26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.da signa
13
2.Michał. K
12
3.Ewqa100
10
4.user
4
5.Mariusz Brzeziński
3
6.Paulus
1
7.Antoni Piotr Korzeniewski
1
8.Ravsos
1
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
1.Anneob
19
2.da signa
11
3.esski
7
4.Desperado
6
5.Cristoforo
5
6.Dana
4
7.labeo7
4
8.zeto
4
9.elot360
4
10.mar
3
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.Ismena
19
2.da signa
3
3.Paulus
1
4.Tomiko
1
5.sawickimarcin
1
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość
1.Marek W
2001
2.Joanna Syrenka
1571
3.Bogdan JS
1483
4.vetinari
1481
5.Tomiko
1223
6.ireneusz1966
1165
7.cm
1142
8.Jac64
1096
9.Wacław Grabkowski
1067
10.Balbina
1029

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...209210211212213214215216217218219...3184531846następna
Widokówki z Borui Kościelnej
Boruja Kościelna
Wiesław Smyk
Dana
+1 głosów:1
Założyłam obiekt dla widokówek.
2026-05-18 20:01:49 (miesiąc temu)
Kościuszki 22b
Bogatynia
Danuta B.
Michał Kazimierski
+2 głosów:2
Dopisałem do obiektu i dodałem znacznik.
2026-05-18 19:59:20 (miesiąc temu)
Główne wejście na dworzec
Warszawa
esski
verbensis
+1 głosów:1
Końcówka odbudowy --> 1941.
2026-05-18 19:34:40 (miesiąc temu)
Główne wejście na dworzec
Warszawa
esski
verbensis
+1 głosów:1
Dworzec odbudowany - minimum 1941.
2026-05-18 19:33:30 (miesiąc temu)
Dworzec Główny
Warszawa
Neo[EZN]
verbensis
+1 głosów:1
Dworzec odbudowany - minimum 1941.
2026-05-18 19:32:26 (miesiąc temu)
Wiadukt
Bogatynia
da signa
Michał Kazimierski
+2 głosów:2
Przy wjeździe do Bogatyni od strony Sieniawki.
2026-05-18 18:47:16 (miesiąc temu)
Jarosław Dubowski
+1 głosów:1
W ciekawy sposób wzmocniony.
2026-05-18 19:30:00 (miesiąc temu)
Dworzec Główny
Warszawa
esski
verbensis
+1 głosów:1
Dworzec w rusztowaniach - 1940-1941.
2026-05-18 19:29:49 (miesiąc temu)
Dworzec Główny
Warszawa
esski
Jazzek
+2 głosów:2
Grudzień '39 to nie jest, ludzie za lekko ubrani, gdy na innych grudniowych zdjęciach śnieg. Cień na bruku zdaje się liściasty, na małym drzewku też liście się pojawiają, pewnie to wiosna 1940.
2021-09-14 13:27:18 (4 lata temu)
do Jazzek: Twoje teorie przyklejone są do błędnego załoenia, iz "grudzień mrozem i śniegiem stoi". Pogoda bowiem zmienna jest. Nie raz , nie dwa nie dziesięć razy w kilka dni temperatiry skaczą z kilkunastu 'C na minus ileś tam, lub odwrotnie... U mnie , kilka lat temu, spadło w dwie doby ponad 70 cm śńiegu, w tydzień tego śniegu nie było, stopniał wraz z nadejściem kolejnego frontu atmosferycznego połączonego z obfitymi opadami deszczu...Dość często , w dwie .. trzy doby mamy skok z okolic +20'C na minus 5'C... Dwa lata temu nadszedł jakiś "vortex" , zrobiło się minus 35-40 z odczuwalną do minus 60... Był to styczeń...ogólnie ciepły.. jedynie ten "vortex".... Tak czy siak.. czy to jesień czy też wiosna... to od lat żadnego znaczenia w fotopolskich zbiorach nie ma.
2021-09-15 12:03:55 (4 lata temu)
mirekjot
+3 głosów:3
do esski : Owszem - pora roku może nie mieć znaczenia, zwłaszcza jak podobna pogoda, ale szczegóły to już tak. Jeśli chodzi o datowanie tego akurat obiektu - jest tak, jak twierdzi Kol. Jazzek, czyli chaos. W drugiej połowie roku 1940 (według źródła, które posiadam), trwał około 3-miesięczny remont kapitalny torowiska w Alejach. Usunięto słupy trakcyjne stojące do tej pory między dwoma torami, oba tory zbliżono do środka jezdni i zmieniono rodzaj ulicznego oświetlenia. I te szczegóły decydują, czy to zima '39, wiosna '40, czy jesień '40, czy może wiosna '41. Dodatkowo można jeszcze próbować datowania po stanie budynku dworca. A ostatecznie zawsze można datowanie zamknąć jakaś okrągłą klamrą :)
2021-09-15 12:41:51 (4 lata temu)
Woj11
+4 głosów:4
do esski : W tym przypadku grudzień mrozem stał, a w połowie miesiąca pojawił się snieg W ten sposób rozpoczęła się najsurowsza zima II wojny.
2021-09-15 12:44:58 (4 lata temu)
yani
+1 głosów:1
do mirekjot:
Krótko mówiąc - 1939 to nie jest na pewno...
2021-09-15 14:00:32 (4 lata temu)
do Woj11: W dalszym ciągu nie ma to najmniejszego znaczenia, uogólniając..dla 99% fotopolan nie ma to żadnego znaczenia, ..czy to marzec czy wrzesień lub lipiec albo styczen....jakieś około +/-100000 fotek zebranych na fotopolsce ma jedynie podany rok, a ze pewne wydarzenia wystąpiły dopiero po pewnej dacie, (w tym czy innym roku) to jak na dzis, nie ma to żadnego znaczenia, podobnie z tym powyższym widoczkiem..i dziesiątkami tysięcy innych...wklepujecie fakty..dane archiwalne...ale to i tak nie pomoże przekonać tych 99%fotopolan dla których to data, dzienna czy miesięczna nie ma nic wspólnego z czymkolwiek...
2021-09-15 15:06:26 (4 lata temu)
Jazzek
+1 głosów:1
do mirekjot: Dzięki za info o remoncie, mamy go na dwóch czy trzech fotkach.
2021-09-15 15:54:09 (4 lata temu)
Woj11
+2 głosów:2
do esski : Akceptuję Twój punkt widzenia. Uważam jednak, że dla tego 1% warto drążyć takie tematy.
2021-09-15 19:50:16 (4 lata temu)
do Woj11: To dlaczego nikt nie drąźy w tych tysiącach jakie zostały już zamieszczone..rozdmuchano burzę w przypadku lipca czy sierpnia , rozgadano się takze pod tym widoczkiem. Tak jakby miesiąc wykonania jakiegokolwiek ujęcia miał jakiekolwiek znaczenie dla fotopolan...od wielu lat widzę, źe nie ma, więc skoro większość "rządzi" to darujmy sobie te dni, te miesiące, pozostanie jedynie rok lub kilka lat , i to wszystko.., a wszechwiedzący o kaźdej śrubce w torowisku czy wózku taborowym bedzie miał okazję wpisać taką informację w komentarzach....
2021-09-15 20:31:45 (4 lata temu)
fantom
+6 głosów:6
do esski : Widzę esski, że nie potrafisz przeżyć tych kilku, marnych, wojennych fotek z 1939 wrzucanych dawno temu, w których to ktoś śmiał nie wpisać "wrzesień" przy podawaniu daty.
To tak dla wyjaśnienia - dla tych wszystkich którzy nie łapią, bo temat nieco prehistoryczny.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2021-09-15 20:47:02 (4 lata temu)
yani
+2 głosów:2
do fantom:
Tak na marginesie dyskusji - szkoda, że nie ma możliwości wpisywania rozpiętości miesięcy, tak jak lat...
2021-09-16 12:53:46 (4 lata temu)
fantom
+1 głosów:1
do yani: Dokładnie. Taka opcja by ten problem rozwiązała.
2021-09-16 13:16:22 (4 lata temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-05-18 19:27:48 (miesiąc temu)
Dworzec Główny
Warszawa
esski
verbensis
+1 głosów:1
Dworzec w rusztowaniach - raczej 1940-1941.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Popr.
2026-05-18 19:26:01 (miesiąc temu)
Dworzec Główny
Warszawa
esski
verbensis
+1 głosów:1
Dworzec w rusztowaniach - raczej 1940-1941.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Popr.
2026-05-18 19:25:22 (miesiąc temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...209210211212213214215216217218219...3184531846następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: lublin 1940 sklep gs stawiszyn stawiszyn park rzeźb warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony