26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat strzeliński
TEMATY - Rynek

Blok śródrynkowy (tret)

Pierzeja południowa

Pierzeja zachodnia

Wydarzenia w Rynku

Pierzeja północna

Pierzeja wschodnia

OBIEKTY - Rynek
2

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek

Dawniej: Ring
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...161718192021222324następna
† KazimierzP
 
+1 głosów:1
Dwie glorietty dodadzą lekkości tej konstrukcji, ale będą ogromnym wyzwaniem dla blacharzy który będą musieli to obłożyć blachą miedzianą. Jak to można wyczytać z tego rysunku projektu wszystkie łącza równoległe do okapu mają być na rąbki leżące, a te które są prostopadłe do okapu na rąbki stojące. Ciekawe jak zostaną obrobione słupki w gloriettach.
2011-05-10 20:18:36 (15 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
Już zaczynam sobie wyobrażać jak będzie wyglądać. Ale 34 metry mnie przeraża.
2010-10-19 20:49:57 (15 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
Dlatego jestem pod wrażeniem. Już sam elewator z widokowej na Ślęży jest jest bez problemu wyłapywany wzrokiem, to wieża w całości mając 72 ...?
2010-10-19 21:10:24 (15 lat temu)
mietok
 
+1 głosów:1
do BAL†: Andrzeju, a elewatory mają 31 m :)
2010-10-19 20:52:09 (15 lat temu)
mietok
 
+1 głosów:1
do BAL†: Przed wojną, strzeliński ratusz posiadał najwyższą wieżę wśród ratuszy na całym śląsku [schlesien] . Czas aby wrócił po tylu latach do dawnej świetności.
Jako ciekawostkę, dodam, że projektant ostatecznej wieży [wcześniej były pożary] popełnił samobójstwo jak zobaczył,że iglica hełmu jest krzywa / przechylona. Jest to widoczne na fotkach , ale tylko z odpowiedniej strony. W tej chwili na fotopolsce nie ma takiego ujęcia, ale postaram się dodać takowe.
2010-10-19 21:46:44 (15 lat temu)
mietok
 
+1 głosów:1
do mietok: Na tej kartce dobrze widać przechylenie ostatniego fragmentu hełmu:
2010-10-20 18:40:56 (15 lat temu)
BAL†
 
+2 głosów:4
Słońce na zachodzie, a datowanie dzisiejsze :) Ciekawy fotomontaż, chociaż niedoskonały.
Jeszcze jakbyś usunął EXIF, ktoś dałby się nabrać.
2011-04-01 11:32:38 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Właśnie z tym exif - zapomniałem :)
2011-04-01 11:40:16 (15 lat temu)
mietok
 
+3 głosów:3
очень хорошо :))) Bardzo fajny i na czasie, montaż. SUPER !
2011-04-01 18:21:57 (15 lat temu)
stoik
 
: )))
2011-04-01 23:12:44 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do mietok: Brawo! Widzę że zgadłeś, że ta czapka to z Kremla :)
2011-04-01 20:08:40 (15 lat temu)
Następna razą pokażę Ci, jak się nakłada zdjęcia jedno na drugie w dwóch warstwach. Ale jakieś granice deformacji są, choć można ponaciągać budynki jak gumę. Przyjmij, że przedwojenny fotograf robił zdjęcie ogniskową 50 mm i zrób tak samo. Jaki tam Twój aparat ma przelicznik - 1,6 albo 1,7, czyli musisz nastawić ogniskową na ok. 30 mm.
2011-05-12 20:22:47 (15 lat temu)
To Nikon więc 1,5x
2011-05-12 21:15:05 (15 lat temu)
BAL†
 
do Danuta B.: Borykam się z tym i nie daje mi to spokoju. W sumie nie jest już aż tak źle, ale mogłoby być lepiej :)
Corelek podoba mi się, tyle że nie odczytuje NEFów. Muszę w pierwszej kolejności przekonwertować na jpg. a w trakcie tego tracę dane Exif. Gdybym pstrykał w JPG byłoby OK, ale wówczas tracę na jakości.
2011-05-12 21:54:01 (15 lat temu)
BAL†
 
do Tomasz Górny (Nemo5576): Przy 1,5X ogniskowa wyszłaby ok. 34, a wtedy nie będę miał się gdzie cofnąć, bo w kadr wejdą mi latarnie i zmieni się kąt widzenia fontanny względem budynków. Przerabiałem już to na wszelkie sposoby.
2011-05-12 22:09:26 (15 lat temu)
do BAL†: Czemu tracisz EXIF? Sprawdź czy w opcjach nie masz czegoś namieszane.
2011-05-12 22:02:04 (15 lat temu)
BAL†
 
do Tomasz Górny (Nemo5576): Jeśli konwertuję aparatem jest OK, ale jest to uciążliwe przy dużej ilości zdjęć, więc na szybko robię to Irfanem z pluginem odczytu Nef.
2011-05-12 22:15:25 (15 lat temu)
do BAL†: No OK. Ale nawet w prymitywnych programach jest możliwość zachowania EXIF podczas wywoływania. Zobacz w opcjach czy gdzieś nie ma jakiegoś pola w rodzaju "Zachowaj dane Exif".
2011-05-12 22:29:08 (15 lat temu)
BAL†
 
do Tomasz Górny (Nemo5576): Irfan zachowuje, ale nie czyta NEF. Nakładka na niego do czytania NEFów, jednak nie zachowuje.
2011-05-12 22:51:58 (15 lat temu)
pawulon
 
do BAL†: Andrzej, przerzuć się na GIMPa a będziesz miał wszystko co potrzebujesz.
2011-05-12 22:56:55 (15 lat temu)
BAL†
 
do pawulon: Mam Gimpa, ale do niego trzeba dograć UFRaw i konwertuje się dwufazowo co zabiera sporo czasu. Jak mam go więcej, właśnie w ten sposób robię i wówczas EXIF mam.
2011-05-12 23:02:40 (15 lat temu)
pawel
 
A z wieży nie można "pstrykać" zdjęć? Chętnie bym obejrzał bo Strzelin jest dla mnie nieznany.
2011-06-06 09:16:47 (15 lat temu)
pawel
 
Tak na oko to ta wieża ma ze 40 metrów. Widok zatem przedni.
2011-06-06 09:25:15 (15 lat temu)
pawel
 
72 metry! Jestem pod wrażeniem.
2011-06-06 09:51:17 (15 lat temu)
ŁAPA
 
Fajowsko wygląda;)
2011-06-19 21:30:44 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawel: Jeszcze musisz poczekać. Przez ciężką zimę zakończenie prac się przesunęło. Ale zapraszamy wkrótce.
2011-06-06 09:20:20 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawel: Na wcześniejszych zdjęciach masz skan planu- 38,5 m a będzie jeszcze hełm. Jest wiele starych zdjęć Strzelina i okolic zrobionych z wieży ratuszowej przed jej unicestwieniem.
2011-06-06 09:35:25 (15 lat temu)
mietok
 
do ŁAPA: A będzie jeszcze fajniej :) jak zamontują hełm na wieży !
2011-06-19 22:26:25 (15 lat temu)
ŁAPA
 
Ładnie zrobiona wieża. Teraz żeby cały ratusz odbudować. byłoby suuuper.
2011-07-02 21:22:29 (14 lat temu)
gregorr
 
Mało ciekawa informacja dotycząca odbudowy wież ratuszowej:
2011-08-28 02:50:09 (14 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
Zazdrościłem Danusi ujęć w podobnej aurze. W końcu, udało mi się.
2011-08-31 11:27:27 (14 lat temu)
do BAL†: To się trafia raz w ciągu lata:).
2011-08-31 14:51:36 (14 lat temu)
BAL†
 
do Danuta B.: Masz rację. Tutaj zrobiłem więcej ujęć (z różnych stron), a tylko na tym wyszło jak wyszło :).
2011-08-31 22:40:11 (14 lat temu)
gregorr
 
+1 głosów:1
Żeby nie było że za "Niemca" było tylko dobrze. Kamienice w centrum zdjęcia są w fatalnym stanie
2011-10-21 04:59:44 (14 lat temu)
mietok
 
+1 głosów:1
Ten budynek "Paul Blaschke" , stał dość długo (powiedzmy) w rynku, gdzie po innych nie było już śladu, a na dole mieścił się sklep z wyrobami masarskimi. Całość była połączona z zakładem masarniczym ,który się mieścił od podwórza i był połączony z kolei z budynkiem z nieistniejącej już ulicy Piekarskiej.
2011-10-21 18:06:25 (14 lat temu)
Dwoje + towarzystwo czyli razem trzech ;).
2011-11-07 19:55:58 (14 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do † Yanek: Oczywiście fotograf przypadkowy :)))).
2011-11-07 19:56:41 (14 lat temu)
BAL†
 
do † Yanek: Zgadza się :)
2011-11-07 19:57:23 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do BAL†: Zachowałeś się jak fotoreporter upamiętniający "wikopołomną chwiłę" ;)
2011-11-07 20:15:47 (14 lat temu)
BAL†
 
+2 głosów:2
do pawulon: Niezbyt często widuje się nas fotopolan razem, a ratusz jest dla Strzelina ważnym obiektem. I tutaj masz całkowitą rację - wszystko ważne w kupie, a ja jedynie to udokumentowałem :)
2011-11-07 20:28:40 (14 lat temu)
mietok
 
do BAL†: . . . . . :)))
2011-11-07 20:49:40 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Doskonale wyszedł Ci cień lampy :)
2011-11-08 10:30:59 (14 lat temu)
selene
 
" jak orła cień....."
2011-11-08 14:11:32 (14 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
Noo taak ... to ja staram się wyłapywać najważniejsze momenty akcji , a Ty mnie znienacka wyłuskujesz z tła działań?
2011-11-08 18:38:27 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do BAL†: Wpadłeś Andrzeju jak śliwka w kompot ;))
2011-11-08 19:59:11 (14 lat temu)
BAL†
 
U mnie masz wielki plus za to ujęcie. Z daleka wygląda to o wiele efektowniej aniżeli z bliska. Szkoda jedynie, że było mgliście. Na to wpływu niestety nie miałeś. Próbowałeś jakiś kombinacji programikami, aby nieco zatrzeć tę mgłę? Ja bym się pokusił popracować nad tym, chociaż jak widzę, niewielkie to rokuje nadzieje.
2011-11-07 21:16:36 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
Może nasycenie kolorów a potem wyostrzenie? popróbuję.
2011-11-07 21:20:05 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Najlepiej wychodzi przez zduplikowanie warstwy, a potem działanie w trybie "nałóż" (overlay), no i suwaczkiem, czy procentem ustalić moc działania. Spłaszczyć warstwy i fertig.
2011-11-07 21:22:10 (14 lat temu)
BAL†
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Chyba obydwaj z Pawłem musimy do Ciebie na lekcję. Nie ma jak praktycznie przećwiczyć. Teoretycznie to my podobno wszystko wiemy. Ja bynajmniej, nie wiem o co chodzi :))
2011-11-08 17:48:46 (14 lat temu)
do BAL†: W Corelu da się to zrobić. Gimpa nie znam. Chętnie przy okazji pokażę. Ale z tym zdjęciem lepiej nie kombinować, takie poprawki są dobre na mniejsze wady.
2011-11-08 19:56:48 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
235 Dyskusji (ostatnia 14 lat temu)
Strzeliński Rynek i okolice z piękną zabudową, która już nie istnieje. Widok od strony południowej na północ.
Środek strzelińskiego Rynku z małym skwerem i sezonowym punktem gastronomicznym. Ciekawostką jest talerz na drzewie ;-)
1900
-
1920
1900
-
1925
1900
-
1930
1900
-
1930
1920
-
1930
1925
-
1935
1925
-
1935
1930
-
1940
1935
-
1950
1945
-
1950
Rynek - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: nosal nosal Balzera Balzera 14 Balzera toruń strzałowa toruń okólna toruń toruń toruń okólna Budziszewice Hochh Hoch Hoch Hoch Hoch Fala Fala wroclaw wroclaw röntgena wilhelma röntgena pałecznica pałecznica Zbąszynek Zbąszynek Heimannstraße 2 Heimaannstraße 2 warszawa, łopuszańska\ ulica ciepla 16 ulica gajowa 21 tarnów tarnów kozanów modra Salvatorplatz wroclaw