26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Mapy i plany

Mapy regionu (Wrocław i okolice)

Plany fragmentów miasta / dzielnic Wrocławia

Plany i mapy sytuacyjne

Schematy sieci komunikacji miejskiej

Mapy i plany Friedricha Bernharda Wernera

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Mapy i plany

Dawniej: Karten, Pläne
9 subskrypcji
dodano: 2006-03-09, autor: † ☻
W na wiązaniu do pytania poruszonego na forum, dotyczącego typologi nazw ulic, zamieszczam taką oto ciekawostkę.
dodano: 2006-04-23, autor: † ☻
Krótki opis mapy Barthela Weinhere z 1562r.
dodano: 2024-01-15, autor: vetinari
Index wszystkich ważnych instytucji, linii tramwajowych i autobusowych.
dodano: 2013-03-23, autor: esski
Index wszystkich ważnych instytucji, linii tramwajowych i autobusowych.
dodano: 2013-03-23, autor: esski
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...567891011...2223następna
Hellrid
 
+1 głosów:1
Flut-Schleuse - to Brama Przeciwpowodziowa, a Jaz Psie Pole miał nazwę Nadel Wehr. Plan jest odwrócony - północ u dołu.
2014-04-19 22:44:26 (12 lat temu)
Jazzek
 
Ciekawe jest oznaczenie własności gruntów.
2020-11-10 21:33:16 (5 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
1. Kolejny raz powielony błąd z linią tramwajową na Ślężnej dochodzącą aż do Suchej.
2. W porównaniu do 1964 roku w układzie linii tramwajowych nie widzę żadnych zmian
3. Przeniesiono pętlę "D" bliżej dworca (z ul. Dworcowej)
4. Pojawiła się nowa linia autobusowa "F" - Klecina - Kromera
5. Pojawiła się nowa linia "E" mająca jedną pętlę w Rynku a drugą w bardzo dziwnym miejscu - na stacji benzynowej przy Kowalskiej - Krzywoustego
6. Zlikwidowano linię "C" - przywrócą ją niebawem ;)

... i to chyba wszystko. Układ ulic jest chyba identyczny.
2013-03-23 12:44:31 (13 lat temu)
czarek
 
+1 głosów:1
Jest basen zakładów energetycznych , róg Sztabowej i Powstańców . Malutki , ale na tamte czasy super dla nas , woda brudna nie zmieniana cały sezon . Prawie w centum nie trzeba było jeździć na stawek przy Skarbowców
2013-03-23 19:57:43 (13 lat temu)
Włochu
 
dlaczego na tej mapie (i nie tylko tej) konsekwentnie nie zaznacza się kolejowej obwodnicy towarowej? wymazuje się ten twór niemal tak samo uporczywie jak i domalowuje most piastów-racławicka nad ślęzą...
2013-10-11 10:09:28 (12 lat temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
Mnie zdumiewa sieć ulic na Grabiszynku, nieznane dziś Zduńska, Świdrowa i Kołodziejska, oraz zawarte obecnie w ogródkach Szlifierska, Wynalazców, Mechaników.
2017-07-20 15:48:59 (8 lat temu)
do Neo[EZN]: Z wychwyconych ciekawostek - to kursowanie 105 przez Asnyka do Czajkowskiego - trwało to chyba tylko kilka lat. Ani przedtem, ani potem na Asnyka komunikacja nie była już obecna.
2017-07-20 13:04:05 (8 lat temu)
matomi
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Wydaje mi się, że to jest błąd z tą pętlą E. Ona mogła jeździć do Krzywoustego ale do „ryneczku” Psiaka. Ktoś jest w stanie zweryfikować?
2020-12-25 20:18:13 (5 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do czarek: Na Skarbowców były kijanki, strach pomyśleć, co było w tym na Sztabowej...:).
2013-03-23 20:06:39 (13 lat temu)
czarek
 
do Danuta B.: Czasami pływały niespodzianki
2013-03-23 20:10:26 (13 lat temu)
esski
 
do czarek: O niespodzinkach czyhających na pływaków krążyły legendy na Morskim Oku, nie miałem tej nieprzyjemności niegdy czegoś takiego tam napotkać.
2013-03-23 20:35:12 (13 lat temu)
pawulon
 
0 głosów:1
do esski : Ja niestety tak. G....na dryfowały tam jak kłody drew na rzece ;)
2013-03-24 00:18:40 (13 lat temu)
mamik
 
+4 głosów:4
do Włochu: Żeby szpiedzy imperialistyczni nie zobaczyli.
2013-10-11 10:27:59 (12 lat temu)
Włochu
 
do mamik: że też sam na to nie wpadłem..
2013-10-11 11:22:35 (12 lat temu)
mamik
 
do Włochu: Tutaj w ogóle nie ma linii kolejowych
2013-10-11 11:48:21 (12 lat temu)
Licho
 
+3 głosów:3
do Jazzek: Zduńska jest jak najbardziej znana, ale na Praczach Widawskich. Ulica na Grabiszynku obecnie ma adresy z Tapicerskiej. Szlifierska, Wynalazców i Mechaników do dziś tkwią na planach, Świdrowa też, przynajmniej do niedawna. Mechaników nawet jest obecna na oficjalnym miejskim planie. Kołodziejska jako droga istnieje, choć domy mają adrey z Blacharskiej i Rymarskiej. Wszystko to typowe przykłady ulic planowanych, których realizacja nie do końca wyszła – w tym wypadku zanim się doczekały realizacji przydzielone niegdyś nazwy znikły.
Inny przykład to widoczne tu zaplanowane jeszcze przez NIemców i nigdy niezrealizowane ulice na Tarnogaju – Strońska i Radkowska (OIDP jeszcze Kłodzka tam była), których nazwy po latach wróciły na Gaju.
2017-07-20 16:25:13 (8 lat temu)
do matomi: Bardzo dziwne miejsce na pętlę, też wydaje mi się, że to błąd. Można by było zajrzeć na drugą stronę tej mapy (i na opisy tras).
2020-12-25 21:28:47 (5 lat temu)
Licho
 
Oooo, bardzo cenny element do pewnej układanki :-)
2014-10-28 18:03:19 (11 lat temu)
do Licho: Jakiej? :) (Może już ją ułożyłem)
2014-10-28 18:05:36 (11 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: A zdradzę w swoim czasie (mam nadzieję, że wkrótce) :-)
2014-10-28 18:07:12 (11 lat temu)
Krzyś_
 
+4 głosów:4
do Licho: Może już nadszedł ten czas???
2020-10-16 22:46:29 (5 lat temu)
do Krzyś_: Po sześciu latach raczej tak
2020-10-16 23:56:33 (5 lat temu)
Fantastyczne!!! Z bocznicami kolei wywożącej gruz. Ta mapa nie pokazuje stanu z 1965 roku - plac PKWN jeszcze przed przebudową która miała miejsce w latach 1959-1961 (albo 1960-62?). Stawiam na lata 1955-1958.
2016-10-06 22:30:39 (9 lat temu)
matomi
 
Linia tramwajowa 11 już po skróceniu do placu przed fabryką czyli po lutym 1961 roku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Linia trmawajowa.
2021-02-06 21:04:13 (5 lat temu)
do Neo[EZN]: Mogę nawet bardziej doprecyzować - to stan między 1957 rokiem i maksymalnie lutym 1959 roku kiedy rozpoczęła się przebudowa placu PKWN.
2016-10-06 22:37:43 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: Jak są oznaczone te bocznice?
2016-10-06 22:46:54 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: Zgadza się. Pamiętam jako dziecko tory i wagoniki pociągów wiozące gruz. Są zaznaczone!
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2016-10-06 22:50:15 (9 lat temu)
max
 
do Neo[EZN]: Widoczna jest pętla tramwajowa na Strzegomskiej.
2016-10-07 10:28:48 (9 lat temu)
Jazzek
 
do Neo[EZN]: Z kolei w okolicach pl. Grunwaldzkiego już nie ma ul. Targowej, czyli tuż przed budową domu naukowca. To dodatkowe potwierdzenie górnej granicy..
2016-10-07 11:12:34 (9 lat temu)
do † KazimierzP: Nie, tych na Gajowickiej nie ma na mapie :(
2016-10-06 22:51:41 (9 lat temu)
do † KazimierzP: Też pamiętam ale na tej mapie nie widzę. Ślepota. Możesz znacznik na chwilę wstawić?
2016-10-06 22:56:41 (9 lat temu)
do matomi: W 1961 roku plac PKWN już był gotowy. Dziwne jest też to że nie ma zaznaczonych linii tramwajowych na ulicach Piaskowej i Kraińskiego a zaznaczyli nieczynną jeszcze wtedy linię na Wieczorka (od Szczytnickiej do Sienkiewicza).
2021-02-06 21:07:03 (5 lat temu)
matomi
 
do Neo[EZN]: Według tych gazet co mi kiedyś wysłałeś to Piłsudskiego pomiędzy pl. Kirowa a PKWN otwarto dopiero w kwietniu 1962 roku. Wcześniej był remont PKWN ale w innym zakresie.
2021-02-07 12:01:48 (5 lat temu)
Stare 112 które kilkanaście lat później było "następcą" 150 po przeciwnej stronie miasta.
2017-08-05 13:00:19 (8 lat temu)
Zastanawia mnie dlaczego w latach 1980-83 linia 112 kursowała ul. Milicką. Obstawiam że miało to związek z remontem ul. Kamieńskiego spowodowanym budową szpitala i osiedla, ale żeby aż 3 lata?
2021-02-02 19:30:14 (5 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Strasznie historię skróciłeś. 112 i 132 zrecyklowano niedługo później na potrzeby wariantów 113 (113 zawsze miało absurdalnie wiele wariantów… teraz aż trudno w to uwierzyć). 112 było potem przez lata dyżurnym numerem dla linii wydzielanych ze 113 – najpierw na Pawią, potem na Ołtaszyn i w końcu (po kilkumiesięcznej przerwie) przez Wysoką – główny wariant 150 został początkowo zastapiony wariantem 113. Wariant przez Bielany został włączony już do 112.
2017-08-05 13:15:26 (8 lat temu)
do Licho: Faktycznie - nie wiedzieć czemu - 113 funkcjonował przez lata w wielu rozgałęzieniach, nawet zupełnie ze sobą niepowiązanych, np. równoległe kursowanie z dworca PKP na Krzyki (v. Ołtaszyn), Żurawiny a wcześniej nawet do Jagodna (zanim uruchomiono tam linię 110, która "błąkała" się wcześniej po innych częściach miasta, np. relacje Dw. Świebodzki - Gądów, czy Pl. Grunwaldzki - Wojnów). Linię 132 po raz pierwszy uruchomiono w 1977 r. po wybudowaniu osiedla Różanka (relacja Dw. Nadodrze - Karłowice), potem wydłużano stopniowo: do pl. Czerwonego i do Nowego Dworu. Potem z kolei pojawiła się w relacji Dw. PKP - Żurawina (d. gałąź 113), by po latach znów zaistnieć, tym razem na linii Muchobór - Kromera. Z kolei nr 150 reaktywowano obecnie na Psim - Polu a jeśli chodzi o 112 to wcześniej przez lata śmigała z Zawalnej do Polanowic (z wydłużoną opcją do Krzyżanowic i przez jakiś czas przez Milicką) a nawet w wydłużonej relacji Lipa Piotrowska - Polanowice (pocz. lat 70-tych). W końcu ostatecznie przerzucono ją na południe.
2017-08-05 19:01:04 (8 lat temu)
matomi
 
Ale linia 137 wtedy powinna jeździć a tu jej nie ma.
2020-12-25 22:53:33 (5 lat temu)
max
 
2021-02-13 07:36:42 (5 lat temu)
Julo
 
+1 głosów:1
Poprzednia wersja różniła się chyba nie tylko rodzajem papieru. Tam podano w notatce cenzury (lewy dolny narożnik) oznaczenie "F.18239-466", tu jest "F.21021-784". Tam było w górnym prawym rogu "Wydawca: Dr Jerzy Jabłoński, Wrocław", tu nie ma takiego napisu. Tam na lewym marginesie (np. obok kwadratów A1 i A2, A3-A4-A5 oraz A7) zaznaczono strzałkami kierunki wyjazdu ulicą Maślicką, Leśnicką i Żerdnicką (są tam takie nazwy jak Rataje, Pustosze, Bródź, Dwór Stabłowicki i Żerdnik), tutaj to pominięto
2020-03-09 19:20:47 (6 lat temu)
Mam tą pierwszą wersję z 1946 r na papierze pakowym..
2020-12-14 15:38:26 (5 lat temu)
czarek
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Ja też mam
2020-12-14 18:17:34 (5 lat temu)
Licho
 
Jest gdzieś legenda?
2020-09-20 17:32:07 (5 lat temu)
do Licho: Nie ma legendy to sa trasy i punkty opisane w przewodniku (jego dwóch tomach)
2020-09-20 22:07:03 (5 lat temu)
Licho
 
do Vojtech Csernók: O listę obiektów mi chodziło. Dwa tomy to trochę dużo :-)
2020-09-20 23:03:39 (5 lat temu)
do Licho: W pierwszym tomie z 1925 opisano 350 obiektów, w drugim z 1929 kilkadziesiąt kolejnych
2020-09-20 23:07:24 (5 lat temu)
2020-09-20 23:08:55 (5 lat temu)
2020-09-20 23:09:22 (5 lat temu)
Licho
 
do Vojtech Csernók: O, tego mi było potrzeba. Dzięki!
Najbardziej mnie 337g ciekawił, bardzo interesujące…
2020-09-21 00:33:11 (5 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Ciekawy plan ale szkoda że nie tak 3-4 razy większy :)
2021-03-15 00:08:35 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
223 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Plan centrum Wrocławia z leksykonu Meyersa.
Powojenny plan Wrocławia z roku 1946 (ze zbiorów Bonczka).
1240
-
1300
1240
-
1500
1460
-
1562
1562
-
1587
1578
-
1587
1588
-
1593
1588
-
1613
1500
-
1750
1500
-
1750
1600
-
1700
Mapy i plany - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: westerplatte westerplatte westerplatte Sala kazimierzowska Sala kazimierzowska Sala kazimierzowska Sala kazimierzowska getto kIELCE kIELCE dom pogrzebowy dom pogrzebowy zabrze żnin żnin Kłobuck Mereczowszczyzna urodzenia kościuszki górnicza górnicza ziębice plac niepodległości zakopane plac niepodległości zakopane Jeżów Sudecki dolina szwajcarska nowa huta lublin lublin jamno rogau rosenau łódź łódź podczele Warszawa plac aleks strehlen