24.06.2026 - naprawiono problem z niewczytywaniem zdjęć (pokazywały się dopiero po odświeżeniu strony).
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Górniak

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Obszar nr 18 Górniak.
Al. Politechniki – granica dzielnic Polesie/Górna - granica dzielnic Górna/Widzew - Al.Śmigłego Rydza –– Dąbrowskiego – Rzgowska – Bednarska – Pabianicka -
Al. Politechniki.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...125126następna
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
Importer urządzeń wykańczalniczych dla przemysłu włókienniczego z siedzibą w Łodzi przy ul. Ewangelickiej 1
2026-05-13 20:59:06 (miesiąc temu)
Firma wykonywała odwierty studni głębinowych
2026-05-13 20:46:25 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Przypisane do adresu.
2026-05-13 22:55:22 (miesiąc temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Skoda 100 1973+.
2024-09-05 19:45:40 (rok temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Zdjęcie jest w albumie z 1973 r więc tylko 1973.
2026-05-14 14:44:13 (miesiąc temu)
yani
 
+2 głosów:2
W 1973 Skoda 100 miała już klamki kasetowe, tu widać zwykłe, wystające.
Wywietrznik w tylnym słupku pojawił się w 1972 roku.
Skoro zdjęcie jest w albumie z 1973, to ze względu na cykl wydawniczy, pozostaje tylko 1972.
2026-05-14 15:26:10 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
Nie widzę tu na pierwszym planie posesji z Kilińskiego 60 ... Gdyby Kolega zaznaczył to znacznikiem, może bym widział ... Na pierwszym planie widzę trawnik i pieszych idących chodnikiem ...
2026-05-12 21:47:22 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
Parku też jakoś nie widzę ... Fotografujący był może w parku - miał Park za plecami ale to nie znaczy ze Park jest na zdjęciu ...
2026-05-12 21:49:49 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
Dworzec Fabryczny jak najbardziej widzę ... :)
2026-05-12 21:50:46 (miesiąc temu)
do sawickimarcin: To może znacznik na kamienicy Ci pomoże. ;-)
To jest ten sam kawałek parku co tu , tylko widoczny od strony ulicy przechodzącej po lewej i w tle upragniona kamienica Kilinskiego 60
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-05-12 23:47:52 (miesiąc temu)
do blaggio.: Że w lewej części kadru jest ulica POW - doskonale wiem i nie trzeba mi tego zaznaczać tej kamienicy. Nadal nie widzę tej posesji Kilińskiego 60 ... Nie ma tego i po co pisać ... ? Wprowadza to w błąd ... Równie dobrze można napisać że rosła tu Puszcza Łódzka z 500 lat temu ...
2026-05-13 06:49:37 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
Zdjęcie jest bardzo fajne, przedstawia widok starego Dworca Fabrycznego, narożną kamienicę na POW i nic poza tym. Widoczny na pierwszym planie trawnik to otoczka Parku a nie sam Park. Takie jest moje zdanie do którego mam prawo.
2026-05-13 06:54:39 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Tu masz ten sam skrót widoczny najbliżej na zdjęciu. Czy uważasz, ze to już nie jest park? ;-)
2026-05-13 14:14:21 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Daj spokój ... To Twoje zlinkowane zdjęcie jest 100 lat późniejsze ... Pokazujesz mi tory ... Granice poszczególnych elementów małej architektury jak chodniki, krawężniki zmianiły się przez ten czas z 10 razy ...Daj spokój ...Świetny fotograf jakim był Pfeiffer chciał pokazać Dworzec Fabryczny a przyklejanie temu ujęciu wspomnień po wyburzonych kamienicach i trawnika otaczającego Park jest nie na miejscu ... Twoje ulubione cienie - cienie drzew pokazują gdzie kończy się park ...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: fragment
2026-05-13 14:50:33 (miesiąc temu)
do sawickimarcin: Według twojego wyobrażenia park kończy się tam, gdzie stał fotograf, ale to jest teren świeżo zrekultywowany po wyburzeniu drewnianych budynków na narożnej parceli widocznych po prawej za domem na i komórek na tyłach posesji Kilińskiego 60. Teren oczyszczono i włączono do parku po to, by wyeksponować dworzec. Z resztą przypisanie zdjęcia musi być zgodne z tym, co jest obecnie, a obecnie ten skwer nalezy do parku.
2026-05-13 23:14:35 (miesiąc temu)
do blaggio.: Poddaję się.Kończę polemikę w tym temacie. Brak czasu i szkoda mi krwi ... Nie przekonałeś mnie. Pozdrawiam.
2026-05-14 05:22:46 (miesiąc temu)
Poproszę o pomoc z tym adresem ... Sąsiednie zdjęcie umieszczone przez Kolegę Michała też ma dwa adresy ... Kilińskiego 70 i Kilińskiego 170 ...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dopisek imienia ...
2026-05-12 17:49:47 (miesiąc temu)
do sawickimarcin: Ten widok, to albo jakaś lipa, albo przedstawia zupełnie inną lokalizację niż wynikałoby z podanego adresu. W 1913 r. numeracja na ul. Kilińskiego była nieco inna. Jeszcze w 1920 r. nr 170 był tam, gdzie obecnie nr 192. Ale tam nigdy nie było takich budynków i w ogóle takiej dużej fabryki. Było tylko to . Tam mogła być siedziba reklamującej się firmy, ale nie te budynki. Właścicielem posesji był kto inny. Zdjęcie powinno być umieszczone w niezidentyfikowanych.
A w ogóle gdyby to było pod ówczesnym lub obecnym nr 170, to widok musiałby być od północy i takie cienie ni byłyby możliwe.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-05-12 22:38:19 (miesiąc temu)
do blaggio.: Szukałem tej fabryki dosyć długo i jej nie znalazłem ... Też doszedłem do wniosku, że adres podany na reklamie - Widzewska 170 to siedziba tego przemysłowca - podawał adres korespondencyjny swojego zamieszkania.
2026-05-13 06:40:19 (miesiąc temu)
do blaggio.: Zgodnie z Twoja sugestią przenoszę do niezidentyfikowanych... Może z czasem się coś wyjaśni. Pozdrawiam.
2026-05-13 07:12:14 (miesiąc temu)
do sawickimarcin: Chyba już nic się nie wyjaśni. Sięgnąłem do łódzkiej Księgi Fabryk. Wynika z niej, że pod adresem wówczas Widzewska 170, obecnie Kilińskiego 192/194 od 1893 r. była niewielka farbiarnia Karla Schmellera i dom (ten drewniak, który ma u nas obiekt). Właściciel zmarł w 1902 r., przejęli to jego synowie, ale w 1913 r. nadal tam było bez zmian. Być może były jakieś szeroko zakrojone plany rozbudowy, do których z powodu wybuchu wojny nie doszło. Przypisałbym to do obiektu podanego przeze mnie w linku i opisał jakoś, że widac tu prawdopodobnie planowane zabudowania, i tyle.
2026-05-13 21:49:13 (miesiąc temu)
do blaggio.: Komentarz został usunięty przez administratora - powód: imertynencje pod adresem użytkownika fantom
2026-05-13 22:02:23 (miesiąc temu)
do blaggio.: No, to tak zrobię. Dom pod 194 jednak nie był tego gościa od farbiarni. Jego dom stał na rogu.
2026-05-13 22:15:56 (miesiąc temu)
do blaggio.: Ma to sens ... W prawym dolnym rogu widać Kilińskiego z jadącym tramwajem i skrzyżowanie z Milionową.
2026-05-14 05:36:19 (miesiąc temu)
Pod numerem 3 - Reklama mówi o Hucie Szkła HORTENSJA w Piotrkowie Trybunalskim
2026-05-13 20:30:51 (miesiąc temu)
Fabryka wyrobów bawełnianych Braci Stolaroff ( Stolarow ) Rzgowska 26/28
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: fragment
2026-05-13 21:04:17 (miesiąc temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Dawna "Fabryka tasiem, koronek i guzików" przy ulicy Kopernika 1/3. Założona została przez Ernesta Wevera w 1880 roku.
2026-05-14 15:34:12 (miesiąc temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Woj11: Przypisane.
2026-05-14 15:41:09 (miesiąc temu)
Zmieniłem przypisanie zdjęcia.
2026-05-19 18:35:35 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dziękuję
2026-05-20 21:25:48 (miesiąc temu)
Woj11
 
Wólczańska 125
2026-05-25 07:59:06 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
1252 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Górniak
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: KOSTRZYM MOLKTPLATZ KOSTRZYM MOLKEPLATZ wrocław wrocław mural Branitz dziwnó lutynia lutynia przejazd 11 strzałowa toruń strzałowa służewska 3 most wygoda gądó gądó pasaż wiecha zurawica toruń koszary toruń podgórska toruń podgórska toruń kujawska toruń łódzka gassy Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio ciche zbiczno tarnów, jasna rogów dworzec tarnów tarnów