| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat strzeliński
OBIEKTY - Ulica Kamienna
1
1a
2
3
3
3a
3b
3J
3L
4
6
7
8
8a
8b
10
12
12a

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Kamienna

Dawniej: Steinbruchweg
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678910następna
gregorr
 
Wydaje mi się, że jest to raczej budka sterownicza dźwigu, podobnie jak ta
2011-05-29 13:41:24 (15 lat temu)
BAL†
 
+2 głosów:2
Z tej budki nie widać wyrobiska, jedynie zejście. Patrząc od tej strony, po prawej znajduje się spory występ skalny, który przysłania wszystko. Na jednym z dalszych zdjęć, mam widok z przeciwnej ściany ... sam się przekonasz.
Chcę zachować jako taką kolejność pokazywania obiektów, toteż nie będę przeskakiwał wstawianych :).
2011-05-29 14:03:17 (15 lat temu)
BAL†
 
do gregorr: Tę fotkę zrobiłem z dojścia do wieżyczki schodowej. Jak zauważysz, już na zdjęciu widoczny jest fragment występu skalnego (w prawo). W budce tej znajdowała się także sterownia windy ... której już nie ma :)
2011-05-31 16:06:52 (15 lat temu)
BAL†
 
do gregorr: Wstawiłem właśnie widok tego fragmentu ściany, gdzie przy tym zejściu widoczna jest ta budka wartownicza .
2011-06-11 20:08:30 (15 lat temu)
uniloch
 
Szukam zdięcia ESów zalanych stare wyrobisko i małych kamyków..kontakt ..halszka161@interia.pl
2013-06-26 08:12:40 (12 lat temu)
mar
 
+6 głosów:6
Dzisiaj minąl rok od śmierci BAL-a.
2014-05-02 21:57:11 (12 lat temu)
TW40
 
+5 głosów:5
do mar: Smutna rocznica - cieszę się, że udało mi się Go poznać...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Niedopuszczalna literówka
2014-05-02 22:00:47 (12 lat temu)
pawulon
 
+4 głosów:4
do TW40: To już rok? Mnie się wydawało że dopiero jakieś pół minęło, a rok temu to jeszcze razem piliśmy piwko. Jak ten czas szybko leci. Mam nadzieję że tam gdzie teraz jest, jest mu miło że go wspominamy, bo dobry był z niego człowiek i odszedł o wiele za wcześnie. Cześć jego pamięci.
2014-05-02 22:36:11 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+8 głosów:8
Fotopolska była jego życiem, sposobem na rozmaite problemy w tym i zdrowotne. Do końca dzielnie walczył z chorobą, w przekonaniu, że tyle jest jeszcze do zrobienia... Był kolegą zawsze chętnym do pomocy, mocno zaangażowanym w sprawy regionu strzelińskiego i ten teren znał jak mało kto. Bardzo mi Go brakuje.
2014-05-02 22:46:42 (12 lat temu)
[*]
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: ......
2014-06-27 15:20:31 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Fotozagadka ze Strzelina
2012-11-10 20:42:46 (13 lat temu)
gregorr
 
mogę?? mogę?? ;-)
2012-11-10 21:00:43 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do gregorr: Poczekaj trochę, daj szansę ludziom z prowincji ;)
2012-11-10 21:08:03 (13 lat temu)
mar
 
do ZPKSoft: A jest ten obiekt na stronie?
2012-11-10 23:13:55 (13 lat temu)
TW40
 
2012-11-10 23:18:08 (13 lat temu)
mar
 
Tereska wygrała drugi worek ziemniaków :)
2012-11-10 23:19:37 (13 lat temu)
TW40
 
+3 głosów:3
do mar: Będą frytki albo placki ;-)
2012-11-10 23:25:23 (13 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do TW40: Kartoflona
2012-11-10 23:27:31 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do TW40: Niestety to nie to. Dobrze widać, że są inne okna i inaczej rozmieszczone. Inne też wykończenie budynku. Obiekt jest na stronie.
2012-11-11 09:36:40 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
2012-11-11 10:44:52 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawulon: Trafione ! Moje gratulacje. Czyli worek ziemniaków powędruje do Wrocławia :))) A już myślałam, że będzie potrzebna podpowiedź. Obiekt bardzo ciekawy, dziś wrzucę jego kolejne zdjęcia.
2012-11-11 11:30:52 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawulon: Odebrałeś mojego mejla sprzed kilku dni ?
2012-11-11 11:59:57 (13 lat temu)
TW40
 
do ZPKSoft: Jeden worek na frytki w zupełności wystarczy ;-) Trochę się Wam tego neogotyku w tym poturbowanym przez wojnę Strzelinie zostało...
2012-11-11 12:06:01 (13 lat temu)
pawulon
 
do ZPKSoft: Nie miałem w skrzynce nic od Ciebie w okresie ostatniego tygodnia :(
2012-11-11 12:12:35 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do TW40: Na szczęście coś zostało. Szykować następne zagadki ? Może na frekwencję wpłynie zmiana nagrody ?
2012-11-11 12:14:15 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawulon: Wysłany 4 listopada, teraz poszedł ponownie. Dotyczy spraw FP, jednego z jej obiektów.
2012-11-11 12:17:45 (13 lat temu)
pawulon
 
0 głosów:1
do ZPKSoft: Doszło, odpisałem ;)
2012-11-11 13:35:34 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawulon: Minus niechcący ode mnie :(
2012-11-11 14:02:22 (13 lat temu)
pawulon
 
do ZPKSoft: ;))
2012-11-11 14:36:35 (13 lat temu)
TW40
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Nagroda super! Nie zmieniać...Jak się wyczerpią ziemniaki może być słoik kiszonej kapusty ;-)
2012-11-11 14:53:48 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do TW40: Nie ma sprawy, kapusty są całe beczki ;)
2012-11-11 17:21:10 (13 lat temu)
gregorr
 
Chodził, chodził. W pomieszczeniu z wysokimi oknami mieściła się salka gimnastyczna. Okna na prawo od nich to moja klasa.
2012-11-12 11:32:26 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do gregorr: Próbowałam coś się dowiedzieć o historii budynku, ale nie znalazłam nic oprócz informacji o przedwojennym urzędzie pracy. Nie natrafiłam też na jego przedwojenne zdjęcie, chodzi o tekie, gdzie nie ma przybudówki (wejścia na obecną rehabilitację) z lewej.
2012-11-12 11:38:08 (13 lat temu)
gregorr
 
do ZPKSoft: Przybudówka istniała już w latach 80-tych, kiedy chodziłem tam do szkoły. Były tam zlokalizowane dwie sale lekcyjne.
2012-11-12 11:43:05 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do gregorr: Na Twojej fotce widać, że na pewno była zaraz po wojnie.
2012-11-12 11:54:22 (13 lat temu)
WW
 
do ZPKSoft: Przybudówka wygląda na przedwojenną.
2012-11-12 12:24:49 (13 lat temu)
BAL†
 
łatwo zgadnąć w którym to rejonie kamieniołomu, gdyż na ujęciu widoczny jest jeden ze zbiorników gazu nieistniejącej już dawno strzelińskiej gazowni
2013-02-14 11:45:59 (13 lat temu)
BAL†
 
Pół wieku minęło jak schodziłem i wchodziłem po tych schodach. Dzisiaj pozostał jedynie sentyment i satysfakcja:)
2013-02-18 12:11:54 (13 lat temu)
BAL†
 
Niczym fatamorgana powraca wspomnienie i towarzyszy temu ciekawa odczucie, patrząc na to z czym miało się bezpośredni kontakt, a to już dawno nie istnieje:(.
2013-02-19 08:24:34 (13 lat temu)
BAL†
 
+4 głosów:4
Technologia pracy pod tym kątem nie uległa zmianom do dzisiaj.Odstrzelony od pokładu blok przy użyciu trotylu, dynamitu lub jeszcze innego środka wybuchowego o którym nie wiem, blok dzielony jest jeszcze w wyrobisku na wielkość i wagę umożliwiające wydobycie na powierzchnię i tam poddawane są dalszej obróbce.
2013-02-24 15:37:00 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
Gdyby zmrużyć oczy, to ten pan przypomina trochę słonia.
2013-02-24 16:35:10 (13 lat temu)
BAL†
 
+3 głosów:3
Przygotowywanie pokładu złoża do odstrzału bloku granitowego.
2013-03-01 10:50:33 (13 lat temu)
Dlaczego widok wygląda,, jakby był wycięty z jakiegoś szerszego tła?
2014-04-26 17:11:13 (12 lat temu)
do blaggio.: Bo został wycięty. Niestety reszta tła jest zapisana drukiem i po za linami nic nie wnosi.
2014-04-26 17:27:51 (12 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Aha, to rzeczywiście nie było innego wyjścia.
2014-04-26 21:09:11 (12 lat temu)
Ta rura to pewnie jedna z rur którymi odpompowywana była woda z dna wyrobiska.
2014-06-29 21:40:36 (11 lat temu)
Ile metrów w dół ?
2014-06-29 21:50:11 (11 lat temu)
do piotr brzezina : 120 Tutaj widać skalę
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2014-06-29 21:55:27 (11 lat temu)
Stenek
 
"Kierownik kamieniołomu opowiada o widocznym wyrobisku. Wrażenia z pobytu na platformie niepowtarzalne..." - czy to było jakieś extra zwiedzanie, czy tam można na to zwiedzanie się normalnie dostać?

PS - po lewej widać fragmenty chyba jakiegoś gigantycznego dźwigu - nie mylę się?
2014-06-29 22:04:24 (11 lat temu)
do Stenek: Tak, to dźwig typu "Derrick" o udźwigu bodajże 40 ton. Będzie pełna fotorelacja ze zwiedzania. Zwiedzanie było załatwione dzięki fotopolanom Zpksoft (Zosia i Paweł)
2014-06-29 22:09:34 (11 lat temu)
Pokaż na mapie
99 Dyskusji (ostatnia 11 lat temu)
Ulica Kamienna - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: nowotki Brześć zakorzel merino werba gdynia lotnicze gdynia lotnicze Gdynia lotnicze Gdynia z lotu ptaka warszawa aleje jerozolimskie katowice katowice radomyśl nad sanem radomyśl wielki katowice chorzowska chorzów chorzów chorzów chorzów ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ august soller węgrzce Zamosc Zamosc mieszkowice rymanów niedźwiedzia rymanów przemyśl przemyśl Turkusowa koscioł sw mikołaja wrocław