| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica III (Chabry)

Dawniej: Osiedle Chabrów, Dzielnica Chabry
Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...4041następna
foxi
 
Dzielnica III Chabry
2021-01-25 19:20:54 (5 lat temu)
Zdjęcie pochodzi z publikacji: "10 Jahre Oberschlesischer Tennisverban".
2022-11-13 11:41:00 (3 lata temu)
Niko
 
do Oderstr.: Korty otwarto 11 maja 1930 roku. Najpierw do południa były zawody klubowe opolskich zespołów: Niebiesko-biali na niebiesko-żółtych. 4 męskie mecze pojedyncze, 3 damskie i 2 męskie deble. O 11.00 było oficjalne otwarcie. Prezes niebiesko-białych dr Weiss rozpoczął uroczystość w obecności przedstawicieli urzędów i pasjonatów tenisa. Po południu były mecze pokazowe. Grali m.in. trenerzy tenisa Biallas (Czerwono-biali Wrocław) i Czarnotta (Niebiesko-biali Opole), oraz Braumann z Lipska (trener Niebiesko-żółtych z Opola) z znanym trenerem hiszpańskiej i duńskiej drużyny Davies Cupowej Maxem Hopfenheimem (Żółto-biali Wrocław). Ufundowano cenne puchary. Wieczorem był uroczystą kolację.
2023-08-05 19:37:32 (2 lata temu)
Clipo66
 
Nazwy poszczególnych dzwonów nie podają ?
2023-06-18 13:06:57 (3 lata temu)
do Clipo66: św. Karol Boromeusz, św. Jan Paweł II oraz Pax
2023-06-18 13:10:51 (3 lata temu)
Clipo66
 
do Desperado: Rozumiem że Pax to nie jest żaden świety kościoła tylko zamienni sława IHS Jesus Hominum Salvator (Jezus Zbawca Ludzi)
2023-06-18 13:18:24 (3 lata temu)
do Clipo66: Tak to zapewne wygląda.
2023-06-18 13:21:19 (3 lata temu)
Gandalf
 
do Clipo66: Nie o to chodzi, Pax to po prostu pokój, tutaj możesz poczytać: .
2023-06-18 14:26:59 (3 lata temu)
Byłó ładnie a jest byle jak.
2023-06-26 14:04:04 (2 lata temu)
Czy kamienica po lewewj miała numer 32 ?
2023-08-25 10:41:26 (2 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: Jeżeli masz na myśli kamienicę przy lewej krawędzi zdjęcia, której widać tylko fragment to początkowo miała numer 22 a po przenumerowaniu 32 i taki numer ma do dzisiaj :)
2023-08-25 17:32:09 (2 lata temu)
do Gandalf: Mam na myśli tą z wieżyczką. I ona miała chyba numerację na Luboszyckiej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2023-08-25 19:29:57 (2 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: Tak, numer 1.
2023-08-25 19:38:38 (2 lata temu)
do Gandalf: Tak myślałem. I co dziwne, to pierwsze zdjęcie kamienicy.
2023-08-25 19:39:44 (2 lata temu)
No jest prawie w tym samym miejscu.Jedna z niewielu rzeczy jaka im się udała od lat.
2023-09-01 13:48:26 (2 lata temu)
Mogliby jeszcze fontannę odkopać o ile jej nie uszkodzili w czasie ostatniej przebudowy placu.
2023-09-02 12:17:17 (2 lata temu)
do OPPELN1945: A jednak coś je różni. W pierwotnej wersji pegaz nie miał tylnych nóg. Pokazały się dopiero na Chabrów.
2023-09-01 16:02:27 (2 lata temu)
do Desperado: Tak ,prawda i chyba też już są zabytkiem,mają już przynajmniej 44 lata.
2023-09-02 12:15:08 (2 lata temu)
Mam pytanie, choć nie bardzo wiem do kogo. Chyba do Neo. Dlaczego to zdjęcie, nie ukazuje się wśród "Pokaż wszystkie" ? Z tego co zauważyłem, nie tylko zdjęcie tego obiektu.
2023-09-01 16:05:38 (2 lata temu)
Gandalf
 
+2 głosów:2
do Desperado: Ale "Pokaż wszystkie" czego obiektu, ulicy, dzielnicy ? Dopisane: Sprawdziłem wszędzie: w obiekcie, w ulicach i w dzielnicach. Nigdzie go nie brakuje.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2023-09-01 16:22:36 (2 lata temu)
do Desperado: W obiekcie "Rzeźba Pegaz" w "pokaż wszystkie" mam to zdjęcie, podobnie w galerii wszystkich zdjęć placu.
2023-09-01 18:13:17 (2 lata temu)
do Gandalf: Chodziło o pegaza. Już kiedyś pisałem, że u mnie nie zawsze się pokazują miniatury wszystkich zdjęć.
2023-09-01 17:28:12 (2 lata temu)
do Neo[EZN]: Trochę inaczej. To zdjęcie : jest w miniaturach wnętrza dworca. Kiedy przejdziemy do "Pokaż wszystkie zdjęcie", ono już znika, nie ma go we wszystkich.
2023-09-04 13:57:04 (2 lata temu)
do Neo[EZN]: Wszystkie zdjęcia Legiona, z jeziora Charzykowskiego, znajdziesz w "Polska niezidentyfikowane", choć są dopisane do jeziora.
2023-09-04 13:59:33 (2 lata temu)
do Desperado: Ja czasem znajduję we wszystkich zdjęciach takie, które później miały zmienione przypisanie do innego obiektu niż ten, którego zdjęcia przeglądam. Może w tym tkwi przyczyna, że po zmianie przypisania zdjęcia nie przechodzą do wszystkich w nowym przypisanym obiekcie.
2023-09-04 14:23:19 (2 lata temu)
Clipo66
 
Wie ktoś może co ma symbolizować ta rzeźba, lub w jakim celu ją tam postawiono ?
2023-09-03 06:29:48 (2 lata temu)
Clipo66
 
+1 głosów:1
Dzięki za link do artykułu, z którego jasno wynika że owa rzeźba stanęła w kwietniu 1976 r, zdjęcia w obiekcie poniżej roku 1976 są błędnie datowane.
2023-09-03 07:30:16 (2 lata temu)
4elza
 
+2 głosów:2
2023-09-03 06:33:58 (2 lata temu)
Gandalf
 
+2 głosów:2
Zidentyfikowane, przypisane.
2023-09-03 23:57:32 (2 lata temu)
Clipo66
 
II liga grupa zachodnia.
2023-09-10 12:41:15 (2 lata temu)
To zdjjęcie jest wykonane między 1984 a 1985 rokiem, to są jeszcze prawdziwe pierwsze Jelcze PR110U takie jakie przyszły z Jelcza,mają jeszcze małe narożne szybki z przodu które produkowano do 1986 roku, w 1986 roku nie było już na zajezdni Autosanów H9-35 a mumer widocznego na zdjęciu przejęły Jelcze M11.
2023-09-13 14:56:50 (2 lata temu)
Cofam Luboszycką i rok 1992. Mój szwagier, były pracownik Kasprowicza twierdzi, że Luboszycka istniała już, mniej więcej, od połowy lat 80.
2023-09-13 18:33:05 (2 lata temu)
do OPPELN1945: Luboszycka działa od 1992.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2023-09-13 15:13:56 (2 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: A kto Ci powiedział że to Luboszycka ?
2023-09-13 16:33:14 (2 lata temu)
Jazzek
 
do Desperado: Numer rejestracyjny wskazuje na wcześniejsze datowanie.
2023-09-13 16:43:55 (2 lata temu)
do Gandalf: W takim razie to też nie Luboszycka a zdjęcie wisi pod tym adresem już 4 lata.
2023-09-13 16:44:06 (2 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: Zdjęcie które podlinkowałeś to na pewno Luboszycka, widać przecież kominy elektrociepłowni ;-)
2023-09-13 16:54:29 (2 lata temu)
do Gandalf: To wiem ale oświetlenie jakby się nie różniło :)
2023-09-13 16:57:11 (2 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: Takie latarnie w tamtym czasie to był standard, można je było spotkać wszędzie. Aha, zapomniałem dodać że domyślam się gdzie zrobiono to zdjęcie :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2023-09-13 17:14:35 (2 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: Desperado, coś mi tu nie pasuje. Po wpisie OPPELN1945 i Twoim w tym wątku zacząłem kombinować gdzie mogło być zrobione to zdjęcie, ale chyba niepotrzebnie. Tutaj piszesz że baza przy Luboszyckiej działa od 1992 roku, natomiast w artykule który zamieściłeś wczoraj piszesz że: "W latach 80. wybudowano bazę przy ul. Luboszyckiej, w której zakład mieści się do dzisiaj." więc kiedy w końcu baza na Luboszyckiej zaczęła działać ?
2023-09-13 18:44:32 (2 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Gandalf: Nieporozumienie ze względu na różnicę między "wybudowano" a "przeniesiono". Wybudowano faktycznie około roku1983-84. Zaś dopiero w roku 1992 przeniesiono cały majdan z Kasprowicza na Luboszycką. Tworząc tam nową siedzibę MPK.
2023-09-13 18:49:07 (2 lata temu)
do Desperado: Do Desperado: Szwagier pracował zbyt krótko żeby pamiętać takie szczegóły,to że się gdzieś pracowało nie znaczy że się jest ekspertem w tej sprawie. To jest widok na drugi rząd postojowy patrząc od wjazdu do zajezdni w tym czasie od ulicy Kępskiej bo tam był główny i jedyny wjazd na plac,patrząc w prawo widzielibyśmy dawną dyspozytornię i ówczesne biura, ta zajezdnia została oficjalnie otwarta w grudniu 1980 roku a zajezdnia wraz z dyrekcją została przeniesiona z Kasprowicza końcem lata 1992 roku a nie jak wypisują smarkacze miłości znawcy na wikipedii i tym podobnych o połowie lat 80tych,to są bzdury.Przeniesienie dyrekcji nastąpiło razem ze zmianą nazwy i formy działania przedsiębiorstwa,od tego czasu mamy niestety MZK i z roku na rok coraz gorsze warunki zatrudnienia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: skrót
2023-09-14 11:01:53 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
402 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica III (Chabry)
12
ul. Astrów
Primel Weg
ul. Bzów
Flieder Weg
ul. Chabrów
Kornblumen Weg
ul. Huculska
Havelweg
ul. Irysów
Veilchen Weg
ul. Jankowskiego Jana Stanisława
Aleksandra Kowalskiego
ul. Jaśminów
Astern Weg, Astrów
ul. Konwalii
Nelken Weg
ul. Luboszycka
Kempaer Strasse, Flur Strasse, 1 Maja
ul. Maków
Reseda Weg
ul. Mikołajczyka Stanisława
Zrzeszenia Studentów Polskich
 
 
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Jelcz berliet 805Na 805Na kielce kielce łaznów recz recz reetz recz recz kępno reetz śnieżka kielce kielce gliwice rynek morskie oko kiekrz opole mapy opole opole ople iwiny wymiarki kostrzyn pieczęć pieczęć stare miasto stare miasto Przemyśl Przemyśl rzeka Dunajec rzeka Dunajec dunajec