)
stoik
 
w porównaniu z Gołębiewskim nie wygląda najgorzej :)
2015-11-04 17:39:31 (10 lat temu)
Polacy potrafią zaprojektować i zbudować wiele ciekawych i pięknych obiektów, ale ten, w tej scenerii, kompletnie nam nie wyszedł (jeśli ma być górskim schroniskiem). Gdyby wklejono go w stoki Jarzębatej, czy Bukowej w Wiśle pomiędzy inne obiekty wczasowo - wypoczynkowe, nie wzbudziłby jakichkolwiek emocji. Byłby po prostu jednym z wielu. Tu jednak w oczy kole.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: spacja
2015-11-05 09:43:22 (10 lat temu)
do kodens79: Wyglądało jak wyglądało. Nikomu się nie podobało i do dziś się nie podoba. Kto tam wtedy patrzył na estetykę. Ważne było to, że jest o wiele więcej, niż w drewnianym schronisku miejsc noclegowych i jadłodajnia.
2015-11-02 19:04:08 (10 lat temu)
Stenek
 
do kodens79: To wstrętny kanciaty Blok, wciśnięty na siłę w sercu gór, kogoś chyba rozum opuścił, że do tego dopuścił :(
Takie, po polsku, czyli byle jak zaprojektowane
2015-11-04 22:18:43 (10 lat temu)
jelonek
 
+1 głosów:1
do paulus60: No cóż podobny przykład mamy w Karkonoszach schronisko/hotel wygląda jak sarkofag po elektrowni atomowej, ciemna elewacja nadaje mu grozy w pięknej, otwartej przestrzeni.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2015-11-03 21:54:05 (10 lat temu)
do jelonek: Zgadza się, ale tam przynajmniej jest jakieś nawiązanie do dawnego sudeckiego budownictwa. Pod Baranią Górą nie ma żadnego nawiązania. Typowy przykład uporczywego wrzodu na d.....
2015-11-03 22:04:19 (10 lat temu)
do stoik: Wiślański nie jest najgorszy. Ten w Karpaczu jest prześliczny.
2015-11-04 19:44:01 (10 lat temu)
pawulon
 
+4 głosów:4
do Stenek: "Takie, po polsku" - bo Polacy są źli, durni, nic nie umieją, a najlepiej oddajmy się w ręce mądrzejszych (tylko kogo?). Jak coś Stenku walniesz, to łzy w oczach się pojawiają, i to nie ze śmiechu, tylko z bólu, że taką głupotę można wymyślić, i jeszcze ją napisać na forum.
2015-11-05 09:15:48 (10 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Na dachu chyba sztuczne szyndzioły, czyli gont.
2015-11-02 21:05:55 (10 lat temu)
do czesil: Szkoda, że dachówkę zamiast gontów dali.
2015-11-02 21:30:12 (10 lat temu)
czesil
 
do paulus60: To niby jest gont, tyle że imitacja z sztucznego tworzywa.
2015-11-02 21:46:13 (10 lat temu)
do czesil: Jasna sprawa, ale jakby nie spojrzeć, gont to drewniana dachówka. Jego imitacja to dachówka plastikowa. :))
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcd
2015-11-03 08:48:25 (10 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
To są zdjęcia zdjęć czy ich skany?
2015-11-14 07:58:53 (10 lat temu)
Aparatem mozna tez zrobic doskonale kopie. Użyty aparat jak najbardziej nadaje sie do tego.
2015-11-14 12:15:44 (10 lat temu)
do augiasz: Ze stopki wynika, że to pierwsze. W końcu nie każdy musi mieć skaner.
2015-11-14 11:46:23 (10 lat temu)
augiasz
 
do paulus60: Ale ma się chyba kolegów na FotoPolsce, którzy takie skanery mają i chętnie pomogą? Szkoda takich cennych ujęć!
2015-11-14 11:48:48 (10 lat temu)
do augiasz: Ano ma się :)
2015-11-14 12:00:09 (10 lat temu)
augiasz
 
do paulus60: Ja chętnie pomogę!
2015-11-14 12:00:30 (10 lat temu)
do augiasz: Niestety zdjęcia w oryginale, czasami są gorszej jakości. Poza tym użyłem programu Korfot i nieco obróciłem zdjęcie. Poprawiłem krzywe ujęcie. Skaner posiadam, ale wszystkie zdjęcia są wklejone do albumu i ciężko prawidłowo zeskanować. Dlatego wszystkie zdjęcia są skopiowane aparatem fotograficznym:-) Pozdrawiam!
2015-11-14 14:20:52 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do Rafał Chmielowiec: Przypuszczam, ze zdjecia w albumie sa formatu 6x9 lub najwyzej 9x12 lub 9x14, najbardziej popularne formaty w starych czasach.
2015-11-14 14:31:10 (10 lat temu)
do cracusiac: Dokładnie tak:-)
2015-11-14 17:31:48 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do Rafał Chmielowiec: Co prawda stara, ale niezla instrukcja do reprodukowania zdjec;

PS Jezeli moge dac rade; odpowiedz na wszelkie problemy foto znajdziesz w internecie, trzeba tylko umiejetnie poszukac!
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2015-11-14 18:44:34 (10 lat temu)
do cracusiac: Dziękuję bardzo! Pozdrawiam serdecznie!
2015-11-14 19:25:14 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
209 Dyskusji (ostatnia 10 lat temu)
Plam Beskidu Ślaskiego z zaznaczonymi szlakami turystycznymi. Źródło: Poznaj Swój Kraj, nr 7-8, 1959
Beskid Śląski i Jezioro Czerniańskie z drogi na Kubalonkę.
1914
-
1970
1914
-
1973
1969
-
1976
1975
-
1987
1980
-
1987
1985
-
1988
1985
-
1988
1985
-
1990
1985
-
1996
1989
-
1996
Beskid Śląski - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Beskid Śląski w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: katowice rynek 6 katowice rynek 6 konopnicka katowice rynek 6 subisława Siedliszcze zwierzyniec zamojska smocza 21 wizytek czudec wizytek halemba katowice rynek 6 strzyżów dwór strzyżów pałac kielnarowa siedlce siedlce strzyżów strzyżów tyczyn babica elewatory warszawa barska gdańsk ul. sukiennicza Lubartów Lubartów Cisiec gdańsk gdańsk Sejny Lubartów Lubartów matysowka czudec