26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat strzeliński
TEMATY - Rynek

Blok śródrynkowy (tret)

Pierzeja południowa

Pierzeja zachodnia

Wydarzenia w Rynku

Pierzeja północna

Pierzeja wschodnia

OBIEKTY - Rynek
2

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek

Dawniej: Ring
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...161718192021222324następna
ZPKSoft
 
Większość miejsc w pierwszym rzędzie widowni zajęta :)
2011-11-08 21:03:54 (14 lat temu)
mietok
 
do ZPKSoft: Tak :) to ława przysięgłych / starszych !
2011-11-08 21:05:10 (14 lat temu)
Mikrob
 
do mietok: I tak tutaj wszystko świetnie widać
2011-11-08 21:11:16 (14 lat temu)
Szkoda, że macie kogo znajomego na górnym piętrze którejś kamienicy, z okna byłby widok 1:1. Ale nie narzekam:).
2011-11-08 21:18:06 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do Danuta B.: Danusiu, bloki są zaledwie 4 piętrowe. Wczoraj chłopaki robili coś z góry . Wieża jest duuuużo wyższa.
2011-11-08 21:22:56 (14 lat temu)
mietok
 
do Danuta B.: To jest z galeriowca i ostatniego piętra, ale jest i tak za mały :) wieża go przerasta :))
2011-11-08 22:30:36 (14 lat temu)
BAL†
 
do Danuta B.: Stawianie pierwszego elementu nieco spóźniłem, bo za późno zostałem powiadomiony. Część fotek mam z góry. Stawianie zaś tego segmentu, mam z okna ostatniego piętra minuta po minucie. Jak stawiali drugi i czubek ... niestety pracowałem :((
2011-11-09 20:06:35 (14 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do mietok: Spoko, zrobimy mu zdjęcie z Sky Towera ;)
2011-11-08 23:09:40 (14 lat temu)
mietok
 
do pawulon: Już go widać jest z autostrady :) a ciekawa byłaby fotka ze Sky Towera :)))
Wieża strzelińskiego ratusza była przed wojną najwyższą wieżą ratuszową na całym "Schlesien". Wysokość obecnej jest taka sama - 72 m.
2011-11-09 13:47:33 (14 lat temu)
zuf
 
do mietok: A będzie udostępniana dla zwiedzających? Widoki z góry muszą być super.
2011-11-09 14:44:35 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do zuf: Będzie, ale kiedy to nie wiem.
2011-11-09 15:39:21 (14 lat temu)
† KazimierzP
 
+2 głosów:2
Teraz jeszcze budynek ratusza i będzie komplet!;-)
2011-11-08 21:22:17 (14 lat temu)
† KazimierzP
 
+1 głosów:1
Chcieć to móc!;-) Tej mocy wam wszystkim życzę!!!
2011-11-08 21:40:40 (14 lat temu)
jelonek
 
+2 głosów:2
Bardzo przyjemnie ogląda się takie fotorelacje realizowane na przestrzeni lat i w końcu efekt finalny. Podobnie jest ze skytower (ale nie tylko) gdzie od "dziury" w ziemi po wiechę można śledzić postęp prac.
Tak utrwala się historia. Fotopolska ma sens :)
2011-11-09 20:54:43 (14 lat temu)
jelonek
 
+1 głosów:1
Nie, nie wątpiłem. Po prostu chciałem wyrazić radość, że tak fajnie sie rozwija.

Idea fotopolski jest tak nośna, że już niedługo przebije różne modne portale społecznościowe i rozszerzy się na świat, przez co trudniej będzie opanować napływ informacji i zarządzanie nią. Trzeba będzie wprowadzić reklamy, sweet focie i takie tam zamulacze…. Oj będzie się działo ;)
2011-11-09 21:40:10 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do † KazimierzP: Bagatelka, jak się wszyscy zrzucimy to kto wie..., potem jeszcze odbudowa kamienic i będzie jak za starych, dobrych lat.
2011-11-08 21:25:19 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do jelonek: Do tej pory wątpiłeś? ;)
2011-11-09 21:02:08 (14 lat temu)
BAL†
 
O której wstawiali? ... ja tyrałem w pracy (:
2011-11-09 19:27:55 (14 lat temu)
BAL†
 
do BAL†: Fotka z EXIF, a ja się głupio pytam :)))
2011-11-09 19:32:54 (14 lat temu)
BAL†
 
To ile dni urlopu wziąłeś, aby te wszystkie foty porobić?
2011-11-10 18:43:53 (14 lat temu)
mietok
 
+2 głosów:2
do BAL†: Najpierw miałem tylko 2 (poniedziałek i wtorek), ale jak się przeciągnęło na środę to i następny dobrałem :))) Fot narobiłem , aż strach mówić :))))
2011-11-10 18:48:57 (14 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
Mieciu, musieliśmy sobie deptać po piętach. Ja Ratusz robiłem będąc oparty o ten samochód po prawej.
W opisie dołożyłbym, że to ujęcie z ul. Książąt Brzeskich.
2011-11-10 18:38:13 (14 lat temu)
mietok
 
do BAL†: Masz rację Andrzeju :) będzie to lepiej.
2011-11-10 18:43:28 (14 lat temu)
Strzelinianie! Walczcie o dalszy ciąg odbudowy ratusza. Naprawdę warto.
2011-11-14 15:26:52 (14 lat temu)
skrzypa
 
Ale za to w telewizji było :)
2011-11-14 17:31:41 (14 lat temu)
arkadoo
 
+1 głosów:1
Sama wieża też ma urok, pokazuje jak bardzo miasto zostało zniszczone podczas wojny.

Najbardziej w Strzelinie podobały się mi takie drewniane instalacje, w których można było popatrzeć jak dane miejsce wyglądało przed wojną. Szczerze mówiąc, to było najfajniejsze w Strzelinie :)
2011-11-14 18:17:38 (14 lat temu)
BAL†
 
do † KazimierzP: Kaziu, sama nazwa obiektu "Odbudowa wieży ratusza (etap I)" mówi sama za siebie. Ale kiedy to nastąpi ?
Piwnice były zawalone i zostały odrestaurowane do stanu zerowego. Zapewne Mieciu będzie wiedział coś więcej o dalszym postępowaniu. Ważne jest jednak to, że strzeliniacy w końcu ujrzeli wieżę w pełnej okazałości i traktują to jako wysokiej wagi wydarzenie historyczne.
2011-11-14 15:41:06 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do BAL†: Ale montażowi hełmu nie towarzyszyły fanfary, piwo, kiełbaski, orkiestra dęta itp, trudno na Waszych zdjęciach zauważyć atmosferę święta.
2011-11-14 16:59:08 (14 lat temu)
BAL†
 
do arkadoo: Pewnie nie widziałeś kamieniołomów. Na tych co widzą pierwszy raz wywierają ogromne wrażenie i na długo pozostają w pamięci.
2011-11-14 18:22:02 (14 lat temu)
BAL†
 
+2 głosów:2
Aleś mnie chapnął z zaskoczenia. Mogłeś się odezwać, to chociaż wyciągnąłbym tego peta z ust. Trafiłeś w dziesiątkę co do fotki. Prosto z pracy pojechałem do Rynku, a w tym momencie sprawdzałem jak wyszły ujęcia z tego miejsca. Aparat przy robieniu miałem oparty o tę rurkę odgromnika za mną.
2011-11-10 18:25:23 (14 lat temu)
stoik
 
Wielki Brat czuwa... : )
2011-11-10 18:43:55 (14 lat temu)
Daru
 
+2 głosów:2
A mnie to wygląda na szpiegostwo ;))))))
2011-11-10 20:42:00 (14 lat temu)
mietok
 
do BAL†: Nie mogłem krzyknąć-okno miałem zamknięte :)))
2011-11-10 18:32:29 (14 lat temu)
mietok
 
do stoik: Dokładnie :)))))
2011-11-10 18:50:20 (14 lat temu)
BAL†
 
do mietok: :)))
2011-11-10 18:52:28 (14 lat temu)
gregorr
 
+2 głosów:2
Tutaj jest ciekawy artykuł opisujący kulisy montażu.
2011-11-13 17:16:07 (14 lat temu)
BAL†
 
Bardzo interesujący artykuł. Polecam przeczytanie innym.
Wspomniałem w opisie fotki o tym, gdyż chwilami wyglądało to na kłótnie pomiędzy operatorem a nadzorującymi ... pokazywanie i wymachiwania rękoma.
2011-11-13 17:38:18 (14 lat temu)
gregorr
 
Takie prace to poważna sprawa i nie ma co narzekać, ,że trwało to długo. W ogóle dziwne, że nie zamknęli rynku - takie były plany.
2011-11-13 19:25:15 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do BAL†: Właśnie, a wszyscy ganili kiepską organizację pracy i wyrzucanie pieniędzy na opłacanie pracy dźwigu.
2011-11-13 18:54:52 (14 lat temu)
BAL†
 
do ZPKSoft: Tak było ... słyszałem na własne uszy.
2011-11-13 18:56:55 (14 lat temu)
do ZPKSoft: Pawle, krytyka pracy innych jest powszechna. Przykładem wizyta u nowego stomatologa: "a kto ten ząb przede mną robił...?", u architekta z projektem zrobionym przez poprzedniego: "ależ to będzie zimny dom...", u krawcowej: " to nie leży...". Można tak ciągnąc profesje i błędy poprzedników, wytykane przez następców. Trzeba wziąć poprawkę:). Choć pewnie niedużą.
2011-11-13 19:40:51 (14 lat temu)
Chyba akcja się dzieje godzinę później i jak cofniemy wskazówki zegara - < śpimy o godzinę dłużej > - czas zimowy :)
2011-11-13 18:29:09 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
Śnieg padał czy co ?
2011-11-13 20:28:41 (14 lat temu)
BAL†
 
do YouPiter: Skoro śpimy godzinę dłużej, to przesuwamy zegar o godzinę wcześniej by jeszcze ten czas przespać dodatkowo i wstać o zamierzonej godzinnie.
2011-11-13 19:05:07 (14 lat temu)
do BAL†: Dokładnie, czyli wszystko przed przestawieniem zegara dzieje się godzinę później :)
2011-11-13 20:35:47 (14 lat temu)
BAL†
 
do ZPKSoft: Sam wiesz, że było już późno, a słońce operowało jedynie górą. Musiałem nieco rozjaśnić fotkę, bo była zbyt ciemna.
2011-11-13 21:16:52 (14 lat temu)
BAL†
 
do YouPiter: Ale zegar powinien po przestawieniu pokazywać o godzinę wcześniej według czasu zimowego, a pokazuje według letniego, czyli godzinę później.
2011-11-13 21:11:36 (14 lat temu)
do BAL†: Czyli podpis pod fotką powinien być zmieniony.
2011-11-13 21:18:57 (14 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
do YouPiter: Nieprawda. Przestaw sobie teraz zegar na czas letni (do przodu), czyli mielibyśmy po godz. 22 a mamy dopiero po 21. Piszemy wcześniej, czy później?
2011-11-13 21:28:47 (14 lat temu)
do BAL†: No jeśli wszystko na fotce dzieje się wcześniej ( wg. opisu) i mamy przestawić na czas zimowy to powiemy, że przestawiamy na jeszcze wcześniej a w takim razie letni czas o godzinę później ?Bo taki tok myślenia i przestawienia czasu z tego na tamten mi świta w głowie.
2011-11-13 21:40:12 (14 lat temu)
BAL†
 
do YouPiter: I właśnie w aparacie miałem ustawiony czas letni, a z soboty na niedzielę był zmieniany na zimowy. Akcja toczy się w poniedziałek, stąd ta różnica. Aby nie mylić wnikliwych, wpisałem sprostowanie.
2011-11-13 21:49:11 (14 lat temu)
do BAL†: No cóż dla mnie wnikliwego tak czy inaczej powinno być < później> ale szkoda czasu na kłótnie.
2011-11-13 21:53:44 (14 lat temu)
BAL†
 
do YouPiter: Dalekim od kłótni. Może gdybym napisał, że "zegar powinien wskazywać wcześniejszą godzinę (po zmianie na czas zimowy)" nie byłoby wątpliwości i nie zawracalibyśmy sobie tym głowy.
2011-11-14 14:36:30 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
235 Dyskusji (ostatnia 14 lat temu)
Strzeliński Rynek i okolice z piękną zabudową, która już nie istnieje. Widok od strony południowej na północ.
Środek strzelińskiego Rynku z małym skwerem i sezonowym punktem gastronomicznym. Ciekawostką jest talerz na drzewie ;-)
1900
-
1920
1900
-
1925
1900
-
1930
1900
-
1930
1920
-
1930
1925
-
1935
1925
-
1935
1930
-
1940
1935
-
1950
1945
-
1950
Rynek - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa Kraków Gagarina Kraków nosal nosal Balzera Balzera 14 Balzera toruń strzałowa toruń okólna toruń toruń toruń okólna Budziszewice Hochh Hoch Hoch Hoch Hoch Fala Fala wroclaw wroclaw röntgena wilhelma röntgena pałecznica pałecznica