| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.da signa
51
2.Przemo375
27
3.ZPKSoft
23
4.morganghost
22
5.piotr brzezina
21
6.Nemezis
19
7.4elza
18
8.Antoni Piotr Korzeniewski
17
9.ireneusz1966
13
10.Bogdan JS
12
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
1.Antoni Piotr Korzeniewski
36
2.4elza
25
3.Desperado
24
4.mar
21
5.Ewqa100
21
6.Dana
20
7.Cristoforo
18
8.esski
18
9.Wiesław Smyk
16
10.da signa
16
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.Neo[EZN]
141
2.Bogdan JS
65
3.ireneusz1966
38
4.vetinari
28
5.Jazzek
20
6.sawickimarcin
16
7.ZPKSoft
13
8.Fonik1
12
9.piotr brzezina
8
10.chrzan233
5
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość
1.Marek W
1826
2.Joanna Syrenka
1571
3.Bogdan JS
1438
4.vetinari
1384
5.cm
1142
6.Wacław Grabkowski
1067
7.Tomiko
1049
8.ireneusz1966
1041
9.chrzan233
952
10. legion
948

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...185186187188189190191192193194195...3184031841następna
Wolf & Oak Distillery
Konary
ZPKSoft
vetinari
+1 głosów:1
Arek ???
2026-05-21 17:32:25 (miesiąc temu)
ZPKSoft
+1 głosów:1
do vetinari: Oczywiście ;-)
2026-05-21 20:29:48 (miesiąc temu)
vetinari
+1 głosów:1
do ZPKSoft: ☺☺☺ doeditowalem ☺
2026-05-21 20:34:00 (miesiąc temu)
Nieistniejący odcinek ul. Okulickiego
Sosnowiec
4elza
Nasyp kolejowy, to zapewne okolice Traugutta, Okulickiego, Kujawska i S1
2026-05-20 09:17:48 (miesiąc temu)
do Banita: Upadowa Niwecka była w jej początkowym okresie istnienia obiektem związanym z Kopalnią „Barbara"...
Tu są informacje:

później się tym zajmę.
2026-05-20 13:03:05 (miesiąc temu)
do 4elza: "Wracając do tytułowego obiektu, „Upadowa Niwecka” zlokalizowana była przy ulicy Kujawskiej (brak numeracji). Tuż za wiaduktem drogi ekspresowej S1."
Czyli łuk torowiska ze zdjęcia się zgadza z lokalizacją
2026-05-20 15:22:31 (miesiąc temu)
do Banita: Zrobiłem obiekt kopalni i osadziłem na mapie wraz ze znacznikiem miejsca wykonania zdjęcia - z nasypu kolejowego.
Na zdjęciu droga, przedłużenie ul. Okulickiego, przy której była kopalnia. Po prawej widać lokomotywę wąskotorówki prowadzącej od ówczesnej kopalni Józef (Niwka-Modrzejów) na teren tej kopalni. Być może fotograf stał na wiadukcie, pod którym przebiegał tor kolejki.
2026-05-20 22:00:10 (miesiąc temu)
do blaggio.: W dużym stopniu się zgadzam.
W tym miejscu po bokach jest nasyp. Był tu most kolejowy. Ta linia kolejowa łączyła się od północnej strony kopalni Klimontów i przebiegała nad torowiskiem widocznym na zdjęciu kolejnym mostem - drzewa z lewej i z prawej rosną na nasypie.
Nasyp jak widać z S1 dość wysoki.
Od naroża tego budynku po południowej stronie Kujawskiego stały cztery domy a po północnej tylko jeden. Ten jeden i pierwsze trzy od strony Okulickiego zostały wyburzone. Przetrwał tylko czwarty Kujawska 6 .
Z numerem 4 i 2 wyburzone a pierwszy mógł być przypisany do Okulickiego.
Jest na lotniczym widoczny jeszcze jeden budynek - Kujawska 3, obecnie sklejony z Kujawska 7A i myślę że Kujawska 3 jest widoczny przy prawej krawędzi zdjęcia. Obecnie zalesione z perspektywy fotografa a z drugiej strony prezentuje się tak
Zatem zdjęcie wykonane z nasypu kolejowego.
Wnioskować można, że albo Kopalnia Upadowa istniała pod S1 albo na terenie tej zabudowy
Nie wykluczam, że murowany budynek po środku tej kopalni stoi do dziś
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Ostatnie zdanie
2026-05-20 23:14:54 (miesiąc temu)
4elza
+1 głosów:1
Dziękuję.
2026-05-21 06:48:40 (miesiąc temu)
blaggio.
+1 głosów:1
do Banita: Obiekt nazwałem tak, choć z artykułu wynika, że upadowa pierwotnie wchodziła w skład kopalni "Barbara". W zasadzie upadowa to w pewnym sensie odpowiednik szybu. W większych kopalniach było kilka szybów wydobywczych, mimo że pod ziemią mogły one być połączone ze sobą na niektórych poziomach. Tu Upadowa Niwecka była raczej samodzielną jednostką tej kopalni, a później jej obszar wydobywczy znalazła się w obrębie innych kopalni, stąd żeby nie komplikować nazwałem ja kopalnią.
Teren obejmujący zabudowę na powierzchni (tę ze zdjęcia) nie znajdował się pod S1. Był tam, gdzie zaznaczyłem go na mapie. Nie czytałem wcześniej z braku czasu zalinkowanego artykułu, a dopiero zrobiłem to dziś. Znacznik wrysowałem w oparciu o dokładną mapę Zagłębia Dąbrowskiego z połowy lat 20. Tzw. punktem odniesienia była droga, w artykule wymieniona jako droga z Klimontowa do Bobrka, pokazana na tej mapie, a której działka nadal jest widoczna na mapach geodezyjnych (także na Geoportalu). Dla jasności naniosłem ją na mapę i nazwałem, jak widać, bo do czasu budowy Wschodniej Obwodnicy GOP (obecna S1) odcinek ten musiał być fragmentem ul. Okulickiego (9 Maja), przynajmniej do toru kolejowego, i nieistniejąca zabudowa po jej zachodniej stronie, jak i obiekty w miejscu upadowej obecnie bez adresu też. Ale pociągnąłem ją aż do Klimontowa dla pokazania, skąd prowadziła. A tak na marginesie, ta posesja wg Geoportalu bez adresu może jednak mieć jakiś adres przy Kujawskiej, bo na Targeo wpisanych jest tam w pobliżu kilka adresów o nr od 25 do 33.
2026-05-21 20:33:46 (miesiąc temu)
Blok TBS
Kietrz
Petrus
da signa
+1 głosów:1
Założyłam nowy obiekt. Z badaniami archeologicznymi już nie mający nic wspólnego:)
2026-05-21 20:29:22 (miesiąc temu)
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Bydgoszcz
Dürgoy Marcin
Bydgoszcz. Ogród Botaniczny UKW
2026-05-21 20:14:50 (miesiąc temu)
Widokówki z Ponieca
Poniec
Mariusz Brzeziński
Jac64
+1 głosów:1
Nie z Pońca tylko z Ponieca.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2026-05-21 17:22:02 (miesiąc temu)
do Jac64: Jak to wszystko zależy kto skąd jest. Gdyby Limanowa była w WLKP, to jeździlibyśmy do Limanowy i wypoczywalibyśmy w Limanowie. A gdyby Śrem był gdzieś na Mazowszu, to różne rzeczy działyby się w tym Śremiu.
2026-05-21 18:55:59 (miesiąc temu)
Jac64
+1 głosów:1
do Tomiko: Zgadza się, ale poprawna forma to: "w Poniecu". Taką odmianę stosują urzędy, współczesne słowniki i regionalne publikacje. Forma "w Pońcu" bywa spotykana, ale uznawana jest za niepoprawną.
2026-05-21 19:22:09 (miesiąc temu)
Mariusz Brzeziński
+1 głosów:1
Poprawiłem wszędzie, Pisownię ustanowili grawerzy.
2026-05-21 20:03:13 (miesiąc temu)
do Mariusz Brzeziński: Dzięki.
2026-05-21 20:06:13 (miesiąc temu)
Pomnik poległych w I wojnie światowej
Wrocław
POLI
"Polegli bohaterską śmiercią za ojczyznę, z gminy Ransern" - a więc chodzi jednoznacznie o służących w wojsku. Powtarzające się nazwiska - zapewne krewni.
2026-05-21 19:53:01 (miesiąc temu)
Grodzisko
Mychów-Kolonia
polskup
MaW
+1 głosów:1
2026-05-21 19:08:26 (miesiąc temu)
do MaW: Serdecznie dziękuję. Już na swoim miejscu wraz z obiektem. Skorygowałem miejscowość. Mychów-Kolonia.
2026-05-21 19:49:17 (miesiąc temu)
Hotel Tobaco (Arche S.A)
Łódź
Michał. K
sawickimarcin
 
+3 głosów:3
Ulica Kopernika 64 , a nie Tobaco Park 64 ... :)
2026-05-20 19:32:06 (miesiąc temu)
do sawickimarcin: :-)
2026-05-21 15:09:25 (miesiąc temu)
do sawickimarcin: Tam jakiś chochlik się wdarł, już jest ok.
2026-05-21 15:16:16 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Nie, nadal jest żle ... Chodzi o nazwę ulicy na tym fioletowym tle nad zdjęciem ... Ja nie mam uprawnień aby to zmienić . Tabaco Park 64 zmień na Kopernika 64. ... Pozdrawiam
2026-05-21 16:00:06 (miesiąc temu)
do sawickimarcin: Wiem o co kaman, hotel jest w obrębie Tabaco Park (62) i stąd na niejasność. Sam hotel to 64 nr.
2026-05-21 16:39:33 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Teraz jest super ... :) ... Pozdrawiam
2026-05-21 19:47:54 (miesiąc temu)
Młynówka na prawym brzegu rzeki Olzy
Cieszyn
vetinari
stoik
 
od tego miejsca postanowiono spuścić Młynówkę do Olzy a całą resztą przestać się zajmować. kiedyś z nudów postanowiłem się przejść dawnym korytem Młynówki aż do wylotu do Bobrówki. nieco ubrudziłem sobie buty. ale nie wiem skąd taka decyzja, żeby ten dalszy odcinek pominąć z użytkowania. ktokolwiek wie... na końcu jest taki długi tunel gdzie można się natknąć na populację szczurów. ale mam dobry stosunek do zwierząt Chociaż nie przyglądały mi się w przyjazny sposób. Naruszyłem ich terytorium. Przygoda była, cudem nie zjadły mnie szczury. To by była nieprzyjemna śmierć. Nie upiększam. Tak było. ------------------- Dzieła Stoika, tom XXII strona 24. :)))) Żartuję. Jak wydam książkę to Vetinari dostanie pierwszy egzemplarz z autografem Autora i osobistą dedykacją.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-05-21 19:42:32 (miesiąc temu)
Dzielnica III Prądnik Czerwony
Kraków
Ewqa100
2026-03-13 07:24:37 (3 miesiące temu)
beznik
+1 głosów:1
To zdjęcie już było. Ustaliliśmy, że to ul. 29 Listopada. Może było w innej formie.
2026-05-21 18:32:41 (miesiąc temu)
2026-05-21 19:33:51 (miesiąc temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...185186187188189190191192193194195...3184031841następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Chłodna 30 rożnów lokomotywowa gromnik cmentarz 145 Piusa XI grójecka wysadzony most wysadzony most kolejowy wysadzony most kolejowy HRUBIESZÓW pilzno most ustka ustka most niezide długa goślina długa goślina ul. szeroka ul. szeroka pod kasztanami wrocław pod kasztanami wrocław sienna pod kasztanami wrocław pod kasztanami wrocław cmentarz 243 pod kasztanami wrocław pułtusk kościuszki pułtusk pułtusk most niezide pułtusk pułtusk wyszkow most poczta polska szczecin wyzwolenia szczecin