| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.da signa
41
2.ZPKSoft
23
3.piotr brzezina
20
4.Nemezis
19
5.4elza
18
6.Antoni Piotr Korzeniewski
17
7.Przemo375
15
8.Bogdan JS
12
9.Ewqa100
10
10.Jac64
10
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
1.Antoni Piotr Korzeniewski
36
2.Desperado
24
3.4elza
20
4.mar
17
5.Ewqa100
17
6.Cristoforo
16
7.Dana
16
8.ireneusz1966
15
9.da signa
15
10.Wiesław Smyk
14
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.Neo[EZN]
141
2.Bogdan JS
65
3.ireneusz1966
38
4.vetinari
28
5.Jazzek
20
6.sawickimarcin
16
7.ZPKSoft
13
8.Fonik1
12
9.piotr brzezina
8
10.Rafał Eckiert (Beuther)
4
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość
1.Marek W
1826
2.Joanna Syrenka
1571
3.Bogdan JS
1438
4.vetinari
1384
5.cm
1142
6.Wacław Grabkowski
1067
7.Tomiko
1049
8.ireneusz1966
1041
9.chrzan233
951
10. legion
948

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...181182183184185186187188189190191...3183931840następna
Nowy Targ 15-21
Wrocław
Neo[EZN]
Plac targowy? - taką funkcje pełnił ten plac w tamtych latach?
2014-07-27 11:15:55 (11 lat temu)
ZPKSoft
+3 głosów:3
do Dariusz Łukasik: Funkcja targowa była przed wojną i po wojnie do czasu uruchomienia hali targowej gdzieś ok. 1965 r. Było to stałe miejsce zakupów mojej mamy, ja jechałam w wózku na targ a wracałam już na piechotę, bo wózek był załadowany zakupami, czasem nawet z żywą kaczką :)
2014-07-27 11:27:31 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Targ został wg Wikipedii przeniesiony na Krakowską w roku 1963. A tu chyba ciut wczesne datowanie, do rozpracowania.
2021-01-08 16:37:42 (5 lat temu)
ZPKSoft
+1 głosów:1
do Jazzek: Ta, sprzedaż z wozów i częściowo w budach oraz żywe zwierzęta (kury, kaczki) przeniesiono na Krakowską ale ok. 1965 uruchomiono handel w Hali Targowej przy Piaskowej. Kupowało się tam m.in. jaja, ubity drób czy warzywa. Stoisko z kaszą gryczaną itp. było i nadal jest przy wejściu wschodnim.
2021-01-08 16:50:14 (5 lat temu)
Nigdzie nie wypatrzyłem zadnej Baby Jagi z pijawkami.
2021-01-08 19:00:39 (5 lat temu)
ZPKSoft
+1 głosów:1
do Dürgoy Marcin : Baby z pijawkami zawsze stały przed zachodnim wejściem do Hali Targowej na Piaskowej. A wcześniej na Nowym Targu - nie pamiętam.
2021-01-08 19:40:52 (5 lat temu)
Datowanie lekko w górę (1961-63, za Encyklopedią Wrocławia).
2026-05-22 09:56:14 (miesiąc temu)
Widokówki z Barkowa
Barkowo
labeo7
Dana
+1 głosów:1
Widokówki zgrupowałam w jednym miejscu. Budynek ze sklepem z górnego zdjęcia widać też na pocztówce (w górnym lewym rogu) Ale chyba już nie istnieje albo został znacząco przebudowany,
2026-05-22 09:47:17 (miesiąc temu)
Dworzec kolejowy
Wejherowo (Wejrowò)
elot360
elot360
+1 głosów:1
Utworzenie obiektu "autobusy w Wejherowie" albo coś podobnego, bardzo proszę 👉👈🥺
2026-05-22 00:56:18 (miesiąc temu)
blaggio.
+1 głosów:1
do elot360: Już dodałem. ;-)
2026-05-22 09:30:25 (miesiąc temu)
Zamknięta 4-5
Gdańsk
esski
Tak, to Nowy Port, a dokładniej kwartał ulic Oliwskiej, Zamkniętej, Na Zaspę i Władysława IV. Nie wiem co to za budynek na planie i czy został wybudowany ale w tym miejscu obecnie znajduje się biurowiec Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA (54.400188, 18.677276).
2017-06-25 19:59:23 (8 lat temu)
Zgodnie z traktatem wersalskim, własność państwowa Rzeszy Niemieckiej na terenie Wolnego Miasta Gdańska podlegała podziałowi między Polskę a Wolne Miasto (o szczegółach decydowali przedstawiciele Ententy). Tutaj mamy jedną z takich posesji, i planik wybudowania na niej jakiegoś "Sailors Home" pod zarządem Rady Portu i Dróg Wodnych Gdańska. Z późniejszych planów wynika, że obiekt na takim jak powyżej obrysie został zbudowany, ale nie przetrwał II wojny światowej.
2026-05-22 09:25:48 (miesiąc temu)
Mapy i plany - mazowieckie
McAron
O jakie Czechy tutaj chodzi?
2014-01-07 09:59:42 (12 lat temu)
do McAron: Może te:

HUTA SZKŁA "CZECHY" S.A.
08-440 Pilawa, pow. Garwolin
Trąbki, ul. Osadnicza 8

2014-01-07 11:09:05 (12 lat temu)
Dzięki. Myślałem, że to miejscowość a nie nazwa własna firmy.
2014-01-07 13:49:17 (12 lat temu)
Dana
+1 głosów:1
Podmiana, wpisanie autora, przypisanie do map Garwolina oraz woj. mazowieckiego, znaczniki na kosciele i pałacu Kickich. Można nieco poprawić opis; jest to mapa powiatu garwolińskiego guberni siedleckiej z Atlasu geograficznego ilustrowanego Królestwa Polskiego, Warszawa 1907, wyd. J. M. Bazewicz., dolny obrazek po prawej to nie stacja w doświadczalna Sobieszynie-Brzozowej, lecz pałac Kickich w Sobieszowie (Kajetan hr. Kicki był fundatorem szkoły rolniczej i znajdującej się przy niej stacji doświadczalnej).
2026-05-22 08:48:16 (miesiąc temu)
polskup
+2 głosów:2
do McAron: Ale nazwa firmy pochodzi od nazwy miejscowości, konkretnie części wsi. Mamy w Polsce 13 Czech, w tym 6 wsi i 7 części wsi.
2026-05-22 09:16:51 (miesiąc temu)
Sosnowieckie kolaże
Sosnowiec
4elza
Dodaj do daty jakieś 35 lat
2026-05-22 07:26:10 (miesiąc temu)
do Woj11: Jestem w trakcie opracowywania tych zdjęć, wpisałam cokolwiek i stopniowo koryguję. Daj chwilę...
2026-05-22 07:33:24 (miesiąc temu)
do 4elza: Spoko :)
2026-05-22 07:34:53 (miesiąc temu)
Kopalnia Węgla Kamiennego „Juliusz”
Sosnowiec
mir242
2024-12-22 07:50:41 (rok temu)
Eugeniusz S.
+1 głosów:1
do 4elza: To były dwie kopalnie połączone w1938 roku w jedną całość pod nawą Kazimierz - Juliusz z dwoma rejonami wydobywczymi..
2024-12-22 11:57:14 (rok temu)
Wymiana, uściślenie datowania.
2026-05-22 07:07:38 (miesiąc temu)
Wnętrza
Sosnowiec
mir242
Potrzebne są obydwa?, wprawdzie różnią się kolorystyką, ale zasadniczo to samo:
2026-05-22 06:45:31 (miesiąc temu)
Nowe Łazienki Parowe
Kraków
4elza
Mamy inny obiekt ze znacznikiem:
2026-05-21 11:42:03 (miesiąc temu)
do Krzyś_: Uporządkowałam - uzupełniłam opis, skorygowałam nazwę i usunęłam zdublowany obiekt.
2026-05-22 06:35:08 (miesiąc temu)
Stary Targ 14
Cieszyn
vetinari
stoik
 
oczywiście istnieje w Cieszynie coś w rodzaju Cechów. od Średniowiecza. z tego azali powodu istnieje Izba Rzemiosła. Nie chciałem tego niepotrzebnie mówić. Ale Cieszyn był znany z rozmaitych cechów rzemieślniczych. Jakby co to pytajcie szefa. Nie czuję się wyrocznią. Ale najlepsze kanapki robią się nieopodal u mnie na ulicy Słonecznej. A Ci którzy się tu próbują wypowiadać to w zasadzie nic nie wiedzą; Pierniczenie o Szopenie. Mówiąc o kanapce cieszyńskiej. W tym czuję się ekspertem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-05-18 12:38:34 (miesiąc temu)
stoik
 
do stoik: wiecie co. historia z kanapkami cieszyńskimi nie jest do końca potwierdzona. że my im Prince Polo a oni nam śledzie. istniała taka pogłoska,ale żadem naoczny świadek mi tego nie potwierdził. a ja podaję tylko prawdziwe fakty.
2026-05-18 13:03:50 (miesiąc temu)
Budynek na rogu: jeśli powiększyć zdjęcie, to na samej górze, pod okrągłym malutkim oknem strychowym, centralnie na środku dumnie wystaje metalowy uchwyt, zaczep do naciągu trakcji tramwajowej. Dziś już chyba zdemontowany, co wnoszę po analizie najnowszych zdjęć tego domu na FP
2026-05-19 21:37:09 (miesiąc temu)
do Stenek: Jest do tej pory
2026-05-19 21:39:56 (miesiąc temu)
do vetinari: no właśnie TO ZDJĘCIE mnie NIE przekonuje, bo tu absolutnie z tego widoku NIE widać na nim tego elementu, widać tylko samą nakrętkę, jedynie widok z boku mógłby potwierdzić, że ten uchwyt nadal tam jest, cały i zdrowy :-)
2026-05-20 23:01:32 (miesiąc temu)
stoik
 
Co oznacza napis Dom Rzemiosła. Nieco to może staromodne ale ogólnie spotykali się tam przedstawiciele cechów. Dawna tradycja rzemieślnicza. Dawniej - uczeń musiał udać się do innych mistrzów, a kiedy wrócił - wobec zgromadzenia - zdawał egzamin mistrzowski. A wtedy kiedy udowodnił swój kunszt, mógł uczyć kolejnych. I tak oto fach przechodził poprzez wieki.
2026-05-21 23:56:01 (miesiąc temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-05-22 00:00:32 (miesiąc temu)
stoik
 
do Stenek: mnie tu ostatnio już nic nie przekonuje.
2026-05-22 01:25:24 (miesiąc temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...181182183184185186187188189190191...3183931840następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: bydgoszcz bydgoszcz osiedle latawiec Raszowa Zakrzówek Radom Radom Radom Radom Warszawa osiedle latawiec Wierzbna brinnitz ESTAKADA brzostek cmentarz 218 cmentarz 221 skoczni cmentarz 222 cmentarz 221 stawiki krauterweg kiełczowska wieluń osiedle wieluń wyszysńskiego wieluń wyszysńskiego wieluń wieluń piekary śląskie cmentarz 220 piekary śląskie brzyska cmentarz 217 zręczyce de niro cmentarz 219