| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Ulica Sztabowa

Dawniej: Menzel Strasse, Göring Strasse
Ulica Sztabowa w pozostałych artykułach:
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1617następna
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
Jasny budynek uroczyście przekazano do eksploatacji w dniu 24 X 1970 w obecności premiera Piotra Jaroszewicza. Koszt 60 mln złotych w tym 30 na wyposażenie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-01-08 17:01:14 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+8 głosów:8
Szanowni Fotopolanie, pod tą stara fotką pozwolę sobie złożyć życzenia. Niech ten świąteczny czas wprowadzi do Waszego życia spokój, harmonię oraz radość, a w domach niech zagości prawdziwie rodzinna atmosfera pełna ciepła i czułości. Aby zdrowie towarzyszyło Wam przez czas Wielkiejnocy i zostało na długie lata, bo przecież ktoś musi zasilać Fotopolskę ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2022-04-16 15:54:38 (4 lata temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Nawzajem, wszystkiego najlepszego dla Was i wszystkich Fotopolan. Wesołych Świąt!
2022-04-16 16:13:50 (4 lata temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
Friebeberg to park przy obecnej ul. Sztabowej
2014-06-23 21:17:03 (11 lat temu)
do labeo7: Tak jest - zastanawiam się jednak w którym dokładnie miejscu stała ta stacja bo może to np. poprzednik tej która stała na rogu Wiśniowej i Powstańców Śląskich.
2014-06-23 21:25:10 (11 lat temu)
labeo7
 
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: Ten duży budynek z prawej to może być Etablissement Friebeberg . Bardzo podobny wzorek na ścianie u góry. A na tym zdjęciu widać stacje :)
2014-06-23 21:42:29 (11 lat temu)
do labeo7: Racja, już zakładam jej obiekt :)
2014-06-23 21:46:07 (11 lat temu)
Rewelacja :) A mi się wydawało że o tym miejscu wiedziałem wszystko...
2014-06-23 23:14:36 (11 lat temu)
do Marek Kuliński: To tak jak ja... przez chwilę poczułem się jak 10 lat temu kiedy odkrywało się wspólnie nieznane zakątki Wrocławia :)
2014-06-23 23:17:40 (11 lat temu)
do Marek Kuliński: Z tego planu wynika, że ten budynek powstał wraz z budynkiem etablissement lub w podobnym okresie - między 1881 a 1890 rokiem - oczywiście nie jako stacja benzynowa tylko być może jakiś budynek gospodarczy? Być może to pierwotnie była wiata - widać go na starych zdjęciach ale bardzo słabo i nie łączył się bezpośrednio z budynkiem restauracji.
2014-06-23 23:22:09 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Na mapie kształt jest już dokładnie jak na zdjęciu. Ciekawe gdzie były zbiorniki. Wkopane? O marce DAPOLIN (spółka niemiecko-amerykańska)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dop.
2014-06-23 23:31:35 (11 lat temu)
do Marek Kuliński: Może jakiś fachowiec będzie wiedział czy w tych latach budowano podziemne zbiorniki czy zdarzało się, że paliwo gromadzono w sąsiednim budynku? Jeżeli były podziemne zbiorniki to ciekawe czy są do tej pory pod ziemią?
2014-06-23 23:39:08 (11 lat temu)
Marek Potocki
 
+4 głosów:4
do Marek Kuliński: Ale teraz staje się jasne, czemu w tym miejscu powstała plackarnia i smażalnia frytek. :)
2014-06-23 23:48:19 (11 lat temu)
Datowanie można zawęzić do 1930-1938 ( w latach 1937-38 marka DAPOLIN została przekształcona w ESSO )
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dop.
2014-06-23 23:51:46 (11 lat temu)
do Marek Kuliński: Ktoś już ładnie zawęził, lata 30. jak najbardziej pasują - motocykl ma dosyć długą tablicę rejestracyjną, zapewne już z sześcioma cyframi.
2014-06-23 23:54:52 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: To ja :) Teraz próbowałem szukać w addressbuchu z 1935 ale już padam więc może następnym razem...
2014-06-24 00:06:22 (11 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Już w czerwcu 1931 marka Dapolin została zastąpiona przez Standard Benzin.
2025-06-09 17:50:26 (rok temu)
Licho
 
Przydałoby sie dopisać i do tego banku w Katowicach. Ktoś wie jaki to budynek?
2022-05-05 16:42:35 (4 lata temu)
max
 
+2 głosów:2
2022-05-05 18:22:35 (4 lata temu)
labeo7
 
do max: Dałem znacznik.
2022-05-06 00:08:34 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
Która z tych ulic to Wiśniowa ?
2015-09-24 22:49:08 (10 lat temu)
esski
 
do ZPKSoft: od lewej strony, Na dole masz NeudorfStr,u góry Hohenzollern St
2015-09-24 23:56:14 (10 lat temu)
Licho
 
do esski : A Sztabowa jeszcze bez nazwy, opisana jako „Neue Straße”.
2023-05-06 18:08:25 (3 lata temu)
max
 
+1 głosów:1
Pora tam polatać bo się dzieje ... :)
2024-02-02 07:35:17 (2 lata temu)
Columba livia
 
+1 głosów:1
do max: ... a najnowszy sprzęt właśnie wczoraj wyruszył w drogę do serwisu w Szombathely :( Popsuła się ostrość zdjęć, co (trochę) widać na tych ostatnich z Braniborskiej. Są na szczęście jeszcze dwa starsze egzemplarze na taką "czarną godzinę" tylko trzeba czekać na okno pogodowe :)
2024-02-02 09:07:17 (2 lata temu)
Columba livia
 
+2 głosów:2
do Columba livia: No i fruwadło dzisiaj ma przynieść kurier (niezły czas przesyłki - wczoraj wysłali z Węgier) a jutro pogoda dobra więc może będą świeże zdjęcia :)
2024-02-09 10:01:11 (2 lata temu)
Columba livia
 
+1 głosów:1
do Columba livia: I przyszło - cały sprzęt wymienili (ma inny numer seryjny niż poprzedni) - przyszedł w nowym opakowaniu a napisali że wymienili tylko obiektyw i gimbal :) Ale porządna firma, no to jutro przelot nad Wiśniową.
2024-02-09 14:33:51 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
O dziwo lukarny są nabytkiem powojennym, wcześniej były tu okna .
2023-04-25 20:21:43 (3 lata temu)
Licho
 
do ZPKSoft: Bardzo o dziwo, bo powojenne lukarny raczej bardzo proste w formie były.
2023-04-25 23:25:38 (3 lata temu)
mamik
 
+3 głosów:3
ISO 3200 to nie jest za wysoka czułość na dzienne światło? Chyba przez to zdjecie wyszło lekko nieostre i po powiększeniu wygląda jak zrobione telefonem. Dla przypomnienia
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2023-06-07 09:33:43 (3 lata temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do mamik: Myślę, że przeceniasz ilość światła 9 minut przed zachodem słońca.
2023-06-07 14:00:54 (3 lata temu)
maj
 
+2 głosów:2
do Licho: Zdaje się że nie widzisz co "robisz"
2023-06-07 17:43:00 (3 lata temu)
max
 
+1 głosów:1
2024-02-10 18:07:03 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
US Krzyki ?
2025-01-23 20:42:20 (rok temu)
do ZPKSoft: Ciekawy trop... może nawet właściwy.
2025-01-23 20:57:14 (rok temu)
labeo7
 
do ZPKSoft: Przypisałem. Dla mnie wszystko się zgadza
2025-01-24 18:47:21 (rok temu)
Pokaż na mapie
165 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Zdjęcie skweru na rogu Sztabowej i Powstańców Śląskich. Widać kawałek dobrze znanej okolicznym mieszkańcom plackarni. Zdjęcie fatalne, ale ma wartość dokumen...
Widok na ul. Sztabową na wysokości kościoła św. Augustyna. Na pierwszym planie dostawa do sklepu "Żabka" znajdującego się w budynku nr 76.
1907
-
1938
1907
-
1945
1945
-
1945
1945
-
1964
1958
-
1964
4
1965-1970
1965
-
2003
1965
-
2005
2004
-
2005
2005
-
2006
2005
-
2006
Ulica Sztabowa na innych zdjęciach
1925
-
1947
1925
-
2005
2005
-
2005
2005
-
2006
2005
-
2006
2012
-
2014
2012
-
2014
Ulica Sztabowa - obiekty i wydarzenia
73 74
103
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy