| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Poltegor

2007 - rozbiórka Poltegoru

Widoki z wieżowca Poltegoru

OBIEKTY - Poltegor
Najbliższe obiekty nieistniejące
Krucza 12
56
m
Wrocław
Powstańców Śląskich 87
77
m
Wrocław
Krucza 11
81
m
Wrocław
Baraki
106
m
Wrocław
Gwiaździsta 66
108
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Poltegor

Obiekt obecnie nie istnieje
Biuro architektoniczne: Zofia Szczęsnowicz - Sołowij (1 realizacja)
Architekci: Zenon Nasterski (6 realizacji), Kazimierz Oziewicz (6 realizacji), Zygmunt Dmowski (1 realizacja)
Zbudowano: 1974-1982
Zlikwidowano: 2007
Dawniej: Biurowiec Zjednoczenia Przemysłu Węgla Brunatnego
Początki wrocławskiego Poltegoru datowane są na rok 1963 kiedy pojawiły się pierwsze projekty zagospodarowania tej działki przy ulicy Powstańców Śląskich. Pierwotny projekt autorstwa Zygmunta Dmowskiego, Kazimierza Oziewicza i Zenona Nasterskiego przewidywał budowę 24 piętrowego wieżowca w tym miejscu w komplecie z niskim pawilonem w przyziemiu. Kolejnym projektem był plan opracowany przez Alinę Kosecką i Waldemara Hinca z Warszawy przewidujący podział bryły budynku na kilka dostępnych także dla mieszkańców Wrocławia połączonych salami, kinami i basenem. Planowano także taras rekreacyjny. Żaden z tych projektów nie doczekał realizacji a na poważnie do tematu wrócono w 1968 roku zlecając projekt i realizację zespołowi pod przewodnictwem Zofii Szczęsnowicz-Sołowij.
więcej
Poltegor uwieczniony na filmach w latach 2006 - 2007
dodano: 2010-09-18, autor: Neo[EZN]
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia1234następna
mar
 
Ale się tu zmieniło.
2012-12-12 19:31:00 (13 lat temu)
Kavikvs
 
+2 głosów:2
Zrobimy, zrobimy. Wystarczy trochę fotoszopa, czasu i chęci. A z hydrala wywalili bo mają już pewnie dużo Poltegora.
2011-01-08 00:51:33 (15 lat temu)
A tutaj jest mile widziany - obiekt i autor.
2011-01-08 02:09:21 (15 lat temu)
Skwarkson1680
 
+1 głosów:7
Knot.
2012-03-25 16:51:27 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do Skwarkson1680: Popatrz na swoje, które robione w dzień są gorszej jakości niż to robione po zmroku. Zanim napiszesz "knot", podrasuj swój warsztat, bo teraz brzmi to co najmniej niestosownie.
2012-03-25 17:17:34 (14 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Skwarkson1680: Knot ale za to historyczny. Spróbuj zrobić lepsze z takim samym widokiem.
2012-03-25 19:00:17 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Do zdjęć sprzed 10 lat przykładamy jednak inną miarę niż do współczesnych. Możliwości sprzętowe o niebo wyższe, a umiejętności też wzrosły. Ktoś tu nieładnie zagrywa, proponuję radykalne cięcie dla higieny:). Jak to w sadzie na wiosnę.
2012-03-25 19:06:45 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Co przez to rozumiesz?
2012-03-25 19:08:07 (14 lat temu)
† Yanek
 
+3 głosów:3
do pawulon: No właśnie, bo nawet w ogrodzie miejsca cięcia smaruje się maścią ;)
2012-03-25 19:09:54 (14 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
Radykalnie przycięto dla higieny :)
2012-03-25 19:41:32 (14 lat temu)
zuf
 
O ja pierdziu! Jakieś łajby u dołu zdjęcia. Galeriowiec w budowie... Ehhh..
2011-01-28 23:32:09 (15 lat temu)
zuf
 
Katedra bez hełmów!
2011-01-28 23:33:16 (15 lat temu)
Znajdzie się miejsce Piter - w zasadzie można napisać, że mamy nieskończenie wielką pojemność dysku bo zmieści się na nim kilka milionów zdjęć a zanim zrobimy te kilka milionów zdjęć i wrzucimy na stronę to zdążymy dokupić nowy ;) A samo zdjęcie to już historia - moje nocne też musiałem opublikować drugi raz - - wiem, że to nic pięknego ale to już historia.
2011-02-26 23:43:28 (15 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2011-02-27 00:03:40 (15 lat temu)
Tia. Gdyby to tak zniknęło i nie byłoby nic w zamian to mógłby się człowiek zdenerwować a tak oddaliśmy \"drapacza chmur\" a dostajemy jeszcze większego :)
2011-02-26 23:45:36 (15 lat temu)
No tak nie mam ani jednego zdjątka tego nowego....przewodnika.No cóż,niektórzy krytykują,plują na stare...Jakie nowe jest ? Z mojego okna tło znajome,więc teraz ja tylko obserwator bierny ...
2011-02-26 23:53:31 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
Jakoś nie mogę zlokalizować budynku po lewej ?
2011-02-27 10:08:58 (15 lat temu)
2011-02-27 10:09:57 (15 lat temu)
Julo
 
do Neo[EZN]: To nie ten, to jest budynek na Grabskiego, przypuszczam że nr 2 sfotografowany z okna nru 4 lub 6; trochę widać miejscową zabudowę na skraju zdjęcia numeru 1-5
2011-02-27 10:30:11 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
do Julo: Dzięki :)
2011-02-27 12:05:05 (15 lat temu)
Julo
 
do ZPKSoft: Dziś zrobiłem jeszcze jedno zdjęcie, na którym widać ten narożnik bloku przy Grabskiego:
2011-02-27 15:10:41 (15 lat temu)
Sorki byłem winien jeszcze opisy - co poza.Julo - wierny druh tych okolic jak zwykle sprawę rozwiązał.Piękne dzięki Wam Wszystkim :)))
2011-02-27 19:21:44 (15 lat temu)
Na tym zdjęciu po ćwiczeniach jest data 2006 rok, a na tym w czasie ćwiczeń 2007 rok!?!
2012-09-20 07:56:42 (13 lat temu)
do † KazimierzP: Wogóle to dziwne - dane z EXIFa na fotce z linka to: 2005.07.24, a pod samą fotką inne. Sprawdziłem zgodność swoich fotek wykonanych z okna balkonowego. Ćwiczenia i koncert zespołu IRA odbyły się 01.06.07, fotka Esski powinna być w takim razie z 10.06.07 :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2012-09-20 08:20:48 (13 lat temu)
Julo
 
Z premedytacją wsadziłem swoją pełnowymiarową (6948x1695px, 3MB) panoramkę sprzed sześciu lat. Jeśli Neo uzna, że za bardzo mu serwer obciąża - trudno, tnijcie! Ale pamiętajcie, że jak już stanie Sky Tower, to taka sama panorama wyglądać już będzie inaczej...
2011-06-21 21:50:23 (15 lat temu)
Rozmiar panoramy, dla mnie, jedynie słuszny. Choć obcięłabym nieco nieba. Warto było skorzystać z narzędzia, jakim są notki. Mogłeś to literki nanieść jako notki. Można oglądać zdjęcie z literkami lub bez. A poza tym pozwala to precyzyjnie oznaczyć obiekt.
2011-06-21 22:17:26 (15 lat temu)
Julo
 
do Danuta B.: Panoramę zmontowałem sześć lat temu do Wikipedii, wówczas także i tam nie funkcjonowało narzędzie notek, więc zrobiłem tak, jak to było technicznie wówczas możliwe. Fakt: nieba jest za dużo pikseli kwadratowych, ale wydaje mi się, że panorama raczej powinna być zrównoważona: poziomy, tj. horyzonalny, to dość oczywiste ;-) horyzont w pobliżu połowy kadru.
2011-06-21 22:30:05 (15 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
Wiele ciekawych rzeczy ukrywa się w szufladach naszych szkolnych znajomych ;-)
2012-02-06 18:35:37 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do mamik: Warto chodzić na spotkania "naszej klasy". Ja też kilka takich dodałam.
2012-02-06 19:12:43 (14 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
Klimatyczne...
2012-02-06 19:44:42 (14 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Papier Kodak!
2012-02-06 19:46:42 (14 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+2 głosów:2
do mamik: wolę soczyste socjalistyczne ORWO :-)
2012-02-06 19:47:44 (14 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do bonczek_hydroforgroup:
2012-02-06 20:00:37 (14 lat temu)
† Yanek
 
+2 głosów:2
do bonczek_hydroforgroup: To prawda, żaden producent foto nie potrafił tak zamienicie połączyć fioletu z brązem i z nutą zieleni.
2012-02-06 20:22:40 (14 lat temu)
... i tak tworzysz historię miasta. Szóstka :)
2012-09-08 19:07:38 (13 lat temu)
pawulon
 
A co to za UFO na niebie? ;)
2012-09-08 22:48:00 (13 lat temu)
esski
 
UFO?.. muszę poprawić, zapewne efekty sklejania wylazły miast bokiem to górą wypłynęły.
2012-09-08 22:50:48 (13 lat temu)
pawulon
 
do esski : :))
2012-09-08 23:02:49 (13 lat temu)
mar
 
do pawulon: To są samoloty eskortujące esskiego :)
2012-09-08 23:05:37 (13 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
Poprawione.
2012-09-08 23:13:42 (13 lat temu)
pawulon
 
do mar: Takie jakieś futurystyczne, pewnie hamerykanckie ;))
2012-09-08 23:14:36 (13 lat temu)
mar
 
do pawulon: no :)
2012-09-08 23:16:40 (13 lat temu)
pawulon
 
do esski : A co zżarło lewy dolny róg?
2012-09-08 23:17:34 (13 lat temu)
mar
 
do pawulon: UFO!
2012-09-08 23:18:04 (13 lat temu)
esski
 
do pawulon: Jak napisałem. Jest to sklejka, nie udało mi się z tym narożnikiem, gdybym go wyrównał, to poleciałbym albo z szerokiem pasem na dole albo z szerokiem bokiem. Mogę wyciąć... Photoshop wszystko przyjmie/wytnie, ale wszystkiego nie poprawi.
2012-09-08 23:25:21 (13 lat temu)
pawulon
 
do esski : Spróbuj zrobić panoramkę na innych ustawieniach w Photoshopie. Też mi czasem takie cuda wychodziły ale po zmianie ustawień już było ok.
2012-09-08 23:32:52 (13 lat temu)
Dodałem znacznik...
2012-11-09 20:47:59 (13 lat temu)
Pokaż na mapie
34 Dyskusji (ostatnia 13 lat temu)
Na pierwszym planie moja licealna koleżanka z ojcem, na drugim Poltegor w trakcie budowy, widok z tarasu przed wejściem do pawilonu na placu Hirszfelda wido...
Poltegor, widok z ul. Kruczej.
1968
-
1969
1968
-
1973
1969
-
1974
1973
-
1975
1973
-
1975
1973
-
1975
1973
-
1976
1975
-
1977
1976
-
1978
1977
-
1978
Poltegor na innych zdjęciach
1962
-
1986
1962
-
2003
2002
-
2005
2005
-
2007
2006
-
2007
Poltegor - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Zabrze, Lenartowicza KOLUMNA ZYGMUNTA dąbrówno panewnicka stare bogaczowice Ustka Ustka strzelin rynek warszawa warszawa niechcice bytom bytom kadzielnia kadzielnia Pszczyna Pszczyna kadzielnia kadzielnia Tygodnik Ciechanowski kolberg kolberg Tygodnik Ciechanowski kadzielnia kadzielnia Tygodnik Ciechanowski skoczów wrocław wrocław libiąż oświęcim 1939 oświęcim oświęcim oświęcim oświęcim