26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.da signa
13
2.Michał. K
12
3.Ewqa100
10
4.user
4
5.Mariusz Brzeziński
3
6.Paulus
1
7.Antoni Piotr Korzeniewski
1
8.Ravsos
1
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
1.Anneob
19
2.da signa
11
3.esski
7
4.Desperado
6
5.Cristoforo
5
6.Dana
4
7.labeo7
4
8.zeto
4
9.elot360
4
10.mar
3
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.Ismena
19
2.da signa
3
3.Paulus
1
4.Tomiko
1
5.sawickimarcin
1
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość
1.Marek W
2001
2.Joanna Syrenka
1571
3.Bogdan JS
1483
4.vetinari
1481
5.Tomiko
1223
6.ireneusz1966
1165
7.cm
1142
8.Jac64
1096
9.Wacław Grabkowski
1067
10.Balbina
1029

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...210211212213214215216217218219220...3184531846następna
Dziedziniec
Ciechanów
Anneob
vetinari
+1 głosów:1
To zdjięcie, i chyba nie tylko, bym przypisal do dziedzińca, bo tu niewidacz tych wykopalisk ☺
2026-05-18 17:39:49 (miesiąc temu)
Anneob
+1 głosów:1
do vetinari: Zrobione (dla wszystkich:)
2026-05-18 19:08:00 (miesiąc temu)
Panoramy Bogatyni
Bogatynia
da signa
Michał Kazimierski
+1 głosów:1
Ta wielka góra za Bogatynią to zwałowisko. Dodałem znacznik.
2026-05-18 18:53:21 (miesiąc temu)
Mazowieckie - zdjęcia niezidentyfikowane
polskup
Może ktoś potrafi wskazać dokładną lokalizację tego kościoła w Jedlińsku.
2026-05-18 18:51:23 (miesiąc temu)
Pomnik gen. Karola Świerczewskiego
Jabłonki
da signa
1965-1966
2026-05-18 17:01:26 (miesiąc temu)
Pomnik gen. Karola Świerczewskiego
Jabłonki
PEŻ
1967-1968
2026-05-18 17:00:32 (miesiąc temu)
Pomnik gen. Karola Świerczewskiego
Jabłonki
Jerzy51
esski
+3 głosów:3
Pomnika tego łysego pijaczyny mi nie żal. Burzenie ni ziębi mnie ni pali.
2018-02-20 20:10:21 (8 lat temu)
YouPiter
+1 głosów:1
do esski : Zginął w zasadzce UPA. Jedni gorsi drugiego.
2018-02-21 11:28:36 (8 lat temu)
Dariusz Łukasik
+2 głosów:2
do YouPiter: To wersja oficjalna, proponuje wygooglować sobie potencjalne prawdziwe przyczyny likwidacji gościa!
2018-02-21 11:32:36 (8 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Obie sa tak samo "prawdziwe". /inaczej/.
2018-02-21 12:09:50 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+3 głosów:3
do cracusiac: Zmieniłem dolną datę, bo pomnik zbudowano w 1962 r.
Co do samej historii śmierci "Waltera" - nie wiem jakie historie "prawdziwe inaczej" masz na myśli, ale rzecz jest chyba wyjaśniona, bo jeśli założyć, że zapiski dowódcy sotni S. Stebelskiego "Chrina" i relacje jego podkomendnych są prawdziwe (a nie ma racjonalnego powodu odmawiać im tutaj prawdy) - to zdarzenie było przypadkowe, notabene sam "Chrin" nie był zadowolony z tej akcji mającej charakter "rekwizycyjny" (o śmierci Świerczewskiego dowiedział się dopiero później). Ponadto należy się chyba zgodzić z wersją, że UPA nic nie zyskiwała na tej śmierci, a ponadto na przygotowanie zamachu nie byłoby po prostu czasu (decyzja "Waltera" wyjazdu do Cisnej zapadła niemal ad hoc) - z kolei tą śmierć propagandowo wykorzystali włodarze PRL. Co do udziału w zabójstwie płk Gerharda vel Bardacha (miałby Świerczewskiemu strzelić w plecy podczas wymiany ognia) - do końca oczywiście nie da się wykluczyć, jednak zarzuty postawione mu potem w tym względzie wyglądają na całkowicie sfingowane - i jeśli już, to Gerhard zadziałał spontanicznie - nie jest tajemnicą, że między obu panami chemii nie było, ale ten temat raczej zabrał ze sobą do grobu (nawiasem mówiąc do różnych plotek w tym temacie przyczyniła się jego gwałtowna śmierć w 1971 r.).
2018-03-11 13:37:56 (8 lat temu)
do zygmunt_ra: Historia jest jedna, ale interpretacje są różne.
2018-03-11 13:45:10 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+2 głosów:2
do cracusiac: Nie wiem co masz na myśli - ja mówię tylko o faktach a te układają się w dość logiczną całość.
2018-03-11 13:52:11 (8 lat temu)
do zygmunt_ra: To sa tylko Twoje "fakty".
2018-03-11 13:56:32 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+5 głosów:5
do cracusiac: To nie są żadne moje fakty, możesz się z tym wszystkim zapoznać - tylko trzeba trochę się wysilić (m.in autor, historyk G. Motyka któremu trudno zarzucać nierzetelność) - a skoro coś wiesz więcej - podziel się tym, albo w ogóle nie zabieraj głosu, bo takie "wiem, ale nie powiem", upoważnia tylko do traktowania tego co mówisz w kategorii mało poważnej.
2018-03-11 14:50:35 (8 lat temu)
do zygmunt_ra: Dla mnie tzw "historycy" IPN nie sa zadna wyrocznia.
2018-03-11 15:10:47 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+3 głosów:3
do cracusiac: I znowu "wiem, ale nie powiem" - to może oświecisz czytelników w kwestii swoich źródeł - chętnie się dowiem. Po drugie co masz do zarzucenia G.Motyce?
2018-03-11 15:39:59 (8 lat temu)
cracusiac
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Odnoszę wrażenie ze cala "działalnosc" "zygmunta_ra" polega na probie konfrontacji z tym co napisze.
2018-03-11 15:58:16 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+7 głosów:7
do cracusiac: Złe wrażenie - odnoszę się tylko do TREŚCI Twoich postów - z całym szacunkiem, osoba autora nie ma dla mnie żadnego znaczenia, zwłaszcza że nie znamy się osobiście. Z reguły zabieram głos - w formie repliki - właśnie wtedy gdy się z kimś diametralnie nie zgadzam i ewentualnie oczekuję jakichś kontrracji merytorycznych a nie jedynie argumentów "ad personam", czy powoływania się na jakąś bliżej nieokreśloną wiedzę tajemną.
A jeśli uważasz wyrażenie odmiennych opinii za atak na własną osobę, to już bardziej temat do autorefleksji - ja na to nic nie poradzę.
Czasy jednomyślności już na szczęście minęły.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2018-03-11 16:29:34 (8 lat temu)
do zygmunt_ra: Ciekawe, ze w zasadzie tylko "zygmunt_ra" uważa ze musi komentować moje wpisy. Mnie to bawi...
2018-03-11 17:08:24 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+6 głosów:6
do cracusiac: Nic nie muszę, po prostu - tak mam - że jak ktoś formułuje myśli z którymi niekoniecznie się zgadzam, chciałbym usłyszeć coś więcej w sferze argumentów "za"- być może też po to aby zrewidować własne poglądy i czasem zresztą tak się dzieje.
A jeśli Ciebie bawi dezawuowanie własnych racji - to wolny kraj ... baw się dobrze.
2018-03-11 17:29:48 (8 lat temu)
do zygmunt_ra: Jak mozesz zauwazyc nadal swietnie sie bawie...
2018-03-11 17:47:24 (8 lat temu)
do zygmunt_ra: Znów wpadaś w pulapke...Pozostaw to w spokoju..:-).....
2018-03-11 17:48:43 (8 lat temu)
do vetinari: Po części racja - ale ja jestem człowiekiem cierpliwym -:)
2018-03-11 18:12:34 (8 lat temu)
do vetinari: W sumie wyszła jeszcze korzyść dla portalu, bo dodałem opis z dyskusji do pomnika (z małym rozwinięciem). Pozdrawiam.
2018-03-11 21:36:30 (8 lat temu)
do zygmunt_ra: Nie potrafie aź tak bardzo docenić tamat tej diskusii...Czasami mam wraźenie źe jest chyba polskim zwyczajem zapominacz na swoja prześloścz, ale potym sobie puścze naś dziennik telewizijny albo poczytam sobie gazete wydrukowana u nas...i sie pokazuje źe to mamy swpólne..Obecnie u nas nie jest tematem dnia "dekomunizacija" z bardzo prostego powodu, obecnie jest naszym premierem czlowiek kturemu jest obecnie udowodniona świadoma wspólpraca z UB...Teź lubime sikać przeciw wiatru....
2018-03-11 22:30:33 (8 lat temu)
do vetinari: To w Polsce w takim przypadku byłaby afera, a dni na stanowisku premiera policzone, zobaczymy jak to Tw. parlament rozwiąże, a wasz Prezydent M. Zeman jest bardzo dobrym prezydentem, dba o wasz interes, nie tak jak... w ...Polsku.Choć nie temat na te portal.
2018-03-11 22:34:22 (8 lat temu)
vetinari
+3 głosów:3
do Dariusz Łukasik: Pozostawmy ten temat historii...Jesteśmy portalem apoliticznym, i na temat naśego obecnego rzadu i prezidenta moge powiedzieć tylko jeno...dziśaj spedzilem bardzo fajny dzień z aparatem, spotkalem sie przy bardzo dobrym piwie s kolega, i jedynny temat naszej diskusie byl...piekne dziewczyny, plan wyjazdu na splyw Weltawy...i politika nam byla bardzo obcym tematem :-)
2018-03-11 22:39:03 (8 lat temu)
do vetinari: Jestem za , u nas dziś + 15 C, rower po zimowej przerwie, i aparat, efekt wkrótce na portal będą...bo zrobiłem 50 km. i padam, padam.
2018-03-11 22:43:56 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+1 głosów:1
do vetinari: A tak kładąc klamrę na tą historię ze Świerczewskim - jest i mały wątek CZESKI, bo dowódca tego oddziału "Chrin" zginął dwa lata potem na ziemi czeskiej przedzierając się z sowieckiej Ukrainy na Zachód. Jak podają to było na terenie okresu Zlín (we wsi Podhorilce). Niektóre źródła ukraińskie podają, że nie zginął wówczas, tylko Czesi go przekazali rannego do Polski, gdzie został stracony bez procesu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2018-03-11 22:56:36 (8 lat temu)
do zygmunt_ra: No, tego niewiedzialem...
2018-03-11 23:16:44 (8 lat temu)
2018-03-11 23:45:52 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+4 głosów:4
do cracusiac: Linkujesz koledze źródło, które opiera się w dużej mierze na literaturze autorstwa Grzegorza Motyki, którego wiarygodność jako historyka krótką chwilę temu podważałeś ... zdecyduj się zatem Waść - powinieneś raczej reklamować "Ogniomistrza Kalenia" albo "Łuny w Bieszczadach".
2018-03-12 00:15:29 (8 lat temu)
do zygmunt_ra: Tak mniema "zygmunt_ra". I to tyle...
2018-03-12 06:25:00 (8 lat temu)
do cracusiac: To wynika z tego co sam napisałeś. Też kończę - Adieu.
2018-03-12 08:45:09 (8 lat temu)
do zygmunt_ra: Podajesz plotki jak fakty. Nawet "guru" Motyka nic o tych "faktach" nie napisał w swoich wypracowanych.
2018-03-12 09:05:44 (8 lat temu)
Wacław Grabkowski
+5 głosów:5
do zygmunt_ra: Współczuję Ci, że doświadczyłeś "argumentów" tego pana. Ja z tym facetem na C nie dyskutuję. Głupstwa mogą mieć swój wdzięk, ale nie głupota.
2018-03-12 09:41:25 (8 lat temu)
cracusiac
+3 głosów:3
do Wacław Grabkowski: Czy ja Cie w czyms obrazilem? Czy posiadanie własnego zdania, które niekoniecznie jest uznawane przez szanownych panów jest podstawą do pisania o głupocie. Ja też widzę z kim mam do czynienia, ale nie obrazam swoimi wypowiedziami nikogo.
2018-03-12 09:56:34 (8 lat temu)
do cracusiac: No tak ... jak opracowanie naukowe przeczy Twoim tezom, to są to tylko plotki. Motyka nie jest żadnym guru, tylko dr historii i specjalistą jeśli chodzi m.in. o temat UPA - nie IPN nadawał mu tytuł naukowy w tym zakresie. Jest też członkiem PAN.
Może przedstawisz własny dorobek naukowy w tym temacie, skoro podważasz Jego prace. W innym wypadku podważasz powagę własnych wypowiedzi i sprowadzasz rzecz do gołosłowia (delikatnie mówiąc).
2018-03-12 11:07:47 (8 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Dyskutować można - chociaż ciężko, w sytuacji gdy ktoś wmawia komuś rzecz, której nie powiedział i z tym polemizuje. U tego Pana - to cecha ujawnia się znacząco.... niemniej próbuję, choć pewnie również i tu nastąpi interwencja ADM -:)
2018-03-12 11:11:00 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+2 głosów:2
do cracusiac: Twoje zdanie sprowadza się do tego, że jak ktoś myśli nie po Twoim "ideolo" - przejawia "stalinowską mentalność", lub ma "chory umysł" - jeśli uważasz, że nie są to określenia obraźliwe ... to pogratulować. Tyle z mojej strony.
2018-03-12 11:13:14 (8 lat temu)
cracusiac
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Moze podasz gdzie napisalem pod Twoim adresem wymienione teksty?
2018-03-12 11:34:13 (8 lat temu)
1967-1969
2026-05-18 16:59:09 (miesiąc temu)
Urząd Stanu Cywilnego (wyburzenie)
Łódź
sawickimarcin
USC w Łodzi jak widzę ma adresy:
USC Centrum (Siedziba Główna) – al. Piłsudskiego 100
USC Bałuty – ul. Zgierska 71
USC Górna (Pałac Ślubów) – ul. Pabianicka 2
to jak rozumiem na Piłsudskiego i na Górnej nadal będzie można zarejestrować urodzenie, zejście z tego padołu łez i będzie można wziąć ślub.
2026-05-18 14:39:02 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Tak. Na Piłsudskiego 100 ja brałem ślub ...
2026-05-18 16:38:28 (miesiąc temu)
Urząd Stanu Cywilnego (wyburzenie)
Łódź
sawickimarcin
Nie mamy ani jednego zdjęcia z okresu działania tu USC jak rozumiem...
2026-05-18 14:39:51 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: No niestety nie ... Przechodziłem tamtędy setki razy i nie było jakoś chęci, czy okazji na zdjęcia ... Mało tego - byłem tam gościem na ślubach kilku moich znajomych ... Dopiero rozbiórka zmotywowała mnie do uwiecznienia tej sytuacji ...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: fragment
2026-05-18 16:35:33 (miesiąc temu)
ul. Lipowa
Leszno
Jac64
grgrz
+1 głosów:1
Mur po lewej, Sieradzkich istniał do lat 70. W 1955 r już tej zabudowy przy Lipowej 41-45 nie było (do budowy pawilonu). Bejma, Skopiński, Stanek mieli w tym fyrtlu gospodarstwa. Proponuję 1950-1955r.
2026-05-18 07:12:16 (miesiąc temu)
do grgrz: Nawet nie zauważyłem aktualnej daty...pewnie coś nie pykło...miało być 1953r.
2026-05-18 16:29:16 (miesiąc temu)
Wykopaliska archeologiczne
Ciechanów
Anneob
ZPKSoft
+1 głosów:1
Drugie zdanie - chyba po prawej ;-)
2026-05-14 19:56:34 (miesiąc temu)
do ZPKSoft: Dziękuję. Skorygowałem.
2026-05-18 15:41:24 (miesiąc temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...210211212213214215216217218219220...3184531846następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: lublin 1940 sklep gs stawiszyn stawiszyn park rzeźb warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony