| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.da signa
28
2.4elza
18
3.Antoni Piotr Korzeniewski
17
4.Nemezis
17
5.ZPKSoft
14
6.piotr brzezina
14
7.Bogdan JS
12
8.Ewqa100
10
9.Jac64
10
10.vetinari
8
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
1.Antoni Piotr Korzeniewski
25
2.Desperado
19
3.ireneusz1966
15
4.da signa
13
5.Dana
10
6.Marek W
9
7.Ewqa100
9
8.mar
9
9.Eugeniusz S.
7
10.Cristoforo
6
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.Neo[EZN]
105
2.Bogdan JS
65
3.ireneusz1966
38
4.Jazzek
19
5.vetinari
17
6.Fonik1
12
7.ZPKSoft
12
8.Ewqa100
4
9.chrzan233
3
10.Wojtek-SRS
3
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość
1.Marek W
1826
2.Joanna Syrenka
1571
3.Bogdan JS
1438
4.vetinari
1373
5.cm
1142
6.Wacław Grabkowski
1067
7.Tomiko
1049
8.ireneusz1966
1041
9.chrzan233
950
10. legion
948

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...171172173174175176177178179180181...3183931840następna
Turystyczna 2 - Czerwona Karczma
Lublin
Nemezis
Nemezis
+3 głosów:3
Pytanie do ADM, czy doczekam się za życia poprawy nazwy obiektu?
2026-05-23 21:24:49 (miesiąc temu)
do Nemezis: Jasne. O ile wyznasz nam swoją tajemnicę, jak się obiekt nazywa.
2026-05-23 21:27:56 (miesiąc temu)
Nemezis
+3 głosów:3
do Desperado: Wyznałam, tylko nie czytasz, albo nie chcesz czytać, poszukaj sobie w obiekcie. Głupi upór jak z hotelem.
2026-05-23 21:30:11 (miesiąc temu)
Desperado
+1 głosów:1
do Nemezis: Szukać to ja mogę w domu. Nie masz ochoty wyznać, to pozostanie jak jest.
2026-05-23 21:36:06 (miesiąc temu)
Nemezis
+3 głosów:3
do Desperado: Nie spodziewałam się tak prymitywnej odpowiedzi, to nie jest karczma budzyń
2026-05-23 21:40:12 (miesiąc temu)
Nemezis
+3 głosów:3
do Desperado: Widzę głupi niczym nieuzasadniony upór, który źle wpływa na jakość strony, no cóż władza wszystko może wbrew logice i zasadom.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2026-05-23 21:51:21 (miesiąc temu)
da signa
+6 głosów:6
do Nemezis: Elizo obiekt ma 18 zdjęć. Czy naprawdę uważasz, że ktoś ma obowiązek je wszystkie przeglądać gdy chce Ci pomóc? Poza tym uprzejmością więcej zyskasz. Dwa razy użyłaś określenia "głupi upór" - trochę to przypomina postawę niemiłej przedszkolanki, nie sądzisz :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-05-23 22:06:38 (miesiąc temu)
Desperado
+3 głosów:3
do da signa: O ! I Ty dołączyłaś do grupy przestępczych moderatorów "5 +++". Nemezis sądzi, że znajdzie tu lokaja, bo przecież ona jest urodzoma do wyższych celów.
2026-05-23 23:17:24 (miesiąc temu)
Desperado
+4 głosów:4
do Nemezis: Rusz dupę i wskaż nazwę obiektu. Nie pokazuj palcem kto i kiedy ma wykonywać Twoje polecenia. Koniec ze świętymi i nietykalnymi krowami na portalu.
2026-05-23 23:18:44 (miesiąc temu)
ul. Bankowa
Jelenia Góra
slawekh
† KazimierzP
+1 głosów:1
Nie jest zapomniana (może nie jest podkreslana!;-), a Hanna Reitsch według przedwojennej numeracji urodziła się w budynku gdzie jest teraz Bank Gospodarki Żywnościowej. W latach trzydziestych XX wieku numeracja domów przy Promenade, a potem Adolf Hitler Strasse się zmieniła.
2014-10-05 13:46:11 (11 lat temu)
† KazimierzP
+1 głosów:1
do † KazimierzP: A tak przy okazji, to taki układ chodnika i dojśc do domów bardziej mi odpowiada niż obecny. Zwłaszcza podoba mi się dojście do domu w którym mieszkam!:-)
2014-10-05 13:48:17 (11 lat temu)
Michał Gańko
+3 głosów:3
Tak - znana na świecie jak jej Führer, jeszcze tylko tego brakowało, aby hitlerowska pilotka była gloryfikowana w moim rodzinnym mieście (i niech nikt nie tłumaczy, że "przecież nie należała do NSDAP").
2014-10-05 19:16:48 (11 lat temu)
Dariusz Łukasik
+1 głosów:1
do † KazimierzP: Żyła długo, zmarła bodaj w 1979 r. nigdy do miasta swego urodzenia nie przyjechała, pewnie nie miałaby problemów jako starsza pani, obywatelka RFN-u której nazwisko w paszporcie nikomu nic już nie mówiło...
2014-10-05 19:23:57 (11 lat temu)
Dagmara
+3 głosów:3
do Michał Gańko: Między "gloryfikowaniem" a zwykłym przypominaniem faktu z którym nie da się polemizować jest spora różnica.
2014-10-05 19:24:48 (11 lat temu)
slawekh
+4 głosów:4
do Michał Gańko: Oczywiście, lepiej gloryfikować np. Żymierskiego,Świerczewskiego, Nowotkę, 22-lipca. Prawda jest taka, że baba miała ciężkiego fioła na punkcie latania i w tych czasach by latać musiała być faszystką i być związana z armią. Nawet stwórca nie skazuje nikogo na wieczne potępienie. Ludzie są jednak bardziej pamiętliwi. Zabawne jest to, że Niemców nienawidzimy. Rosjan, którzy w porównaniu do Niemców, wytłukli więcej Polaków - lubimy. W naszej historii jest okres gdy każdy np. inżynier musiał należeć do PZPR. No to trzeba ich oskarżyć o przynależność do organizacji totalitarnej ?
2014-10-05 19:56:16 (11 lat temu)
† KazimierzP
+3 głosów:3
do slawekh: W Jeleniej Górze po 1990 roku zmieniono wszystkie "komunistyczne" nazwy ulic! A wracając do lubienia, czy nie lubienia tej czy innej nacji to wynika raczej ze wzajemnego zrozumienia. Nazwa polska "Niemce" pochodzi od tego że ich mowa dla Słowian była niezrozumiała, w rosyjskim języku, białoruskim, ukraińskim wiecej słów jest dla nas zrozumiałych. Teraz kiedy znajomośc języków obcych-zachodnich jest powszechniejsza to i zwiększa się łątwość "polubienia". Ja akurat nie mam oporów z lubieniem tej czy innej nacji bo akurat narodowość w stosunkach międzyludzkich jest najmniej ważna. A to, że wieleset lat histori Dolnego Śląska było związane z Niemcami to tego nie ma co ukrywać, ani też gloryfikować. Faktem też jest przy Promenadestrasse urodziła się najwybitniejsza niemiecka pilotka która dla Niemców jest bohaterką i tyle - dla nas nie musi!;-)
2014-10-07 10:42:22 (11 lat temu)
slawekh
+2 głosów:2
do † KazimierzP: Lubienie nie wynika ze zrozumienia czy też nie, mowy. W naszym przypadku wynika z 45 lat "urabiania" świadomości ludzi, że Niemcy są źli a Rosjanie są tymi dobrymi. Książki i filmy kreowały Niemców jako fanatyczne hordy teutońskich morderców, którzy zabijali i gwałcili wszystko co nie uciekło. Ciekawostka, ojciec w/w kobiety zastrzelił żonę, córkę, dzieci córki, służącą i na koniec siebie bo zbliżali się dobroduszni Rosjanie. Moja babcia, kobieta wiekowa, chowała się kilka dni w piwnicy w Łodzi, przed ruskimi. Jest mi obojętne kto wyrasta ponad przeciętność, czarny, żółty, biały czy czerwony. Drażni mnie zaściankowość w naszym mieście. Nie uhonorowano człowieka gór bo "kochał" inaczej, kobiety pilotki nie, bo niby faszystka. Prezydent USA Kennedy, przyjął ją w Białym Domu i nie bał się germańskiej walkirii (154 cm wzrostu i 45 kilo wagi, zaiste, faszystowski potwór). Jakoś nie znajduję w mieście ulicy z nazwiskiem Schaffgotscha, chyba, że mamy inne osobistości, które bardziej przyczyniły się do rozwoju regionu. Mamy ulice, alkoholika, damskiego boksera, biseksualistę, ale to są drobne grzeszki, to są Polacy.
2014-10-07 21:53:57 (11 lat temu)
† KazimierzP
+1 głosów:1
do slawekh: Mieszkam przy Bankowej i nie mam nic przeciw temu gdyby na domu w którym urodziła się Hanna Reitsch zawisła tablica informująca o tym fakcie. Nie miałbym nic przeciw temu aby w okolicach parku Norweskiego była ulica imienia Fullnera który ten park założył, tak jak i dawną Fampę,... Takich nazwisk można mnożyć, ale tego typu działania napotykają różne przeciwnosci tkwiące w mentalności dzisiejszych mieszkańców. Dla rozluźnienia opiszę sytuację w czasie jakiegoś "festu in Bautzen" czyli uroczystości oficjalnych w Budziszynie. Kiedy burmistrz Budziszyna Schramm witał oficjalne delegacje z Jeleniej Góry, Jablońca,... to na to primator (burmistrz) Jablonca stwierdził, że zarówno w Jeleniej Górze jak i Budziszynie czuje się jak u siebie bo te miasto historycznie najdłużej były pod koroną czeską! Sladké sny miláčku!:-)
2014-10-07 22:22:36 (11 lat temu)
TW40
+2 głosów:2
Podmiana na lepsze z aukcji.
2026-05-23 22:15:30 (miesiąc temu)
Kopiec Tadeusza Kościuszki
Kraków
verbensis
Według MNK autorem jest Karol Beyer.
2026-04-01 06:24:35 (2 miesiące temu)
do 4elza: I bądź tu mądry...
2026-04-01 08:40:33 (2 miesiące temu)
kt70
+2 głosów:2
Kwestia autorstwa zdjęć wykonywanych latem 1859 r. w Krakowie została wyjaśniona przez samego K. Beyera w "Gazecie Warszawskiej" 1859, nr 267, z 9 października, s. 3. Ich autorem był współpracownik Beyera Melecjusz Dutkiewicz.
2026-05-23 22:13:55 (miesiąc temu)
Wawel
Kraków
kt70
verbensis
+1 głosów:1
Datacja i autor do ujednolicenia z
(mam wrażenie, że Muzeum Narodowe w Krakowie zbyt łatwo przypisuje stare zdjęcia Beyerowi, bo to już kolejne określane przez innych jako Dutkiewicz, a przez MNK jako Beyer)
2026-04-01 08:55:01 (2 miesiące temu)
do verbensis: Tak po prawdzie to dubel, tyko trochę więcej krzaków na dole i gorsza jakość...
2026-04-12 08:57:56 (2 miesiące temu)
kt70
+1 głosów:1
Być może dubel, ale z innego źródła. Fotograf K. Beyer wyjaśniał bodaj w prasie warszawskiej, że nie jest autorem serii zdjęć zabytków Krakowa z 1859 r. Zdjęcia te wykonał na jego prośbę jego współpracownik M. Dutkiewicz.
2026-04-12 12:19:12 (2 miesiące temu)
kt70
+1 głosów:1
Kwestia autorstwa tego i innych zdjęć z "Albumu widoków Krakowa" została wyjaśniona przez samego K. Beyera w„Gazecie Warszawskiej” 1859, nr 267, z 9 października, s. 3. Zdjęcia w lecie 1859 r. wykonywał jego współpracownik M. Dutkiewicz.
2026-05-23 22:10:20 (miesiąc temu)
Lokomotywownia i warsztaty kolejowe
Jelenia Góra
skrzypa
Czy lokomotywownia była przebudowywana albo po części rozbierana? nie kojarzę a w zasadzie chyba nie mam prawa kojarzyć tego budynku widocznego po lewej stronie zdjęcia wystającego zza lokomotywy
2026-05-23 21:25:14 (miesiąc temu)
Woj11
+1 głosów:1
Ten elektrowóz się zachował i dziś ma 98 lat
2026-05-23 22:03:14 (miesiąc temu)
Łekno 12-12A
Łekno
Dana
Nie udaje mi się zaznaczyć obiektu na mapce.
2026-05-23 21:12:30 (miesiąc temu)
ZPKSoft
+1 głosów:1
do Dana : Widzę, że jest znacznik.
2026-05-23 21:37:09 (miesiąc temu)
Sterdyńska 2
Warszawa
yani
Krzysiek99
+1 głosów:1
Uporządkowałem tę ulicę, ponieważ były dwa obiekty - ul. Sterdyńska i ul. Steredyńska (z błędem w nazwie), pod którym były wszystkie obiekty budynków (również z błędną nazwą). Został tylko ten drugi obiekt z błędną nazwą, którego nie mogę usunąć:
2026-05-23 21:31:03 (miesiąc temu)
ZPKSoft
+1 głosów:1
do Krzysiek99: Usunięta.
2026-05-23 21:35:14 (miesiąc temu)
Wnętrza
Boćki
da signa
Woj11
+1 głosów:1
Brak tralek i drugi ołtarz (realizacja postanowień soborowych), dodatkowo wnętrze odnowione, a miało to miejsce w 1984 Trudno mi ocenić, czy już ołtarz odnowiony. Przy tym zdjęciu skłaniałbym się do początku lat 90-tych
2026-05-23 21:03:46 (miesiąc temu)
da signa
+1 głosów:1
do Woj11: Dziękuję za pomoc. Mimo, że byłam przy tym kościele, to do wewnątrz nie udało się wejść. Jak na razie to jedyne zdjęcie w naszych zbiorach.
2026-05-23 21:09:26 (miesiąc temu)
Fotopolanie w akcji
sawickimarcin
sawickimarcin
 
+3 głosów:3
"Zamek duchów" to zabawa odpłatna ( za biletami wstępu ) . Wewnątrz budowli jeździła kolejka z pasażerami i spotykała na trasie przejazdu różne straszydła ... W tunelu było ciemno a straszydła wyły i nawet można się było otrzeć o ich szaty ...
2026-05-22 15:58:41 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
Na zdjęciu widac kasę - zielonobiałą budkę w centralnej części kadru i pomarańczowe wagoniki czekąjace na pasażerów tej "imprezy"
2026-05-22 22:53:18 (miesiąc temu)
ulec
+2 głosów:2
do sawickimarcin: W Wesołym Miasteczku w Chorzowie był Pałac Strachów i Smocza Jama. Czasem też obsługa w straszyła.;-)
2026-05-23 08:52:05 (miesiąc temu)
do ulec: Tu też ... :) ... Przy jednym przejeżdzie wagonikami - obsługa narzucała swoje szaty na wycieczkowiczów , na innym przejeżdzie - nie .... Wszystko zależało od inwencji tych straszydeł ..,. :)
2026-05-23 14:00:51 (miesiąc temu)
Jako założyciel podobiektu Lunaparku "Zamek Duchów" zapomniałem Go zlikwidować ... Obiekt oczywiście nie istnieje w przeciwieństwie do mnie ... :) Postawiłem "krzyżyk" przed tytułem podobiektu.
2026-05-23 21:08:58 (miesiąc temu)
"Plastry Miodu"
Sosnowiec
4elza
Woj11
+3 głosów:3
1969 - w witrynie płyta "Zabawa do rana" - Polska Kapela Ludowa Feliksa Dzierżanowskiego.wydana w tym roku
2026-05-19 08:36:47 (miesiąc temu)
Jarosław Dubowski
+2 głosów:2
do Woj11: Feliksa Dzierżanowskiego, nie mylić z Dzierżyńskim ;)
2026-05-19 12:21:31 (miesiąc temu)
Woj11
+2 głosów:2
Elzo przy tym zdjęciu będę się upierał co do roku 1969. Płyta Kapeli nie mogła fizycznie pojawić się w 1968 roku
2026-05-23 21:07:45 (miesiąc temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...171172173174175176177178179180181...3183931840następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Pałac Paca Pałac Paca Pałac Paca zabrze, urbana 18b getto warszawskie Teatr Wielki Hotel Europejski włocławek Plaża w Sarbinowie. Zamość Zamość słowackiego 11 kielce wrocław wrocław fuzji Ringwitz władysławowo władysławowo droga chłapowska władysławowo droga chłapowska świdnica świdnica Mieroszow mapy Mieroszow lotnisko legnica cadinen Pomnik Pomnik gdynia gdynia mapy friedland mapy Korfantow mapy zagan Sagan Sagan Falkenberg