| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat strzeliński
OBIEKTY - Ulica Kamienna
1
1a
2
3
3
3a
3b
3J
3L
4
6
7
8
8a
8b
10
12
12a

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Kamienna

Dawniej: Steinbruchweg
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678910następna
A ten widoczny w tle żółty, ażurowy żuraw, w którym kamieniołomie pracuje? B mam go na zdjęciach, ale nie wiem do którego wyrobiska przypisać?
2011-04-24 15:57:38 (15 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
Chwilowo stoi bezczynnie na głównym wyrobisku, chociaż nie w tym miejscu co widać na tej fotce.
Jest to żuraw (dźwig) przenośny. W miejscu gdzie jest stawiany wylewane są 4 platformy betonowe z punktami mocowania i na tym stawia się go od nowa.
Fotkę możesz wstawić w obiekt
Ja właśnie też do niego docieram ... wstawiam po kilka fotek tematycznie (aby były koło siebie). Jak zapewne zauważyłaś przeglądając przeze mnie wstawiane, zacząłem od budki strażniczej i schronów, jestem przy starych kranach, teraz będzie nowy dźwig ... a dalej zobaczycie :)
2011-04-24 16:31:38 (15 lat temu)
BAL†
 
Pokazujesz tutaj widok z góry wyrobiska od strony północnej. Wstawiłem widok z dołu i z kierunku przeciwnego .
2011-06-03 09:11:30 (15 lat temu)
BAL†
 
To nie schron, a budka wartownika pilnującego jednego z zejść do wyrobiska. Skoro robiłeś to zdjęcie, powinieneś zauważyć po prawej stronie przejście i dalej schody w dół. Schrony były kamienne z dachem z żelbetonu.
2011-04-23 16:59:51 (15 lat temu)
BAL†
 
Czy widziałeś okna w schronie i czy na czas odstrzału wszedłbyś do takiego gdy kamienie niczym pociski śmigają wokoło?
2011-04-23 19:11:48 (15 lat temu)
gregorr
 
Kiedy bonczek robił to zdjęcie schodów po prawej stronie już dawno nie było. Zdemontowano je na początku lat 90.
2011-04-25 00:30:47 (15 lat temu)
Sylwester Grzeszczyk
 
+1 głosów:1
Interesujące zamknięcie.
2011-04-24 16:33:02 (15 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
:) Dzięki niemu ocalało co nieco wewnątrz. Przez tę szczelinę obfociłem wnętrze.
2011-04-24 16:36:00 (15 lat temu)
Po lewej i po prawej widoczne rezystory rozruchowe.
Silnik pierścieniowy.
2011-04-24 19:32:23 (15 lat temu)
BAL†
 
do Jarosław Dubowski: Silniki to nie moja specjalność ... myślałem że przy rozruchu potrzebny jest kondensator do przesunięcia fazy (w silniku jednofazowym).
2011-04-24 21:31:06 (15 lat temu)
do BAL†: Tu jest inaczej - indukcyjny silnik trójfazowy nie wymaga przesunięcia fazy bo stojan zasilany bezpośrednio z sieci już wytwarza pole wirujące. Do urządzeń o lekkim rozruchu (pompy, wentylatory itp.) stosuje sie silniki z wirnikiem uzwojonym na stale, czyli silniki klatkowe (klatka z prętów aluminiowych, często odlana bezpośrednio na pakiecie blach wirnika). Do urządzeń gdzie rozruch jest ciężki stosowano silniki z uzwojonym trójfazowo wirnikierm, końce tego uzwojenia były wyprowadzone na pierścienie ślizgowe (silnik pierścieniowy). Do zacisków szczotek wsółpracujących z tymi pierścienieami dołączone były poprezez przełącznik rezystory rozruchowe. Rozruch przeprowadzało się zmniejszajac wartść rezystancji do zera przy pomocy przełącznika wielopozycyjnego.
2011-04-25 09:38:27 (15 lat temu)
mietok
 
Ciekawie musi wyglądać, patrząc się do góry z dołu wyrobiska.
2011-05-31 18:33:31 (15 lat temu)
BAL†
 
Kadr niestety, tego wrażenia nie oddaje. Następne zdjęcia to pokażą ... wydają się być całkiem niskie ściany wyrobiska :)
2011-05-31 19:18:20 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
Zejść to betka ale wdrapać się potem na górę ;)) Ile to schodów -200 ?
2011-05-31 15:33:45 (15 lat temu)
BAL†
 
+2 głosów:2
Zdyszałem się niesamowicie podczas wchodzenia, ale schodów nie policzyłem ... a szkoda, że nie przyszło mi to do głowy :)
2011-05-31 15:41:59 (15 lat temu)
mietok
 
+2 głosów:2
do BAL†: W takim razie, Andrzeju.................. czeka Cię powtórka :))))
2011-05-31 18:29:34 (15 lat temu)
BAL†
 
+4 głosów:4
do mietok: Jak mawiał Słodowy "Zrób to sam" ... a się przekonasz :)))
2011-05-31 19:21:28 (15 lat temu)
mietok
 
+1 głosów:1
do BAL†: .......:))) A wiesz , nie byłoby to takie głupie :)
2011-05-31 19:55:59 (15 lat temu)
BAL†
 
do mietok: Może wybralibyśmy się razem i zeszli innym zejściem na inny poziom? Jest taka możliwość :)))
2011-05-31 19:59:08 (15 lat temu)
mietok
 
do BAL†: Jestem, za !
2011-05-31 20:23:02 (15 lat temu)
BAL†
 
do mietok: Musi to być dzień wolny od pracy, aby nie naciąć się na ludzi zatrudnionych lub przypadkowo trafić na odstrzał. Najbliższą wolną niedzielę będę miał 18 czerwca, ale będę po imprezce zakładowej :) Następne wolne dopiero mam w lipcu 9-10. Jakoś się zmówimy.
2011-05-31 20:35:03 (15 lat temu)
mietok
 
do BAL†: OK .
2011-05-31 21:26:05 (15 lat temu)
gregorr
 
Pamiętajcie o mnie gdy będziecie się wybierać
2011-06-01 18:24:05 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
do BAL†: Jeśli można to i Paweł reflektuje na tę wyprawę.
2011-06-01 18:27:46 (15 lat temu)
mietok
 
do gregorr: OK, ok :)))) będziemy pamiętali nie zostawimy Was w potrzebie :)
2011-06-01 18:49:56 (15 lat temu)
BAL†
 
do mietok: O kurczę blade, Toż tworzy się spora grupka. Nie tak łatwo będzie przemykać się, by nie zostać spostrzeżonymi.
2011-06-01 20:18:37 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
do BAL†: Jeżeli udział 4 ma uczynić jakieś zamieszanie to może faktycznie lepiej zredukować grupę. Przeżyjemy bez tego ;))
2011-06-01 20:25:37 (15 lat temu)
BAL†
 
do ZPKSoft: Trzy a cztery, to już i tak nie ma znaczenia ... cosik pokombinujemy :)
2011-06-01 20:29:34 (15 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do BAL†: Czyli jednego lub dwóch puścicie luzem, czyli na dół nie po schodkach? ;))
2011-06-01 20:32:21 (15 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
do pawulon: Łoj, po co od razu ujawniasz szczegóły :)))))
2011-06-01 20:36:49 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do pawulon: Jeden będzie schodził a pozostali będą udawać kozice górskie, tylko trzeba pamiętać o wcześniejszym zapuszczeniu brody i przyprawieniu kopytek i rogów ;)
2011-06-01 20:37:27 (15 lat temu)
† KazimierzP
 
+1 głosów:1
Może nie trzeba przyprawiać? Chłopaki sprawdźcie!;-)
2011-06-01 20:38:26 (15 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do BAL†: To kiedy się wybieracie to może bym też przyjechał.
2011-06-01 20:39:38 (15 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do † KazimierzP: Kaziu, nie jest z nimi tak źle, w drzwi się jeszcze mieszczą ;))
2011-06-01 20:40:24 (15 lat temu)
BAL†
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: No tak, my na wyprawę ... a rogi, to już nam dziewczyny postarają się przyprawić :))
2011-06-01 20:41:04 (15 lat temu)
mietok
 
do BAL†: He, he :)))
2011-06-01 20:45:38 (15 lat temu)
mietok
 
To je to :)) Świetna robota Andrzeju :)
2011-06-03 17:36:13 (15 lat temu)
BAL†
 
Dzięki. Przecież obiecałem dalszy ciąg :)
2011-06-03 17:48:39 (15 lat temu)
mietok
 
do BAL†: I chwała Ci za to :)))
2011-06-03 17:52:48 (15 lat temu)
mietok
 
SUPER ! SUPER !
2011-06-03 17:34:39 (15 lat temu)
BAL†
 
do mietok: Przeskoczyłem kilkanaście kadrów z głównego wyrobiska by pokazać ESy w panoramie. Ciekawiło mnie to, jak będzie wyglądać złożenie dwóch ujęć. Próbowałem dołożyć trzecie, ale wychodzi zbyt "płasko" (nierealnie) robiąc zdjęcia z jednego punktu.
2011-06-03 18:17:48 (15 lat temu)
mietok
 
do BAL†: Byłem może dwa lata temu tu na dole przy tym oczku wodnym, i widzę ogrom zmian jakie zaszły przez ten czas.
Postaram się dotrzeć do moich fotek i dla porównania coś dodam. :)))
2011-06-03 18:23:07 (15 lat temu)
BAL†
 
+2 głosów:2
do mietok: Widok zmienia się niemalże z tygodnia na tydzień - trzeba w miarę jak najwięcej napstrykać fotek, póki jeszcze można dotrzeć i jest po co.
2011-06-03 18:38:23 (15 lat temu)
mietok
 
Andrzeju ! SUPER :)
2011-06-03 17:33:47 (15 lat temu)
BAL†
 
do mietok: Trochę zabawy z panoramką (to i poprzednie złożone z dwóch ujęć) daje już efekt wzrokowy ogromu kopalni.
2011-06-03 17:57:29 (15 lat temu)
mietok
 
do BAL†: Daje efekt ogromu tego starego wyrobiska, a za razem -nowego .
2011-06-03 18:06:22 (15 lat temu)
BAL†
 
do mietok: Dobrze mówisz :) Zapewne też wiesz, że powstało całkiem nowe pomiędzy Mikoszowskimi a ESami. Z niego też mam parę fotek.
2011-06-03 18:25:15 (15 lat temu)
mietok
 
+1 głosów:1
do BAL†: Tak , wiem :) To wyrobisko stworzyła od początku firma "DROMEX" , na potrzeby prac przy budowie autostrady A4 .
2011-06-03 18:29:11 (15 lat temu)
Pokaż na mapie
99 Dyskusji (ostatnia 15 lat temu)
Ulica Kamienna - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: werba gdynia lotnicze gdynia lotnicze Gdynia lotnicze Gdynia z lotu ptaka warszawa aleje jerozolimskie katowice katowice radomyśl nad sanem radomyśl wielki katowice chorzowska chorzów chorzów chorzów chorzów ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ august soller węgrzce Zamosc Zamosc mieszkowice rymanów niedźwiedzia rymanów przemyśl przemyśl Turkusowa koscioł sw mikołaja wrocław Mazwoiecka 11 poligon brus Łódź Łódź