26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Karolew

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Obszar nr 32 Karolew.
Tory PKP – Al. Waltera-Janke – Al. Bandurskiego – Kusocińskiego – Retkińska – wsch. granica Ogrodu Botanicznego – Krzemieniecka – tory PKP.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...2122następna
zeto
 
+2 głosów:2
Obecnie dawne kino "Polesie" zostało włączone do szpitala im. Madurowicza. Przez te drzwi wchodzi się do przyszpitalnej poradni kardiologicznej, zaś w nocy i w dni wolne od pracy do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej - Polesie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2025-05-14 21:34:07 (rok temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+1 głosów:1
Autorem zdjęcia jest Eugeniusz Kudaj.
2025-03-28 12:20:47 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Moźe to jest schron ?
2020-04-02 11:04:33 (6 lat temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
To jest szczelina przeciwlotnicza.
2025-03-26 16:03:20 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Takie też było moje skojarzenie, ale nie widać jakiegoś kominka wentylacyjnego umożliwiającego przebywanie w zamkniętym schronie, chyba że kiedyś był, ale został zniszczony.
2020-04-02 20:00:25 (6 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do blaggio.: Chyba tak, te kominky wentilacijne najszabciej znikają, bo latwo ich zlikwidować. Myśle źe to jest napewno schron...chyba źe...Juź znaleziono Bursztynową Komnate ?☺☺☺
2020-04-03 06:56:05 (6 lat temu)
do Michał. K: Trudno powiedzieć, czy na pewno. Bardziej to wygląda jednak na niewielki schron, bo wejścia widoczne na obu zdjęciach są blisko siebie. Na zdjęciu dla porównania widać rozbudowany system szczelin, tyle że odkrytych.
2025-03-26 17:51:08 (rok temu)
Na kiedy planują ukończenie tej inwestycji? Skoro budują fragment KDP w Łodzi to co z pozostałymi fragmentami skoro zaczęli budować Łodzi !
2025-01-29 13:40:47 (rok temu)
do kodens79: Z tego, co wyczytałem, wynika, że drążenie tunelu ma rozpocząć się w końcu 2026 r. i potrwać prawie cztery lata, a odcinek kolei DP Warszawa - Łódź ma działać od 2032 r., a dalej to już nic nie wiadomo. Dlatego zasadne jest pytanie po co w takim razie już teraz buduje się to, jeśli i tak będzie czekało ponad rok na rozpoczęcie drążenia. Może to są echa wcześniejszych zbyt optymistycznych planów.
2025-01-29 18:28:35 (rok temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Datowanie zupełnie chybione - najwcześniej 1973.
2025-02-27 00:28:14 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
W nazwie obiektu informacja, że brzoza jest z 1942 r. jest zbędna. Także informacja, że na brzozie...
Opis pod zdjęciem jak dla przedszkolaków.
2025-03-24 17:17:18 (rok temu)
Anneob
 
+2 głosów:2
Onegdaj, pewien ‘’guru Strony’’ instruował mnie, że pod zdjęciem …‘’mogę sobie wypisywać, co tylko chcę’’… Bylebym tylko nie przypisywał do ‘’tysiąca’’ obiektów. Z założenia - portal dla amatorów. Deprecjonowanie intencji Autora (w opisie) wydaje się cokolwiek… Tym bardziej, że chodzi o objaw naszego patriotyzmu w okresie zbrodniczego najazdu.
2025-03-25 13:39:43 (rok temu)
Ja mam raczej wraźenie, źe ta kapliczka niepochodzi z 1942r. ale ta data jest s czymś związana. Trudno mi ocenić styl i rodzaj jej formy. Tz. material i styl roboty. Napewno prześla juź niejednym remontem. Ale jako ciekawostka...spelnią swoją funkcjie.
2025-03-25 16:47:35 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Niektórym tutaj trzeba tłumaczyć jak przedszkolakom ... Szczegóły architektoniczne i wykonanie wizerunku tego małego obiektu sakralnego na pewno wszystkim nie są jasne ... Tak jak niektórzy patrzą piąty czy siódmy rok na "koszmarek" typu "farbiarnia z elektrownią" i nie reagują - nawet najważniejsi administratorzy ...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-03-24 17:50:34 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do blaggio.: A to że kapliczka wykonana w czasie okupacji w 1942 roku i jeszcze z polskim orłem w koronie i wisiała przez całą okupację Niemcom pod nosem to też "zbędna informacja" ... ???
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: fragment
2025-03-24 17:54:44 (rok temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do sawickimarcin: Jeżeli posiadasz wiarygodne informacje na temat tej kapliczki, to neleży je umieścić w opisie obiektu. Być może nie zwróciłeś uwagi, ale jest taka opcja.
2025-03-25 06:28:51 (rok temu)
Woj11
 
+4 głosów:4
do vetinari: Kapliczka w 2022 roku została odnowiona, tutaj trochę jej historii
2025-03-25 16:56:25 (rok temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Woj11: No i jest problem rozwiązany...podziwiam więc to godlo i odwage tego kto go tam dodal i umieśczyl kapliczke w czasach okupacji...
2025-03-25 16:59:27 (rok temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
do Woj11: dziękuję ci za ten link. pozdrawiam
2025-03-31 20:22:35 (rok temu)
Do Michał. K: Jeżeli już zaznaczasz na mapie skąd takie zdjęcie, to korzystaj z możliwości wskazania znacznikiem kierunku fotografowania. Przez kliknięcie w znacznik prawym klawiszem w wywołasz wachlarzyk, który kursorem możesz ustawić w kierunku patrzenia na zdjęciu. Kąt rozwinięcia wachlarzyka można regulować kółkiem myszy z przyciśniętym prawym, ale często są z tym problemy, więc na razie nie namawiam.
2025-03-26 17:57:15 (rok temu)
do blaggio.: Witam. Nic nie kombinowałem , punkt sam się nanosi na mapę.
2025-03-26 18:05:46 (rok temu)
do blaggio.: I raczej \widzę,że pozycja się zgadza.
2025-03-26 18:07:16 (rok temu)
do Michał. K: Ok. Pozycja się zgadza, ale to nie jest panorama 360 stopni, więc warto pokazać, w którą stronę się patrzy.
2025-03-26 19:30:26 (rok temu)
zeto
 
Pałac Scheiblerów przy Piotrkowskiej 266/268 nie jest już siedzibą Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ. We wrześniu 2022 roku Wydział został przeniesiony na teren kampusu B Politechniki, do budynku B 17 usytuowanego przy ul. Wólczańskiej 221, czyli do tzw. Strefy Biznesu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-06-16 12:56:18 (rok temu)
do zeto: A czy wiesz, co tam teraz jest?
2025-06-16 20:31:22 (rok temu)
zeto
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Nie wiem. Jak widzisz o wyprowadzce WOiZ dowiedziałem się przypadkiem i z 3-letnim poślizgiem. Ale popytam.
2025-06-16 23:44:29 (rok temu)
zeto
 
+1 głosów:1
2025-06-17 00:32:45 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Do Michał: Dopisałem do alej.
2025-06-17 22:24:53 (rok temu)
Do Marek: Teraz już chyba tam nikt nie mieszka.
2025-07-04 20:57:09 (11 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
219 Dyskusji (ostatnia 11 miesięcy temu)
SIM Karolew - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy SIM Karolew
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego