26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Tramwaje w Warszawie

1987 - Katastrofa tramwajowa

Dni Transportu Publicznego 2016

Nieużywane torowiska tramwajowe

Pętle i końcówki tramwajowe

Tramwaje serwisowe

Zajezdnie tramwajowe

OBIEKTY - Tramwaje w Warszawie
Więcej (48)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Typ G (Lilpop, Rau i Loewenstein)

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1932
Zlikwidowano: 1944
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Kuba Jastrzębski
 
+1 głosów:1
To samo! To miejsce nie miało nic wspólnego z niemieckim "Nowym Kurjerem Warszawskim", tu była redakcja zamkniętego przez Niemców właśnie "Kuriera Warszawskiego" - zasłużonej warszawskiej gazety, a nie okupacyjnego szmatławca, bo ten był wydawany zupełnie gdzie indziej.
2021-05-21 09:13:38 (5 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Kuba Jastrzębski: Teraz dobrze?
2021-05-21 09:34:43 (5 lat temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
do mamik: Nie do końca dobrze. Datowanie na 1941 do wymiany - foto wykonano nie wcześniej niż pod koniec 1942. Po prawej woz typu F nr 344 na linii "Nur fuer Deutsche", uruchomionej w kwietniu 1942. Po lewej, na linii 19 - prawdziwa rzadkość na fotografiach - jedyny wagon typu G (nr 371), oczywiście po przebudowie w końcu lat 30. na "normalny". W oryginale wyglądał tak Foto jak najbardziej do Tramwajów w Warszawie.
2021-05-21 10:25:16 (5 lat temu)
yani
 
Tyle szczegółów i jeszcze nie rozpoznane? Wygląda, że tramwaj stoi na pętli, a będzie jechać w kierunku Rakowieckiej. Ale plac Krasińskich to chyba nie jest...
2020-12-10 14:17:28 (5 lat temu)
Plac Teatralny chyba z fragmentem kamienicy Petiscusa w tle. To by się zgadzało z miejscem oficjalnej prezentacji tego modelu tramwaju dnia 5 września 1933 r.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2020-12-10 15:13:32 (5 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
To faktycznie plac Teatralny, ale widok w stronę Focha. Kamienica, o ile się nie mylę, miała numer 12 i jest widoczna po prawej stronie na tym zdjęciu:
2020-12-10 16:53:14 (5 lat temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
Prezentacja tego wagonu odbyła się 5 września 1933 na przed Ratuszem. Byl tylko w jednym egzemplarzu. Po dwóch latach go przebudowano na podobieństwo wozów typu F. Stanowił taką wydłużoną wersję typu F.
2020-12-10 17:06:06 (5 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
Współczesny widok z linku fantoma oczywiście nie ma nic wspólnego z ówczesnym - to tak na marginesie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2020-12-11 11:50:02 (5 lat temu)
lipton
 
To tor wewnętrzny pętli na pl. Teatralnym. Prezentacje jedynego wagonu typu G (zdjęcia z krańca na Rakowieckiej też są).
2020-12-20 12:46:56 (5 lat temu)
Przez moment nie mogłem się nadziwić. Zdjęcie znane i rozpoznane lata temu. Aha - świeżo wrzucono z nac. I za to cześć i chwała.
2020-12-20 18:50:08 (5 lat temu)
yani
 
Znacznik.
2021-01-23 16:24:01 (5 lat temu)
yani
 
do zygmunt_ra:
Kamienica Petiscusa moim zdaniem to nie jest. Ale plac Teatralny też rozpatruję.
2020-12-10 16:19:04 (5 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
2020-12-10 18:51:34 (5 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do fantom: Bingo .., nie inaczej. Przy placu Teatralnym wiele budynków nie przetrwało II WŚ, stąd był trochę problem z dokładną identyfikacją,
2020-12-10 23:33:27 (5 lat temu)
yani
 
Za tramwajem widać pętlę albo skręt trakcji.
2021-02-17 11:25:45 (5 lat temu)
roox
 
+1 głosów:1
do yani: Pętla Rakowiecka.
2021-02-17 11:38:13 (5 lat temu)
do roox: Obiekt założony. Potrzebny znacznik na mapie.
2021-02-17 11:50:06 (5 lat temu)
yani
 
do da signa:
Chyba ten obiekt już był, ale pod nową nazwą "Kielecka".
Liczę na ekspertów od komunikacji.
2021-02-17 12:45:00 (5 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
do da signa:
Dobrze mi się wydawało - "Kielecka" to dawniej "Rakowiecka SGGW".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2021-02-17 12:47:10 (5 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do yani: Ok. Posprzątane :)
2021-02-17 12:49:20 (5 lat temu)
yani
 
do da signa:
:))
2021-02-17 12:52:27 (5 lat temu)
mirekjot
 
+4 głosów:4
Doczepy P17 I zmajstrowane z pudeł autobusów to rzadkość na fotografiach, ale wagon motorowy jeszcze rzadszy, bo był tylko jeden taki. To wóz typu G nr 371.
2024-08-22 17:42:39 (rok temu)
yani
 
do mirekjot:
Dopisałem.
2024-08-22 21:11:28 (rok temu)
4 Dyskusje (ostatnia rok temu)
Typ G (Lilpop, Rau i Loewenstein) na innych zdjęciach
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: rzeszów rzeszów Aleja Wyzwolenia Szczecin Szczecin sieniawka emilii plater noteć śluzy noteć park zdrojowy duszniki-zdrój duszniki-zdrój postepowa Opoczno łomża łomża Rynek starego miasta 2 zary zamek Zary mapy Opolska Opolska Zary Mapy Zary mapy narutowicza radom Miechów Miechów szczecin szczecin szczec szczec zamość zamość dolna dolna jaworzno jaworzno