26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
ul. Akacjowa
ul. Bema Józefa, gen.
ul. Biegańskiego Władysława, dr.
ul. Biłyka Alfreda Michała
ul. Botaniczna
ul. Brzóski Stanisława, ks.
ul. Bukowa
ul. Bzowa
ul. Cedrowa
ul. Chabrowa
ul. Cisowa
ul. Czarnoleska
ul. Czereśniowa
ul. Dereniowa
ul. Folwarczna
ul. Gontyny
ul. Grunwaldzka
ul. Głogowa
ul. Hortensji
ul. Jana
ul. Jarzębinowa
ul. Jasińskiego Jakuba
ul. Jaskrowa
ul. Jaworowa
ul. Jałowcowa
ul. Jaśminowa
ul. Jodłowa
ul. Julianowska
ul. Kalinowa
ul. Karłowicza
ul. Kasztanowa
ul. Kleeberga
ul. Kniaziewicza Karola, gen.
ul. Konarowa
ul. Koniczynowa
ul. Koronna
ul. Kruszynowa
ul. Krzewowa
ul. Laurowa
ul. Leszczynowa
ul. Litewska
ul. Liściasta
ul. Łagiewnicka
ul. Makowa
ul. Malwowa
ul. Moczarowa
ul. Modrzewiowa
ul. Morwowa
ul. Nad Sokołówką
ul. Olszowa
ul. Orzeszkowej Elizy
ul. Osinowa
ul. Owocowa
ul. Palmowa
ul. Pamięci Narodowej
ul. Pancerna
ul. Pawilońska
ul. Piotrowiczowej Marii
ul. Pogodna
ul. Pojezierska
ul. Przedwiośnie
ul. Przyrodnicza
ul. Róż
ul. Sasanek
ul. Sierakowskiego
ul. Sikorskiego Władysława, gen.
ul. Skarbowa
ul. Skrzypowa
ul. Sowińskiego Józefa, gen.
ul. Storczykowa
ul. Strumykowa
ul. Szczęśliwa
ul. Szuwarowa
ul. Światowida
ul. Świerkowa
ul. Świetlana
ul. Świtezianki
ul. Słoneczna
ul. Teresy od Dzieciątka Jezus, św.
ul. Truskawkowa
ul. Turzycowa
ul. Wiązowa
ul. Wrzosowa
ul. Włościańska
ul. Włókniarzy
ul. Zbijewskiej Julii
ul. Zdrojowa
ul. Zgierska
ul. Żarnowcowa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

SIM Julianów

Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
Obszar nr 49 Julianów
Al. Włókniarzy – Al. Sikorskiego – Łagiewnicka – Julianowska – Pojezierska – Al. Włókniarzy
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...3031następna
Fot.H. Ross.
2025-06-03 18:39:27 (rok temu)
A nie rok 1928 ?
2025-07-13 12:02:01 (11 miesięcy temu)
ritterswalder
 
+2 głosów:2
Nie bardzo, to jest przecież Stary Rynek i kościół Wniebowzięcia NMP.
2021-01-19 06:44:48 (5 lat temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
Fot. Włodzimierz Pfeiffer.
2025-06-08 09:46:57 (rok temu)
4elza
 
do ritterswalder: Poprawione, dzięki.
2021-01-19 07:02:25 (5 lat temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
Szkoła. Dawniej Podstawowa, potem Gimnazjum. Aktualnie w/g moich obserwacji budynek jest nieużytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem. Przejeżdżam tutaj kilkakrotnie w tygodniu i nie obserwuję młodzieży ... Kilka lat temu na widocznym boisku wystawiono meble szkolne : ławki, szafy do wywiezienia na śmieci ... Teren boiska był wykorzystywany przez Policję jako parking ... Widywałem dziesiątki zaparkowanych pojazdów policyjnych. Zresztą na mapie OSM bywa widoczny wizerunek policjanta ...Na boisku nie widuje się młodzieży grających w piłkę ... Dlatego obiekt tytułuję jako "Szkoła" bez sprecyzowania - jaka to szkoła ...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-03-31 21:52:57 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Dodawanie informacji, kiedy zbudowano obiekt, na zasadzie na oko, czyli około 1960, jest żadną informacją. Na moje oko to mogło być w 1958, jak i 1964. Takie coś ma sens, gdy wchodzi w rachubę rozrzut rok w jedną lub druga stronę, ze względu na brak dostatecznej pewności uzyskanej gdzieś informacji.
2025-03-31 22:13:07 (rok temu)
do sawickimarcin: Marcinie, ja bym proponowal znacznik tego obiektu normaly, tz tylko punkt zamiast tego obszarowego...
2025-03-31 21:55:27 (rok temu)
beznik
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: , ale to jest na Brzózki jak pisała GW.
2025-03-31 21:56:05 (rok temu)
do vetinari: no właśnie - nie ... obszar jest duży i do tego boisko ... szkoła powstała na terenie dawnego stawu na Bałutce. chcę to pokazać ...
2025-03-31 21:59:25 (rok temu)
do beznik: To ten obiekt ...
2025-03-31 21:57:39 (rok temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do sawickimarcin: Chodzi o to, źe teraz tam narobileś kogel-mogel, masz obszarowy znacznik tego stawu, dodaleś teź znacznik punktowy tego stawu i teraz...wszystko przekryleś nowym obszarem...budynku szkoly...i jest przyjente źe obiekty budynków dodajemy tylko znacznikiem puntowym, obszarowy jest dodawany do parków, cmentarzów, placów...poprostu obszar jako taky, i szkola jest budynkiem....
2025-03-31 22:05:30 (rok temu)
do vetinari: zobaczymy ...sam budynek szkoły jest też na terenie dawnego stawu. to będzie wyzwanie logistyczne i przy pomocy miłych pomocnych administratorów sobie z tym poradzimy.
2025-03-31 22:29:18 (rok temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do vetinari: "Działka z budynkami przy ul. ks. Brzózki jest w trwałym zarządzie KWP w Łodzi od sierpnia 2021 roku."
2025-03-31 22:49:48 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: To niejest wyzwanie Marcinie, to jest logika..jest róźnica pomiędzy budynkiem i obszarem który go otacza. Zwlaścza na fotopolsce...
2025-03-31 22:39:48 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do sawickimarcin: Nazwy dawne tzn. szkoły podstawowej i gimnazjum są na wyciągnięcie palca w internecie.
2025-03-31 23:00:10 (rok temu)
Woj11
 
W tle widać kładkę na Limanowskiego, a ta pojawia się w 1940 roku. To dolna granica datacji
2025-06-03 18:39:35 (rok temu)
yani
 
+2 głosów:2
@Michal.K - dlaczego dodajesz swój podpis na zdjęciach, których nie jesteś autorem?
2025-06-03 18:55:16 (rok temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do yani: Tam jest podpis, a nie zaznaczenie autorstwa.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2025-06-03 19:07:34 (rok temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Michał. K:
Chodzi o to, że podpis dodajemy tylko na zdjęciach własnego autorstwa. Takie są tu przyjęte reguły.
Skoro jesteś tu już 2 lata, to chyba mogłeś to zauważyć.
2025-06-03 19:18:36 (rok temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do yani: Ok, a o Ty taki pretensjonalny jesteś i wylewny? Bo co anonimowy w sieci ?
2025-06-03 19:23:46 (rok temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Michał. K:
Grzeczniej, proszę.
2025-06-03 19:26:02 (rok temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do yani: Właśnie o tym Ci piszę wyżej.
2025-06-03 21:00:24 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Michał. K:
Wyżej piszesz o pretensjonalności i wylewności. I jeszcze coś o anonimowości w sieci. Jak jesteś takim bywalcem sieci, to pewnie wiesz, że lepiej się stosować do regulaminów i że nie warto zadzierać z adminami...
2025-06-03 21:14:56 (rok temu)
do yani: Ok, w porządku. Szkoda, że jak jest, jeżeli autor fotografii w opisie podany, to już wcześniej dodany podpis sam nie ginie z automatu, jak nie jest się autorem zdjęcia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta
2025-06-03 22:02:12 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Do Michał: Ponownie proszę o przypisywanie zdjęć z getta, z okresu jego istnienia, także do Litzmannstadt Ghetto, jeżeli zdjęcie nie jest przypisane do obiektu przypisanego już do getta, jak np. stacja Radegast . Tak jest ustalone. Nikt inny nie będzie tego uzupełniał. W razie nieuwzględnienia tego proszę liczyć się z konsekwencjami.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2025-06-06 14:47:02 (rok temu)
do blaggio.: Fotografie przypisane pod Litzmannstadt Ghetto.
2025-06-07 13:09:39 (rok temu)
Do Michał: Dodałem zdjęcie do kamienicy.
2025-06-13 19:07:32 (rok temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dziękuję kolego.
2025-06-13 19:20:41 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Ten obiekt raczej Ty sam mogłeś założyć i przypisać to zdjęcie.
2025-06-13 19:33:24 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do Michał. K: Przejrzyj wszystkie zdjęcia, ktore niedawno dodałeś, i sprawdź jak to powinno wyglądać.
Niektóre przypisania do obiektów widocznych tylko z dala lub zaledwie w kawałeczku zaminiłem na znaczniki (notki). Dodałem też nptki innych obiektów. Znaczniki mają kilka funkcji (w skrócie): oznaczanie obiektów niepierwszoplanowych, zaznaczanie obiektów widocznych częściowo, zaznaczanie obiektów dla poprawienia orientacji na zdjęciu np. ulicy, panoramy, no jeszcze parę innych mniej ważnych.
2025-06-13 19:39:51 (rok temu)
Woj11
 
+4 głosów:4
20 stycznia 1973 pierwsza w Łodzi prezentacja samochodu Fiat 126.
2025-06-13 22:11:59 (rok temu)
W tle wagon motorowy 2N produkcji Stoczni Gdanskiej.
2025-06-14 01:15:13 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Do Michał: Budynek mieszkalny typu blok jako obiekt winien mieć nazwę zgodną z adresem.
2025-07-03 17:14:23 (11 miesięcy temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Ok.
2025-07-03 17:32:32 (11 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
301 Dyskusji (ostatnia 11 miesięcy temu)
10
1939-1944
7
1944
1939
-
1944
1939
-
1944
Lista ulic w dzielnicy SIM Julianów
123
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa Kraków Gagarina Kraków nosal nosal Balzera Balzera 14 Balzera toruń strzałowa toruń okólna toruń toruń