| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Marysin Doły

Zdrowie
Zieleń
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Edukacja
Kolej
Przemysł
Inne
Obszar nr 54 Marysin Doły.
Zmienna – Bracka – Zagajnikowa – Wojska Polskiego – Marynarska – Obr Warszawy - Marysińska – Inflancka - Zmienna.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...131415161718192021następna
obecnie Wojska Polskiego, między Franciszkańską a Zgierską
2009-11-11 23:45:17 (16 lat temu)
dokładnie to Wojska Polskiego 20 po prawej, po lewo niewidoczna ulica Harnama
2013-10-18 14:02:04 (12 lat temu)
WW
 
+1 głosów:2
Na forum nikt mi nie odpowiedział, więc może w ten sposób. Wyjaśnijcie mi proszę, jaki jest sens akcji dopisywania do patronów ulic imion i - co gorsza - wszelkich możliwych tytułów? Np. w Łodzi były dotąd same nazwiska i wszyscy byli zadowoleni. Naprawdę nikt nie używa tu nazwy "ks. Staszica". Wydaje mi się, że inicjatywę powinna była poprzedzić jakaś dyskusja.
2012-09-23 20:17:00 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:2
do WW: Dla mnie jest w tym wartość edukacyjna. Nie każdy wie że Staszic miał na imię Stanisław, a jeszcze mniej osób wie że był księdzem. Miejsca na serwerze wystarczy na takie "pełne" nazewnictwo ulic.
2012-09-23 20:22:29 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:5
do pawulon: Wg tej logiki należało by jeszcze dodać datę urodzin i śmierci oraz krótki życiorys.
2012-09-23 20:25:23 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do WW: Wiele osób szuka po pełnych nazwach - podając imię i nazwisko. Jeśli usuniemy imiona z nazw ulic to te osoby już nie znajdą ulic.
2012-09-23 22:48:30 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:2
do Neo[EZN]: Hm, przecież wystarczy, że będą szukać po nazwisku... A jak uzasadniasz obecność tytułów?
2012-09-24 00:39:00 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do WW: Tak samo. Generalnie im więcej informacji - tym więcej możliwości wyszukania.
2012-09-24 08:33:44 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: OK, szczerze mówiąc, to, że dodaje się imiona, mogę poniekąd zrozumieć, ale sprawa tytułów jest w mojej ocenie nieuzasadniona i ociera się o tytułomanię. Argument o większej możliwości wyszukania wydaje mi się zupełnie nieprzekonujący. Napisałem to już Pawulonowi - idąc tym tokiem myślenia powinniśmy dodawać też krótkie biografie, możliwości wyszukania będą jeszcze większe. Ponieważ od dawna sygnalizowałem ten problem, to boli mnie, że decyzje w tej sprawie zostały podjęte bez próby wypracowania konsensusu, a ja dostałem jeszcze opieprz za to, że regulowałem tą sprawę w swoim macierzystym mieście wg dotychczas przyjętych zasad.
2012-09-24 09:17:43 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:4
do pawulon: Informację o patronie można zamieścić w opisie ulicy, jak np. tu I tu widzę pole do popisu dla krzewienia wiedzy. A nikt normalny nie szuka nazw ulic po nazwiskach z tytułami, które na ogół są mało znane.
W pełni zgadzam się ze zdaniem WW. Było jasno i przejrzyście, zrobił się bałagan (wizualny).
2012-09-24 09:33:57 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Nie do mnie z pretensjami. Ja napisałem tylko Wojtkowi że w takim nazewnictwie jest wartość edukacyjna.... i już. Sama wiesz skąd są takie zasady pisowni nazw ulic. Dostaliśmy je w spuściźnie i mnie takowe nie przeszkadzają, bałagany nie widzę a następna rewolucja jest chyba niepotrzebna.
2012-09-24 11:25:02 (13 lat temu)
do pawulon: Łodzi nie dostaliśmy w spadku:). A po wpisaniu do wyszukiwarki słowa "Staszica" pokazują się wszystkie ulice, tak samo jak te z samym nazwiskiem. Nie przekonuje mnie argument o ułatwieniu wyszukiwania.
2012-09-24 11:39:05 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Ale to nie mój argument, tylko Neona. A system nazewnictwa powinien być identyczny w całym kraju, a nie co region to inna bajka, bo wtedy dopiero będzie bałagan ;)
2012-09-24 11:43:40 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:2
do pawulon: No to Pawulonie, albo argument o spadku, którego niby nie można zmieniać, albo argument o rzekomej konieczności ujednolicenia, które wiąże się ze zmianami tegoż spadku.
2012-09-24 11:53:17 (13 lat temu)
pawulon
 
do WW: Spadek to fakt a nie argument, i nigdzie nie napisałem że nie można tego zmienić. Co do ujednolicenia.... to chyba rzecz oczywista i nie ma co się nad tym rozczulać ;)
2012-09-24 11:58:04 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:3
do pawulon: Twierdzisz, że nie ma sensu zmieniać tego, co dostaliśmy w spuściźnie. A w spuściźnie dostaliśmy łódzkie nazwy ulic z samymi nazwiskami. Dorabianie do nich imion i - co dla mnie bulwersujące - tytułów bez żadnego jasnego kryterium, jest owszem rewolucją i ja się nad tym zamierzam rozczulić. Nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy ujednolicić w drugą stronę, skoro już tak bardzo jest to ważne.
2012-09-24 12:04:59 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do WW: Chyba nie czytasz dokładnie tego co napisałem, a łódzkie ulice są w spuściźnie po.... bazie TERYT.
2012-09-24 12:26:29 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do WW: Jakiś czas temu widziałem ulicę o nazwie "Pola", i wcale nie chodziło o Wincentego, tylko o "pola" na których owa powstała. Czyli dopisywanie imion ma jednak jakiś sens.
2012-09-24 12:33:01 (13 lat temu)
WW
 
do pawulon: W jednym mieście raczej nie ma ul. W. Pola i ul. Pola. Ale imiona, jak już wzmiankowałem, nie są tak naprawdę problemem, tylko tytuły. Brak przekonującego uzasadnienia ich egzystencji.
2012-09-24 13:41:06 (13 lat temu)
pawulon
 
do WW: Ja tylko z Tobą się przekomarzam, rządzi Neo i to on podejmie ostateczną decyzję ;)
2012-09-24 13:45:51 (13 lat temu)
W Poznaniu są dwie ulice ....Drzewieckiego :)
I nikomu to nie przeszkadza i nikt sobie czupryny (jak posiada) nie targa :)
Ul. Stefana Drzewieckiego znajduje się za Fortem VII (ul. Polska) dojazd od ul. 5 stycznia .
Ul. Conrada Drzewieckiego znajduje się miedzy ul. Grunwaldzka / Kasztelanów - to właściwie łącznik bez zabudowy .
Aha obie ulice dzieli przysłowiowy rzut kamieniem :))
2012-09-24 15:23:07 (13 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:1
Mam rozumieć z tej dyskusji, że odstępuje się od używania OFICJALNYCH nazw, które można znaleźć w bazie TERYT?
2012-09-24 15:29:33 (13 lat temu)
DARIO. W
 
+1 głosów:1
Poza tym że nie ma już widocznej budki, to reszta pozostała bez zmian
2013-10-18 13:59:48 (12 lat temu)
do DARIO. W: No i zarosło po prawej
2013-10-18 14:37:42 (12 lat temu)
WW
 
Myślę, że zdecydowanie tak.
2012-07-02 21:23:02 (13 lat temu)
Można odnieść wrażenie że ten narożnik był pierwotnie wejściem ?
2012-08-31 13:40:45 (13 lat temu)
WW
 
do jurekpogodno: Zdecydowanie tak
2012-08-31 14:17:05 (13 lat temu)
Port
 
Te zderzaki i kołpaki rosną jak grzyby po deszczu z racji na dziury i garby na jezdni. Z każdego samochodu jadącego po tych dziurach coś odpadnie i mamy szrot prawie w centrum miasta. Powinni tam postawić znak drogowy "wjazd tylko dla czołgów i transporterów opancerzonych" może lufy by im nie poodpadały.
2012-09-21 11:29:50 (13 lat temu)
WW
 
Ulicę czeka wkrótce gruntowna przebudowa, co tłumaczy garby, ale nie brak sprzątania - przecież tam żyją ludzie.
2012-09-21 12:00:34 (13 lat temu)
Amistad
 
Sympatyczny widok na Marysinska 81 i 79. Duzo sie przez ostatnie 35 lat nie zmienilo. Zostal nawet charakterystyczny betonowy plot (miedzy transformatornia a blaszakiem). Widac rowniez jupitery ze stadionu Budowlani. Niezamierzonym efektem byl latajacy czlowiek miedzy oknem 2 i 3 oraz przyczepa campingowa Kabe. Dzisiaj widok ten przeslaniaja rozrosniete drzewa.
2013-01-15 18:07:07 (13 lat temu)
WW
 
Charakterystyczny dla tego okresu sposób układania płyt chodnikowych z odstępami. Nie wiem, czemu to miało służyć - że się przenika zieleń z betonem?
2013-01-15 23:39:07 (13 lat temu)
Bałuciorz
 
+1 głosów:1
Ten dom na przeciwko ma adres 83 i 81
2013-01-16 08:03:00 (13 lat temu)
"latający człowiek" ? jak dobrze się przyjrzeć to dziecko bawiące się na placu, obok rower na którym zapewne przyjechało
2013-12-03 13:00:49 (12 lat temu)
WW
 
Mamik znowu nawiedził Łódź.
2013-08-16 11:57:24 (12 lat temu)
mamik
 
do WW: Powód wizyty to skrót SOAD, koncertowo Łódź bije Wrocław na głowę ;-) Czasu starczyło tylko na cmentarz i Piotrkowską tam i z powrotem. Zauważam pozytywne zmiany w porównaniu z poprzedniem pobytem.
2013-08-16 12:02:14 (12 lat temu)
bolo1910
 
+3 głosów:3
2013-11-13 09:48:56 (12 lat temu)
Bałuciorz
 
+2 głosów:2
do bolo1910: Bolo1910 jak zwykle nie zawiódł
2013-11-13 10:54:55 (12 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: Czyli oba drewniaki rozebrano jeszcze za Niemców:
2013-11-13 11:04:26 (12 lat temu)
jandar
 
do WW: baraki rozebrano, teraz pusta przestrzeń przed dojściem do Obr. Westerplatte
2013-12-02 00:11:55 (12 lat temu)
Srocz gratis
2013-12-01 04:56:19 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
203 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Marysin Doły
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Gogole różanka dwór KAPTUR karpacz karpacz gdańsk, skarpowa jelenia góra jelenia góra dworzec bobolice gdańska łódź Bobolice bobolice boboloice gdańska 61 zwałka zwałka wrocław wrocław Czerniaków rynek duszniki kiełczów Czerniaków salwator plac piastowski 31 Przeczyca Dębica Jasło Jasło Ppieścirogi stare rynek duszniki Salwatorska pieścirogi Hermsdorf Hermsdorf rynek duszniki