26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Karolew

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Obszar nr 32 Karolew.
Tory PKP – Al. Waltera-Janke – Al. Bandurskiego – Kusocińskiego – Retkińska – wsch. granica Ogrodu Botanicznego – Krzemieniecka – tory PKP.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...2122następna
Dana
 
Podmiana korekta datowania
2024-06-01 20:22:37 (2 lata temu)
Port
 
+2 głosów:2
Na pewno po roku 1972 znowu Syrena 105.
2012-10-05 17:06:37 (13 lat temu)
Jeśli możesz nieco powiększyć to zobacz te ideologiczne malunki obok PZPR-KPZR i zidentyfikuje się rok.
2012-10-05 18:15:47 (13 lat temu)
Port
 
+1 głosów:1
Powiększam, powiększam, powiększam piksele widzę, pomniejszam, pomniejszam i nic nie widzę co wskazywałoby, że zdjęcie zrobione jest przed 1972 r. a Syrena 105 nadal stoi :-)
2012-10-06 12:47:49 (13 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do Dariusz Milka: Może grudzień 1975 roku i którys z kolejnych zjazdów PZPR ,Breżniew był wtedy gosciem ,stąd te ideologiczne odnosniki typu PZPR ,KPZR love "....
2012-10-06 12:50:26 (13 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Bardzo prawdopodobne .
2012-10-06 13:10:33 (13 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Może nie być tak prosto. Raczej zbiegały się zjazdy towarzyszy naszych i radzieckich. Trza by popatrzeć kiedy mieli ale mam ich w ...
2012-10-06 20:18:22 (13 lat temu)
Port
 
do Dariusz Łukasik: Chyba masz rację 8-12 grudzień 1975 r VII zjazd KC PZPR a któregoś lutego 1976 XXV zjazd KC KPZR. był to okres zimowy więc na zdjęciu jest śnieg.
2012-10-08 13:23:57 (13 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Syrena 105 i Dacia 1300 to 1972+.
2024-09-05 19:56:12 (rok temu)
A w stronę Kalisza jadą żołnierze Lufrwaffe
2024-09-17 12:42:39 (rok temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do sawickimarcin: A skąd wiesz, czy w stronę Kalisza? Z tego toru nie mogli jechać tam. Do Kalisza jeździ się z torów po zachodniej stronie dworca. Wagon osobowy nazywany kowbojką.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2024-09-17 20:14:14 (rok temu)
do blaggio.: Generalnie na zachód ... Nie stwierdzimy po tylu latach z którego peronu jeżdziły pociągi do jakiego miasta ... Na dobrą sprawę pociąg może jechać na północ a wyglądający żołnierz Luftwaffe patrzy czy zdąży dobiec jego kolega ...
2024-09-18 19:44:27 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Jasne, że nie wiemy dokąd jechali. Ale usytuowanie pociągu względem budynku jednoznacznie świadczy o tym, że stąd na południe pojechaliby do Koluszek, innej możliwości nie ma.
2024-09-18 20:03:03 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Do Zeto: Obiekty na ostatnich zdjęciach po pół kilometra jeden od drugiego, a po drodze nic więcej się nie trafiło? ;-)
2023-06-16 22:08:05 (3 lata temu)
zeto
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Lenistwo. Zdjęcia narożnych obiektów łatwiej się obrabia, a w dodatku szkło w moim archiwalnym aparacie słabo się spisuje w wąskich łódzkich ulicach, przy których stoją wielkie kamienice.
2023-06-17 00:00:59 (3 lata temu)
Do Zeto: Oba zdjęcia wyglądają tak, jakby były zrobione z poziomu I piętra. Założyłeś szczudła ;-)
2023-06-17 23:14:07 (3 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Zdjęcie zidentyfikowane.
2023-10-26 19:27:53 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Dworzec Łódź Kaliska (stary)
2023-12-27 13:21:54 (2 lata temu)
Wyszukiwanie obrazem podpowiedziało mi, że to Łódź, ale dokładnie zlokalizować nie potrafię. Proszę o przypisanie.
2024-04-03 11:44:22 (2 lata temu)
2024-04-03 11:50:47 (2 lata temu)
I jeżeli tamto zdjęcie jest prawidłowe, to jest lustrzanym odbiciem. No i datowanie chyba od czapy. Ale niech potwierdzą Łodzianie :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2024-04-03 11:54:25 (2 lata temu)
do Desperado: Zdjęcie odwróciłam. datowaniem zaraz się zajmę. Dzięki.
2024-04-03 12:03:44 (2 lata temu)
Przypisałam do elektrowni, chociaż jest na dalszym planie. Proszę Łodzian o uzupełnienie.
2024-04-03 12:07:54 (2 lata temu)
do Desperado: Do widoków z wieży przypisałam, ale ta Wólczańska 222 to by mi bardziej znacznik pasował. No i co to jest za fabryka na pierwszym planie?
2024-04-03 12:40:09 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do da signa: Nie podam teraz nazwy tej fabryki, która już dawno nie istnieje, chyba od końca lat 80. W tym miejscu obecnie stoi .
2024-04-03 23:09:16 (2 lata temu)
do blaggio.: Znalazłam taką stronę, ale tej fabryki tam nie umieszczono
2024-04-04 08:22:42 (2 lata temu)
Znacznik obiektu który istnieć będzie w przyszłości ? To chyba przesada ? :)
2024-04-04 09:08:00 (2 lata temu)
do Desperado: Naniosłam, żeby było łatwiej zorientować się w terenie ( zwłaszcza mi, bo Łódź jest dość skomplikowana ). Liczę na to, że uda się ustalić nazwę tej fabryki, wtedy znacznik się zmieni. Jak bardzo kłuje w oczy to mogę usunąć :))
2024-04-04 09:16:43 (2 lata temu)
do blaggio.: Zdaje się, że to jest projekt tej fabryki
2024-04-04 10:11:58 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do blaggio.: No i chyba mam nazwę "Fabryka wstążek i wyrobów wełnianych" (pierwotnie tkalnia ręczna wełny Roberta Moenke) . a ten budynek to pozostałośc tej fabryki a tutaj elegancko widać całą fabrykę
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2024-04-04 10:40:28 (2 lata temu)
do da signa: Tak, ten budynek wchodził w skład zabudowań fabrycznych. Z tym, że mi chodziło o już powojenną nazwę fabryki, która wtedy pewnie była jakimś oddziałem/zakładem większego przedsiębiorstwa.
2024-04-04 21:04:38 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Tego niestety nie znalazłam. Swoja drogą nie dziwię się, że trudno o takie informacje. Tych fabryk włókienniczych było mnóstwo. Nie zdawałam sobie sprawy, że aż tyle.
2024-04-04 21:24:11 (2 lata temu)
do da signa: Do fabryki pierwotnie należała cała posesja przy Piotrkowskiej 267, na której na części niezabudowanej zbyt mocno postawiono chyba na początku lat 60. dwa bloki pod nr 267 i 267b, wtedy stary dom narożny dostał 267a, a budynki z tyłu adres przy Kostki. Może po tym adresie przy Piotrkowskiej będzie można coś znaleźć.
2024-04-04 21:37:09 (2 lata temu)
do blaggio.: Wg. moich ustaleń to adres tej posesji był 265. Widać na planie projektu fabryki ale oczywiście tak mogło być przed wojną.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uuzp.
2024-04-04 21:40:16 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do da signa: No tak, na pewno przed wojną tak było, tylko ciekawe, kiedy to się zmieniło? Czy jeszcze za czasów istnienia tej fabryki, czy później. Na razie nie mam dostępu do moich materiałów, na podstawie których byłbym w stanie to sprawdzić.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-04-04 21:48:06 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Znalazłam publikację z 1928 , w której pod adresem Piotrkowska 265 figuruje już katedra.
2024-04-04 22:50:26 (2 lata temu)
do da signa: A widzisz, nie podejrzewałem tego, myślałem, że to powojenna sprawa. Ciekawe, bo katedra przecież już była wcześniej, a na planie z czasów po 1920 r. numerację jeszcze widać starą.
2024-04-04 23:24:14 (2 lata temu)
do blaggio.: A jaki numer miała wtedy katedra?
2024-04-05 06:57:54 (2 lata temu)
do da signa: Rzecz w tym, że nie miała żadnego numeru. Miałem na myśli starą numerację poza katedrą. Pierwotnie plac Katedralny był rynkiem (Rynek Fabryczny) i do czasu budowy katedry nic tam nie było. Widocznie po czasie ktoś uznał, że trzeba to zmienić. Po nadaniu numeru numeracja zmieniła się tylko na południe od placu, ale jakoś tak wykombinowano, że za następnym skrzyżowaniem numery zostały już po staremu.
2024-04-05 12:50:07 (2 lata temu)
do blaggio.: No tak, doszły numery z ul. Kostki.
2024-04-05 14:21:43 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
1957+ (strzała na masce to atrybut Warszawy mod.57 stosowany do końca 1959).
2024-09-04 14:00:01 (rok temu)
Dana
 
Wózek dla Tereski ;)
2024-09-04 16:39:32 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Do Marcin: Tu jest przykład, że nawet przy braku architektury dokumentacja się przydaje. To samo miejsce prawie 9 lat temu: .
Zlikwiduj obiekt "Lasek", bo to jest część oficjalnego parku, i to część, która swoją dzikością, czyli zaniedbaniem, nie różni się od reszty ciągnącej się wzdłuż całej ulicy Krakowskiej.
Na stronie parku jego znacznik obszarowy na mapie obejmuje również tę część.
Zdjęcie tablicy może na siłę iść do przedmiotów albo pójdzie do kosza.
2024-09-24 19:14:49 (rok temu)
do blaggio.: Utworzyłem "podobiekt" Parku - tak jak podobiektem obszarowym jest Lunapark ... Dziękuję za uznanie - za dokumentację przyrody - niekoniecznie architektury - ale to też trzeba dokumentować ... Żeby tylko znowu nie nakrzyczeli że fotografuję "doły" i "krzaki" ... Mnie utworzony "Lasek" który tak nazywałem od lat 70-tych - się podoba jako obiekt i w/g mnie się nie kłóci z Parkiem Zdrowie - jako jego część. Mieszkam bardzo blisko "Lasku" i czuję się za ten obiekt w pewnym sensie odpowiedzialny, podobnie jak za okolicę - którą mam zamiar z czasem "rozpracować" ... Tak jak np. Zakłady Mleczarskie na Omłotowej ... Jeżeli widzisz konieczność dokonania zmian w "Lasku" to to zrób ... Ja włożyłem w to sporo pracy w dobrej wierze
2024-09-24 20:56:04 (rok temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do sawickimarcin: Nie widzę uzasadnienia dla lasku, bo to nie jest jakiś rejon wyjątkowy pod względem charakteru w stosunku do sporej części parku. Za to obiekt alejki jest ok. Musisz patrzeć trochę szerzej.
2024-09-24 23:27:54 (rok temu)
do blaggio.: Oczywiście że nie jest wyjątkowy. Jest tak nieatrakcyjny ze nikt nie wie że to część Parku na Zdrowiu ... Nawet ja do momentu tej sesji fotograficznej nie miałem pojęcia o przynależności tego miejsca ... Tym bardziej trzeba na niego zwrócić uwagę i Go wypromować. Każdy kto jedzie na 'Zdrowie" udaje się na teren Lunaparku i nad stawy ... O tym zakątku nikt nie wie że to też Park ... Przejeżdżając tędy byłem przekonany że Miasto utworzyło znowu jakiś wyodrębniony, mowy Park ... Szkoda że nie ma kilku ławeczek aby odpocząć w cieniu i kilku koszy na śmieci ...
2024-09-25 07:15:16 (rok temu)
Pokaż na mapie
219 Dyskusji (ostatnia rok temu)
SIM Karolew - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy SIM Karolew
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa