26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Górniak

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Obszar nr 18 Górniak.
Al. Politechniki – granica dzielnic Polesie/Górna - granica dzielnic Górna/Widzew - Al.Śmigłego Rydza –– Dąbrowskiego – Rzgowska – Bednarska – Pabianicka -
Al. Politechniki.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...125126następna
Port
 
Obecnie 3-go Maja ?
2012-05-21 11:45:13 (14 lat temu)
WW
 
Próbuję odnieść powyższy układ do któregoś z łódzkich parków, ale rozwiązanie nie przychodzi.
2012-05-21 12:10:02 (14 lat temu)
Port
 
Żródliska
2012-05-21 13:59:58 (14 lat temu)
Port
 
Park im. J. Dąbrowskiego z ks "Metalowiec" che, che, che :-)
2012-05-21 14:36:08 (14 lat temu)
Port
 
Nie mów, że to fragment Zdrowia ?
2012-05-21 14:40:54 (14 lat temu)
Port
 
Park przy ul. Leczniczej, koło przychodni lekarskiej.
2012-05-21 14:52:01 (14 lat temu)
Port
 
No to chyba Park im. Legionów.
2012-05-21 15:01:45 (14 lat temu)
Port
 
Bingo, tylko, że ja na wagary chodziłem do tego parku przy ul. Leczniczej :-)
2012-05-21 15:11:55 (14 lat temu)
Port
 
Blisko szkoły, blisko Lajkonika i dziewczyna na ul. Kasowej. Wszystko pod kontrolą i w zasięgu "wzroku".
2012-05-21 15:33:54 (14 lat temu)
Port
 
Bingo, tylko, że ja na wagary chodziłem do tego parku przy ul. Leczniczej :-)
2012-05-21 15:52:46 (14 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Podmiana
2023-03-09 06:54:26 (3 lata temu)
chrzan233
 
+2 głosów:2
Kolejna podmiana.
2026-02-04 13:54:52 (4 miesiące temu)
do Port: Nie.
2012-05-21 13:26:02 (14 lat temu)
do WW: Trochę się zmienił i połączył z innym parkiem, więc będzie ciężko.
2012-05-21 13:30:07 (14 lat temu)
do Piastu: Nie.
2012-05-21 13:28:14 (14 lat temu)
do Port: Nie. Gzie chodziłeś na wagary?
2012-05-21 14:18:27 (14 lat temu)
do Port: Blisko, ale to nie ten.
2012-05-21 14:44:25 (14 lat temu)
do Port: To nie jest Zdrowie.
2012-05-21 14:47:50 (14 lat temu)
do Port: Nie.
2012-05-21 14:58:51 (14 lat temu)
do Port: Park ZUS (ob. część parku im. Legionów), widok od ul. Sanockiej.
2012-05-21 15:06:36 (14 lat temu)
WW
 
do bolo1910: Rzeczywiście, układ się zgadza. Oczywiście obecnie zaniedbany i zatarty. Placyk na pierwszym planie nieczytelny. Budynek w głębi zlikwidowany. Ten las przy górnej krawędzi zdjęcia był bardzo mylący.
2012-05-22 00:16:26 (14 lat temu)
do Port: Tak blisko szkoły?
2012-05-21 15:26:53 (14 lat temu)
do Port: :)
2012-05-21 15:41:53 (14 lat temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
49 nie 94. Zdjęcie 2 min. późniejsze poprawione Marcinie, ale to już nie :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dopisek
2026-01-24 16:05:22 (5 miesięcy temu)
zeto
 
+2 głosów:2
Zajezdnia "Chocianowice" leży na terenie Chocianowic, a nie Rudy Pabianickiej
2026-01-31 15:25:27 (4 miesiące temu)
do zeto: Po 10 latach się kapnąłeś :-)
2026-02-01 07:22:19 (4 miesiące temu)
zeto
 
+2 głosów:2
Lokomobila - rodzaj żeński ;-)
2026-01-31 15:03:59 (4 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
Montaż, czego - lokomobili. :)
2026-01-31 15:43:57 (4 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
Ale tak właściwie, lokomobila to przewoźna maszyna parowa.
A to na zdjęciu zdecydowanie nie wygląda na lokomobilę, to stacjonarna maszyna parowa.
2026-01-31 15:47:41 (4 miesiące temu)
Askofer
 
do yani: Napisz montaż maszyny parowej
2026-01-31 16:06:04 (4 miesiące temu)
do yani: Tam poczytaj sobie :
2026-02-01 07:30:41 (4 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Tu chyba mamy już zespół prądotwórczy, którego elementem jest lokomobila. Tutaj zestawy Cegielskiego
2026-02-01 10:13:56 (4 miesiące temu)
yani
 
do Michał. K:
Tak, czy owak - błąd w odmianie słowa nadal nie poprawiony.
2026-02-01 17:29:59 (4 miesiące temu)
do Woj11: Dokładnie, jak podaje wiki:"Oprócz lokomobil przewoźnych (na kołach bez napędu) budowane były lokomobile stałe pozbawione kół i ustawione na stałym fundamencie".
2026-02-01 10:50:08 (4 miesiące temu)
Askofer
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Bardzo fajne opracowanie przynajmniej widać jak niektóre urządzenia zbudowane są w środku . Ciekawe zestawienie.
2026-02-01 12:06:14 (4 miesiące temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Do Michał: I co z tego, że Brzezińskiego. Jakie to ma dla nas znaczenie? A napisałeś to tak, jakby w 1987 r. kamienica należała do niego. A był to tylko pierwszy właściciel niespełna 100 lat przed zdjęciem.
2026-01-24 18:27:49 (5 miesięcy temu)
do blaggio.: Nic z tego, taka informacja dla kogo powstała...historia pierwotna zaczątku tego miejsca.
2026-01-24 20:12:01 (5 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Napisałem to z takim przekąsem, bo dla mnie zupełnie niezrozumiałe jest używanie nazw, także jako nazw obiektów na FP, Kamienica Takiego, Siakiego, jakby to był jakiś wielki pałac, albo chociażby willa, znane powszechnie od dawnych lat pod taką nazwą i należące długo do jednego właściciela. Rozpleniło się to od czasu powstania Wikipedii, pojawia się też w rejestrach zabytków. Jakie ma to znaczenie, że zbudował kamienicę ten lub tamten. Każdą kamienicę ktoś zbudował, za jakiś czas sprzedał lub przekazał w spadku komuś itd. Tych dalszych czasem bardziej znanych nikt nie wspomni.
Nie uważam oczywiście, że nie można w ogóle wspominać pod zdjęciem o niejakim P. Brzezińskim, jeżeli komuś bardzo na tym zależy i wydaje mu się to aż tak ważne, ale warto z sensem np. kamienica zbudowana przez (dla)... Ty ująłeś to tak, jakbyś właśnie użył nazwy Kamienica P.B, jako ekwiwalentu dla nazwy Kamienica Kilińskiego 49. Stąd moja reakcja.
2026-01-24 21:31:29 (5 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Mural na Walentynki :-) Warto dodać też do łódzkich murali.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2026-02-14 20:16:11 (4 miesiące temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ale masz refleks. ;-)
2026-02-14 20:17:41 (4 miesiące temu)
Prośba o identyfikację miejsca.
2026-02-15 21:39:09 (4 miesiące temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
Ok - dzięki dodałem też znaczniki dla lepszej identyfikacji miejsca.
2026-02-15 22:36:53 (4 miesiące temu)
2026-02-15 22:06:15 (4 miesiące temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Przypisane
2026-02-15 22:13:43 (4 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
To osiedle 1 Maj od strony Pabianickiej - widok z wiezowca przy Przyszkole.
2026-02-18 13:42:45 (4 miesiące temu)
do blaggio.: Dzięki za wszystkie poprawki :)
2026-02-18 13:48:53 (4 miesiące temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Na tablicy z lewej coś jakby DOM KULTURY.
2026-02-18 15:02:29 (4 miesiące temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
2026-02-18 15:15:11 (4 miesiące temu)
do ZPKSoft: Na tablicy z lewej u dołu, a na drugiej tablicy bardziej pośrodku jest nazwa przedsiębiorstwa RENA KORD
2026-02-18 15:13:28 (4 miesiące temu)
Pośrodku tych trzech Bolesław Koperski, I sekretarz KW PZPR w Łodzi.
2026-02-20 18:06:47 (4 miesiące temu)
Pokaż na mapie
1252 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Górniak
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: jamno rogau rosenau łódź łódź podczele Warszawa plac aleks strehlen strehlen kukinia kukinia Poznań ul. kramarska Pułtusk Pułtusk Pułtusk Pułtusk hel hel warszawa plac uni Wolkowysk Wolkowysk Wolkowysk ruda pabianicka ruda pabaincka ruda pabaincka gliwice gliwice lisi jar koluszki Neumühl Neumühl pilchowice Wigandsthal Warszawa okrzei potocka potocka Łowicz