26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat strzeliński
TEMATY - Rynek

Blok śródrynkowy (tret)

Pierzeja południowa

Pierzeja zachodnia

Wydarzenia w Rynku

Pierzeja północna

Pierzeja wschodnia

OBIEKTY - Rynek
2

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek

Dawniej: Ring
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...161718192021222324następna
BAL†
 
Staram się wyobrazić, z którego miejsca zostało zrobione to ujęcie. Kąt pod jakim widać budynek Pocztowej 4, oraz kąt biegnącego chodnika sugeruje, że zdjęcie zostało zrobione z nieistniejącej ul. Alt Breslauer Strasse bądź obecnej Jana Pawła II. Z podobnego kąta robiłem to ujęcie - tyle że nie z ulicy, tylko z którejś ze ścieżek przecinających trawnik.
Od pewnego czasu zaczynam przyglądać się takim szczegółom :) Ciekawe co na moją teorię powie Mietek ... Strzelin ma w paluszku.
2010-12-19 01:19:01 (15 lat temu)
mietok
 
do BAL†: Andrzeju, ta fotka została wykonana z Rynku i to na wysokości początku budynku nr 8

Ten cień padający u dołu to z istniejącego budynku dawnego banku. W obecnej sytuacji nie ma możliwości wykonania podobnego porównania ze względu na zabudowę.
Mam nadzieje, że zaspokoiłem Twoją ciekawość :)) i pozdrawiam.
2010-12-19 10:50:14 (15 lat temu)
BAL†
 
do mietok: Szanuję Twoje zdanie ... ale przyglądnij się dokładniej, pod jakim kątem biegnie chodnik. Fotka musiałaby być zrobiona przy początku ul. Zamkowej, a wówczas nie byłoby widać dawnego więzienia. Masz blisko, więc możesz to sprawdzić. Budynek Pocztowej 4, stoi niemalże równolegle do ul. Zamkowej.
Jestem małostkowy, więc postaram się również obejrzeć możliwość takiego ujęcia, ewentualnie i pstryknąć.
2010-12-19 12:37:12 (15 lat temu)
mietok
 
+1 głosów:1
do BAL†: Ty Andrzeju jak zwykle chcesz mieć ostatnie i niepodważalne zdanie na koniec, więc nie pytaj się o moją opinię bo z góry wiadomo będzie, że i tak ją będziesz podważał, ponieważ Ty wiesz jak zwykle najlepiej i chcesz historię pisać pod swoim kątem widzenia.
A tak jeszcze Ci napiszę,że koniec widocznego chodnika i łuk to nic innego jak wejście obecnej ulicy Zamkowej , a na wprost w te ruiny to nieistniejąca już Alt Breslauer Straße. I to tyle.
2010-12-19 12:44:51 (15 lat temu)
BAL†
 
do mietok: Nie chodzi tutaj o zdanie, a o przemawiające fakty.
2010-12-19 13:47:50 (15 lat temu)
BAL†
 
Mistrzu, doszły następne dwie wysokości tego co tutaj widać ... a Ty czekasz nie wiem na co :)).
Inni też czekają na dalszy ciąg :(
2010-10-19 20:59:45 (15 lat temu)
mietok
 
do BAL†: Zgadza się :)))
2010-10-19 21:03:39 (15 lat temu)
† Festung
 
+3 głosów:3
Na fotce widzimy redakcję poczytnej strzelińskiej gazety, założonej w 1843 r., a zat. \"Strehlener Kreis und Stadtblatt\", przemianowanej po dojściu nazistów do władzy na \"Strehlener Tageblatt\".
2010-10-28 22:13:27 (15 lat temu)
gregorr
 
Dodałeś drugi raz to samo zdjęcie
2010-10-28 23:42:28 (15 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
2010-12-18 23:01:56 (15 lat temu)
Kombinuj. Musiałbyś chyba bliżej podejść z aparatem do podobnego kadru, a potem trzeba otworzyć oba zdjęcia jako warstwy. Ustawiasz przezroczystość wierzchniej warstwy na ok. 50% i widzisz prawie co jest pod spodem. Zdjęcie, które jest na wierzchu trzeba ponaciągać tak, by nałożyło się dokładnie krawędź na krawędź, dach na dach, okno na okno itd. Wtedy będzie git:)
2010-11-19 22:03:45 (15 lat temu)
BAL†
 
do Danuta B.: Doszły po bokach latarnie, więc nie chciałem kombinować. Byłoby i tak widać ich fragmenty. Nie chciałem też ucinać podstawy pomnika. Doszedłem do wniosku, że zostanie tak jak jest.
Moje jest nieco ładniejsze :)
2010-11-19 22:58:39 (15 lat temu)
BAL†
 
do Danuta B.: Następnym razem, postaram się zrobić na miarę porównania do starego, tymczasem porównanie likwiduję. Zostawiam w opisie fotki, że jest jedynie podobne.
2010-11-19 23:05:52 (15 lat temu)
TW40
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: Czy mamy teraz DOKŁADNIE dopasowywać zdjęcia warstwami??? Życia nie starczy! Takie porównanie j.w. też jest cenne!
2010-11-19 23:34:11 (15 lat temu)
BAL†
 
do TW40: Nie wiem, czy przypadkiem sam pomnik, nie różni się nieco wymiarami w stosunku do dawnego. Utrafić miejsce i ogniskową, będzie nie lada sztuką ... mimo to dzięki za poparcie moich zamiarów :).
2010-11-20 00:24:35 (15 lat temu)
zuf
 
Mi się, Andrzeju, zdjęcie bardzo podoba. Jest na moje kopyto! :)
2010-11-20 00:37:16 (15 lat temu)
BAL†
 
do zuf: Pstryknąłem, bo wiedziałem że wstawiałem podobne archiwalne, ale Danusia wyzwoliła we mnie chęć zrobienia niemalże identycznego. Tyko jak porównuję obie, to ten nowy konik jakby mniejszy i niższy ... zobaczymy czy mi się uda :))
2010-11-20 00:47:48 (15 lat temu)
WW
 
Technika budowlana co prawda współczesna, ale miło się patrzy, jak obiekt zaczyna przybierać właściwe proporcje.
2010-11-20 10:36:54 (15 lat temu)
BAL†
 
Strzelińska wieża Ratusza należała do jednych z najwyższych. Jakoś nie mogę sobie jeszcze jej wyobrazić.
2010-11-20 12:31:09 (15 lat temu)
gregorr
 
Wg tego planu powinien być jeszcze jeden poziom(piętro) wieży i dopiero potem balustrada i cokół
2010-11-20 19:18:26 (15 lat temu)
BAL†
 
do gregorr: To to, już zaczyna być WIELKIE, a kopuła dopełni. Trzeba pstrykać póki czas. Potem mogą pojawić się problemy, skąd objąć całość. Pozostanie z Jana Pawła II, ale to od północy ... dojdzie problem oświetlenia :(
2010-11-21 11:18:54 (15 lat temu)
mietok
 
do BAL†: Damy radę :)))
2010-11-21 13:27:06 (15 lat temu)
ŁAPA
 
widać postępy:)
2010-12-09 10:29:06 (15 lat temu)
mietok
 
do ŁAPA: Dokładnie tak :))
Teraz pozostało zakończenie tego członu w którym widoczne są już otwory na zegary i będzie stawiany taras widokowy, a następnie , hełm .
2010-12-09 17:40:29 (15 lat temu)
WW
 
Fajne zdjęcia. Szkoda, że ten budynek w ogóle zbudowano.
2010-12-18 23:48:55 (15 lat temu)
BAL†
 
do WW: Dobre i to. W tamtym czasie zbudowano kilka budynków, które nieco zapełniły okolice Rynku. Wcześniej wokół były same ruiny. Inną bolączką Strzelina, był brak mieszkań, a taki sposób zabudowy, także był kroplą w morzu pod względem potrzeb. Chodziło o ilość i szybkość, co nie idzie w parze z jakością ... podobnie bywa dzisiaj w zakładach produkcyjnych :)
2010-12-19 00:17:07 (15 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do BAL†: No i tu dochodzimy do pytania - lepiej byle jak czy w ogóle. W warunkach polskich, gdzie przyjęto urbanistycznie zabójczą politykę masowego uwłaszczania mieszkań, taki budynek będzie niestety stał do końca świata i o jeden dzień dłużej.
2010-12-19 01:27:54 (15 lat temu)
BAL†
 
Kilka lat temu krążyła pogłoska, że te budynki w Rynku będą rozbierane, a na ich miejscu powstanie zabudowa w dawnym stylu :) ... zaznaczam jeszcze raz, że to jedynie pogłoska.
2010-12-19 12:18:33 (15 lat temu)
mietok
 
Super fotka !!!
Z prawej strony widoczny fragment Domu Książąt Brzeskich, jeszcze przed odbudową no i ile jeszcze miejsca do parkowania :))
2010-12-27 15:21:50 (15 lat temu)
WW
 
do mietok: Udział modelu FSM Syrena 105 w łącznym potencjale motoryzacyjnym fotografii: 50%.
2010-12-27 16:04:16 (15 lat temu)
mietok
 
do WW: Dokładnie tak :)) , takie czasy .
2010-12-27 16:17:01 (15 lat temu)
Przydałoby się graficznie oddzielić na stronie obiektu, przedział czasowy do końca stulecia, czyli 1999 r. od nowej ery, z początkiem roku 2000. Przedział 1945-2007 jest stanowczo za duży. Swoją drogą to zdjęcie zostało zrobione w 1981, następne mamy z 2006! Nikt w międzyczasie nie focił?
2010-12-27 18:37:34 (15 lat temu)
do Danuta B.: To \"1947 - 2007\" to nie jest taki przedział czasowy jak to dawniej było na sztywno określane tylko w pewnym momencie aby wykorzystać zmarnowane miejsce na stronie (zmarnowane pustymi ramkami) - zrobiłem tak, że te przedziały określają po prostu lata w których wykonano zdjęcia, których miniaturki widzimy w tej linii.
2010-12-27 18:49:43 (15 lat temu)
mietok
 
do Danuta B.: Focił, focił , tylko musiałbym się zmobilizować i poszukać w moim archiwum i zamieścić na fotopolsce :)))
2010-12-27 18:59:39 (15 lat temu)
gregorr
 
+3 głosów:3
Daj większe te fotki
2011-01-01 21:35:59 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
do gregorr: OK, ale jak? Widzę, że mogę usunąć i wstawić ponownie zdjęcie. Jest możliwość zamiany wprowadzonego zdjęcia?
2011-01-02 16:31:56 (15 lat temu)
Klikasz w \"Edycja\" (z boku zdjęcia) i masz przycisk \"Przeglądaj\". Zaznaczasz plik do przesłania i ten ładuje się i zastępuje stary.
2011-01-02 16:41:27 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
200 DPI - więcej chyba nie przejdzie :)
2011-01-02 18:24:12 (15 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: 1200-1300pix na dłuższym boku i 200-300KB wagi. Zresztą jest to podane w regulaminie. Jak by co to pytaj śmiało :)
2011-01-02 21:46:58 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawulon: teraz jest 989x690 (134 kB), mogę zamienić na jeszcze większy, jeśli ktoś by takie potrzebował :)
2011-01-03 09:22:49 (15 lat temu)
do ZPKSoft: Ja już się zapisuję na większe! Na moim ekranie, wcale nie olbrzymim, 1200 to minimum.
2011-01-03 09:39:18 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
Chyba tym razem lekko przekroczyłem dane regulaminowe :).
Przy stołach jest moja żona z córką
2011-01-03 18:54:08 (15 lat temu)
Pokaż na mapie
235 Dyskusji (ostatnia 15 lat temu)
Strzeliński Rynek i okolice z piękną zabudową, która już nie istnieje. Widok od strony południowej na północ.
Środek strzelińskiego Rynku z małym skwerem i sezonowym punktem gastronomicznym. Ciekawostką jest talerz na drzewie ;-)
1900
-
1920
1900
-
1925
1900
-
1930
1900
-
1930
1920
-
1930
1925
-
1935
1925
-
1935
1930
-
1940
1935
-
1950
1945
-
1950
Rynek - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: nosal nosal Balzera Balzera 14 Balzera toruń strzałowa toruń okólna toruń toruń toruń okólna Budziszewice Hochh Hoch Hoch Hoch Hoch Fala Fala wroclaw wroclaw röntgena wilhelma röntgena pałecznica pałecznica Zbąszynek Zbąszynek Heimannstraße 2 Heimaannstraße 2 warszawa, łopuszańska\ ulica ciepla 16 ulica gajowa 21 tarnów tarnów kozanów modra Salvatorplatz wroclaw