26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.Michał. K
12
2.Ewqa100
9
3.user
4
4.Mariusz Brzeziński
3
5.Paulus
1
6.Antoni Piotr Korzeniewski
1
7.Ravsos
1
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
1.Anneob
19
2.esski
7
3.Cristoforo
5
4.elot360
4
5.Desperado
4
6.Dana
2
7.BocieK
2
8.BadKing83
2
9.Bogdan JS
2
10.Mariusz Ucig
1
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.Ismena
19
2.Paulus
1
3.Tomiko
1
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość
1.Marek W
2001
2.Joanna Syrenka
1571
3.Bogdan JS
1483
4.vetinari
1481
5.Tomiko
1223
6.ireneusz1966
1165
7.cm
1142
8.Jac64
1096
9.Wacław Grabkowski
1067
10.Balbina
1029

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...206207208209210211212213214215216...3184531846następna
Osiedle 5
Sokołowsko
bonczek_hydroforgroup
Dana
+1 głosów:1
Spotkałam z datownikiem z 4.09.1912
2026-05-19 13:36:53 (miesiąc temu)
Stacja kolejowa Wojcieszów Górny
Wojcieszów
Ewqa100
Dana
+1 głosów:1
Datowanie można nieco poprawić opierając się na zdjęciu Przy peronie po prawej stronie stoi już nowy budynek
2026-05-13 19:03:51 (miesiąc temu)
do Dana : poprawiłam datowanie.
2026-05-19 09:20:12 (miesiąc temu)
chrzan233
+2 głosów:2
do Ewqa100: Mniej więcej 1908-1912.
2026-05-19 10:40:24 (miesiąc temu)
Dana
+1 głosów:1
do chrzan233 : W poprzednim komentarzu chyba niezbyt jasno napisałam o co chodzi z tymi domkami po prawej. Dobrze, że zwróciłeś na to uwagę i podałeś właściwy zakres czasowy - poprawiam.
2026-05-19 12:36:26 (miesiąc temu)
Rondo Praw Kobiet
Sosnowiec
Desperado
ritterswalder
+2 głosów:2
Zbieg 3 Maja i Piłsudskiego.
2019-03-14 15:22:10 (7 lat temu)
do ritterswalder: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2020-11-14 06:01:21 (5 lat temu)
4elza
+1 głosów:1
Korekta przypisania i opisu, znaczniki.
2022-03-20 07:55:21 (4 lata temu)
Ronda tu nie widać, na dodatek mamy chyba stan skrzyżowania przed przebudową, czyli datowanie warto chyba przesunąć...
2022-03-20 09:24:42 (4 lata temu)
Desperado
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Lepsze jest wrogiem dobrego :)
2022-03-20 09:41:26 (4 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Jakie datowanie proponujesz ?
2022-03-20 09:43:27 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
+1 głosów:1
do Desperado: Mamy jeszcze oryginalne słupy trakcyjne po lewej i wagon 102Na - proponuję 1970-71.
2022-03-20 09:58:15 (4 lata temu)
Ale ta 102-ka to z serii produkowanej od połowy 1972.
2022-03-20 13:19:23 (4 lata temu)
Banita
+1 głosów:1
Przebudowa rozpoczęła się w II połowie 1972 r
2022-03-20 13:29:19 (4 lata temu)
do mirekjot: Jak rozpoznajesz serię tej 102Na?
2022-03-20 17:17:15 (4 lata temu)
mirekjot
+4 głosów:4
do Jarosław Dubowski: Brak szerokiej opaski przeciwdeszczowej dookoła krawędzi dachu. Od czerwca 1972 "Konstal" wypuszczał 102ki bez tych opasek. Zamiast opasek była tylko płytka rynna. Tu wóz z opaskami tu wóz bez opasek
2022-03-20 20:24:44 (4 lata temu)
4elza
+1 głosów:1
Skorygowałam przypisanie, dodałam znaczniki.
2026-05-19 08:24:41 (miesiąc temu)
Jarosław Dubowski
+1 głosów:1
do mirekjot: Czyli zostaje 1972-73 w 1973 rozpoczęto przebudowę i tramwaje w ogóle tu nie jeździły.
2026-05-19 12:18:12 (miesiąc temu)
POLSKA - zdjęcia niezidentyfikowane
esski
verbensis
+3 głosów:3
Słupy energetyczne chyba niespotykane w Warszawie. Do tego na pierwszym planie leżą wśród gruzów okiennice, co też raczej nie wskazuje na Warszawę...
2026-05-19 10:30:03 (miesiąc temu)
yani
+2 głosów:2
do verbensis:
Niewykluczone, że to nawet nie Polska.
2026-05-19 11:34:37 (miesiąc temu)
Przelotowa 17
Katowice
ireneusz1966
Matko jedyna...farby czerwonej az nadto :(
2026-05-19 09:27:57 (miesiąc temu)
Apartamentowiec "Golden House"
Wrocław
Neo[EZN]
ZPKSoft
+2 głosów:2
Dobreeee ;)
2013-05-23 21:23:08 (13 lat temu)
Danuta B.
+2 głosów:2
Kto PYTA, komu PYTA....:) Festung podśpiewuje taką rymowankę.
Bardzo zabawne zdarzenie, nie tylko fotopolskie.
2013-05-23 21:51:12 (13 lat temu)
Neo[EZN]
+2 głosów:2
do Danuta B.: O tak, bardzo mnie rozbawił ten pan. Może nieco postradał rozum ale widać było że nie jest głupi bo sypał nazwiskami francuskich autorów przeczytanych przez niego książek jak z rękawa. Nagrałem go na filmie - później podam link do niego ;)

Kiedy sam robię zdjęcia jeżdżąc rowerem to często jestem zaczepiany i zagadywany przez różne osoby. Czasem warto powiedzieć "dzień dobry" jeśli ktoś się dziwnie patrzy albo jest zaciekawiony tym co się robi - wtedy jest szansa na dowiedzenie się czegoś "z życia ulicy" - nie ma to jak wieści od tubylców.
2013-05-23 21:58:12 (13 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
+1 głosów:1
Skarpetianin
2013-05-24 00:02:51 (13 lat temu)
Jako trzynasty... apostoł, stawiam kolejną szóstkę - za całokształt :)
2013-05-24 11:18:25 (13 lat temu)
x xx
+2 głosów:2
kto to taki Brad Pyt ?
Brad Pitt to wiem, poza tym, marna historyjka zobrazowana marnym zdjęciem, nie fotopolskim, do hasioka z nim !
2013-05-24 14:57:36 (13 lat temu)
do x xx: Złośliwiec, mi się bardzo podoba :)
2013-05-24 15:28:04 (13 lat temu)
do YouPiter: no tak, podoba Ci się, dałeś szóstkę, ja daję szóstki zdjęciom na szóstkę, to pomijam, byłaby jedynka, gdyby już.
2013-05-24 15:34:34 (13 lat temu)
Marek_Z
+1 głosów:1
To zdjęcie bez tej opowiedzianej historii nie istnieje. A kto Pyta nie błądzi . Pozdrawiam .
2013-05-24 15:53:39 (13 lat temu)
Julo
+2 głosów:2
do Marek_Z: Kto pyta ten ma Brada za brata.
2013-05-24 16:05:01 (13 lat temu)
Danuta B.
+2 głosów:2
do Julo: I wracamy do piosenki Festunga:). Brawo Julo za kakalmbura!
2013-05-24 18:11:30 (13 lat temu)
Rafał T
+1 głosów:1
Neo mogłeś zrobić dwie fotki, a gdzie druga ?
2013-05-25 21:40:29 (13 lat temu)
do Rafał T : Zrobiłem ale jedna to i tak na tę stronę to za dużo bo mogą się gromy posypać, że to portal o architekturze choć na mnie się rzadko sypią ale włos z głowy nikomu nie spadnie jeśli będzie ktoś miał inne zdanie niż ja :)

Tak czy inaczej wrzucę jeszcze film z tym panem jako uzupełnienie materiału bo rozmowa z nim była trochę zabawna.
2013-05-25 22:26:21 (13 lat temu)
mar
+3 głosów:3
A mnie jest szkoda takich ludzi. Psychika ludzka jest bardzo krucha.
2013-05-25 23:15:08 (13 lat temu)
Neo[EZN]
+4 głosów:4
do mar: To samo powiedziałem Agatce - że szkoda mi go było bo to kolejny poznany przeze mnie człowiek, który widać, że jest inteligentny ale postradał zmysły.

Ojciec był wojskowym - znałem trochę jego kolegów bo chodziłem z nim czasem do jednostki, niektórym naprawiałem komputery. Wszyscy poszli na emerytury mając niewiele ponad 40 lat i większość teraz zatacza się po ulicach trzeźwiejąc raz na dwa tygodnie. To bardzo przykry widok kiedy widzi się mądrych, znajomych ludzi na dnie i nic z tym nie można zrobić.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poprawka
2013-05-25 23:22:45 (13 lat temu)
do Neo[EZN]: I tak trzymaj . Pozdrawiam
2013-05-26 00:23:39 (13 lat temu)
x xx
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: ośmielony deklaracją Neo " włos z głowy nikomu nie spadnie jeśli będzie ktoś miał inne zdanie niż ja :)", a jako że zyskałem drugie zabezpieczenie w kwestii "włosa", i w przeświadczeniu że dla dobra portalu , a nie dla sławy się narażam, pytam w kwestii tego zdania cytat:
" Alkoholizm to temat który poznałem bardzo dobrze - może dlatego sam go pijam sporadycznie."
czy wyraz "go" nie nadał temu zdaniu sugestii jako byś pijał sporadycznie "alkoholizm" ?
czy byłoby lepiej":
Alkoholizm to temat który poznałem bardzo dobrze - może dlatego sam pijam sporadycznie.
te komentarze pod zdjęciami są często cytowane w sieci, więc myślę ze ktoś z super uprawnieniami, wykasuje co zbędne.łącznie z moim wpisem.
2013-05-26 16:47:57 (13 lat temu)
Faktycznie podobny.
2014-03-23 15:01:53 (12 lat temu)
mozetsmozets
+3 głosów:3
do mar: Podobno nie ma ludzi zupełnie normalnych. Każdy ma jakiegoś "dinksa" - tylko sam tego nie zauważa. Jak mówił Łapicki w filmie "Salto" - "każdy ma mola - co go szmola"...
Byłem w latach 70 w 109 WSG Szczecin - Poliklinika Wojskowa. Kolega lekarz załatwiał sprawy i zostawił mnie na chwilę u swojego kolegi psychiatry. Oglądałem w milczeniu kolejnych pacjentów. Na jednych psychiatra od wejścia "nacierał" , czyli odzywał się ostro i prowokująco. Do innych był wręcz przymilny. Zaczynałem ( sam ) głupieć... Zapytałem - po co tak robi. Powiedział, że taką ma metodę w zależności od schorzenia pacjenta.
Zapytałem go jako psychiatrę - czy to jest normalne.
Powiedział - a czy Pan sądzi, że Pan i ja jesteśmy zupełnie normalni? I co to jest normalny? Zupełnie "normalnych" ludzi nie ma. Każdy ma jakieś jak to powiedziałem niefachowo "dinksy" czyli lęki, fobie, ograniczenia, zahamowania, reakcje z dzieciństwa, chorób, przeżyć, wykonywanego zawodu itp. itd. etc.
Czyli .......... w granicach normy.( W miejsce kropek niech każdy wstawi swój "dinks")... ;-)))
2014-03-23 17:25:42 (12 lat temu)
Neo[EZN]
+1 głosów:1
do x xx: Ja zawsze jestem wdzięczny każdemu za zwrócenie mi uwagi na błąd językowy / ortograficzny - tak więc dziękuję Ci bardzo bo dzięki temu będę uważniej tworzył zdania :) Wyciąłem to zdanie zgodnie z Twoją sugestią.
2014-03-23 20:32:12 (12 lat temu)
robertlaurent
+1 głosów:1
Ale jakie laczki i skarpetki ma :)
2015-03-12 09:04:25 (11 lat temu)
Mógłby się udzielać w kabarecie :) Życie jest loterią.
2016-10-19 16:10:49 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: NEO - masz ten film z Bradem Pyta, co zapowiadałeś 3 lata temu?
2016-10-19 23:15:32 (9 lat temu)
do Stenek: Mam. Problemem jest tylko mój internet który nie nadaje się do wysyłania plików większych niż 100MB.
2016-10-20 09:23:19 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: A przez jakiś ftp może?
2016-10-20 17:20:53 (9 lat temu)
mozetsmozets
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: W jednostce liniowej np. jak kiedyś Brygada Rakiet Operacyjno- Taktycznych ( głowice jądrowe u ruskich) człowieka który miał 25 lat służby - można porównać śmiało bez naciągania jak do człowieka w cywilu , który przepracował na budowie 50 lat. Ciągła gotowość bojowa, ciężkie ćwiczenia , przemarsze i działania głównie w nocy. Duże nasycenie kadrą zawodową - stąd dyscyplina wśród reszty żołnierzy trudna do utrzymania w porównaniu np. z piechotą zmechanizowaną. Dużo kadry - a więc symptomatyczny brak szacunku dla stopni i stanowisk. Dużo psychopatów i karierowiczów - ( wysokie etaty) . Służba niebezpieczna , ciągłe doskonalenie , cykle startowe na stoper ( bieg i krzyk ) kapitan np. biegający jak młodzieniec po konstrukcji wyrzutni ( na stoper) to widok normalny , brak możliwości np. wyjazdu do narzeczonej na niedzielę ( jeśli nie miało się licznych służb) bez zezwolenia dcy jednostki ( gotowość bojowa do ataku jądrowego na Jutlandię). Dużo politruków czyhających przy pomocy żołnierzy służby zasadniczej ( kapusiów) na nieprawomyślne słowo oficera. Później niszczenie mu nerwów (nie wprost) przy pomocy iście stalinowskich metod . Dzisiaj nazwano by to zmasowanym mobbingiem - ciągłym nękaniem, atakiem.
Sama służba dla oficera - to była rozrywka - do tego ich szkolono. Najgorsze były stosunki międzyludzkie - to była schizofrenia z paranoją. Dzisiaj ci politrucy dogorywają w Warszawie - wszystkich takich przenoszono do Warszawy przed emerytura i wyższych stopniem ( zasłużonych dla budowy socjalizmu ). Sekretarzy partyjnych - nacht Warszawka, dlatego dzisiaj przekrój społeczny ludności Warszawy jest taki właśnie. Tyle zbieraniny z przeflancowanymi na czerwono i tęczowo mózgami . I takie ich wybory.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówki
2020-11-07 17:16:33 (5 lat temu)
mozetsmozets
+1 głosów:1
do robertlaurent: Nie dziwota , że nawet ludzie inteligentni i mający sporą wiedzę , zainteresowania i zmarnowane talenty po służbie zawodowej w LWP mogą mieć dzisiaj różne niegroźne dla otoczenia "odchyłki" od "niby normalnych" .
By ocenić stan ducha tego człowieka trzeba by było poznać niemal całe jego życie. Nie ma nic za darmo. W życiu za wszystko się płaci. Co do skarpetek - może temu człowiekowi jest zimno ( nie ma upału) a to są jedyne buty jakie ma? Z kolei dzisiaj młodzież nawet jak jest śnieg i mróz - chodzi w adidasach czy innych łapciach bez skarpetek . Taka moda. Szkoda, że obyczaje ubiorcze z wyższych sfer przedwojennych ograniczaja się ( czasem tylko) do wiedzy o skarptekach. Oczywiście ,że ludzie ze sfer j/w znali setki różnych zasad nie dotyczacych tylko koloru i długości skarpetek, doboru krawatów i muszek, kolorystyki koszul do nich i długości rękawów. Jakie to dzisiaj ma znaczenie. "Kto się worem urodził - neseserem nie będzie", mawiał jeden mój znajomy oficer z wojska. Już nie żyje. Pochowano go w mundurze i skarpetkach regulaminowych. (Kohelet - marność nad marnościami...)
2021-01-19 22:02:48 (5 lat temu)
Wacław Grabkowski
+1 głosów:1
Zajrzałem tu aby pobrać notkę do apartamentowca 😀

2026-05-19 09:22:17 (miesiąc temu)
Pomnik gen. Karola Świerczewskiego
Jabłonki
Ewqa100
1967-1969
2026-05-18 16:59:33 (miesiąc temu)
do marek45: Poprawiłam.
2026-05-19 09:20:57 (miesiąc temu)
Floriańska 17
Kraków
da signa
marekantoniusz
+3 głosów:3
moim zdaniem zdjęcie przedstawia witrynę zabezpieczoną po zniszczeniach z zamieszek w marcu 1936. Gazety wśród uszkodzonych wystaw wymieniają m.in. sklep Froncza -
2026-05-19 08:59:12 (miesiąc temu)
I Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Romera
Rabka-Zdrój
Soravia
marekantoniusz
+1 głosów:1
datowanie można zawęzić - publikacja w Tygodniku Ilustrowanym z 12 lipca 1930 r. -
2026-05-19 08:03:43 (miesiąc temu)
ul. Targowa
Warszawa
esski
El_Jot
+3 głosów:3
Targowa 63, 65, 67
2026-05-17 15:22:44 (miesiąc temu)
yani
+3 głosów:3
do El_Jot:
Brawo!
Ile razy ja do tego zdjęcia podchodziłem... Jakoś nie przyszło mi do głowy szukać po drugiej stronie Wisły. :/
2026-05-17 15:38:02 (miesiąc temu)
Tomasz Trzosek
+1 głosów:1
Mistrz!!
2026-05-19 08:02:32 (miesiąc temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...206207208209210211212213214215216...3184531846następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica