26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat strzeliński
OBIEKTY - Ulica Kamienna
1
1a
2
3
3
3a
3b
3J
3L
4
6
7
8
8a
8b
10
12
12a

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Kamienna

Dawniej: Steinbruchweg
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678910
BAL†
 
Nie \"kolejka linowa\" a dźwig wyciągowy zwany \"kranem\".
2011-04-23 22:50:22 (15 lat temu)
A dlaczego wypompowują wodę?
2010-05-31 17:05:20 (16 lat temu)
BAL†
 
do Neo[EZN]: Wyrobisko na nowo zaczyna funkcjonować. Dalsze fotki to pokazują.
Nie wszystkie dzisiaj wkleję :).
2010-05-31 17:08:23 (16 lat temu)
do BAL†: A dlaczego je zamknięto? Myślałem, że po prostu wyczerpały się zasoby :)
2010-05-31 17:11:36 (16 lat temu)
BAL†
 
do Neo[EZN]: Wraz z kamieniołomami w okolicach Strzelina, popyt rynku był zaspokajany.
W samym Strzelinie po wojnie, użytkowano jedynie główne wyrobisko i w południowej części jedną ścianę tego wyrobiska, do której można było dojechać, gdyż wraz z płaskowyżem wystawały ponad wodę. Krążyły pogłoski, że istnieje tutaj źródło, które daje więcej wody aniżeli da się wypompować. Prawie na okrągło, jedna pompa wypompowywała bez skutku. Chyba technika wraz z czasem idzie do przodu, że w końcu się udało.
2010-05-31 17:31:15 (16 lat temu)
No jak ładnie. Większe zdjęcie, dobre filtrowanie, Andrzej idzie do przodu.
2010-05-31 17:06:14 (16 lat temu)
BAL†
 
do Neo[EZN]: Nauki przecież wziąłem od fachowców :))
2010-05-31 17:10:25 (16 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
Lekko przypomina Elektrowniany, ale to nie on. Brak kamienia w wodzie po prawej stronie.
Podobnie wygląda w Gościęcicach Średnich, ale głowy bym sobie nie dał uciąć. Czy to nie jest przypadkiem ten nieistniejący już, zasypany, obok Zakładu Karnego, po którym nie ma już śladu? Pamiętam, że widziałem tam tory dla wózków transportowych, których brak na zdjęciu, Dają też do myślenia te pachołki wkoło, jakby przebiegała tam droga.
2010-09-18 22:16:40 (15 lat temu)
gregorr
 
Przypisanie to moja zgadywanka. Ciężko ustalić co to może być. Trochę zalanych wyrobisk jest w okolicy
2010-09-21 23:29:51 (15 lat temu)
BAL†
 
Tego rodzaju zejść było kilka, łącznie z dwoma wieżyczkami ze schodami przy ścianach pionowych które zlikwidowano.
Spenetrowałem dzisiaj teren wokół i jak dobrze pamiętam takie zejścia zauważyłem w trzech miejscach. Jednym z nich zszedłem na dół, a więc pojawi się kilka ciekawych zdjęć :).
2011-04-23 16:52:09 (15 lat temu)
BAL†
 
+2 głosów:2
To zdjęcie akurat przedstawia fragment dawniej zatopionego wodą kamieniołomu zwanego \"ES\"ami . Znam to miejsce od podszewki. Niejedne wakacje spędziłem opalając się na tym płaskim placyku po prawej stronie, gdzie do wody dzieliło zaledwie 1,5 m. W końcówce lat 1960 nie było już widocznych po lewej stronie drabinek, czy cokolwiek jest to innego. Fotka musiała być zrobiona z jakiegoś sprzętu pływającego. Dzisiaj zmieniło się tutaj niesamowicie. Nie dałoby się już rozpoznać tego miejsca, jedynie orientacyjnie określić w którym miejscu było.
2011-04-24 12:11:51 (15 lat temu)
skrzypa
 
Myślałem, ze to kamieniołom w Gębczycach bardzo podobne klimaty
2011-04-23 18:04:31 (15 lat temu)
skrzypa
 
Tak teraz widzę tamten był wypełniony wodą :)
2011-04-23 18:16:33 (15 lat temu)
skrzypa
 
Zasugerowałem się tymi metalowymi schodkami, niestety te w Gębczycach nie mają połowy stopni
2011-04-23 19:07:52 (15 lat temu)
BAL†
 
do skrzypa: To nie ten dołek, o którym myślałeś :)
2011-04-23 18:15:47 (15 lat temu)
BAL†
 
do skrzypa: Większość wyrobisk z wierzchu wygląda podobnie, tak okolicznych jak i strzegomskich. Trudno ze zdjęcia byłoby zidentyfikować, nie wiedząc które to konkretnie jest.
2011-04-23 19:04:16 (15 lat temu)
BAL†
 
Chłopaki, dzięki za ocenę ... spróbujcie dostać się na teren kopalni, a docenicie poświęcenie :(
2011-04-23 22:57:20 (15 lat temu)
BAL†
 
Dlatego, że są to fotki nieosiągalne przez przeciętnego zjadacza chleba. Dzięki znajomości terenu z dawnych lat, przedarłem się i kryłem jak złoczyńca przed ochroniarzami, aby pokazać wam to, czego nie jesteście w stanie zobaczyć osobiście.
2011-04-23 23:05:03 (15 lat temu)
do BAL†: Oj BAL, co ty się tak tymi ocenami przejmujesz. Gdybym ja zwracał na nie uwagę dawno wystawiłbym swój sprzęt na aledrogo i zająłbym się hodowlą rybek czy innych chomików ;)
2011-04-23 22:59:07 (15 lat temu)
Neo[EZN]
 
+4 głosów:4
do Tomasz Górny (Nemo5576): Tak to drzewiej bywało, że jeśli ktoś zwracał uwagę na oceny jakie dawali mu użytkownicy to po jakimś czasie nikt zdjęć tego autora nie oceniał aby nie denerwować ani jego ani siebie - a czy o to nam chodzi? :)

Wiadomo, że nikt nie wie co się działo między zrobieniem tego zdjęcia a wrzuceniem na FP i ile czasu oraz wysiłku pochłonęło jego zrobienie bo skąd mamy to wiedzieć? :) Ja też czasem włażę w dziwne miejsca - a to na dach a to wspinam się po wysokiej kupie piachu albo włażę na ogrodzony teren a później dostaję niezbyt wysokie noty za zdjęcia zrobione z tych miejsc ale myślę sobie - skąd oni wiedzą ile to kosztowało energii / nerwów / wysiłku? Nie wiedzą a grunt, że w ogóle chciało im się obejrzeć i ocenić moje zdjęcie :)
2011-04-23 23:09:22 (15 lat temu)
do BAL†: Bo taki nasz los :) Ja też czasem wracam z mniej sympatycznych miejsc naszego GOPu po sympatycznym dniu w czasie którego kilkakrotnie zaproponowano mi obicie facjaty za kręcenie się nie tam gdzie trzeba a potem patrzę na te smętne 4+ czy -, ale takie życie.
2011-04-23 23:16:08 (15 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: OK przełknąłem, chociaż boli. Jeszcze czasami zastanawiam się, po cóż zwracam uwagę na te oceny ... ale one jednak i tak, mobilizują do ponoszenia swoich umiejętności obserwacji i obróbki, pomimo poświęcenia.
2011-04-23 23:26:28 (15 lat temu)
BAL†
 
do Neo[EZN]: Piotrek, czekają poprawki na \"drobiazgowe błędy\" ... właśnie wypadła mi literka ze słowa i już nie mogę nic poprawić :(
2011-04-23 23:34:15 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do BAL†: Nie przejmuj się, ponoć nie ma rozkoszy bez bólu. A zawsze znajdą się tacy, choćby w liczbie 1 szt, co Twój trud docenią :))
2011-04-24 13:22:52 (15 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: A już zapomniałem ... dzięki za miłe słowa.
Orgazmu i tak z tego nie będzie :))
2011-04-24 14:41:17 (15 lat temu)
Ciekawe czy ten \"wózeczek\" to ten sam który jest na zdjęciu - ?
2011-04-23 23:01:14 (15 lat temu)
BAL†
 
do Neo[EZN]: Podejrzewam, że nie. Jest to siódemka, a było ich 9. Skoro widać 1, to musiał być początek wyrobiska lub środkowy przy poszerzaniu w lewo i prawo.
2011-04-23 23:17:19 (15 lat temu)
Pokaż na mapie
99 Dyskusji (ostatnia 15 lat temu)
Ulica Kamienna - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: sokolniki lotnisko Szymanów Książąt Opolskich 23 Opole lelów lelów poznań ul. babimojska igloopol grunwald bydgoszcz bydgoszcz marszałkowska 115 junikowo zwycięstwa 30 gliwice zwycięstwa 30 gliwice kock 1969 kock 1969 edward1 edward1 poznań poznań poznań poznań Zielona Góra Szkoła Podstawowa nr 17 bydgoszcz długa okrzei Zielona Góra Strzelecka wiśle rezyde malbork malbork kołobrzeska 44 Zielona Góra Dąbrowskiego 12 człuchowska 106 Redlin redlino ruch chorzów kostrzyn