| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Więcej (10)
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kozińce osiedle 13
2614
m
Wisła
Jaz na Wiśle
3716
m
Wisła
Kościół ewangelicko-augsburski ap....
3163
m
Wisła
Chata Szarców
3246
m
Wisła
Diabelskie koło
3306
m
Wisła

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wiadukt kolejowy

Architekci: S. Saski (2 realizacje), T. Mejer (2 realizacje)
Wykonawcy: Janusz Iłłakowicz (1 realizacja), Karol Grelowski (1 realizacja), Ksawery Goryanowicz (2 realizacje)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1931-1933
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
pawulon
 
Wspaniały most ale zaczyna się sypać. Ciekawe kiedy go wyremontują, chyba że nie zdążą bo się wcześniej zawali :(
2009-03-21 00:00:59 (17 lat temu)
Askofer
 
Fajny bo wygląda jak akwedukt . I co zawalił się ?
2022-02-17 12:56:41 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Askofer: Kilka miesięcy temu jeszcze stał .
2022-02-17 13:37:39 (4 lata temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
Lokowałbym bliżej roku 1948. Barierki jeszcze komplecie, a droga w stanie kiepskim. W roku 1955 mamy już równą jezdnię.
2021-11-05 12:37:14 (4 lata temu)
czesil
 
Ale masz kolekcję tego wiaduktu!
2017-03-03 20:55:47 (9 lat temu)
Bronisław Miech
 
+1 głosów:1
do czesil: Jeszcze kilka zdjęć się znajdzie
2017-03-03 21:09:03 (9 lat temu)
Bronisław Miech
 
+3 głosów:3
Bardzo Dobre zdjęcie.
2017-03-06 18:56:33 (9 lat temu)
Bronisław Miech
 
+4 głosów:4
Fotopolanki z Francji.
2017-03-18 19:57:02 (9 lat temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
IC Wisła Głębce - Warszawa, prowadzony przez EP09.
2017-03-23 08:48:33 (9 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Tego nam brakowało!
2018-01-28 18:44:57 (8 lat temu)
vstrone
 
do augiasz: No jest tego tam dużo, ale nie widzę sensu, aby wszystko tu zamieszczać. Tylko tak poglądowo.
2018-01-28 18:55:53 (8 lat temu)
stoik
 
taka że powiem filigranowa budowa tych filarów. mam nieco dziwne skojarzenie z rzymskimi akweduktami.
2025-10-04 22:34:19 (8 miesięcy temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Cenny dokument, tylko zastanawiam się czy to nie jest ten most w Głębcach
2018-12-10 19:25:35 (7 lat temu)
fantom
 
do czesil: Dokładnie ten. Wzgórze w tle to samo:
2018-12-10 19:36:11 (7 lat temu)
do fantom: Tylko z datami coś nie tak. Tam jest 1930-43 i piękny i gotowy a tu 1931 w powijakach.
2018-12-11 22:22:40 (7 lat temu)
fantom
 
do Desperado: Tamta data jest do zmiany. W opisie obiektu jest info kiedy wiadukt powstał.
2018-12-11 22:27:55 (7 lat temu)
stoik
 
+2 głosów:2
dzieło sztuki przedwojennej polskiej szkoły inżynierów. chyba nawet była taka koncepcja, żeby przedłużyć to dalej. miały połączyć się ze Zwardoniem. dosyć utopijna kwestia, zwłaszcza od kiedy Cieszyn nie ma bezpośredniego kolejowego połączenia z Bielskiem. ja nie dożyję tego faktu. ale pomarzyć sobie można. ogólnie to jakaś Spółka skupiła się na tym, żeby zniechęcić potencjalnych podróżnych od podróżowania koleją :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-10-04 18:34:11 (8 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do stoik: Kolej miała być doprowadzona do Istebnej.
2025-10-04 19:34:22 (8 miesięcy temu)
stoik
 
do Jarosław Dubowski: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-10-04 21:13:31 (8 miesięcy temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-10-04 23:30:39 (8 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-10-04 23:49:36 (8 miesięcy temu)
stoik
 
do Jarosław Dubowski: Jarku, ja tylko mówię co wiem. Taka misja.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-10-05 00:06:03 (8 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: nie wiem czy chcesz polemizować z panem Przemysławem Brychem, specjalistą od kolei, ale życzę powodzenia. pozostając z sympatią.
2025-10-05 12:56:09 (8 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: rozmawiamy w sunie o duperelach. a ja ostatnio czytałem o mozaice Bieńka. to są sprawy do rozmów. iż to jest Fotopopolska a nie jakiś Kozaczek.pl. Więcej merytoryki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-10-05 17:05:09 (8 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
20 Dyskusji (ostatnia 8 miesięcy temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: wilanów wilanów rynek duszniki grębów grębów konstatynów Osice Miłocin łódź rynek fabryczny łódź plac katedralny łódź rynek fabryczny częstochowa częstochowa łódź plac szpitalny łódź, plac szpitalny Hoffmanowej 19 Rzeszów łódź, plac szpitalny lotnicze lotnicze traugutta 70 Świętokrzyski urząd wojewódzki traugutta traugutta juchowo sieldce sieldce izabelów Zebrzydowice traugutta 70 zaniemyśl piątkowo złota brama złota złota sztynort