| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Ulica Chorzowska

Dawniej: Kattowitzerstrasse, Dzierżyńskiego
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...1617następna
Nawiasem mówiąc - co się stało z widocznym tu pomnikiem hutnika?
2025-03-23 11:09:39 (rok temu)
Adres tego budynku to ul. Żelazna 9.
2009-08-07 22:13:45 (16 lat temu)
fck
 
do Jarosław Dubowski: Dzięki, gotowe. :)
2009-08-07 22:53:06 (16 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Żelazna 9 to był adres całej huty,
Nawet teraz znajdująca się na terenie Załęża (możliwy dojazd od ulicy Tarasa Szewczenki) " Fabryka "Wiertła Baildon" Spółka Akcyjna" ma ten sam adres.
2017-07-04 07:28:55 (8 lat temu)
marek71
 
A ja tam na piechotę z oś. Witosa chodziłem na basen. Wejscie było od lewej strony budynku ( za słupem po lewej stronie kadru ).
No i jeszcze niezły drinkbar tam był i palmy przy basenie ;)
2015-06-14 20:40:44 (11 lat temu)
Na zdjęciu wieże szybu takie,jakie były wtedy,kiedy w roku 1907 uruchomiono kopalnię. A w Wikipedii jest zdjęcie datowane 1915 r. z przebudowaną wschodnią częścią wieży.
2020-05-17 19:39:32 (6 lat temu)
JureK
 
+3 głosów:3
Pozwoliłem sobie poprawić datowanie, ponieważ formalnie kopalnia zaczęła funkcjonować od lipca 1904 roku.
2025-03-20 12:29:41 (rok temu)
Nie w Załężu a w Dębie - Kopalnia Eminencja, późniejszy Gottwald. Widoczny za portiernią budynek wchodzi obecnie w skład kompleksu Silesia City Center.
2010-06-04 14:52:43 (16 lat temu)
ulec
 
+1 głosów:1
Widok od strony Rawy. Po prawej budynek dyrekcji przy ulicy Żelaznej 9.
2024-11-15 11:49:59 (rok temu)
Stenek
 
Dwa wózki dla Tereski !
2016-05-27 00:02:37 (10 lat temu)
Krzyś_
 
Widać, że pawilon jest przy szóstym niebieskim bloku - zatem to nie powinno być przypisane pod numer 9.
2024-10-09 23:42:06 (rok temu)
Marcin Cholewa
 
+1 głosów:1
Proszę nie usuwać tego zdjęcia, ponieważ zawiera szczegóły miejsca, które już jest historią!
2012-07-08 01:09:01 (13 lat temu)
Linia kolejowa Katowice Towarowa - Katowice Dąbrówka Mała nie była w administracji PMP-PW, podstawowym jej celem istnienia była obsługa wielu bocznic, z których tylko jedna i to powstała jako ostatnia prowadziła do szybu podsadzkowego KWK Gottwald.
2012-07-08 06:38:06 (13 lat temu)
Przed przebudową (1965) ul.Dzierżyńskiego,tuż za torami był wylot ul.Stęślickiego. Ta jedna z najstarszych ulic (primo voto od 1865 - Waterloo Strasse) w Katowicach nie miała utwardzonej nawierzchni.
Przed II wojna miała połączenie z ul.Mickiewicza.
Na przestrzeni ok.300m,przed i za widocznymi torami były jeszcze dwa przejazdy kolejowe.Do kopalń Gottwald i Katowice.
Owalny budynek to budka dróżnika.
2017-07-19 16:08:47 (8 lat temu)
Datowanie wg mnie jest złe - stoi już Superjednostka, więc to nie mogą być lata 60. Do tego według autora/autorki fanpage "Ulice i Place katowic" zdjęcie jest z lat 1970-1974
2021-04-26 02:16:30 (5 lat temu)
elot360
 
Pozwoliłem sobie nałożyć notkę Superjednostki na zdjęcie. Jest ktoś w stanie zidentyfikować pozostałe budynki? Może są one dodane u nas w bazie
2025-01-06 23:07:24 (rok temu)
do Jarosław Dubowski: Nie wiem kto przypisał tę linię kolei piaskowej.
2012-08-15 13:39:12 (13 lat temu)
do Milena Sontowska: Oczywiście masz rację. 1968 to max dolna data.
2021-04-26 04:42:28 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do elot360: Dodałem dwie.
2025-01-06 23:31:06 (rok temu)
Piotr1941
 
+1 głosów:1
W tle dwie nieistniejące od ? chłodnie kominowe w Hucie Baildon.
2017-07-19 15:13:10 (8 lat temu)
Latem 1957 (58?) roku,lewa chłodnia na pewno była już gotowa choć jeszcze nie używana.
Co do drugiej,jakoś nie zapisała się w mej pamięci,choć pewnie też już stała.
2017-07-27 08:48:37 (8 lat temu)
Piotr1941
 
+1 głosów:1
Wg historycznych widoków na Google Earth,zburzono je między 2009 a 2011 rokiem.
2018-08-27 16:08:26 (7 lat temu)
ulec
 
+1 głosów:1
Po prawej widać nieistniejący budynek biurowy przy ul. Żelaznej 8.
2024-11-18 09:23:42 (rok temu)
Ewqa100
 
do Piotr1941: Przypisałam obiekt również do Huty Baildon :) A może ktoś z Fotopolan wie kiedy wyburzono chłodnie ??
2017-07-19 18:44:33 (8 lat temu)
do Piotr1941: A pamiętasz kiedy zniknęły?
2017-07-27 11:28:29 (8 lat temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
Na stronie 7 sprawozdania

czytamy (pis. oryg.):
Kursy spawania elektrycznego, cieszące się dużą fre­kwencją, zostały wydatnie poparte w swojej działalności przez zakupienie podwójnego agregatu do spawania elektrycznego i różnych narzędzi, jakoteż przez przeprowadzenie szeregu urządzeń, umożliwiających należyte prowadzenie nauki. Pomieszczenia kursów zostały w roku sprawozdawczym przeniesione z warsztatów kolejowych do Huty Marta przy ul. Zamkowej nr. 10.
2025-05-07 17:52:59 (rok temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: Przeniosłam fotkę do Huty "Marta"
2025-05-07 19:12:40 (rok temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Tereska ma dziś żniwa ;-)
2024-01-09 10:04:46 (2 lata temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
Tu mamy mozaikę zdjęć teraz zdublowanych:
2024-01-09 20:30:56 (2 lata temu)
ulec
 
Prawdopodobnie witryna pawilonów przy Niebieskich Blokach
2024-10-08 13:17:20 (rok temu)
4elza
 
do ZPKSoft: Tu akurat nie zajrzała...
2024-10-09 06:34:43 (rok temu)
TW40
 
do ZPKSoft: ;-)
2024-10-09 21:21:04 (rok temu)
4elza
 
do ulec: Mamy pewność, czy jeszcze się wstrzymać z przypisywaniem...
2024-10-09 06:29:13 (rok temu)
ulec
 
+1 głosów:1
do 4elza: Chyba można przypisać. Wykończenie tego parapetu jest takie same jak tu:
2024-10-09 10:19:42 (rok temu)
ylooC
 
Masz zgodę serwisu www.slazag.pl na publikację tych fotografii? Zgodnie z ich regulaminem "Materiały prezentowane na stronie stanowią własność Usługodawcy, podmiotu trzeciego lub danego Użytkownika. Materiały te mogą stanowić utwory w rozumieniu ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Korzystanie z tych materiałów poza przypadkami przewidzianymi w przytoczonej ustawie wymaga każdorazowej zgody ich autora. "
2024-10-19 22:22:37 (rok temu)
ylooC
 
Kolego/Koleżanko ulec... ze względu na prawa autorskie, i zapisy regulaminu strony www.slazag.pl , jeśli w przeciągu 14 dni, nie uzyskasz zgody na ich publikację na FP, zdjęcia zostaną usunięte. Jeśli coś jest niejasne, lub potrzebujesz pomocy, napisz.
2024-10-19 23:20:54 (rok temu)
ulec
 
Nie mam zgody na publikację. Zdjęcia z portalu www.slazag.pl proszę usunąć.
2024-10-19 23:53:03 (rok temu)
ylooC
 
do ylooC: Dotyczy to wszystkich zdjęć z portalu www.slazag.pl - niestety, jeśli nie uzyskasz ich zgody na publikację, to pójdą w kosz.
2024-10-19 22:36:54 (rok temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do ylooC: To są fotki zmarłego pół roku temu autora. Prawa do nich może mieć jego rodzina. Też uważam że powinna być zgoda przynajmniej slazak.pl
2024-10-19 23:11:59 (rok temu)
ylooC
 
do fantom: Stąd moje pytanie do kol ulec
2024-10-19 23:14:03 (rok temu)
ylooC
 
+5 głosów:5
do ulec: Zanim usuniemy, wiesz że możesz zwrócić się do nich z prośbą o udzielnie zgody mailowo? Może warto? Skoro uznałeś że warte są zamieszczenia tutaj, to może trochę zapału i uzyskanie takiej zgody?
2024-10-19 23:54:13 (rok temu)
ylooC
 
do ylooC: Zdjęcia idą do usunięcia - wrzućca nie wystąpił o zgodę na ich publikację, o czym poinformował mnie mailowo.
2024-10-21 22:13:01 (rok temu)
ulec
 
do ylooC: Prośba o usunięcie była z soboty jeszcze (najpierw poszło na maila, potem tu pod zdjęciem). Ale w poniedziałek napisałem za Twoją radą do redakcji slazag.pl i dostałem odpowiedź, że prawa do tych zdjęć ma Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej. Napisałem wczoraj do instytutu z pytaniem o zgodę na publikację, ale nie uzyskałem jeszcze odpowiedzi.
2024-10-22 14:02:54 (rok temu)
ZPKSoft
 
do ulec: Czyli wyciągamy z kosza ?
2024-10-22 14:10:02 (rok temu)
ulec
 
do ZPKSoft: Jeszcze muszą mi odpowiedzieć z Instytutu Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej. Nie wiem czy wyrażą zgodę.
2024-10-22 14:23:33 (rok temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do ulec: Możemy tymczasowo wyciągnąć, bo w przeciwnym razie wylecą pojutrze 30 min. po północy. Jeśli nie będzie zgody to trafią tam ponownie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2024-10-22 14:26:39 (rok temu)
ulec
 
do ZPKSoft: No to proszę o ich wyciągnięcie.
2024-10-22 14:33:31 (rok temu)
ylooC
 
do ZPKSoft: No to wyciągamy...
2024-10-22 15:09:18 (rok temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do ylooC: Mamy jakiś odzew ze strony IDAB ?
2024-11-03 23:03:29 (rok temu)
ulec
 
+2 głosów:2
do ylooC: Nic mi nie odpisano. Wysłałem im maila z ponownym zapytaniem.
2024-11-12 09:14:52 (rok temu)
ylooC
 
do ulec: Ok, dziękuje. Proponuję poczekać jeszcze kilka dni. W przypadku braku odzewu będziemy decydować co dalej.
2024-11-12 09:20:09 (rok temu)
ulec
 
+4 głosów:4
do ylooC: Otrzymałem maila z odpowiedzią : "Dzień dobry,
bardzo dziękujemy za zainteresowanie i wiadomość. Całkiem niedawno założyliśmy konto na fotopolsce i planujemy sukcesywne wgrywanie zdjęć z naszych zbiorów. Prosimy o niepublikowanie ich z Pana konta."
Więc można je usunąć.
2024-11-14 10:56:02 (rok temu)
dwa86
 
+1 głosów:1
Czy ktoś wie, co stało się z tą rzeźbą?
2025-04-25 14:03:53 (rok temu)
Pokaż na mapie
162 Dyskusji (ostatnia rok temu)
W Dębie trwało wówczas wyburzanie części dzielnicy, pod budowę Drogowej Trasy Średnicowej. Przy okazji trwał też remont krótkiego odcinka torowiska tramwajow...
ul Chorzowska
1914
-
1937
1914
-
1960
1937
-
1965
1955
-
1965
1961
-
1965
1960
-
1970
1960
-
1970
1965
-
1966
1965
-
1970
1966
-
1970
Ulica Chorzowska na innych zdjęciach
2008
-
2008
2008
-
2008
Ulica Chorzowska - obiekty i wydarzenia
7b 9
212 - 216
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: wygiełzów wygiełzów gajowa 43 Meduza skoczni targowis Żary Żary Żary Żary Żary Żary Żary dworzec PKS Żary dworzec PKS złoczew pałac złoczew klasztor złoczew złoczew jezuicka senatorska kraków kościuszki kraków salwator złoczew złoczew złoczew złoczew złoczew złoczew złoczew złoczew Kościuszki 36, Drezdenko Gryfice Gryfice nowotki Brześć