| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.Ewqa100
12
2.Jac64
10
3.marek45
3
4.labeo7
3
5.Paulus
2
6.Ismena
2
7.yani
2
8.ulec
1
9.elot360
1
10.Ravsos
1
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
1.marek45
2
2.da signa
2
3.esski
2
4.† Yanek
1
5.Wiesław Smyk
1
6.piotr brzezina
1
7.† Erle3
1
8.verbensis
1
9.Neo[EZN]
1
10.Bogdan JS
1
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.chrzan233
89
2.Ismena
13
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość
1.Marek W
1755
2.Joanna Syrenka
1571
3.Bogdan JS
1320
4.vetinari
1264
5.cm
1142
6.Wacław Grabkowski
1067
7.Tomiko
1025
8. legion
948
9.ireneusz1966
912
10.chrzan233
751

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...93949596979899100101102103...3183231833następna
Nowe Koszary
Olsztyn
bonczek_hydroforgroup
PMM
+1 głosów:1
Tablice rejestracyjne z zakresu WH-300000 → WH-399999 przydzielano od 1939 roku.
2026-06-05 16:00:54 (17 dni temu)
ul. Jarzębiny
Kraków
da signa
Bloki przy ul. Jarzębiny, tu chyba fragment Twojego .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2026-06-05 15:26:26 (17 dni temu)
Armii Krajowej 1
Świnoujście
podroznikwczasie
verbensis
+1 głosów:1
Przynajmniej datacja do ujednolicenia z
(o ile jest sens to trzymać dla większego kawałka drzewa i bruku)
2026-06-05 15:26:18 (17 dni temu)
Armii Krajowej 1
Świnoujście
podroznikwczasie
verbensis
+2 głosów:2
Powiększenie kawałka tego:
2026-06-05 15:23:28 (17 dni temu)
ul. Armii Krajowej
Świnoujście
podroznikwczasie
Datacja do ujednolicenia z
2026-06-05 15:22:35 (17 dni temu)
ul. Armii Krajowej
Świnoujście
podroznikwczasie
Datacja do ujednolicenia z
2026-06-05 15:22:04 (17 dni temu)
Krzyż przy ul. Głównej
Skarżysko-Kamienna
jagabułka
Zdjęcie leży...
2026-06-05 09:56:31 (17 dni temu)
jagabułka
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Ups, już poprawione
2026-06-05 15:17:42 (17 dni temu)
św. Anny 2-6
Brzeziny
da signa
Zastanawia mnie tylko jedno dla czego ten budynek jest podpisany jako numer 2,4,6 skoro są dwie klatki.
2026-06-05 12:54:39 (17 dni temu)
do kodens79: Nie ma nr 2,4,6 jest 2/6 , a że były zalecenia, żeby nie wpisywać znaku łamania, to jest 2-6.
2026-06-05 13:23:13 (17 dni temu)
yani
+2 głosów:2
do da signa:
Zalecenia ze względów technicznych już dawno nie aktualne. Ukośnik wpisujemy kiedy liczby numeracji są dwie kolejne, lub ukośniki gdy wymieniamy wszystkie liczby. Jeśli tylko skrajne, to myślnik.
A pytanie chyba dotyczyło zasadności adresu, nie jego pisowni. :)

Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2026-06-05 13:31:02 (17 dni temu)
do yani: No tak, ale z zapisu 2/6 nie wynika że w środku jest 4 :)
2026-06-05 13:51:20 (17 dni temu)
do da signa:
Dlatego tak nie piszemy. Piszemy 2-6, albo 2/4/6.
2026-06-05 14:05:22 (17 dni temu)
do da signa:
Dodałem słowo "kolejne" w pierwszym moim komentarzu, bo może nie było to oczywiste. :)
2026-06-05 14:08:11 (17 dni temu)
do yani: A jeśli geoportal podaje nr 2/6 to jak piszemy? A co jeśli numer jest 250/104 jak np. w Mińsku Mazowieckim ?
2026-06-05 14:12:47 (17 dni temu)
do da signa:
Trudne pytania... :))
Myślę, że trzeba się kierować zarówno Geoportalem, ale również i przyjętymi tu zasadami. Przykład - w Geoportalu duże litery przy numerach, u nas - małe...
2026-06-05 14:17:57 (17 dni temu)
do yani: Tak czy siak kolega kodens został bez odpowiedzi :))
2026-06-05 14:20:53 (17 dni temu)
blaggio.
+2 głosów:2
do da signa: Jednak w okienko numeru posesji lepiej jest wpisywać 2-6, bo 2/6 powoduje przeskok poza numery z myślnikiem. W przypadku tego bloku, który stoi na dawnych posesjach nr 2, 4, 6 akurat to nie wadzi, ale gdyby teraz dopiero ktoś dodał obiekt nieistniejącej kamienicy Anny 2 z numerem posesji 2/6, to obiekt przeskoczy poza Anny 6. Chyba że wszystko jednocześnie w tym momencie przerobi się na 2/6.
A w ogóle to szkoda, że z góry zakładamy, że można wpisywać tak i tak, bo robimy zamęt w głowach świeżych użytkowników. Czy jakimś ogromnym grzechem jest zmiana zapisu numeracji podawanej przez np. Geoportal na nasz? Przecież kiedyś też występowała forma 2/6, ale nikt nie protestował i nie napierał na zmiany. Zastanówcie się.
A na marginesie: mi zapis 2/6 kojarzy się raczej z jakimś podnumerem np. działki po wtórnym podziale działki o numerze np. 34 mają numery 34/1, 34/2 itd., jeżeli nie dostają całkiem nowych numerów z puli wolnych. Myślnik wydaje się jakby bardziej logiczny.
2026-06-05 14:22:14 (17 dni temu)
Obok też jest taki budynek 8/12 tak oznaczono na mapach i tez brakuje 8. Czyli zostawiamy tak 2-6?
2026-06-05 14:34:44 (17 dni temu)
blaggio.
+1 głosów:1
do kodens79: Nie rozumiem za bardzo twojego pytania wobec tego, co napisałem wyżej. Oba bloki stoją na miejscu dawnych posesji. Ktoś nadając im numery nawiązał do numeracji tych posesji, żeby nie burzyć układu numeracji, bo dalej stoją kamienice ze starymi numerami. Nie ma tu analogii do przypadku, gdzie każda klatka ma swój numer. Od początku przyjęty był z pewnych względów, dziś już nie ważne z jakich, zapis 2-6, i niech tak zostanie. W pierwszym rzędzie chodzi o formę zapisu numeru posesji w oknie edycji. Teoretycznie w nazwie obiektu też tak powinno być, ale akurat od strony praktycznej nie ma to aż takiego znaczenia. Czy tak trudno zamiast 8/12 zapisać u nas 8-12? Czy to zaraz tak bardzo wprowadzi w błąd, że trzeba się tak wahać?
2026-06-05 14:56:07 (17 dni temu)
ul. Słowackiego Juliusza
Szczecin
mironlany
Foto Krzysztof czy Zygmunt ?
2026-06-05 14:47:10 (17 dni temu)
Zielona Brama - Muzeum Narodowe
Gdańsk
da signa
Jeśli to podpis z publikacji, to ktoś musiał pomylić. Zwłaszcza, że Ratusz Staromiejski powstał kilkanaście lat po śmierci Zygmunta II Augusta i nad wejściem ma orła z herbem Zygmunta III Wazy (snopek) na piersi .
Powyższe zdjęcie przedstawia jeden z herbów nad przejazdami Zielonej Bramy. Może da się ustalić, czy od strony Długiego Targu, czy też od Zielonego Mostu.
2026-06-05 14:23:50 (17 dni temu)
do Pomuchelskopp: Oczywiście przypisz tam gdzie trzeba :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-06-05 14:30:13 (17 dni temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...93949596979899100101102103...3183231833następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: międzyz międzyz radwanice radwanice solina ruhberg wrocławska bytom dzika autobusy w bytomiu mielno Łuczek 14 Nieporęt twarda petersburska aleje jeroz piekna 50 piekna 52 piekna 55 piekna 53 piekna 54 piekna 57 piekna 58 piekna 52 Olszowka 22 a „Fabryka Wyrobów Tytoniowych Sarmatia” „Fabryka Wyrobów Tytoniowych Sarmatia” siedlce warszawska siedlce warsz wieczorka wieczorka okecie wrocław wrocław wrocław wrocław