26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Stacja kolejowa Bytom
Obiekty w okolicy
Wolskiego
73
m
Bytom
Przystanek kolejowy Bytom Wąskotor...
80
m
Dworzec autobusowy
80
m
Bytom
Wieża wodna
105
m
Bytom
Sklep piekarniczy
123
m
Bytom

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234następna
Podmiana.
2020-07-31 14:25:00 (5 lat temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
Zmieniłem na trochę mniejsze ale zdecydowanie wyraźniejsze.
2023-09-13 10:58:49 (2 lata temu)
Podejrzewam że to jest dworzec kolei prawoodrzańskiej (ROUE) której tory przebiegały tam gdzie dziś znajduje się ul. Kolejowa. Wnioskuję to z faktu iż budynek nijak nie jest podobny do starego ( ani do nowego dworca (inna hipoteza - zdjęcie nie jest z Bytomia tylko znalazło się tu omyłkowo).
W przyszłosci trzeba bedzie pewnie założyc oddzielny obiekt (Dworzec kolei Prawoodrzańskiej), przypisany do ul. Kolejowej.
2008-12-09 11:08:40 (17 lat temu)
Już conieco wywnioskowałem - otóż na zdjęciu

widoczny jest ten sam co na powyższym zdjęciu budynek, stojący za "drugim" dworcem, tym zbudowanym w latach 1894-97 w/g projektu Doulina i Friedricha Metteganga).
Czyli na naszym zdjęciu mamy pierwszy bytomski dworzec kolei górnosląskiej, zbudowany w 1873r.
2008-12-09 21:26:11 (17 lat temu)
pawulon
 
do Jarosław Dubowski: Tak, masz rację że nie jest on podobny do pozostałych ale nie miałem pomysłu gdzie go przypisać więc chwilowo dałałem tu. Jak będzie wiarygodna lokalizacja to zmienię przypisanie.
2008-12-09 12:25:58 (17 lat temu)
pawulon
 
do pawulon: A może coś z tego wywnioskujesz: Bytom Dworzec PKP/Plac Wolskiego - Beuthen Hauptbahnhof. Obecny budynek dworca został wzniesiony w latach 1927-1929 w stylu funkcjonalizmu a projektantem był architekt Wilhelm Grossart. Jest on trzecim dworcem w tym miejscu. Dwa poprzednie wzniesiono odpowiednio w 1873 (stał w miejscu obecnej hali peronowej) i ok. 1894-97 (projekt Doulina i Friedricha Metteganga, zbudowany przed dworcem z 1873 w miejscu obecnego) i wyburzono wraz z budową obecnego. Dworzec uroczyście otwarto 16 grudnia 1929 r. Linia kolejowa Gliwice - Bytom - Chorzów (Królewska Huta), przy której zbudowano obecny dworzec, została zbudowana przez Kolej Górnośląską (niem. Oberschlesische Eisenbahn, OSE). Oddano ją do użytku 27 października 1872.

2008-12-09 12:49:22 (17 lat temu)
elot360
 
Zamiast do hali której w kadrze prawie w ogóle nie widać, lepiej byłoby podpiąć pod sam budynek dworca
2024-11-14 17:35:05 (rok temu)
pawulon
 
do elot360: Pośrednio jest przypisane do dworca. Hala to jego element, zresztą dobrze tu widoczny.
2024-11-14 17:50:55 (rok temu)
elot360
 
do pawulon: Na zdjęciu widać tylko jeden filar hali
2024-11-14 17:54:48 (rok temu)
pawulon
 
do elot360: Bo to pewnie miało być "Wiata peronowa" a nie hala, bo hali to faktycznie prawie tu nie widać ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2024-11-14 17:56:00 (rok temu)
elot360
 
do pawulon: W każdym razie, obiekt "hali peronowej" dotyczy hali nad dawnymi peronami 2, 3 i 4. Zresztą, możesz wejść w obiekt i samemu porównać z innymi zdjęciami :P Dlatego proponuję by z hali ją odpiąć i zostawić fotkę przy samym dworcu.

Inna sprawa, uważam że warto utworzyć obiekt dla nieistniejącego dzisiaj peronu "polskiego" (Dawny peron 1), ze względu na jego likwidację a nowy peron 1 powstał w miejscu dawnego 2. To samo z resztą z tymczasowym peronem 5 który także może dostać swój obiekt
2024-11-14 18:00:57 (rok temu)
pawulon
 
do elot360: Zmieniam przypisanie na dworzec, ale reszty nie ruszam, bo nie znam tematu.
2024-11-14 18:04:15 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do pawulon: Jak nazbieram w swoich zbiorach trochę zdjęć to samemu utworzę obiekty :P

Dziękuję za zmianę przypisania dla tego zdjęcia, pozdrawiam cieplutko
2024-11-14 18:14:04 (rok temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
Gdzie tu jest hala peronowa?
2020-04-09 12:16:43 (6 lat temu)
I ja sie pytam gdzie?
2020-04-09 13:00:46 (6 lat temu)
Jest tu kapliczka (ale obrócona tyłem) i nastawnia (ale bramki zasłaniają). A więc foto nie dokumentuje niczego.
2020-04-09 13:36:58 (6 lat temu)
Nastąpiła z pewnością pomyłka. Zdjęcie nie powinno być przypisanego do hali peronowej a do nastawni
2020-04-09 13:48:54 (6 lat temu)
elot360
 
Pytanie mam o kapliczkę, a mówiąc ściślej jej obiekt. Myślę żeby go założyć natomiast mam spory dylemat, bo w trakcie przebudowy stacji jej lokalizacja uległa zmianie (Nadal jest to Św. Katarzyna z trzeciego peronu ale peron trzeci zmienił swoją lokalizację). Pytanie brzmi, stworzyć znacznik w nowej lokalizacji czy dwa osobne znaczniki?
2024-10-11 01:22:08 (rok temu)
elot360
 
Btw, skoro zdjęcie jest przypisane do nastawni to można mu usunąć przypisanie do stacji. Obiekt nastawni jest niejako podobiektem stacji Bytom
2024-10-11 18:56:49 (rok temu)
fantom
 
do labeo7: Za plecami.
2020-04-09 13:09:13 (6 lat temu)
labeo7
 
do fantom: Czyli fotograf nie w tą stronę się ustawił ;)
2020-04-09 13:17:18 (6 lat temu)
fantom
 
do Desperado: No pewnie że pomyłka. Poleciało z rozpędu po innych fotkach przypisywanych wcześniej do hali.
2020-04-09 14:03:35 (6 lat temu)
do elot360: W przypadku obiektów przeniesionych dodaje się dwa przypisania do obu miejsc i przy zdjęciu w zależności od miejsca usytuowania zmienia się, czyli aktualizuje się przypisanie. Tylko znacznik na mapie może być w jednym miejscu (nowym). Tu niezależnie od tego, do czego kapliczka będzie przypisana, można ją w starej lokalizacji uczynić dodatkowo podobiektem tej w nowej i też dać znacznik, tylko w nazwie jego trzeba zaznaczyć, że to stare umiejscowienie.
2024-10-11 19:10:43 (rok temu)
do elot360: Moim zdaniem przypisanie do stacji trzeba pozostawić, bo na tym zdjęciu nastawnia nie jest głównym obiektem. Więcej stacji widać niż nastawni.
2024-10-11 19:00:22 (rok temu)
elot360
 
do blaggio.: Dla pewności, jeśli różnica w lokalizacji wynosi kilkanaście metrów w linii prostej to jak najbardziej jest to uzasadnione?
2024-10-11 19:21:03 (rok temu)
do elot360: Nie rozpoznawałem dokładnie sytuacji, dlatego piszę ogólnie. Jeśli kilkanaście metrów, to może nie ma co komplikować sprawy z dwoistością miejsca i przypisania, a na mapie zaznaczyć nowe. Resztę informacji na temat wędrówki zawrzeć w wyjaśnieniu pod zdjęciami.
2024-10-11 19:28:49 (rok temu)
do elot360: Obiekt "Bramowa nastawnia kolejowa Bt" jest przypisana i do ulicy, więc kiedy by bylo zdjięcie przypisane tylko do tej nastawni, to by ścieźka przypisań byla Bramowa nastawnia kolejowa Bt ul.Kolejowa, kiedy system obiera ulice jako gląwny punkt przypisania obiektu.
2024-10-11 20:03:38 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Ojgen, mamy juź podobiekt tej przebudowy ☺
2024-01-05 20:35:24 (2 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Szefie przeniosłem
2024-01-05 21:04:24 (2 lata temu)
Tomiko
 
+5 głosów:5
Cudne foto!
2024-01-19 22:31:55 (2 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Tomiko: Dziękuje
2024-01-20 21:02:38 (2 lata temu)
reden
 
+3 głosów:3
Ślad po bombie zachowany :)
2024-08-02 07:39:02 (rok temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+4 głosów:4
Foto już historyczne, peron Polski (z tego peronu do 1945 roku odjeżdżały pociągi w stronę Polski) już nie istnieje,zlikwidowany przy remoncie hali peronowej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Edycja
2026-01-05 20:19:35 (5 miesięcy temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
To wejście na perony.
2026-01-04 22:05:18 (5 miesięcy temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Poprawiłem, dziękuję
2026-01-19 11:22:08 (5 miesięcy temu)
No, tu bym się troche wachal z przypisaniem do nastawni. Mojim zdaniem przypisanie powino być do stacji kolejowej i w opisu masz juź podane skąd ten piękny i napewno ciekawy widok jest zrobiony ☺
2026-05-17 13:54:47 (miesiąc temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do vetinari: Chyba teraz będzie dobrze
2026-05-17 14:05:49 (miesiąc temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : ☺☺☺
2026-05-17 14:14:22 (miesiąc temu)
PiotrW
 
do Rafał Eckiert (Beuther) : Jakby były znaczniki na kominach horyzont by ożył.
2026-05-17 20:47:33 (miesiąc temu)
PiotrW
 
do vetinari:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Błąd
2026-05-17 20:44:45 (miesiąc temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do PiotrW: Dodałem znacznik
2026-05-18 09:25:04 (miesiąc temu)
PiotrW
 
+1 głosów:1
do Rafał Eckiert (Beuther) : Ludzie z daleka będą się mogli zorientować gdzie to jest,
2026-05-18 10:03:45 (miesiąc temu)
elot360
 
+1 głosów:1
Czy na terenie obiektu można było swobodnie robić zdjęcia? Pytam, bo w ogłoszeniu o nocy muzeów z PLK było napisane o "niekorzystaniu z telefonów komórkowych na terenie obiektów", dosłownie to intepretując jeśli ktoś przyszedł z aparatem to miał farta a jeśli ktoś był Tik Tokerem to miał pecha. W każdym razie, gdyby nie fakt że tego dnia byłem w zupełnie innym miejscu, ten zapis regulaminu mnie totalnie zniechęcił bo to wyglądało jak zaproszenie na "popatrzenie sobie" ale bez możliwości zrobienia sobie pamiątek. A jednocześnie widziałem w sieci że pojawiło się mnóstwo zdjęć z odświeżonego wnętrza nastawni i poczułem się trochę wprowadzony w błąd
2026-05-20 13:55:38 (miesiąc temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
Można było robić fotki ,wiele osób robiło fotki, nawet w internecie są, to już obiekt zabytkowy,nie użytkowany już od 2022 roku, a co najciekawsze urządzenia oryginalne z przed 1945 użytkowane do 2022 roku z modernizacjami.
2026-05-20 16:30:07 (miesiąc temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do elot360: Bardzo często ogłoszenia takich imprez zawierają klauzulę o zakazie fotografowania, a potem, na miejscu, okazuje się, że to nieprawda, albo że chodzi o coś zupełnie innego. W noc muzeów poszedłem na zwiedzanie Centrali PKP PLK. Zapisy, dowody osobiste, budynek strzeżony, monitoring, sokiści nie odstępujący nas na krok itp. i informacja, że przewodnik powie, gdzie można robić zdjęcia. Na miejscu okazało się, że to wszystko lipa, 2 chłopaków załapało się z partyzanta, a zakazem fotografowania chodziło tylko o to, że przewodnik nie chce potem siebie oglądać na youtubie :) Więc prośba, żeby go nie filmować. Można było focić wszędzie i wszystko, gdzie byliśmy. Z detalami. To samo w innych instytucjach, także w ubiegłych latach. W hucie, ministerstwie tym czy owym.
2026-05-20 14:12:42 (miesiąc temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+2 głosów:2
2026-05-20 16:34:50 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
36 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
2023
-
2023
2023
-
2023
2023
-
2023
2023
-
2024
2023
-
2024
2024
-
2024
2024
-
2024
2024
-
2024
2024
-
2025
2024
-
2025
2025
-
2026
2025
-
2026
Stacja kolejowa Bytom - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Wyszków Warszawa, ul. Ciepła 1 zamek Toszek sikornik gliwice rzeszów rzeszów Aleja Wyzwolenia Szczecin Szczecin sieniawka emilii plater noteć śluzy noteć park zdrojowy duszniki-zdrój duszniki-zdrój postepowa Opoczno łomża łomża Rynek starego miasta 2 zary zamek Zary mapy Opolska Opolska Zary Mapy Zary mapy narutowicza radom Miechów Miechów szczecin szczecin szczec szczec zamość zamość