26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat strzeliński
OBIEKTY - Ulica Kamienna
1
1a
2
3
3
3a
3b
3J
3L
4
6
7
8
8a
8b
10
12
12a

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Kamienna

Dawniej: Steinbruchweg
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678910następna
Jeśli schody są w dobrej kondycji - to bym poszedł..
2014-07-12 17:43:44 (11 lat temu)
do Marek Stańczyk: Koledzy już kiedyś schodzili ale teraz nie mieliśmy pozwolenia na zejście.
2014-07-12 20:58:21 (11 lat temu)
Super!
2014-10-02 07:14:39 (11 lat temu)
A jaka wielka musi być maszyna!
2014-07-03 22:17:43 (11 lat temu)
Stenek
 
+3 głosów:3
Neo - teraz wiem, że tak naprawdę pojechałeś tam ........... wymienić sobie opony! No będziesz królem szos ;)) ;))
2014-07-03 22:53:11 (11 lat temu)
PRacowałem kiedyś przy takich oponach. Załadować na auto w 4kę trzeba było taką "fadromę" Niestety chińskiego plastyku u nas coraz więcej - a tego nie ma jak utylizować.. ;/

2015-12-14 14:04:33 (10 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
2014-07-03 23:05:01 (11 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: A jak!
I kto teraz naszemu Szefowi na drodze podskoczy? Chyba tylko ten mały wywrotowiec: :))
2014-07-03 23:10:38 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
To zdjęcie jak i drugie wygląda jakby zostało wykonane gdzieś na terenie kamieniołomu, w którym byliśmy. Od zachodu patrzymy na oddalone - wieżę ratusza ( z lewej) i wieże kościoła św. Michała i kościoła Podwyższenia Krzyża. A po lewej są tory (bocznica) ?
2014-07-17 21:46:52 (11 lat temu)
Stenek
 
No i na słupie przepiękny okaz oprawy oświetleniowej, której typu nie znam, boć ona przedwojenna. Choć może znajdę i ją w starych moich księgach jakichś?
2014-07-17 22:08:19 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Też o tym pomyślałem, że to może być ten kamieniołom... A tory to może ta kopalniana wąskotorówka?
2014-07-17 21:58:11 (11 lat temu)
pawulon
 
do ZPKSoft: Taki widok to możliwy jest tylko z Ząbkowickiej, gdzieś tak z okolic cukrowni.
2014-07-17 22:09:23 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Neo[EZN]: Tu mamy na horyzoncie tak samo ustawione wieże. Teraz teren jest porośnięty tak duzymi drzewami, że wież nie widać.
2014-07-17 22:06:26 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawulon: Z tego miejsca, co piszesz to wieża kościoła Podwyższenia Krzyża byłaby pierwszą od lewej a nie z prawej.
2014-07-17 22:13:05 (11 lat temu)
pawulon
 
do ZPKSoft: Masz rację, pomyliłem kościoły, teraz się im dokładniej przyjrzałem, i popieram Twoją tezę że fotka zrobiona z okolic ES-ów ;)
2014-07-17 22:32:26 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawulon: Co do konkretnego miejsca na terenie kamieniołomów to BAL wiedziałby dokładniej, ja mam za małą wiedzę co do historii obiektu. Może to z ES-ów, ale przez 80 lat i tam się zmieniło.
2014-07-17 22:37:47 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
To jest nieczynne obecnie wyrobisko, które penetrowali nasi Fotopolanie .
2014-11-25 18:33:44 (11 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Dziękuję za już, a proszę o jeszcze :)
2014-11-25 19:01:05 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Wacław Grabkowski: Może będą szybsi ode mnie ;) Nie dyżuruję 24 godz. na dobę.
2014-11-25 21:08:29 (11 lat temu)
Jest to w jakiś sposób zabezpieczone (płoty, ochrona albo psy) ? Każdy może tam wejść ?
2015-04-12 14:57:40 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : Niestety nie każdy może tam wejść :( Ale jeśli jesteś zainteresowany zobaczeniem na własne oczy to daj znać, może coś się da zorganizować.
2015-04-12 17:56:17 (11 lat temu)
gregorr
 
To nie jest podstawa windy tylko podstawa klatki schodowej. W tym miejscu starego wyrobiska widny nie było.
2015-04-12 13:14:20 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do gregorr: Dzięki Grzesiu, już poprawione.
2015-04-12 18:00:38 (11 lat temu)
12klu
 
Kapałam się tutaj
2015-07-29 01:43:12 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Fantazja ! Gołębiu zaraz prześlemy link do filmu naszemu przewodnikowi i kierownictwu kamieniołomów. Wytężałam wzrok, ale nie dostrzegłam zwłok mężczyzny w czeluści nieczynnego wyrobiska. Dwa dni po naszym zwiedzaniu odkryto ciało na głębokości ok. 80 m, o czym pisałam pod zdjęciem . Może kolegom uda się coś wypatrzyć, a może nieszczęśnik znalazł się tam już po naszej wizycie ?
2016-01-11 19:57:43 (10 lat temu)
Nie wiem jak to się stało że premierę przegapiłem. Ten film chciałem zobaczyć od momentu jego powstania :) I teraz wiem że warto było czekać, szczególnie ta część z wnętrza wyrobiska jest dla mnie czymś fantastycznym. Zapisuję się na obejrzenie w pełnej rozdzielczości.
2016-02-11 22:35:32 (10 lat temu)
Brawo! Znakomite.
2016-02-11 22:39:52 (10 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Nie ma to jak film z dreszczykiem ;-)
2016-01-11 20:52:01 (10 lat temu)
gregorr
 
Dokładnie była to kuchnia stołówki. Sama stołówka mieściła się w miejscu sali obrad starostwa. Za dzieciaka chodziłem tam na obiady.Wprawdzie była to stołówka zakładowa kamieniołomów, ale każdy mógł wykupić tam obiady.
2016-02-05 10:52:37 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do gregorr: Dzięki, czyli byłam blisko :)
2016-02-05 14:05:16 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
99 Dyskusji (ostatnia 10 lat temu)
Ulica Kamienna - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: warszawa zachodnia warszawa zachodnia Drzewica fabryczna obóz pracy szkolna kraków, bydgoska kraków, bydgoska libusza Łomża muzeum Rawicz Sarnowa Łomża Łomża Bazylika w Łowiczu gliwice gliwice gotyckie kościoły Goleniów Goleniów radymno noniewicza Poznań Poznań tvp tvp tvp tvp tvp tvp Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu ul. Chmielna 36 przytoczna dwór garbolewskich Stalmacha szczecin wroclaw