| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Ulica Chorzowska

Dawniej: Kattowitzerstrasse, Dzierżyńskiego
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...45678910...1617następna
Ta lokomotywownia powstała ok.1955 roku. poprzednia parowozownia stała pry ul. Żelaznej, naprzeciw glównej portierni huty.
2021-04-14 14:07:11 (5 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Znacznik na mapie powinien zostać przesunięty w stronę Katowic, w rejon parkingu na którym dziś stoją "4 Wieże".
2019-07-10 17:11:51 (6 lat temu)
vicrac
 
W tle po prawej kościół Marii Magdaleny w Chorzowie Starym, na środku nieco po lewej szyb Prezydent, zastanawia mnie jedynie co to za wieża (biurowiec?) po lewej, na terenie obecnego AKS?
2021-05-04 09:22:38 (5 lat temu)
Ewqa100
 
do fantom: Przesunęłam :)
2019-07-10 18:24:13 (6 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do vicrac: To wieża na Stadionie Śląskim:
2021-05-04 09:28:33 (5 lat temu)
fantom
 
W tym budynku już dawno nie ma centrali huty Baildon. Co więcej, samej huty Baildon już dawno nie ma.
2020-02-23 12:04:34 (6 lat temu)
do fantom: Zmieniłem opis zdjęcia :)
2020-02-23 12:23:27 (6 lat temu)
PiotrW
 
+1 głosów:1
do fantom: Obecnie Remak-Energomontaż SA Grupa Zarmen
2021-04-12 20:51:14 (5 lat temu)
fantom
 
do kodens79: A ja w takim razie zmieniłem nazwę obiektu i centralę huty wrzuciłem jako nazwę dawną.
2020-02-23 12:47:22 (6 lat temu)
do kodens79: Należy tez zmienić położenie budynku i prawie całej Huty. z Załęża do Dębu. Granicą między Zalęzem a Dębem jest Rawa.
2021-04-12 14:51:18 (5 lat temu)
PiotrW
 
do fantom: W tej chwili jest tam siedziba REmak SA
2020-02-23 19:06:05 (6 lat temu)
do fantom: Dawna nazwa budynku to "DYREKCJA HUTY".
2021-01-16 18:28:26 (5 lat temu)
fantom
 
do Piotr1941: Ale co to znaczy "należy zmienić położenie budynku"?
2021-04-12 14:56:12 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do Piotr1941: Teraz już jest Dąb.
2021-04-12 14:59:49 (5 lat temu)
do fantom: To znaczy że trzeba napisać że budynek jest położony w przy ulicy Żelaznej w Dębie.
2021-04-12 15:43:57 (5 lat temu)
fantom
 
do ZPKSoft: Tylko że Żelazna to nie jest Dąb.
2021-04-12 15:02:35 (5 lat temu)
do fantom: Żelazna biegnie przez dwie dzielnice. Na południe od Rawy to Załęże, na północ to Dąb.
2021-04-12 16:58:00 (5 lat temu)
fantom
 
do Grzegorz Małyszczuk: Z tym, że jest to dość teoretyczny podział. Wg niego ten np budynek stoi na Dębie: mimo że w zasadzie jest na Załężu obok Netto.
Ale powiedzmy że trzymamy się tego że granica administracyjna między dzielnicami przebiega na Rawie. Choć de facto Dąb kojarzy się wielu osobom z dzielnicą po drugiej stronie Chorzowskiej + kościół.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: spacja
2021-04-12 17:44:23 (5 lat temu)
do fantom: fantomie,przepraszam ze pytam. co jest miedzy Netto a tym budynkiem ktory linkujesz?
2021-04-12 19:26:36 (5 lat temu)
Grzegorz Małyszczuk
 
+1 głosów:1
do fantom: Taki jest podział administracyjny Katowic. Tyle w temacie. A co się komu kojarzy to inna bajka. ;-)
2021-04-12 20:06:49 (5 lat temu)
fantom
 
do Piotr1941: Rzut beretem ;)
2021-04-12 19:29:06 (5 lat temu)
do fantom: Zapytam inaczej:: nad czym ten beret musi przelecieć?
2021-04-12 19:47:05 (5 lat temu)
fantom
 
do PiotrW: Zaktualizowane.
2021-04-12 20:57:05 (5 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Wg mnie to jest Chorzowska na wysokości Tysiąclecia i parku. Z prawej w oddali Chorzów Stary.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2020-11-28 10:42:14 (5 lat temu)
2021-05-02 17:09:35 (5 lat temu)
fantom
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-05-02 22:00:00 (5 lat temu)
do fantom: Widać szyb Prezydent.
2020-11-28 11:32:22 (5 lat temu)
vicrac
 
do fantom: Bardzo prawdopodobne - po lewej stronie szosy widać niewielkie wzniesienia, to może być kamieniołom który widać na starych mapach na wysokości obecnego wejścia głównego do Parku.
2021-04-18 22:04:29 (5 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Jeśli były dwa zdjęcia, w tym jedno duże a drugie mniejsze - to należało usunąć mniejsze. Zgodnie z nadrzędną zasadą że zostawia się lepsze.
2021-05-02 19:00:41 (5 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Swojego czasu w tym budynku była komórka wojskowa nadzorująca zbrojeniową część produkcji Huty Baildon.
2021-01-04 21:08:14 (5 lat temu)
Bardzo grube szyny jak na taki rozstaw (600mm?) - pewnie kopalniane wąskotorówki musiały mieć mocniejsze szyny niż osobowe...?
2021-01-11 23:17:20 (5 lat temu)
Jakub Jackiewicz
 
+2 głosów:2
Mam zanotowane, że to 545 mm, ale nie znam źródła tych danych.
2021-01-12 16:51:39 (5 lat temu)
Węglowa? Mapy ORSiP raczej wskazywałyby na Sportową a nie Węglową, chyba że są w błędzie
2021-01-11 00:13:56 (5 lat temu)
Węglowa nie krzyżowała się ze Ściegiennego - prowadziła od Dębowej do Sportowej. To jest skrzyżowanie ze Sportową.
2021-01-11 22:10:24 (5 lat temu)
do Milena Sontowska: Istnieje taka opcja, aczkolwiek ja byłem całe życie przekonany, że to ulica Węglowa (może takie tabliczki były? dzisiaj to już ciężko sobie przypomnieć).
2021-01-11 13:29:56 (5 lat temu)
do Milena Sontowska: Raczej Węglowa...
2021-01-11 14:34:57 (5 lat temu)
fantom
 
do Grzegorz Małyszczuk: Na planie z 1997 Węglowa dochodzi do Ściegiennego.
2021-01-11 22:16:51 (5 lat temu)
do fantom: OK. Ja sprawdzałem na planie z 1984.
2021-01-11 22:21:09 (5 lat temu)
Mam przekonanie graniczące z pewnością, że w prawym skrzydle tego budynku mieściła się dawniej Izba Wytrzeźwień. ktoś coś?
2021-02-06 00:23:42 (5 lat temu)
fantom
 
Ale ten budynek istnieje do dzisiaj, a do DTŚ jest od niego ze 100m i piekarnia Społem po drodze.
2021-02-06 13:34:32 (5 lat temu)
Izba stała na początku ul Ściegiennego ,dziś tam jest parking przed Tauronem i tory tramwajowe za nią stały jeszcze Budynki mieszkalne w poprzek do Chorzowskiej
2021-02-07 09:28:15 (5 lat temu)
No to się wyjaśniło. Męczył mnie ten temat zawsze jak się pojawiałem w okolicy Ściegiennego.
2021-02-07 11:38:12 (5 lat temu)
Piotr1941
 
+1 głosów:1
W tych budynkach kiedys,jeszcze po wojnie,byla czynna wytwornia papy. A wjazd do izby wytrzeźwien był z ulicy Sciegiennego, przed torami prowadzącymi do kop.Gottwald. Obecny budynek Tauronu stoi juz za byłymi torami. Przed nim, z prawej strony, widoczne resztki nasypu kolejowego.
2021-02-17 18:01:43 (5 lat temu)
do Grzegorz Małyszczuk: A przypadkiem ją nie zburzyli przy budowie DTŚ?
2021-02-06 11:38:19 (5 lat temu)
rdx0
 
do Grzegorz Małyszczuk: To była izba. Rozmawiałem sekundę temu z kolegą który w latach 90 -tych dowoził tam pensjonariuszy.
2021-02-06 13:50:44 (5 lat temu)
rdx0
 
do Grzegorz Małyszczuk: A konkretnie tutaj przez to wejście pod daszkiem.
2021-02-06 13:52:44 (5 lat temu)
do Eugeniusz S.: No właśnie pewny nie jestem. Może tak było.
2021-02-06 13:28:52 (5 lat temu)
do fantom: Oczywiście, że istnieje bo wczoraj zrobiłem zdjęcie. Chodzi o to czy to tutaj był dom prawdziwego chłopa czy nie.
2021-02-06 13:37:42 (5 lat temu)
fantom
 
do Grzegorz Małyszczuk: Z rozmowy wynikało, że się zastanawiacie czy budynku nie wyburzyli. Na datę fotki nie spojrzałem w związku z tym.
2021-02-06 13:43:39 (5 lat temu)
rdx0
 
do rdx0: Czyli to nie ten sam budynek tylko obok.
2021-02-06 13:58:16 (5 lat temu)
rdx0
 
do rdx0: pokazywałem przed chwilą policjantowi z prewencji z tamtych czasów i on pokazał i potwierdził mi to miejsce.
2021-02-06 14:11:11 (5 lat temu)
fantom
 
do rdx0: Mnie też się wydaje że izba była w budynku z lewej strony dzisiejszej piekarni przy Chorzowskiej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: spacja
2021-02-06 14:04:08 (5 lat temu)
do fantom: Ta "dzisiejsza" piekarnia została zbudowana przed 1953 rokiem. I od początku była piekarnią zwaną Gigant..Z lewej strony była długa rampa przy magazynie ekspedycji pieczywa. Chyba wtedy wypiekano tam tylko różne rodzaje chleba..
2021-02-27 09:31:46 (5 lat temu)
rdx0
 
do ireneusz1966: Mój błąd niedogadania się z byłym policjantem- inaczej zinterpretowałem. Przed chwilą z nim jeszcze raz skonsultowałem. Było tak jak piszesz.
2021-02-07 10:03:49 (5 lat temu)
do ireneusz1966: To jednak została zburzona.
2021-02-07 10:17:30 (5 lat temu)
rdx0
 
2021-02-07 10:06:24 (5 lat temu)
do Eugeniusz S.: Jak pamięć nie myli był to murowany barak po prawej stronie..
2021-02-07 10:45:36 (5 lat temu)
do Piotr1941: Ta wytwórnia papy to konkretnie w tym budynku z mojego zdjęcia?
2021-02-17 20:42:48 (5 lat temu)
Piotr1941
 
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: Tak,to byl jeden z budynkow bylej papowni..
2021-02-18 10:20:16 (5 lat temu)
do Piotr1941: Być może przedwojenna firma "Triton" Sp. z o.o. mieszcząca się przy ówczesnej ul. Chorzowskiej 87? Tylko ten adres na niemieckiej mapie Katowic z 1941 roku jest właśnie tam gdzie była izba wytrzeźwień, przy samej ul. Chorzowskiej. Można założyć, że tam były biura a sama fabryka znajdowała się przy obecnym adresie 73b. Tym bardziej, że "Triton" posiadał również budynki przy ul. Św. Ducha (obecna Ściegiennego). W 1939 r. przy ul. Św. Ducha mieściły się jedynie dwa adresy - właśnie "Triton" i wytwórnia pasów.
2021-02-18 23:32:44 (5 lat temu)
Piotr1941
 
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: W Ksiedze adresowej Wielkich Katowic,z roku 1935, na stronie 436 jest wpis: "Fabryka Tektur Smołowcowych Związku Koksowni, Katowice III, ul. Chorzowska 71. Tel. 300-06."
Na tej mapie górniczej nie ma jeszcze kopalni Eminenz a jest już "DACHPAPPENFABRIK"
Zespół murowanych, parterowych barakow, mozna zobaczyć:
Izba Wytrzeźwień była w baraku na wprost wjazdu z ul. Ściegiennego.+
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dopisano link do mapy
2021-02-19 15:55:06 (5 lat temu)
do Piotr1941: Zgadza się. Na tym z podanego linku widać również ówczesny adres Chorzowska 71 - to drugi od prawej budynek, na lewo od dawnego torowiska, którego ślad widać na zdjęciu.
2021-02-19 22:24:35 (5 lat temu)
do Grzegorz Małyszczuk: Na zdjęciu nie widać nic z ówczesnego adresu Chorzowska 71. Obecnie cały zespół budynków byłej papowni to adres 73B. Na zdjeciu, wzdłuż ulicy, patrzac od prawej, to były budynki mieszkalne z numerami 75,A,B 77, A, 79, 81,A, A dalej były te baraki wśród których był ten, w którym była Izba Wytrzeźwien. Ale tego akurat nie widać, bo zasłania go stojacy w poprzek do ulicy budynek z numerem 83. (przed wojną - 81 B i 81 C)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawione adresy.
2021-02-20 09:39:26 (5 lat temu)
do Piotr1941: OK, ja rozumiem ale na planie Katowic z 1941 adres 71 to budynek przy samej ulicy, właśnie ten drugi od prawej.
2021-02-20 15:39:02 (5 lat temu)
do Grzegorz Małyszczuk: Mapom i planom nie zawsze można wierzyć. Przyklad - Budynek Tauronu stoi w miejscu gdzie jeszcze w latach 60 XXw. były 2 kopalniane stawy osadowe. A ja znalazłem tylko jedną mape na której są zaznaczone.
2021-02-20 18:38:38 (5 lat temu)
do Piotr1941: Masz całkowicie rację. Ja błędnie zinterpretowałem "7" jako "1". Poszukałem tych stawów o których piszesz. Wygląda na to, że były to dwa równolegle do siebie ułożone baseny. Są na mapie niemieckiej z 1941 jak również na mapie z 1958.
2021-02-20 20:15:15 (5 lat temu)
do Grzegorz Małyszczuk: Dokładnie tak wyglądąły, były prawie prostokątne. A na grobli miedzy nimi był parterowy,szachulcowy budynek..
2021-02-20 21:31:54 (5 lat temu)
do Piotr1941: Rampa jest do tej pory.
2021-02-27 09:46:33 (5 lat temu)
do Piotr1941: Tak, najbardziej znany tzw. "Chlyb za sztyry" (4zł kosztował) - utrwalony w lokalnym powiedzeniu "dobre jak chlyb za sztyry"...
2021-02-27 10:29:15 (5 lat temu)
Waschraum to umywalnia. Napis pochodzi chyba z lat wojny a pod spodem może być napis polski sprzed 1939.
2021-03-03 07:47:04 (5 lat temu)
do ritterswalder: Korzystałem z tłumacza googla, który przetłumaczył na "toalety". Też myślałem, że poprzedni napis mógłby być polski ale pod "apostrofem" nie przebija się żadna litera. Gdyby napis był polski to pod kreseczką musiałby być któryś z polskich znaków a tam jest "czysto".
2021-03-03 08:28:32 (5 lat temu)
Kiedyś tego typu fotografie całej załogi były bardzo popularne.
2021-04-04 21:19:12 (5 lat temu)
do cracusiac: to ma być zdjęcie całej załogi? Wtedy w hucie pracowalo ponad 10 tysięcy ludzi. To pewnie jest zdjecie jubilatów którzy przepracowali co najmniej 25 lat w Hucie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zmiana stazu jubilatów
2021-04-07 15:55:55 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
162 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
W Dębie trwało wówczas wyburzanie części dzielnicy, pod budowę Drogowej Trasy Średnicowej. Przy okazji trwał też remont krótkiego odcinka torowiska tramwajow...
ul Chorzowska
1914
-
1937
1914
-
1960
1937
-
1965
1955
-
1965
1961
-
1965
1960
-
1970
1960
-
1970
1965
-
1966
1965
-
1970
1966
-
1970
Ulica Chorzowska na innych zdjęciach
2008
-
2008
2008
-
2008
Ulica Chorzowska - obiekty i wydarzenia
7b 9
212 - 216
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Gryfice Gryfice nowotki Brześć zakorzel merino werba gdynia lotnicze gdynia lotnicze Gdynia lotnicze Gdynia z lotu ptaka warszawa aleje jerozolimskie katowice katowice radomyśl nad sanem radomyśl wielki katowice chorzowska chorzów chorzów chorzów chorzów ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ august soller węgrzce Zamosc Zamosc mieszkowice rymanów niedźwiedzia rymanów przemyśl przemyśl